Chorvatsko – Itálie 1:1 (kon.) | Albánie – Španělsko 0:1 (kon.)
Chorvatsko
1:1 (0:0)
Itálie
Pondělí 24.06.2024, 21:00 • Red Bull Arena (Lipsko) • Mistrovství Evropy • Skupina B

Pro dnešní večer je to od nás pro vás všechno, sledujete naše přenosy i nadále. Přeji dobrou noc. (23:09:40)

Z této skupiny tak s plným počtem postupuje Španělsko, které všechny tři své zápasy vyhrálo a druhá končí Itálie se čtyřmi body. Chorvaté jsou dvou bodech a musí čekat na další vývoj ve skupinách. Albánie jede po dnešku domů s jedním bodem.

Nakonec se nastavovalo skoro deset minut, ale to byl tedy závěr. Chorvatsko se pravděpodobně loučí s turnajem, byť ještě teoretickou šancí má. Byl to možná poslední zápas pro Luku Modriče na takové velké mezinárodní akci. Itálie ve druhém poločase neměla nikterak výrazný tlak a přehršel šancí, na závěr si ale nachystala pro Chorvaty těžké KO. Jen pár vteřin před koncem zasadil direkt do Livakovičovy brány Mattia Zaccagni.
    Mattia Zaccagni svým gólem v úplném závěru rozesmutněl Luku Modriće. Chorvaté na šampionátu pravděpodobně končí.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 0:2. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 18:6.

90+10
    90+8. Mattia ZACCAGNI - 1:1

90+8
    Itálie právě vstřelila branku!
    V poslední minutě nastavení Itálie senzačně vyrovnává. MATTIA ZACCAGNI poslal z levé strany vápna nechytatelnou placírku směrem ke vzdálenější tyči. Trefil to fantasticky, přesně do šibenice a stává se italským národním hrdinou. Chorvaté jsou opaření, všichni se okamžitě sesunuli k zemi. Chybělo jim jen několik vteřin k postupu, takhle o něj nejspíš přišli.

90+7
    Chorvaté stále drží zkušeně míč na svých kopačkách, už jen minuta chybí do konce.

90+6
    Žlutá karta pro tým Itálie (Nicolò Fagioli).

90+6
    Jenže píská se faul a další žlutá karta pro Itálii.

90+5
    Ivan Perišič chtěl asi střílet místo centrovat, vůbec mu to nevyšlo. Itálie má ještě tři minuty.

90+4
    Čeká nás ještě hektický závěr, oběma týmům tečou nervy, Budimir zabrnkal na nervovou soustavu Frattesimu, který se provinil faulem.

90+3
    Riccardo Calafiori musel zastavit rychlý brejk a dostává první žlutou kartu italského mužstva. Mimochodem Calafiori si v dalším zápase nezahraje, pokud tedy nějaký ještě bude.

90+3
    Žlutá karta pro tým Itálie (Riccardo Calafiori).

90+2
    Šest žlutých karet pro Chorvatsko, které ovšem stále srdnatě drží hubený náskok. A platí to i po tečované střele Scamacca.