Bohemians 1905 – Karviná 1:3 (kon.) | Jablonec – Pardubice 3:0 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 1:1 (kon.)
Bohemians Praha 1905
1:3 (1:0)
MFK Karviná
Čtvrtek 16.05.2024, 17:00 • Ďolíček, Praha-Vršovice • FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu • 3. kolo

To je pro dnešní den úplně vše. Užijte si zbytek čtvrtečního dne a já se budu těšit u dalších textových přenosů. (19:01:45)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 13:14.

Utkání třetího kola skupiny o záchranu v rámci FORTUNA:LIGA mezi Bohemians a Karvinou je u konce. Z důležitého zisku tří bodů se po obratu ve druhé půli raduje slezský celek. Ten ovšem musel protrpět hrozivý první poločas, kde ve 20.minutě trestal chybu Fleišmana rychlík Matoušek. Jenže druhá půle přinesla neskutečný obrat hostujícího celku. Hned ve 48.minutě vyrovnal střelou na zadní tyč Mikuš a o pět minut později trestal minelu brankáře Reichla Budínský. Klokani marně zkoušeli vyrovnat, a tak definitivní tečku přidal v 89.minutě po nádherné souhře Čavoš. Proto z Prahy odjíždí spokojenější Karviná za konečnou výhru 1:3.

90+5

90+4
    Se štěstím dokázal vypálit v pádu Tomáš Necid. Branku minul, ale i tak by radost domácích nebyla kvůli ofsajdu.

90+3
    Ani dalekonosným centrem to Bohemka nezvládla. David Huf byl skvěle ubráněn Svozilem.

90+2
    Jiří Ciupa vzal na svá bedra rozehrávku přímého kopu. Odkop byl nepřesný a letí do zámezí.

90+1
    Karviná dokázala zastavit dlouhý nákop Kadlece. O daleký odkop se postaral Momčilo Raspopović.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
    89. Patrik ČAVOŠ - 1:3

89
    Karviná právě vstřelila branku!
    Hostující celek potvrzuje svou klíčovou výhru! Špatná rozehrávka na dlouhou nohu vedla k ztrátě před pokutovým územím. Následně přišla rychlá souhra Slezanů, kterou vyšperkoval přízemní přihrávkou Rajmund Mikuš. Přesně našel zcela osamoceného PATRIKA ČAVOŠE, jenž neměl problém s uklizením míče za záda Reichla. – 1:3. Asistence: Rajmund Mikuš.

88
    Slezané to nezvládl uhrát v rohu hřiště a budou se bránit rohovému kopu.

87
    Momčilo Raspopović přidal další vodu pro karvinský mlýn. Po nedovoleném zákroku na jeho osobu budou hosté rozehrává přímý kop.

86
    Nepříjemný padající balón do pokutového území musel řešit Jiří Ciupa. Zvládl ho zachytit a navíc byl nedovoleně zastaven.

86
    Pro Slezany nastala ideální situace. Mají totiž sérii autových vhazování na útočné polovině.

85
    Lukáš Hůlka zvládl ideálně pro svůj celek osobní souboj. Pokryl si míč tělem před Boháčem, který ho fauluje.

84
    Střídání v týmu MFK Karviná:
    ze hřiště odchází David Moses, přichází Dominik Žák.

83
    Výhru Karviné mohl pojistit střeleckým pokusem Adeleke Akinyemi. Slabý balón letí pohodlně do rukavic Reichla.

82
    Mírně domácí defenzivu pozlobil Adeleke Akinyemi. Pro slabou nabídku spoluhráčů vyslal nepřesnou přihrávku.

81
    Zelenobílí vytahují svou kombinaci více do útočné fáze. Dlouhý balón tam pošle výkopem Michal Reichl.

80
    Nebezpečí před hostující svatyní! Znovu přetažený centr letěl na zadní tyč. Zde předvedl výborné zpracování David Huf a hned pálil po zemi do prostoru branky. Skvělý reflex nohou předvedl Jiří Ciupa a zachraňuje hosty.

79
    Propadlý centr mohl dostat ideálně do náběhu David Puškáč. Nakonec se útočník domácích nedostane díky obrannému bloku k zakončení.

78
    Po rozehrávce standardní situace došlo k odraženému míči. Ten napálil hned Matyáš Kozák, jenomže trefil blokující defenzivu.

77
    Dnešní utkání sleduje 2 962 diváků.

77
    ze hřiště odchází Lucky Ezeh, přichází Dávid Krčík,
    ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Patrik Čavoš.

76
    Rychlost ukázal Matyáš Kozák, jenž pronikal po levé straně. V rohu hřiště ho za cenu žluté karty zastavil David Moses.

75
    I po ošetření Ezeho pokračuje v tomto střetnutí. Momentálně přízemní kombinaci drží na kopačkách domácí tým.

74
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
    ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Matyáš Kozák,
    ze hřiště odchází Daniel Köstl, přichází David Puškáč.

73
    Velice dobrý rohlíček vyslal na zadní tyč Daniel Köstl. Navrácení do ohně od spoluhráče končí odkopem hostů.

72
    Už zajímavě mířil do pokutového území Ladislav Mužík. Pozornost udržel Jiří Fleišman, jenž mu vypíchl kulatý nesmysl.

71
    Až moc důrazu v útočné fázi podnikl Adeleke Akinyemi. Bohemka bude mít k dispozici volný přímý kop.

70
    Karvinské to ovšem mrzet nemusí, protože po rychlé rozehrávce je v ofsajdu načapán zkušený Tomáš Necid.

69
    Nedorozumění hostujících borců. Sebastian Boháč nezachytil prudkou přihrávkou do levé strany.

68
    Zmar Bohemky v druhé půli bude nadále pokračovat. Nedovolený zákrok je odpískán Dostálovi.

67
    Tohle je škoda pro hráče v zelenobílém. Zajímavé zakončení mohl podniknout Daniel Köstl, jenže nešťastně zahrál rukou.

66
    ze hřiště odchází Martin Regáli, přichází Adeleke Akinyemi,
    ze hřiště odchází Andrija Ražnatović, přichází Momčilo Raspopović.

65
    Ani teď Pražané nezahrozí nějak vážněji. V rohu hrací plochy nezvládl souboj tělem Robert Hrubý.

64
    Nespokojenost domácích příznivců sílí. Náladu jim nezlepší ani pomalá defenzivní kombinace.

63
    Karvinští už mohli jít do dvoubrankového trháku! Lucky Ezeh ideálním přízemním centrem našel v náběhu na malém vápně svého spoluhráče. Šťastlivcem byl Martin Regáli, který trestuhodně nastavenou nohou přestřeluje branku.

62
    ze hřiště odchází Milan Ristovski, přichází Tomáš Necid,
    ze hřiště odchází Jan Shejbal, přichází Robert Hrubý.

61
    Ideální centr byl posazen přesně na hlavu Davida Hufa. Forvard domácích ovšem nedokázal Ciupu výrazně ohrozit.

60
    Rozehrávka Bohemky je opět neúspěšná, zapříčinil se o jejich ztrátu rychlým napadáním Budínský.

59
    Velkou chuť do hry ukázal Lukáš Budínský. Z nebezpečného voleje netrefil o pár metrů prostor tří tyčí.

58
    Klokani to znovu nezvládnou v ofenzivní činnosti. Mužikovo centr nebude platit kvůli ofsajdovému postavení.

57
    Po autovém vhazování se chtěl poprvé výrazně ukázat Ladislav Mužík. Na vše byl ovšem sám, a tak nevymyslel nic nebezpečného.

56
    Milan Ristovski pronikal nebezpečně k velkému vápnu. Nakonec ho zastavuje důrazným obranným zákrokem Ražnatović.

55
    Tentokrát si dokázal poradit Martin Reichl. Včas zastavil průnikovou přihrávku, která by zadělala defenzivě problémy.

54
    Bohemka to vytáhla po dlouhém nákopu do ofenzivy. Zde nedokázal uskákat souboj Ladislav Mužík.
    53. Lukáš BUDÍNSKÝ - 1:2

53
    Zasloužený obrat je na světě! Do malého vápna přilétl zdánlivě jednoduchý centr pro brankáře. Svou práci ovšem Martin Reichl nezvládl a nepochopitelně boxoval za svá záda. Tam dával pozor LUKÁŠ BUDÍNSKÝ a už jednoduše hlavou rozvlnil síť. – 1:2. Bez asistence.

52
    Další nebezpečný pokus Rajmunda Mikuše. Tečovaný balón slovenského záložníka míří nakonec těsně nad břevno.

51
    Ze střední vzdálenosti zkoušel vypálit domácí Michal Beran. Prudká dělovka končí na blokujícím obránci.
    50. Reichl zneškodnil rodící se nájezd Regáliho

50
    Spálená tutovka slezského celku! Špatná komunikace obrany Bohemky vedla k samostatnému úniku Martina Regáliho. Ten v tváří tvář Reichlovi mířil po zemi podél něj, ale gólman domácích fantasticky vytasil svou nohu.

49
    Hned vzápětí mohl přijít obrat zápasu. Prsty v tom měl opět Ezeh, ale zpětná přihrávka je zablokována.
    48. Rajmund MIKUŠ - 1:1

48
    Z kraje druhého pokračování je vyrovnáno! Rychlý zisk balónu se dostal až před vápno na Luckyho Ezeha. Ten si všiml po své pravici RAJMUNDA MIKUŠE, jenž zavelel ke křižnému střeleckému pokusu na zadní tyč. Michal Reichl své ruce natahoval marně, a tak půjde vytahovat míč ze své svatyně. – 1:1. Asistence: Lucky Ezeh.

47
    První jakási příležitost na začátku druhé půle. Svou levou nohou to zkoušel Jiří Fleišman, jenže postrašil pouze kotelníky domácího celku.

46
    ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Ladislav Mužík.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

Úvodní dějství střetnutí ve skupině o záchranu mezi Bohemians a Karvinou je u konce. Spokojenější jsou určitě domácí příznivci, protože jejich miláčci vedou. Klokani byli rozhodně aktivnější, za což mluví aktivita na útočné polovině. Ta byla proměněna v branku ve 20.minutě, o kterou se po obrovské chybě Fleišmana postaral rychlík Matoušek. Od Slezanů to je velice málo a jestli chtějí v boji o záchranu bodovat, tak musí výrazně zabrat. Poločasová přestávka se ponese za nejtěsnějšího stavu 1:0.

45+2

45+1
    Ne úplně špatně to zkoušel točeným centrem mezi tři tyče Douglas Bergqvist. Žádná teč nepřišla, a tak Reichl v klidu zasahuje.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

44
    Ještě na závěr první půle to hořelo v pokutovém území Karviné. Zde hlavičkoval David Huf, ale trefuje pouze místa, kde je nachystán Ciupa.

43
    Celou útočnou akci vzal na svá bedra zkušený Lukáš Budínský. Navedl si balón na levou nohu, jenomže jeho pokus trefuje maximálně tramvaj za místním stadionem.

42
    Načechraný balón inkasoval na levou stranu Martin Dostál. Zkušený obránce podklouzl a nezachytil ideálně.

41
    Zajímavá standardní situace Bohemky končí neúspěchem. Nikdo totiž nepočítal s centrem na zadní tyč.

40
    Zcela zbytečný faul od zkušeného borce. Za zatažení si prohlíží žlutou kartu Jiří Fleišman.

39
    Zajímavý střelecký pokus z domácí strany! Z velké dálky to vyzkoušel přímým nártem Milan Ristovski. Aktivní útočník Bohemky mířil do vzdálenější šibenice, ale nakonec se jeho pokus mírně otřel o brankovou konstrukci. Ďolíčkem to pouze zahučelo.

38
    Ofenzivní zmar hostů nadále pokračuje. Lucky Ezeh opět přehnal důraz s přihrávkou, která letí za lajnu.

37
    Tohle Slezanům opět neklaplo. Společně si kulatý nesmysl narážel Budínský a Boháč, jenže první jmenovaný s přihrávkou nepočítal.

36
    Hned na druhé straně se zapotil také druhý asistent rozhodčího. Odmával postavení mimo hru Davidu Hufovi.

35
    Rychlý brejk na druhé straně rozjel Lucky Ezeh. Přihrávkou oslovoval k zakončení Regáliho, jenž neuspěl proti včas vyběhnutému Reichlovi. Celou situaci zastavuje ofsajdová pozice.

34
    Michal Beran podnikal zajímavý náběh za obranu soupeře. Přihrávku na něj ovšem odhadl Svozil a ukončuje tuto možnost.

33
    Po dobrém zisku chtěl vyšperkovat svou akci Lukáš Budínský. Klika se mu nepovedla a navíc ji udělal do autového zámezí.

32
    Jakoby bych to skoro zakřikl, protože Jiří Fleišman vyslal až moc vysoký centr do vápna, jenž skáče až do autového zámezí.

31
    I přes vysoké napadání Klokanů nevidíme ztrátu Karviné, ta pokračuje obětavě dopředu.

30
    Karvinští momentálně projevují větší aktivitu na útočné polovině. Chybí tomu ovšem finální přihrávka.

29
    Jednoduchá práce pro brankáře Michala Reichla. Likvidoval balón, který dlouho letěl do vápna z pravé lajny.

28
    Tentokrát Jan Matoušek neseznámil fanoušky s pozitivním rozřešením situace. Nechal se jednoduše odstavit od obránce.

27
    Zajímavě vyvezl kulatý nesmysl do ofenzivy David Moses. Pro slabou nabídku pouze odevzdal míč soupeři.

26
    Celé otěže tohoto střetnutí jsou na chvilku uklidněny. Z nastalé situace bude těžit Bohemka.

25
    Hra bude momentálně na malý moment přerušena, protože na hrací ploše zůstal ležet po nepříjemném souboji Daniel Köstl. Tvrďák domácích je po chvilce schopen pokračování.

24
    Do zajímavého sprinterského souboje se dostal Jan Matoušek a David Moses. Vítězem je druhý jmenovaný, který hned konstruktivně rozehrává.

23
    Propadlý balón měl na své kopačce zkušený Jaroslav Svozil. Nevymyslel s ním nic světoborného a naopak ho ztrácí.

22
    Hosté dostali zajímavou nabídku standardní situace. Do vápna ji posílal Lukáš Budínský, ale pouze do míst, kde to defenziva zvládla.

21
    Karviná se pokusí o okamžitou odpověď, ta bude vedena vzduchem do pravé strany, kde bojuje Regáli.
    20. Jan MATOUŠEK - 1:0

20
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Po obrovské chybě jdou domácí do vedení! Jiří Fleišman zcela nepochopitelně posílal malou domů šajtlí. Jenže než došel balón k brankáři Ciupovi, tak pozorný JAN MATOUŠEK byl dříve u této možnosti a po zemi překonal bezmocného strážce svatyně hostů. – 1:0. Bez asistence.

19
    Moc okatě šel do osobního souboje Martin Regáli. Sudí nemohl tohle přehlédnout a píská nedovolený zákrok.

18
    Na zadní tyči si našel propadlý míč Matěj Kadlec. Mladík Pražanů okamžitě posílal zpět do nebezpečí, ale Ciupa dokázal vyboxovat mimo nebezpečí.

17
    Další rohový kop pro zelenobílé. Zasloužil se o něj Daniel Köstl, jenž vyslal centrovaný balón do bloku obránců.

16
    Opět směrem k vápnu mohl zamířit David Huf. Nezvládl lehké zpracování a hrací předmět mu uniká do zámezí.

15
    Nadále se nám hra přesouvá ze strany na stranu. Těžit z této nevyrovnané bitvy může slezský celek.

14
    Z rohového kopu nedokázala Bohemka vytvořit nic zvláštního. Svozil dokázal hlavou odvrátit do bezpečné zóny.
    13. Ristovski pálil do břevna

13
    První obrovská šance tohoto střetnutí! Do rychlého brejku vyrazil po levé lajně David Huf. Osamocen posílal přízemní přihrávku do pokutového území, kde byl připraven k zakončení Milan Ristovski. Makedonský šikula ovšem z výborné pozice trefuje břevno.

12
    Na malou chvilku se usadili Slezané na útočné polovině. Střela Mosese ovšem končí obranným blokem.

11
    Nebezpečný dlouhý balón posílala karvinská defenziva do úniku. Včas dokázal z branky vyběhnout Martin Reichl a likviduje tuto možnost.

10
    Úvodní minuty tohoto duelu nám nabízí hru spíše na polovině hrací plochy.

1

Bohemians Praha 1905: Reichl – M. Kadlec, Křapka, Shejbal – Köstl, Beran, Hůlka (C), M. Dostál – Matoušek, Ristovski, Huf.
    Náhradníci: Soukup – Mužík, Kozák, Puškáč, Necid, Farkaš, Hrubý.
    Trenér: Jaroslav Veselý

MFK Karviná: Ciupa – Bergqvist, Svozil, Fleišman – Mikuš, Moses, Boháč, Ražnatović, Budínský (C) – Ezeh, Regáli.
    Náhradníci: Lapeš – Ayaosi, D. Žák, Doležal, Raspopović, Bederka, Akinyemi, Čavoš, Krčík, Memić.
    Trenér: Marek Bielan

Rozhodčí: Starý – Hrabovský, Slavíček.

Zdravím všechny fotbalové příznivce! Nadstavbová část FORTUNA:LIGY míří do finále a my se v rámci Skupiny o záchranu zaměříme na souboj Bohemians a Karviné. Svěřenci trenéra Jaroslava Veselého mohou být v klidu, protože v minulém kole remizovali doma s Jabloncem 1:1, čímž si definitivně zajistili záchranu v nejvyšší soutěži. Karviná naopak přijíždí do Ďolíčku na předposledním 15. místě se ztrátou jednoho bodu na 14. České Budějovice a na 13. nesestupové a nebarážové místo, které aktuálně hájí Pardubice, ztrácí 7 bodů. Karviná v minulém kole nakonec doma zvládla uhrát bod se Zlínem za remízu 2:2, i když po první půli vedla 2:0. Do tohoto zápasu tak půjdou v roli favorita hráči z Vršovic. Úvodní výkop je na stadionu v Ďolíčku naplánován na 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.