St. Louis – Carolina 2:5 (kon.) | Chicago – Nashville 1:5 (kon.) | Edmonton – Arizona 2:3 (po pr.)
Anaheim – Calgary 3:6 (kon.) | Vegas – Minnesota 7:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:2 (2:0 po s.n.)
Dallas – Seattle 3:1 (kon.) | Colorado – Winnipeg 0:7 (kon.) | Florida – Buffalo 3:2 (po pr.)
Philadelphia – New Jersey 1:0 (kon.) | Washington – Tampa 4:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
New York Rangers
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
New York Islanders
Sobota 13.04.2024, 18:30 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a u dalšího zápasu zase někdy na počtenou. (21:42:12)

Statistika
    Střely na bránu: 43 – 35 | Přesilová hra: 0/1 – 0/5 | Trestné minuty: 10 – 2

Kdo se postavil do brankoviště?
    Igor Šesťorkin (NYR) – 33 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,3 %, odchytal 64:53
    Ilja Sorokin (NYI) – 41 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,3 %, odchytal 64:42

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
    1. Igor Šesťorkin (NYR) – 33 zákroků
    2. Artěmij Panarin (NYR) 1+0
    3. Ilja Sorokin (NYI) – 41 zákroků

V samostatných nájezdech byli úspěšní pouze domácí střelci, kteří tedy nakonec rozhodli o tom, že z tohoto zápasu odejdou vítězně hokejisté Rangers, jenž tak zdolali Islanders 3:2 po samostatných nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Rangers.
    Autorem vítězné branky je ARTĚMIJ PANARIN.
    Vincent TROCHECK

3. série
    2:0
    Trocheck si pomalu najel z pravé strany, aby poté před Sorokinem zvolil úspěšnou střelu pod jeho vyrážečku.

2. série
    1:0
    Nelson zkusil trefit prostor mezi betony Šesťorkina, ale neuspěl.

2. série
    1:0
    Zibanejad svou střelu poslal přímo do Sorokina.

1. série
    1:0
    Palmieri taktéž zvolil střelu a i prostřelil Šesťorkina, ale toho zachránila tyč!
    Artěmij PANARIN

1. série
    1:0
    Jako první se k nájezdu rozjel domácí Panarin, jenž si najel z levé strany a zvolil úspěšnou střelu k vzdálenější tyči.

Samostatné nájezdy začínají.

Tak ani v prodloužení jsme se rozhodující trefy nedočkali. O vítězi tohoto zápasu tedy musejí rozhodnout samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Barzal opět po levém křídle najel do útočného pásma, kde pálil z bodu pro vhazování, ale lapačka Šesťorkina byla na svém místě a domácí brankář ještě svůj zákrok pořádně prodal semaforem.

64:20
    Hosté šli ve dvou na jednoho, kde to na sebe vzal Palmieri, jenže Šesťorkin opět podržel svůj tým.

64:00
    Otevíráme poslední minutu prodloužení.

63:29
    Barzal se po levé straně dostal k Šesťorkinovi, ale toho se mu z velké blízkosti nepodařilo překonat.

63:00
    Lafreniŕe poslal dlouhý pas na útočnou modrou Foxovi, který jel na Sorokina, ale ještě volil přihrávku na Trochecka, jenž odkrytou klec minul.

62:29
    Rielly se dostal do zakončení ze středu útočného pásma, které však letělo nad bránu.

62:11
    Isles se sice snaží něco vymyslet, ale Rangers s nimi velmi dobře bruslí a neuvolňují žádné okénka ve své obraně.

61:34
    Na puk se už dostávají i Ostrované a uvidíme zda nám toho předvedou víc než domácí.

61:05
    Až nyní konečně registrujeme nějakou střelu, a to pokus Millera, jenž však mířil mimo tři tyče.

60:44
    Domácí se však zatím do žádné zajímavé akce nemohou dostat.

60:18
    Rangers začali prodloužení s pukem na svých hokejkách.

60:01

Ostrované ve třetí třetině zahodili hned několik obrovských šancí k tomu, aby navýšili své vedení. Nutno však dodat, že Šesťorkin Rangers totálně podržel svými skvělými zákroky a díky tomu, že následně Panarin milimetrovou střelou obstaral vyrovnání, tak o výsledku tohoto zápasu musí rozhodnout prodloužení.

60:00

59:51
    Hra je ještě jednou přerušena, protože ve středním pásmu došlo k přihrávce rukou.

59:38
    Domácím hráčům se nevydařila útočná rozehrávka, ale Sorokin jel pro puk za svou klec, a tak se icing pískat nebude.

59:12
    Vesey se pokusil překvapit Sorokina zakončení z velkého úhlu, ale hostující brankář byl u své tyče připraven.

58:28
    A další úspěšný zákrok domácího brankáře, jenž si nyní poradil se střelou z modré čáry.
    58:00 Isles si mohli vzít své vedení zpět, ale Šesťorkin vyrazil puk do břevna!

58:00
    Nyní však Šesťorkina zachránila branková konstrukce! Domácí brankář střelu od modré vyrazil jen před sebe, kde byl Cizikas, jehož pokus se Šesťorkinovi podařilo vytáhnout na břevno!

57:46
    Barzal posílal puk před bránu Rangers, kde číhal Horvat, ale tomu se nepodařilo trefit letící touš.

57:12
    Romanova přihrávka na Faschinga byla příliš čitelná, a tak si puk sebrali obránci Rangers.

56:20
    Miller zkoušel své střelecké štěstí od modré čáry, jenže trefil hned prvního bránícího hráče Isles.
    55:43 Artěmij PANARIN - 2:2

55:43
    5/5
    Rangers právě vstřelili branku!
    Rangers vyrovnávají utkání! Trocheck vyhrál následné buly za sebe na ARTĚMIHO PANARINA, který poté vyslal parádní střelu do vzdálenějšího růžku hostující klece. Asistence: Vincent Trocheck.
    Panarin A., Trocheck V., Lafrenière A., Fox A., Lindgren R.
    Pelech A., Pulock R., Barzal M., Horvat B., Cizikas C.

55:41
    A další zakázané uvolnění Ostrovanů.

55:34
    Hostující hokejisté opět nic extra nevymýšleli a pouze poslali kotouč na zakázané uvolnění.

55:24
    Domácí drželi puk ve svém útočném pásmu a celou akci Rangers nakonec ukončil Trouba svou střelou od modré čáry, která však opět zaletěla do výstroje Sorokina.

54:50
    Zibanejad nahrál kotouč na pravou stranu Kreiderovi, jehož svižnou střelu se Sorokinovi podařilo vykopnout betonem.

54:22
    Islanders se nyní pouze osvobodili vyhozením kotouče přes celé kluziště. Icing hostí.

54:09
    Nyní se musel opět na druhé straně předvést Sorokin, jenž si vyhlédl další střelu domácích, kterou vyrazil do rohu kluziště.

53:28
    Martin vyslal od levého mantinelu svou střelu, která zaletěla do lapačky domácího brankáře, který puk ihned vytřepal a rozehrál.
    53:04 Neúspěšný nájezd Pelecha

53:04
    Pelech při svém nájezdu nic nevymýšlel a volil střelu, která mířila přesně na lapačku Šesťorkina.

53:04
    Pelech ujížděl do samostatného úniku, ale byl přitom hákován Panarinem, a tak rozhodčí nařizují trestné střílení!

52:53
    Sorokin si zapisuje další jednoduchý zákrok, když si hostující brankář poradil se střelou od pravého mantinelu, kterou vyrazil až do spodního prstence.

52:29
    Po vyhraném vhazování se puk dostal k Foxovi, ale jeho následná střela byla sražena mimo bránu Isles.

52:26
    Po delší době se domácím podařilo dostat puk do své útočné třetiny, kde si Sorokin ihned připsal dva úspěšné zákroky a po střele Panarina už raději schoval puk pod svou lapačku.

51:36
    V posledních momentech hry trochu opadl útočný tlak domácích hráčů, kteří se už příliš do útoku ani nedostávají.

50:39
    Po následném vhazování se k střele dostal Palmieri a jeho pokus zamířil přesně do lapačky domácího brankáře.

50:36
    Šesťorkin chtěl pomoct s rychlou rozehrávkou, jenže Cuylle jeho pas netrefil a puk míří až na zakázané uvolnění.

49:46
    Domácí brankář opět podržel svůj tým! Lee velmi chytře posílal puk před bránu Rangers, kam si najížděl Bortuzzo, jenž do něj pouze lehce píchl a Šesťorkin puk dokázal vyrazit.

49:20
    Ostrované se do nějakého zakončení dostali až při klasickém počtu hráčů na obou stranách, když Šesťorkina otestoval Barzal.

48:55
    Rangers tedy opět zvládli své oslabení na jedničku.

48:38
    Hned dva hráči si velmi dobře najížděli do prostoru slotu, kam čekali přihrávku od Palmieriho, jenže ten vyslal hodně nepřesný pas, který letí přes celé kluziště.

48:06
    Millerovi se podařilo poslat puk alespoň do středního pásma.

47:45
    Hostující hokejisté nedokázali přejít přes útočnou modrou, kde se dostali do ofsajdového postavení.

47:37
    Rangers zastavili útočnou snahu Isles a nyní pouze vyhazují kotouč přes všechny čáry.

47:20
    Jenže jsou to opět Rangers, kteří jsou nebezpeční ve svém oslabení. Útok domácích nakonec svou střelou ukončil Goodrow a Sorokin si poté nechal touš ve své výstroji.

46:45
    Islanders budou hrát přesilovou hru, protože dvě minuty za podrážení dostává Ryan Lindgren (NYR).
    46:45 Domácí brankář drží Rangers ve hře!

46:45
    Tak to byl fantastický zákrok Šesťorkina!!! Domácí udělali v obranném pásmu obrovskou hrubku a Palmieri následně vybídl ke skórování Faschinga, jenže toho parádně vychytal domácí brankář.

46:16
    Panarin obkroužil hostující klec, aby následně zkusil střelu po ledě, ale Sorokin byl opět na svém místě.

46:05
    A další střela od modré čáry, kterou tentokrát vyslal Miller, jenže pro Sorokina opět žádný problém, protože měl znova zcela odkrytý výhled.

45:08
    Chvíli po vhazování se do pořádně rány opřel Trouba a jeho střelecky pokus skončil na betonu Sorokina.

45:00
    Roslovic poslal kotouč na modrou čáru Lindgrenovi, jehož následná střela byla přizvednuta až do ochranné sítě.

44:26
    Lafreniére bekhendem poslal puk za sebe, kde se nakonec nějak poodrážel přesně k Panarinovi, jenž svou střelou trefil spoluhráče Trochecka.

43:48
    Rempe se opět pořádně připomněl za bránou Ostrovanů, kde se pořádně opřel do jednoho z hostujících obránců. Sklidil za to velké ovace domácího publika.

42:52
    Roslovic zkoušel překvapit Sorokina svou střelou z velké vzdálenosti, jenže hostující brankář měl zcela volný výhled, takže žádný problém se zákrokem.

42:13
    Hostujícím hokejistům se konečně podařilo odrazit ofenzivní snažení svého soupeře a Isles po přejetí středové čáry obloukem posílají puk na Šesťorkina.

41:45
    Gustafsson dostal přihrávku na modrou čáru a jeho následná rána jen proletěla vedle hostující klece.

41:12
    Kakko zkoušel střílet od pravého mantinelu, ale svůj střelecký pokus poslal do bránícího hráče.

40:38
    Rangers však jejich útočná snaha příliš nevyšla, a tak domácí hokejisté odevzdali puk za bránu Sorokina a rychle míří na střídačku.

40:17
    Ostrované zahajují třetí třetinu posláním kotouče podél mantinelu přes všechny čáry.

Vyhraná vhazování: 18:16

Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali nějakých branek, když vše otevřeli domácí hráči, jenž se trefili ve vlastním oslabení, kde jejich branku obstaral Schneider. Isles sice vzápětí vyrovnali, ale jejich brance nakonec předcházel ofsajd, a tak gól nebyl uznán.

To však Ostrovany mrzet nemuselo. Ve druhé polovině druhé třetiny totiž Nelson nejprve vyrovnal a půl minuty před koncem druhé části i otočil zápas na stranu hostujícího celku. Po druhé třetině tedy svěřenci Patricka Roye vedou o jednu branku.

40:00
    39:32 Brock NELSON - 1:2

39:32
    5/5
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ostrované však následně po dlouhém boji získali puk za bránou Rangers a Fasching chtěl obkroužit domácí bránu, ale místo toho nakonec poslal puk až na volného BROCKA NELSONA, jenž se trefil do zcela odkryté klece. Asistence: Hudson Fasching, Kyle Palmieri.
    Nelson B., Reilly M., Palmieri K., Fasching H., Bortuzzo R.
    Schneider B., Vesey J., Cuylle W., Miller K., Wennberg A.

39:22
    Hned po vhazován se do střelecké pozice dostal Palmieri a Šesťorkin jeho střelu musel vyrazit za svou klec.

39:18
    Veseyho dlouhá přihrávka nenašla svého adresáta, a tak puk míří až na zakázané uvolnění.

38:55
    Cizikas dostal přihrávku na levé křídlo a následně zkoušel mířit k vzdálenější tyči, ale jeho pokus jen proletěl kolem domácí klece.

38:28
    Závěr druhé třetiny je plný nepřesnosti, když se ani jednomu z týmů nedaří dostat do svého útočného pásma.

37:24
    Islanders odrazili další útočnou snahu domácích a hosté následně měli síly jen k tomu vyvézt puk a odevzdat jej za bránu Rangers.

36:40
    Nahození Gustafssona z modré čáry jen proletělo kolem brány Islanders, kde Sorokin vůbec nevěděl, kudy kotouč letí.

36:26
    Ofenzivní akce Rangers skončila na útočné modré, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdového postavení.

36:17
    MacLean pouze poslal puk za bránu Rangers, kam se jeho spoluhráči vůbec neženou.

35:43
    Až nyní končí velký tlak Rangers zakončením Schneidera, které zaletělo přesně do výstroje hostujícího brankáře.

35:20
    Vesey poslal kotouč na modrou, kde čekal Goodrow a jeho následné nahození neprošlo změtí těl před ním.

34:34
    Veseyho pokus z levého kruhu se obraně Islanders podařilo zblokovat za svou klec.

34:06
    Horvatovu střelu zblokovala domácí obrana, a tak se k puku poté dostal Cizikas, jenže jeho pokus pro změnu letí nad bránu.

33:13
    Lindgren od levého mantinelu poslal puk směrem na hostujícího brankáře, který raději schoval puk do své výstroje.

32:51
    Pageau se pokoušel vyslat do samostatného úniku Engvalla, ale na toho byl jeho pas příliš prudký, a tak puk poté dojel až v rohu kluziště.
    31:42 Brock NELSON - 1:1

31:42
    5/5
    Ostrované se dočkávají vyrovnání! Nelson udržel puk v útočném pásmu, aby následně přišel pas mezi kruhy na Palmieriho, jehož střelu Šesťorkin skvěle vyrazil mimo svou klec, ale hned k dvěma dorážkám se následně dostal BROCK NELSON a jeho druhý pokus si Fox srazil do vlastní sítě. Asistence: Kyle Palmieri, Fasching.
    Fasching H., Palmieri K., Aho S. I, Romanov A., Nelson B.
    Goodrow B., Fox A., Vesey J., Lindgren R., Rempe M.

31:18
    Trocheck se pokoušel překonat Sorokina z celkem velkého úhlu a kotouč se jen odrazil od hostujícího brankáře.

30:34
    Engvall je po své neuznané brance hodně střelecky při chuti, když se dostal do další zajímavé pozice, ale Šesťorkin si proti jeho střele dobře povyjel a kotouč vyrazil.

30:09
    Lee v útočném pásmu přenechal kotouč za sebou Engvallovi, jehož střela po ledě skončila někde pod betony Šesťorkina.

29:34
    Vesey už se hnal do útočného pásma, ale před útočnou modrou na poslední chvíli zabrzdil, jelikož si všiml, že odtud ještě vyjíždí jeho spoluhráč Rempe.

28:41
    Kakkovi se nevydařilo udržet puk v útočném pásmu, a tak jej jeho spoluhráči musejí nejdřív vyklidit.

28:09
    Wennberg z rohu kluziště poslal puk před Sorokina, kam si najel Cuylle, jenž z bezprostřední blízkosti trefil beton hostujícího brankáře.

27:54
    Islanders se nyní provinili zakázaným uvolněním a hra se tedy přesune do jejich obranného pásma.

27:42
    Rielly rychle poslal puk na útočnou modrou Barzalovi, který poté v útočném pásmu připravil střeleckou pozici pro Horvata, jenže jeho střela letěla mimo bránu.

27:16
    Pulockovu nabídku z modré čáry se snažil tečovat Cizikas a kotouč následně jen proletěl kolem domácí klec.

26:32
    Trouba jen těsně udržel puk v útočném pásmu, jenže ho vzápětí ztratil díky své nevýrazné střele.

25:59
    Engvall zavezl puk do útočného pásma, kde se nacpal k domácí bráně, aby zde nahrál mezi kruhy, ale tento pas žádného ze spoluhráčů nenašel.

25:23
    Rangers jsou až nyní poprvé ve druhé třetině v plném počtu hráčů.

25:11
    Rangers tedy uspěli se svou trenérskou výzvou a branka Islanders tedy neplatí!

25:15
    Peter Laviolette (NYR) si však bere svou coach challenge, jelikož se domácí trenér, že brankové akci Ostrovanů předcházel ofsajd.
    25:15 Neuznaná branka Pierra Engvalla

25:15
    Ostrované využívají přesilovou hru! Hostující hokejisté však ještě stihli využít svou přesilovou hru, když se rychle dostali do svého útočného pásma, kde nakonec Nelson poslal kotouč na pravou stranu PIERRU ENGVALLOVI, jehož okamžitá střela prošla na přední tyč.
    24:33 Braden SCHNEIDER - 1:0

24:33
    4/5
    Domácí otevírají skóre utkání v oslabení! Tak dlouho si Ostrované o branku ve své přesilové hře koledovali až nyní konečně přišla. Rangers šli do dalšího přečíslení tří na jednoho, kde Zibanejad nahrál na střed BRADENU SCHNEIDEROVI, jehož první střelu sice Sorokin vyrazil, ale domácí obránce se poté dostal k dorážce, která už skončila v síti. Asistence: Mika Zibanejad, Chris Kreider.
    Schneider B., Zibanejad M., Kreider C., Miller K.
    Pulock R., Barzal M., Horvat B., Nelson B., Pageau J.

24:22
    Barzal nahrával do slotu Horvatovi, ale tomu jeho střela vůbec nesedla.

23:47
    Nelson obdržel přihrávku k bráně Rangers a jeho střelu po ledě se Šesťorkinovi podařilo vykopnout.

23:33
    Kakko je zpět ve hře a domácí jsou tedy ve čtyřech.

23:19
    Patrick Roy (NYI) si bere svůj oddechový čas.

23:19
    Ryan Lindgren (NYR) posílá svůj tým na patnáct vteřin do tří, jelikož dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

22:54
    Domácí hráči opět získávají cenný čas ve svém útočném pásmu.

22:37
    Konečně se nějakého zákroku dočkává i Šesťorkin, když Horvat nahrál do středu útočného pásma Pageauovi, jehož pohotová střela končí ve výstroji domácího brankáře.

22:18
    Další obrovská šance Rangers v oslabení! Lindgren dostal přihrávku na útočnou modrou a jel sám na Sorokina, jenže svou střelu nevměstnal mezi tři tyče.

22:01
    Trocheck zavezl puk do útočného pásma, kde se otočil a jel opět zpět a získává tím další čas.

21:36
    Pulockova přihrávka nenašla žádnou z hokejek jeho spoluhráčů, a tak Rangers opět pohodlně vyhazují.

21:08
    Domácí hráči jeli v oslabení ve třech proti jednomu, kde se nakonec Zibanejad dostal až k Sorokinovi, ale toho z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

20:49
    Trocheckovi se podařilo zblokovat další střelu od modré a kotouč se poté odrazil do středního pásma.

20:33
    Horvatova střela z velké vzdálenosti jen proletěla kolem domácí klece.

Vyhraná vhazování: 9:10

V prvních dvaceti minutách tohoto zápasu jsme bohužel žádnou branku neviděli, když na obou stranách předváděli skvělé výkony oba ruští brankáři. Oba celky si vyzkoušely i přesilové hry, jenže ani v nich se skóre tohoto zápasu neotevřelo. Druhou část však budou Islanders zahajovat vcelku dlouhou početní výhodou.

20:00

19:39
    Trocheck bez větších obtíží vyvezl puk až do útočného pásma, kde už ho předal hostům.

19:32
    V poslední minutě Kaapo Kakko (NYR) opět posílá Rangers do čtyř, jelikož finský útočník vyfasoval dvojnásobný trest za vysokou hůl.

19:22
    Schneider dostal ještě jednu příležitost a jeho druhý pokus už do brány mířil, ale kotouč byl sražen před Sorokina, kde si hostující brankář musel poradit s dvěmi dorážkami Zibanejada.

19:14
    Zibanejad zavezl puk do útočného pásma, kde ho přihrál křižně na Schneidera, jehož pohotová střela letí mimo tři tyče.

18:49
    Rangers tedy zvládli své první oslabení bez větších potíží. Domácí brankář nemusel ani jednou zasahovat.

18:27
    Na druhé straně byla zblokována střela Leeho z levého kruhu a vhazovat se bude před Šesťorkinem.

18:19
    Domácí se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení dvou na jednoho, kde to celé vzal na sebe Kreider, ale jeho střela mířila mimo bránu Islanders.

17:54
    Miller poslal skákající kotouč na svou střídačku, čímž unikl trestu za zdržování, ale vhazovat se bude v obranném pásmu Rangers.

17:36
    Nelson se víceméně sám vyhnal do středního pásma, a tak Isles musejí zakládat nový útok.

16:56
    Rangers začali své první oslabení zcela stejně, jako Islanders, a to vyhraným vhazováním a následným vyhozením.

16:47
    Přesilovou hru si vyzkouší i Ostrované, protože dvě minuty za držení dostává Barclay Goodrow (NYR).

16:19
    Barzal se pokusil překonat domácího brankáře z podstatně velkého úhlu a kotouč se nakonec jen odrazil od Šesťorkina.

15:52
    Hostující hokejisté chtěli vyhodit puk ze svého obranného pásma, ale touš se nakonec od mantinelu odrazil mimo hru.

15:38
    Horvat byl zcela volný mezi kruhy, kam i obdržel přihrávku, ale na poslední chvíli zde doslova přiletěl Trouba, jenž nakonec jeho zakončení zblokoval mimo hrací plochu.

15:20
    Islanders tedy přežili své první oslabení bez úhony a opět se hraje v plném počtu hráčů na obou stranách.

14:56
    Panarin parádně poslal puk na Zibanejada, jenž ho tečoval jen milimetry těsně mimo klec.

14:28
    Trocheck těsně před Sorokinem tečoval nabídku Foxe a hostující brankář měl vcelku štěstí, že jej kotouč zasáhl.

14:10
    Panarinova střela z modré čáry skončila hned na prvním bránícím hráči.

13:45
    Ostrovanům se podařilo odrazit útočnou snahu domácích a puk opět letí přes všechny čáry.

13:21
    Hostující hokejisté však začali své oslabení vyhraným vhazováním a následným vyhozením kotouče.

13:11
    Rangers si zahrají první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za držení dostává Mike Reilly (NYI).

13:11
    Fox z rohu kluziště nahrál na střed útočného pásma Lindgrenovi, jehož pokus skončil na betonech Sorokina.

12:43
    Foxova střela z modré čáry byla na své cestě tečována a puk poté letěl nad bránu Islanders.

12:14
    Miller sice získal puk za svou bránou, jenže následně jej poslal přes celé kluziště na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Šesťorkinem.

11:43
    Islanders chtěli nahodit puk do útočného pásma, jenže ten se od plexiskla odrazil do spodního prstence Madison Square Garden.

11:05
    A opět bylo před domácí bránou pořádně horko, jelikož Šesťorkin vůbec nevěděl, kde puk je, ale nakonec i s pomocí jeho obrany se Rangers podařilo dostat touš do středního pásma.

10:36
    Pulock od pravého mantinelu poslal puk před bránu Rangers, kam si sjel Cizikas, jenž ho usměrnil směrem na Šesťorkina, který však předvedl skvělý zákrok lapačkou!

09:57
    Palmieri se za bránou Rangers dostal k puku a poté si vybruslil až do slotu, kde však se svým bekhendovým zakončením neuspěl. Následuje reklamní break.

09:34
    Domácím hráčům se nevydařila jejich rozehrávka, což znamená, že kotouč letí přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

08:55
    Vzápětí se po pravém křídle dral do útoku Horvat, jenž se snažil natlačit před Šesťorkina, ale byl velmi dobře bráněn.

08:37
    Panarin zavezl puk do útočného pásma, kde nakonec jeho křižná přihrávka skončila až u zcela volného Foxe, jenž však ve velké šanci neuspěl se svou střelou mezi betony.

07:41
    Palmieri střílel z pravé strany útočného pásma, jenže do jeho střely vložil svou hůl jeden z bránících hráčů, čímž jí zpomalil a Šesťorkin už měl následně velmi snadnou práci.

07:03
    Avšak jejich poslední snaha už došla až do útočného pásma, kde musel Sorokin likvidovat další nebezpečné zakončení.

06:35
    Domácí hráči nyní mají trochu problém s přechodem středního pásma, kde ztroskotala hned série útoků Rangers.

05:38
    Až nyní konečně letí puk směrem na domácí klec, když z modré čáry střílel Bortuzzo a jeho pokus Šesťorkin bez větších obtíží vyráží.

05:08
    Čtvrtá formace Islanders se chvíli udržela ve svém útočném pásmu, avšak ani tentokrát zde nedošlo k nějakému zakončení.

04:28
    Trouba dostal přihrávku na modrou čáru, kde napřáhl a jeho dělovku se Sorokinovi podařilo vyrazit za svou bránu.

04:02
    Naopak domácí hokejisté šli následně do útoku, kde byla jejich střela přizvednuta až do ochranné sítě.

03:50
    Po hodně dlouhé době se kotouč dostal i do útočného pásma Ostrovanů, ale hostující hokejisté zde nijak neohrozili domácího brankáře.

03:11
    Začátek utkání je zcela jasně v režii domácích hráčů a Sorokin se musel ve své bráně vypořádat s dalším střeleckým zakončením Millera.

02:43
    Miller od levého mantinelu poslal hodně schované nahození, které se však jen odrazilo od pozorného Sorokina.

02:33
    Hra je nyní přerušena, když zřejmě kotouč trefil hostující střídačku a rozhodčí nařizují vhazování před Sorokinem.

01:58
    Rangers se velmi dobře podařilo uzavřít svého soupeře v jeho obranném pásmu a Sorokin se následně musel snažit, aby zlikvidoval několik střel domácích.

01:28
    Taktéž domácí brankář má za sebou první úspěšný zákrok. Šesťorkin si vcelku jednoduše poradil se střelou Horvata.

01:00
    Šesťorkin rozehrál kotouč zpoza své klece, a ten se následně podél mantinelu dostal až do obranného pásma Isles.

00:28
    Zibanejad se velmi dobře uvolnil až do prostoru slotu, odkud vyslal první střelu směrem na hostující klec, kde Sorokin kotouč vyrazil za svou bránu.

00:14
    Islanders zahajují zápas posláním kotouče přes celé kluziště a hostujícím hráčům je rychle odpískán icing.

00:01

New York Rangers: Quick (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Schneider, E. Gustafsson, Trouba – Kreider, Zibanejad, Roslovic – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Wennberg, Kakko – Vesey, Goodrow, Rempe.
    Trenér: Peter Laviolette

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Romanov, S. Aho I, Pelech, Pulock, Reilly, Bortuzzo – Cizikas, Horvat, Barzal – Holmström, Nelson, Palmieri – Lee, Pageau, Engvall – M. Martin, MacLean, Clutterbuck.
    Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Gawryletz, Kelly.

Filip Chytil (NYR) – dlouhodobě zraněn

Vzájemná utkání

V probíhající sezóně se oba celky utkaly třikrát, dvakrát vyhráli Jezdci z New Yorku, jednou pak jejich newyorský rival z Islanders.

Ostrované jsou ve stejné konferenci na sedmém místě se ziskem devětaosmdesáti bodů a stále ještě nemají jistotu play-off. O vyřazovací boje tak musejí ještě do poslední chvíle bojovat. A v poslední době se hostům velmi daří. Šest zápasů po sobě vyhráli a získali tak dvanáct bodů tolik potřebných pro postup. Naposledy si poradili, jak už bylo zmíněno, s dnes domácím týmem poměrem 4:2, poté ještě vyhráli 3:2 po prodloužení nad Montrealem Canadiens. Budou i dnes znovu úspěšní proti Jezdcům, kterým se naopak nedařilo?

Nejproduktivnější hráči

Mathew Barzal 23+57
    Noah Dobson 10+60
    Bo Horvat 33+35

Hokejisté dnes domácího New Yorku Rangers jsou v tabulce ve Východní konferenci na prvním místě a dosud zapsali 110 bodů. Mají tak s velkým předstihem zajištěné vyřazovací boje a základní část mohou v klidu dohrát. Ještě ale chtějí získat body, aby si nejvyšší pozici v tabulce udrželi. Po třech vyhraných duelech za sebou se pak naposledy Rangers dvakrát nedařilo. Nejprve padli 2:4 s Islanders a naposledy pak 1:4 s Philadelphií. Dnes by tedy rádi prohry odčinili a nedávnou prohru svému dnešnímu soupeři oplatit.

Artěmij Panarin 47+70
    Vincent Trocheck 25+51
    Chris Kreider 39+33

Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům hokeje. Základní část zámořské NHL vrcholí a na programu je předposlední hrací týden před vyřazovacími boji. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy New York Rangers a New York Islanders.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 25. Schneider (Zibanejad, Kreider), 56. Panarin (Trocheck), rozh. náj. Panarin – 32. Nelson (Palmieri, Fasching), 40. Nelson (Fasching, Palmieri)