Carolina – NY Rangers 3:5 (kon.) | Vancouver – Edmonton 3:2 (kon.)
Vancouver Canucks
3:2 (1:2, 1:0, 1:0) Stav série: 3:2
Edmonton Oilers
Pátek 17.05.2024, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL • Semifinále Z. konference

3. Quinn Hughes (VAN) 0+0 (06:56:31)

Zápas je u konce, Vancouver si uzmul vítězství a v sérii vede 3:2 a má tak mečbol! Vše nasvědčovalo tomu, že se dočkáme prodloužení. Oba týmy už hrály hodně opatrně v posledních minutách, a moc se netlačily do zakončení. Jenže 32 sekund do konce se ke kotouči odraženému od tyčky dostal J. T. Miller a poslal ho do odkryté branky. Těžký konec dobře rozjetého zápasu pro Oilers, kteří budou muset nyní vyhrát dva zápasy v řadě, pokud chtějí do konferenčního finále.

59:28 J. T. Miller - 3:2

59:28
    5/5
    Vancouver právě vstřelil branku! 32 sekund do konce posílá J. T. MILLER Kosatky do vedení! Střela Lindholma šla pouze do tyčky, jenže příhodně k ní si sjel právě Miller, před kterým se tak otevřel volný prostor v brance, a Miller tak už měl velice jednoduchou práci. Asistence: Elias Lindholm a Elias Pettersson.
    Miller J., Lindholm E., Pettersson E., Soucy C., Myers T.
    Draisaitl L., McDavid C., Hyman Z., Bouchard E., Nurse D.

59:02
    Draisaitl se nyní procpal do útočné třetiny. Následně pálil, ale Hronek mu do rány strčil hokejku a kotouč byl tak sražen mimo ledovou plochu.

58:53
    Garland zavážel puk do útočné zóny po pravé straně. To se mu povedlo, jenže neměl komu přihrát. Obkroužil tak pásmo podél mantinelu, aby pak byl vytlačen.

58:27
    Nugent-Hopkkins vyrazil dopředu, jeho pokus ale Myers zablokoval, a hra se opět otočila na druhou stranu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:52
    Edmonton se snažil o závar v pásmu, ale o ten se sám připravil nepřesnou přihrávkou, která vypadla z pásma.

57:10
    Janmark se nyní protlačil přes dva hráče dá pásma, pak už ale musel pálit přes obránce. Nakonec tak usměrnil kotouč pouze do středu na Šilovse.

56:43
    Hughes posunul na modrou pro Filipa Hronka, ten technicky nahodil před branku, ale tam už nikdo nedokázal dorážet.

56:26
    J. T. Miller pálil ze střední vzdálenosti, ale jeho rána byla sražena až do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Pickardem

55:58
    Na druhé straně se snažil o něco dnes v podstatě neviditelný Zach Hyman, ale ani on nakonec nebyl připuštěn ke střele.

55:34
    Pettersson se snažil proháčkovat do zakončení, ale nakonec byl po přechodu přes dva hráče odzbrojen a ani tak nevypálil.

54:35
    Suter byl šikovnější v osobním souboji s Bouchardem, překonal ho a zavezl kotouč do útočné třetiny. Tam už ale nedokázal najít žádného ze spoluhráčů a o puk přišel.

53:53
    Connor McDavid se to nyní snažil změnit a vyslal na Šilovse tvrdou střelu, ten si ale poradil a bez problému ránu vyrazil.

53:37
    Oba týmy se nyní točí na kotouči a vyměňují si ho, ale žádné akce moc nevidíme. Hraje se hodně na jistotu, opatrně.

50:56
    Canucks dobře rozehráli a vyslali Eliase Petterssona dopředu, ten ale znovu nedokázal udělat před brankou žádný závar. Ani nakonec nevypálil.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 18. Soucy (Blueger, Podkolzin), 26. Di Giuseppe, 60. J. Miller (E. Lindholm, E. Pettersson) – 5. E. Kane (Draisaitl, Desharnais), 18. Janmark (C. Brown, Kulak)

Vancouver Canucks: Šilovs (Demko) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Cole, Zadorov – E. Pettersson (A), E. Lindholm, Höglander – Boeser, J. Miller (A), P. Suter – Garland, Blueger, Joshua – Podkolzin, Aman, Di Giuseppe.
    Trenér: Rick Tocchet

Edmonton Oilers: Pickard (S. Skinner) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse (A), Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – E. Kane, Draisaitl (A), Holloway – Perry, R. McLeod, Foegele – C. Brown, Ryan, Janmark.
    Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: D. O' Rourke, F. St. Laurent – J. Tobias, M. MacPherson