Přehled událostí na LOH Paříž 2024 – 9. den (kon.) | Přehled událostí na LOH Paříž 2024 – 10. den (kon.)
konec
Přehled událostí na LOH Paříž 2024 – 10. den

Pondělí 05.08.2024, 09:00Olympijské hry
Sledujte:
    Čelo medailového pořadí zemí po 10. dni
     
    V průběhu 10. dne soutěží Francie opět nezískala ani jedno zlato, takže přepustila třetí místo medailového pořadí Austrálii. Na dvouciferný počet zlatých medailí se dostalo už 7 zemí a boj o třetí místo bude ještě hodně zajímavý. Aspoň 2 zlata má 24 zemí, minimálně jednu nejcennější medaili už 45 zemí a rekordní počet výprav s jednou jakoukoliv medailí se nadále zvyšuje, je jich už 73. Kde se toto číslo zastaví? (02:05:49)
     
    Surfing pokračuje souboji o medaile, ale ty skončí někdy kolem čtvrté ráno a jejich kompletní výsledky uvidíte ráno v dalším denním přehledu.
     
    Konec soutěží 10. dne olympijských her.
    Obrazový souhrn důlržitých událostí a různých zajímavostí a perliček najdete v tomto vláknu
     
    1:10
    Surfing

    V prvním semifinále žen, které bylo zajímavé od první minuty a první vlny, se Američanka Caroline Marksová a Francouzka Johanne Defayová neustále přetahovaly o vedení a vylepšovaly své známky, až došlo ke kuriózní situaci, že měly obě zcela shodné bodové součty svých dvou nejlépe sjetých vln. V takovém případě rozhoduje nejlépe hodnocená vlna a tu měla na svém kontě Američanka, která tak postoupila do finále.

    Druhé semifinále rozhodlo porušení pravidel Kostaričankou Brisou Hennesyovou, která soupeřce s priritou na její straně bránila v nájezdu na vlnu, za což byla penalizována počítáním pouze nejlepší vlny místo dvou nejlepších. A protože Brazilka Tatiana Westonová Webbová poměrně záhy posbírala dvě jízdy hodnocené více než 5 body, bylo rozhodnuto, že nemůže prohrát. V závěru poté dokonce ještě našla vlnu, na které předvedla nejlepší výkon v součtu ženského i mužského semifinále, takže finále žen slibuje pořádnou podívanou.

    Ženy, semifinále:
    Caroline Marksová (USA) 12,17 b. (7,00+5,17)
    Johanne Defay (FRA) 12,17 b. (6,50+5,67)

    Tatiana Westonová Webbová (BRA) 13,66 b. (8,33+5,33)
    Brisa Hennessyová (CRC) 6,17 (6,17+0)
     
    0:50
    Zápas

    Ve volném stylu žen do 68 kg po třech naprosto jednoznačných výhrách postoupila do finále teprve 20letá Američanka Amit Elorová, mistryně světa z let 2023 a 2022 ve váze do 72 kg, v semifinále ještě v průběhu prvního poločasu ukončila zápas se Severokorejkou Pak Sol-kum, které je dokonce jen 18 let. Druhou finalistkou je Meerin Žumanazarovová z Kyrgyzstánu, mistryni světa z roku 2021, která tak má jistotu, že vylepší bronzovou medaili z Tokia. V semifinále ve druhém poločase dokázala otočit skóre souboje s Nigerijkou Blessing Oborududuovou, která naopak stříbro z Tokia neobhájí.

    Poražené semifinalistky míří do soubojů o 3. místo, v nichž je doplní vítězky oprav složených z žen, které byly přímo rukama finalistek vyřazeny.
     
    0:40
    Zápas

    V řecko-římském zápase mužů do 130 kg se do finále probojoval už 41letý Kubánec Mijain Lopez Nunez, obhájce zlata z posledních čtyř!!! olympijských her a v minulosti pětinásobný mistr světa, který ve čtvrtfinále přemohl úřadujícího mistra světa z Íránu Amina Mirzazadeha a v semifinále udržel na uzdě překvapivého soupeře, Ázerbajdžánce Sabaha Saleha Šariatiho. Druhým finalistou je senzačně Chilan Yasmani Acosta Fernandez, který ve 36 letech vlastní jediný bronz z mistrovství světa v roce 2017 a celým turnajem procházel s obrovským štěstím, hned dva souboje rozhodovala při nerozhodném výsledku poslední bodovaná technika, která byla vždy jeho. V semifinále takto poslal do boje o bronz Číňana Meng Ling-če, pátého z loňského mistrovství světa.

    Poražení semifinalisté míří do soubojů o 3. místo, v nichž je doplní vítězové oprav složených z mužů, kteří byli přímo rukama finalistů vyřazeni.
     
    0:30
    Zápas

    Prvním dnem se rozjely zápasnické soutěže. V řecko-římském zápase mužů do 60 kg do finále postoupil Japonec Keničiro Fumita, obhájce stříbra z Tokia a dvojnásobný mistr světa, který po dvou jasných výhrách v prvním kole a čtvrtfinále v semifinále jen těsně porazil Kyrgyzstánce Žolamana Šaršenbekova, když ve druhém poločase otáčel skóre. Druhým finalistou je Číňan Cchao Li-kuo, bronzový z loňského mistrovství světa, který ve všech duelech vítězil jen malým rozdílem, v semifinále proti Severokorejci Ri Se-ungovi dokonce vyhrál až podle rozhodnutí sudích, když na body to skončilo 3:3.

    Poražení semifinalisté míří do soubojů o 3. místo, v nichž je doplní vítězové oprav složených z mužů, kteří byli přímo rukama finalistů vyřazeni.
     
    Atletika

    5 000 m žen

    1. Beatrice Chebetová (KEN) 14:28,56 min
    2. Faith Kipyegonová (KEN) 14:29,60 (SB)
    3. Sifan Hassanová (NED) 14:30,61 (SB)
    4. Nadia Battoclettiová (ITA) 14:31,64 (NR)
    5. Margaret Chelimo Kipkemboiová (KEN) 14:32,23 (SB)
    6. Ejgayehu Tayeová (ETH) 14:32,98
    7. Medina Eisaová (ETH) 14:35,43
    8. Karoline Bjerkeli Grovdalová (NOR) 14:43,21
    9. Gudaf Tsegayová (ETH) 14:45,21 (SB)
    10. Karissa Schweizerová (USA) 14:45,57
    11. Elise Crannyová (USA) 14:48,06
    12. Rose Daviesová (AUS) 14:49,67
    13. Nathalie Blomqvistová (FIN) 14:53,10
    14. Whittni Morganová (USA) 14:53,57 (PB)
    15. Joselyn Daniely Breaová (VEN) 15:17,04
    16. Francine Niyomukunziová (BDI) 15:22,40
     
    0:20
    Atletika

    Tak pozor, Keňa samozřejmě po diskvalifikaci Faith Kipyegonové podala protest a ten byl uznán! Nutno říct, že oprávněně, co bylo z uvedené strkanice vidět, keňská běžkyně se proti pravidlům neprovinila, vše bylo v mezích. Když už se o něčem dalo polemizovat, byla to etiopská odveta. Faith Kipyegonová se tak vrací na druhé místo a je stříbrná, Sifan Hassanová bronzová a zklamaná Italka Nadia Battoclettiová zpátky čtvrtá!
     
    0:10
    Plážový volejbal

    Snadné osmifinále mají za sebou katarští favorité Šefif s Ahmedem. Chilští bratři Grimaltové se jim nemohli vyrovnat, hodně kazili v útoku, v obou setech výrazně ztráceli téměř od začátku. Postup do osmifinále (bez boje z předkola) je pro ně úspěchem, to Katařané zatím jen plnili povinnost a ve čtvrtfinále je čeká trochu jiný oříšek v podobě Američanů Partaina a Beneshe.

    Muži, osmifinále:
    Šerif Janus, Ahmed Tadžín (QAT) – Marco Grimalt, Esteban Grimalt (CHI) 21:14, 21:13
     
    0:00
    Surfing

    Na Tahiti se nakonec přeci jen závodí, ale moře je na použitelné vlny skoupé. Surfaři se s tím prali, jak se dalo, a byly k vidění některé opravdu povedené kousky na nízkých vlnách, kde se ukazovalo, že semifinalisté se perou o medaile právem. Z první dvojice postoupil do finále Francouz Kauli Vaast, ve druhé Brazilec Gabriel Medina, autor onoho již legendárního průjezdu za 9,9 bodu a následného skoku zachyceného na již legendární fotce, doplatil na to, že za 30 minut našel jedinou vlnu, kterou by mohl sjet, protože Australan Jack Robinson zvládl mít dva pokusy, přičemž ten druhý byl nejlepší z obou semifinálových zápasů.

    Muži, semifinále:
    Kauli Vaast (FRA) 10,96 b. (5,83+5,13)
    Alonso Correa (PER) 9,6 b. (5,67+3,93)

    Jack Robinson (AUS) 12,33 b. (7,83+4,50)
    Gabriel Medina (BRA) 6,33 b. (6,33+0)
     
    23:50
    Fotbal

    Finále fotbalového turnaje mužů bude čistě evropské, utkání o bronz čistě africké! Rozhodlo o tom druhé semifinále mezi Francií a Egyptem, v němž domácí byli lepší, trefili 3× brankovou konstrukci, ale ne a ne dát gól. Ted dal naopak po hodně hry Sáber nekompromisní ranou zblízka a začalo se schylovat k senzaci. V 83. minutě však unikl ofsajdu Mateta, vyrovnal, a když na začátku prodloužení šel ven po druhé žluté obránce Fájed, byla to jen otázka času, kdy se Francie prosadí. Bylo to nakonec dokonce dvakrát a na stadionu v Lyonu se mohlo slavit.

    Muži, semifinále:
    Francie–Egypt 3:1p (0:0)
    83. a 99. Mateta, 108. Olise – 62. Sáber
     
    23:31
    Volejbal

    Brazílie je venku z olympijského turnaje mužů! Tým, který proletěl základní skupinou jak tornádo a pořádně vypráskal i Poláky, ve čtvrtfinále narazil na USA, ale ne na žádné dřevotřískové domky, které tornádo roznáší kilometry daleko, ale na pořádný bunkr, se kterým ani nehlo! Přitom Brazilci začali dobře, vedli v prvním setu 13:8, ještě 21:19, přesto neměli ani setbol a prohráli ho. Ve druhém to bylo přesně naopak, prohrávali 8:14, odvrátili 2 setboly a zdálo se, že by přeci jen prasklou zeď mohli najít. Jenže ve třetím a ve čtvrtém setu nestačili a prohráli je nečekaně jednoznačně. Brazilci nebudou mít medaili z druhé olympiády za sebou, Američané stále mají šanci ukončit 16leté čekání na zlato. V semifinále je čekají Poláci.

    Muži, čtvrtfinále:
    USA–Brazílie 3:1 (24, -28, 19, 19)
     
    Basketbal 3×3

    Konečné pořadí mužů

    1. Nizozemsko
    2. Francie
    3. Litva
    4. Lotyšsko
    5. Srbsko
    6. Polsko
    7. USA
    8. Čína
    Tímto způsobem Worthy de Jong vystřelil Nizozemsku v prodloužení zlato
     
    23:15
    Basketbal 3×3

    Obhájci zlata z Tokia a až do semifinále neporažení Lotyši nakonec jedou domů bez medaile! V pobaltském derby proti skvěle hrajícím a střílejícím Litevcům neustále dotahovali, nemohli se dostat do vedení, a když to 2 minuty před koncem dokázali a vedli 17:16, netrefili 3 střely za sebou, aby je poté porazily fauly a z nich pramenící trestné hody soupeře. Litva má po stříbru z MS 2022 druhou velkou medaili.

    Finále pak bylo vrcholem celého turnaje! Vařící se kotel hnal Francouze, kteří se lehce favorizovaným Nizozemcům naprosto vyrovnali, za senzací. Ještě půl minuty před koncem vedli o 2 body, jenže střelu, kterou by nejspíš definitivně vyhráli, minuli a Nizozemsko vyrovnalo sekundu před koncem svým nejlepším hráčem de Jongem. Prodloužení, v němž vyhrává, kdo jako první přidá další 2 body, začínali Nizozemci na míči, jenže de Jong netrefil dvojku z dobré pozice, Francie odpověděla akcí pod koš a jednoduchým bodem a soupeř musel jít pro další dvojku. Všichni věděli, že Worthy de Jong si nechá míč pro sebe na dvojku, přesto dokázal z absolutně šílené tělesné pozice pod časovým tlakem vystřelit a trefit Nizozemsku zlato! To tak výrazně vylepšilo pátá místa z Tokia a posledních dvou MS. Tento tým Francie už má bronz z MS 2022.

    Muži, o 3. místo:
    Lotyšsko–Litva 18:21

    Finále:
    Francie–Nizozemsko 17:18p
     
    22:59
    Vodní pólo

    Dvojice pro čtvrtfinále mužů:

    Řecko–Srbsko (repríza tokijského finále)
    Austrálie–USA
    Itálie–Maďarsko
    Španělsko–Chorvatsko
     
    22:55
    Vodní pólo

    Souboje v základních skupinách uzavřel zápas, kde o nic nešlo, oba celky po něm šly balit na cestu domů. Černá Hora bez motivace nehrála nic extra, ale roli favorita proti snažícímu se Rumunsku, pro které by každá výhra byla velký úspěch, nakonec splnila a končí pátá.

    Muži, skupina A:
    Rumunsko – Černá Hora 7:10 (3:3, 1:2, 1:2, 2:3)

    Tabulka:
    1. Řecko 3-1-0-1 61:52 11
    2. Itálie 3-1-0-1 60:43 11
    3. USA 3-0-0-2 59:51 9
    4. Chorvatsko 3-0-0-2 58:57 9
    5. Černá Hora 1-0-2-2 45:50 5
    6. Rumunsko 0-0-0-5 37:67 0
     
    22:45
    Vodní pólo

    Španělsko jako kdyby se nepoučilo z odpoledního výplachu Australanů a zahrávalo si s domácí Francií. Hrálo těžkou údržbu a ve třetí čtvrtině dokonce Francouzi vyrovnali. Na začátku poslední části ale Španělé na chvíli zapnuli do normálního módu a povinnou výhru zapsali. Vyhrávají tak skupinu B bez ztráty bodu, Francie končí pátá.

    Muži, skupina B:
    Francie–Španělsko 8:10 (1:3, 2:2, 4:2, 1:3)

    Tabulka:
    1. Španělsko 5-0-0-0 67:39 15
    2. Austrálie 3-0-0-2 44:42 9
    3. Maďarsko 3-0-0-2 62:54 9
    4. Srbsko 2-0-0-3 58:63 6
    5. Francie 1-0-0-4 50:60 3
    6. Japonsko 1-0-0-4 60:83 3
     
    22:35
    Pozemní hokej

    Posledními semifinalistkami jsou podle očekávání Belgičanky, které se Španělsku pomstily za vyřazení svých mužských kolegů o den dříve. V zápase potvrdily roli favoritek, přes poměrně vyrovnanou hru byly výrazně nebezpečnější, ale na gól čekaly až do 46. minuty, kdy využily krátkou přesilovku po zelené kartě pro soupeře. Vzápětí přidaly trefu z trestného rohu a bylo rozhodnuto. V semifinále se utkají s Čínou.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Belgie–Španělsko 2:0 (0:0, 0:0, 0:0, 2:0)
    46. Marienová, 49. Englebertová
     
    Basketbal 3×3

    Konečné pořadí žen

    1. Německo
    2. Španělsko
    3. USA
    4. Kanada
    5. Austrálie
    6. Čína
    7. Ázerbajdžán
    8. Francie
     
    22:28
    Basketbal 3×3

    Německé basketbalistky se překvapivě stávají olympijskými vítězkami! Ale naprosto zaslouženě! Za celý turnaj podávaly nejlepší a nejvyrovnanější výkony a ve finále v dalším těsném a dramatickém zápase porazily druhý nejlepší tým zápkadní části Španělsko! I ve finále se prezentovaly kolektivním výkonem, vypořádaly se s rychle nasbíranými fauly a čtyřbodovou ztrátou 4 minuty před koncem, aby skóre definitivně překlopila na jejich stranu půl minuty před koncem zpoza oblouku Greinacherová. A když ustály i poslední akci soupeřek, mohly slavit.

    Ženy, finále:
    Německo–Španělsko 17:16
     
    Atletika

    Tyč mužů

    1. Armand Duplantis (SWE) 625 cm (WR)
    2. Sam Kendricks (USA) 595 (=SB)
    3. Emmanouil Karalis (GRE) 590
    4. Ernest John Obiena (PHI) 590
    5. Ersu Sasma (TUR) 585 (SB)
    6. Kurtis Marschall (AUS) 585
    7. Chuang Po-kchaj (CHN) 580 (PB)
    8. Sondre Guttormsen (NOR) 580 (SB)
    9. Oleg Zernikel (GER) 570
    9. Bo Kanda Lita Baehre (GER) 570
    11. Menno Vloon (NED) 570
    12. Valters Kreiss (LAT) 550
    Armand Duplantis a polibek dokonalosti
     
    22:20
    Atletika

    Armand Duplantis po posunutí stojanů dopředu kulminoval přesně tam, kde měl, a letos podruhé překonává sám sebe! Nový světový rekord ve skoku o tyči, 625 cm!
     
    22:15
    Plážový volejbal

    Bez problémů postoupily do čtvrtfinále Brazilské favoritky Ana Patricia s Dudou. Japonský pár Hasegawaová, Išiiová nekladl žádný odpor, v celém zápase vedl pouze 1:0 na začátku druhého setu a pakoval se z kurtu za pouhých 38 minut. Ana Patricia a Duda se ve čtvrtfinále utkají s Lotyškami Tinou a Anastasijí.

    Ženy, osmifinále:
    Ana Patricia Silvaová Ramosová, Eduarda Santosová Lisboaová (BRA) – Akiko Hasegawaová, Miki Išiiová 21:15, 21:16
     
    22:10
    Atletika

    Armand Duplantis ani napodruhé nepřekonal 625 cm, opět kulminoval brzo. Podíval se na video a nechá si posunout stojany dopředu.
     
    Atletika

    800 m žen

    1. Keely Hodgkinsonová (GBR) 1:56,72 min
    2. Tsige Dugumaová (ETH) 1:57,15 (PB)
    3. Mary Moraaová (KEN) 1:57,42
    4. Shafiqua Maloneyová (VIN) 1:57,66
    5. Renelle Lamoteová (FRA) 1:58,19
    6. Worknesh Meseleová (ETH) 1:58,28
    7. Juliette Whittakerová (USA) 1:58,50
    8. Prudence Sekgodisová (RSA) 1:58,79
    Keely Hodgkinsonová neohroženě dobíhá pro své první zlato
     
    22:03
    Atletika

    Keely Hodgkinsonová, teprve 22letá Britka, si splnila hlavní cíl a ukončuje dobu stříbrnou! Tuto medaili získala v Tokiu i na následujících dvou mistrostvích světa, dnes už však finále běhu na 800 m po neohroženém výkonu vyhrála! Do cílové rovinky nabíhala s drobným náskokem první a nedala nikomu šanci. Stříbro si v novém osobním rekordu zajistila Etiopanka Tsige Dugumaová, letošní halová mistryně světa a vítězka Afrických her, s bronzem se musí spokojit loňská mistryně světa Keňanka Mary Moraaová.
     
    22:02
    Atletika

    Armand Duplantis podle očekávání zkouší překonat vlastní světový rekord! První pokus výšku měl, ale kulminace nebyla přímo nad laťkou.
    Nový olympijský rekord pro Armanda Duplantise, ale tím se nekončí
     
    21:57
    Atletika

    Armand Duplantis, obhájce zlata a dvojnásobný mistr světa, podle očekávání suverénně vyhrál finále tyčkařů, za celé finále neměl jediný neplatný pokus a jako jediný skočil 600 cm, což mu zajistilo vítězství. Samozřejmě ale nekončí, první meta byla nový olympijský rekord, 610 cm bezpečně překonal na první pokus! To už jen sledují stříbrný Američan Sam Kendricks, který získal olympijskou medaili znovu po 8 letech a o stupínek ji vylepšil, sám také dvojnásobný mistr světa, bronz si pak vyskákal Řek Emmanouil Karalis, čtvrtý z Tokia se v Paříži dočkal první velké světové medaile!
     
    Atletika

    Disk žen

    1. Valarie Allmanová (USA) 69,50 m
    2. Feng Pin (CHN) 67,51
    3. Sandra Elkasevićová (CRO) 67,51 (SB)
    4. Marike Steinackerová (GER) 65,37
    5. Vanessa Kamgaová (SWE) 65,05
    6. Claudine Vitová (GER) 63,62
    7. Jorinde van Klinkenová (NED) 63,35
    8. Daisy Osakueová (ITA) 63,11
    9. Irina Rodriguesová (POR) 61,19
    10. Kristin Pudenzová (GER) 60,38
    11. Alexandra Emilianovová (MDA) 58,08
    12. Melina Robert-Michonová (FRA) 57,03
     
    21:47
    Atletika

    Valarie Allmanová potvrzuje roli superfavoritky a obhajuje zlatou medaili z Tokia v hodu diskem! Jediné, co jí tak stále uniká, je titul mistryně světa. Američanka dnes rozhodla závod ne prvním pokusem, jak má obvykle ve zvyku, ale až druhým, protože první přešlápla. Všechny 4 platné pokusy hodila za 68 metrů, nejdelší měřil 69,50 m. O stříbro a bronz se bojovalo až do samotného konce, protože při shodném výkonu 67,51 m rozhodoval druhý nejlepší pokus, který měla lepší Číňanka Feng Pin, mistryně světa z roku 2022, bronzovou medaili i tak opravdu hodně slaví už 34letá Chorvatka Sandra Elkasevićová, dvojnásobná olympijská vítězka i dvojnásobná mistryně světa!
     
    Atletika

    5 000 m žen

    1. Beatrice Chebetová (KEN) 14:28,56 min
    2. Sifan Hassanová (NED) 14:30,61 (SB)
    3. Nadia Battoclettiová (ITA) 14:31,64 (NR)
    4. Margaret Chelimo Kipkemboiová (KEN) 14:32,23 (SB)
    5. Ejgayehu Tayeová (ETH) 14:32,98
    6. Medina Eisaová (ETH) 14:35,43
    7. Karoline Bjerkeli Grovdalová (NOR) 14:43,21
    8. Gudaf Tsegayová (ETH) 14:45,21 (SB)
    9. Karissa Schweizerová (USA) 14:45,57
    10. Elise Crannyová (USA) 14:48,06
    11. Rose Daviesová (AUS) 14:49,67
    12. Nathalie Blomqvistová (FIN) 14:53,10
    13. Whittni Morganová (USA) 14:53,57 (PB)
    14. Joselyn Daniely Breaová (VEN) 15:17,04
    15. Francine Niyomukunziová (BDI) 15:22,40
    Faith Kipyegonová (KEN) DQ
    Vítězný nástup Beatrice Chebetové, druhá v cíli byla později diskvalifikována
     
    21:33
    Atletika

    Keňský triumf v závodě žen na 5 000 m žen! Etiopanky v náběhu do posledního kola vyklidily pole, neudržela se ani senzačně běžící Italka Nadia Battoclettiová, ani Nizozemka Sifan Hassanová, která tak neobhájila zlato z Tokia! Zcela osamocené nabíhaly do cílové rovinky Faith Kipyegonová, světová rekordmanka a mistryně světa na 1 500 m, a Beatrice Chebetová, dvojnásobná medailistka z mistrovství světa právě na pětce. Chebetová odhadla situaci, nastoupila a lehce zvítězila, protože Kipyegonová už na žádné zrychlení neměla, ale co hůř, nemá ani stříbro, protože byla nakonec diskvalifikována za způsobení strkanice v průběhu závodu! Sifan Hasanová tak přidává ke dvěma olympijským zlatům a jednomu bronzu z Tokia i první stříbro a senzační bronz spadl do klína Battoclettiové, která doběhla v novém italském rekordu!
     
    21:25
    Basketbal 3×3

    Bronzové medaile z turnaje žen putují do USA! Američanky se probudily po prospaném začátku turnaje, kdy prohrály 3 zápasy v řadě a nakonec s nějakou medailí, ač tou nejméně cennou, odjíždějí. V utkání o 3. místo bylo vyrovnané a dramatické do posledních sekund, Kanaďanky minuly dvě dvoubodové střely na vyrovnání a definitivní rozhodnutí přišlo z trestných hodů. 7 sekund před koncem sice Burdicková proměnila jen jeden, ale 3 body rozdílu už jsou 2 koše, bylo jasno. Kanaďanky pojedou domů smutné.

    Ženy, o 3. místo:
    Kanada–USA 13:16
     
    21:13
    Surfing

    Dnes se měly uzavřít surfingové soutěže, ale na Tahiti si moře dělá, co mu matka příroda nakazuje, a je mu jedno, že člověk by něco chtěl. Je tak možné, že semifinálové a finálové jízdy budou odloženy na zítra. Zatím jsou odloženy na začátek ve 22:30 našeho času, ale to vůbec není jisté.
     
    21:06
    Atletika

    Jamajka bez tří zraněných hvězd dospěla do situace, že nemá zastoupení ve finále žen na 200 m! Do něj postoupily všechny tři Američanky, tj. Gabrielle Thomasová, Brittany Brownová i McKenzie Longová, dvě Britky, Daryll Neitaová a Dina Asherová-Smithová, vítězka stovky Julien Alfredová ze Svaté Lucie, Nigerijka Favour Ofiliová a Jessika Gbaiová z Pobřeží Slonoviny.
     
    20:45
    Synchronizované plavání

    Soutěž družstev má za sebou první část ze tří, technické sestavy. Na prvním místě se s obrovským náskokem usadila Čína (313,5538 bodu), druhé je Španělsko (287,1475 bodu), jen setiny bodu od sebe dělí třetí Itálii (277,8304 bodu) a čtvrtou Francii (277,7925 bodu). Zítra se pokračuje volnými sestavami.
     
    20:43
    Atletika

    Zajímavě se vyvíjí finále tyčkařů, 585 cm napoprvé překonalo hned 5 mužů, další 2 si přenáší zbylé pokusy na 590 cm. Tohle může být ještě hodně dlouhé.
     
    20:37
    Atletika

    V rozbězích mužů na 200 m k žádným větším překvapením nedošlo. Poněkud smolně prošel přímo do semifinále pouze jediný Kanaďan, ale ostatní to nejpíš doženou v opravách.
     
    20:25
    Atletika

    Eduard Kubelík doběhl v pátém rozběhu dvoustovky mužů také poslední v čase 21,14 s. Pokud naši sprinteři nepředvedlou v opravách výrazně lepší výkony a aspoň trochu se nepřiblíží tomu, na co mají, bude jejich vystoupení jedno z největších zklamání celé české výpravy. Ne, že by se od nich něco čekalo, ale tohle také ne.
     
    20:18
    Atletika

    Ondřej Macík ve čtvrtém rozběhu dvoustovky doběhl také poslední, čas 21,04 s. I jeho čekají opravy. Otázka, co se děje, tohle nejsou časy, které naši sprinteři umí běhat. Je to kalkulace s opravami, psychický blok, nebo prostě nemají formu?
     
    20:12
    Fotbal

    Španělé sice nemají na olympijském turnaji hráčů do 23 let Lamine Yamala, ale i bez něj jsou ve finále! Dokázali otočit utkání proti Maroku, v němž dlouho prohrávali gólem z penalty, a vítězný úder zasadit 5 minut před koncem. Na finálového soupeře si musí počkat do pozdního večera.

    Muži, semifinále:
    Maroko–Španělsko 1:2 (37. Rahímí (pen.) – 65. F. López, 85. Sánchez
     
    Dráhová cyklistika

    Týmový sprint žen

    1. Velká Británie (Marchantová, Finucaneová, Capewellová) 45,186 s (WR)
    2. Nový Zéland (Andrewsová, Petchová, Fultonová) 45,659
    3. Německo (Hinzeová, Friedrichová, Graboschová)
    4. Nizozemsko (Lamberinková, van de Wouwová, van der Peetová)
    5. Mexiko (Gaxialaová, Verdugová, Salazarová)
    6. Čína (Pao, Kuo, Jüan)
    7. Polsko (Losová, Karwacká, Sabiaková)
    8. Kanada (Boyleová, Genestová, Orbanová)
     
    20:06
    Dráhová cyklistika

    Zlatou medaili z týmového sprintu získává Velká Británie v dalším výrazném vylepšení světového rekordu, 45,186 s! Katy Marchantová, Sophie Capewellová a Emma Finucaneová ve finále sice odstartovaly pomaleji než Novozélanďanky, ale dostaly se před ně v polovině druhého kola a pak už šlo jen o vítězný souboj s časem. Mistryně světa z loňského roku Němky vyhrály aspoň jízdu o bronz nad Nizozemskem.
     
    20:04
    Atletika

    Tomáš Němejc ve druhém rozběhu dvoustovky doběhl poslední v čase 21,03 s, s čímž vůbec nemůže být spokojený. Zítra ho čekají opravy.
     
    20:02
    Vodní pólo

    Překvapení na závěr základní skupiny A, která je tak v konečné podobě hodně vyrovnaná a rozhodovaly vzájemné zápasy! Chorvaté totiž proti Američanům úplně prospali konec první a začátek druhé čtvrtiny, během totálního blakcoutu trvajícího necelých 7 minut dostali 8 gólů a bylo po zápase. Nevyužili tak příležitost vyhrát skupinu, naopak půjdou do čtvrtfinále až ze čtvrtého místa! Tak vyrovnané to je! Američané ze třetího.

    Muži, skupina A:
    Chorvatsko–USA 11:14 (2:5, 3:5, 2:1, 4:3)
     
    19:50
    Atletika

    Rozběhy 3 000 m překážek určily původně 15, po rozhodnutí sudích 16 finalistů. Posunuli tam totiž i protestujícího Keňana Amose Serema, který reklamoval kolizi, co mu údajně znemožnila doběhnout na postupovém místě, a uznali mu to. Ve finále ale bude chybět třeba Novozélanďan Geordie Beamish, pátý z loňského mistrovství světa.
     
    19:48
    Dráhová cyklistika

    Kvalifikaci týmového sprintu mužů vyhráli Nizozemci Roy van den Berg, Harrie Lavreysen a Jeffrey Hoogland v novém olympijském rekordu 41,279 s! Na vlastní světový rekord jim chybělo jen 54 tisícin sekundy. Vylepší to v prvním kole?
     
    19:44
    Dráhová cyklistika

    Katy Marchantová, Sophie Capewellová a Emma Finucaneová nemají dost a světový rekord v týmovém sprintu znovu vylepšily i v prvním kole, nová hodnota je 45,338 s!

    Postoupily tím do finále, kde se o zlato střetnou s Novým Zélandem. O bronzovou medaili pojedou Německo a Nizozemsko.
     
    19:43
    Atletika

    Mladý český steepler Tomáš Habarta měl už před závodem nějaké zdravotní problémy, zkusil to, ale ze svého rozběhu 3 000 m překážek odstoupil ještě v průběhu jeho úvodní minuty.
     
    19:38
    Plážový volejbal

    Kanaďanky Melissa a Brandie, které musely hrát předkolo s Hermannovou a Štochlovou, jsou ve čtvrtfinále, přešly přes bronzový pár z loňského mistrovství světa a vítězky skupiny B Američanky Nussovou a Klothovou! V obou setech rozhodovaly až ty úplně poslední míče, jelikož v prvním bylo naposledy vyrovnáno za stavu 19:19 a ve druhém při 18:18. Jenže Američanky koncovky vůbec nezvládly. Melissa a Brandie se ve čtvrtfinále utkají se Španělkami Alvarezovou a Morenovou.

    Ženy, osmifinále:
    Melissa Humanaová Paredesová, Brandie Wilkersonová (CAN) – Kristen Nussová, Taryn Klothová (USA) 21:19, 21:18
     
    19:30
    Basketbal 3×3

    Lotyšsko poprvé na tomto turnaji prohrává a neobhájí zlatou medaili z Tokia! A tribuny se z toho můžou zbláznit, protože se o to po svém nejlepším výkonu postarali Francouzi! Ti sice ze začátku prohrávali, ale udrželi se v kontaktu a od nějaké páté minuty začali soupeře přehrávat. Navíc měli vysokou úspěšnost střelby, dokázali se trefovat i za 2 body a rozhodli zápas ještě před časovým limitem! Senzačně si tak zahrají o zlato s Nizozemskem, tohle finále opravdu před turnajem nejspíš nikdo netipoval!

    Muži, semifinále:
    Lotyšsko–Francie 14:21
     
    19:25
    Pozemní hokej

    Největší favoritky z Nizozemska prošly čtvrtfinálovou fází celkem bez problémů. Vstřelily důležitý gól hned v první minutě, na vyrovnání dokázaly do konce téže čtvrtiny zareagovat, takže nijak zvlášť neznervózněly. A když na počátku poslední čtvrtiny zvýšily rozdíl na 2 branky, bylo hotovo. Velká Británie na zvrat v tomto utkání neměla a od vyššího rozdílu ji uchránila brankářka Pritchardová. Nizozemsko se v semifinále utká s Argentinou.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Nizozemsko – Velká Británie 3:1 (1:0, 1:1, 0:0, 1:0)
    30. a 46. Fokkeová, 1. de Waardová – 20. Frenchová
     
    19:10
    Volejbal

    Čtvrtfinále mužů nabízí jeden parádní zápas za druhým a také jednu otočku za druhou, teď se o jednu postarala Francie a hala se na sekundu musela otřást v základech! Zápas s příjemným překvapením turnaje z Německa rozehrála velmi špatně a první set jednoznačně prohrála. Druhý set ji mohl psychicky sundat, jelikož ho prohrála z vedení 24:22. Ale nestalo se. Třetí i čtvrtý set si celkem v pohodě pohlídala a když se v tiebreaku dostala do vedení 9:5, začalo být jasné, že tohle už Němci neuhrají. Francie tak má stále naději obhájit zlato z Tokia.

    Muži, čtvrtfinále:
    Francie–Německo 3:2 (-18, -26, 20, 21, 13)
     
    19:03
    Basketbal 3×3

    Německé basketbalistky, vítězky základní skupiny, pod dohledem nakonec velmi spokojeného Dirka Nowitzkiho v semifinále těsně přehrály Kanadu a budou hrát o zlato! Přitom se to pto ně nevyvíjelo dobře, prohrávaly 6:10, ale Kanaďanky posbíraly rychle 6 faulů a musely si začít dávat větší pozor. Během půl minuty bylo vyrovnáno a začala taktická bitva, v níž se nestřílelo zpoza oblouku, takže se skóre přelévalo o bod sem a tam. Němky rozhodly zápas úspěšným pokusem Greinacherové sekundu před koncem a ve finále se utkají se Španělskem. Čistě evropské finále před turnajem asi nečekal vůbec nikdo.

    Ženy, semifinále:
    Německo–Kanada 16:15
     
    18:43
    Stolní tenis

    Odpoledne se odehrála další osmifinálová utkání družstev žen i mužů, v nichž museli diváci kousat nečekanou porážku domácích hráček s Thajkami.

    Družstva žen, osmifinále:
    Čína (1) – Egypt (9) 3:0
    Francie (8) – Thajsko (13) 2:3

    Družstva mužů, osmifinále:
    Portugalsko (8) – Brazílie (9) 1:3
    Japonsko (4) – Austrálie (15) 3:0
     
    18:35
    Basketbal 3×3

    Naprosto jednoznačný průběh mělo první semifinále mužů mezi Nizozemskem a Litvou. Litevcům totiž nevycházelo vůbec nic od samotného začátku a jejich frustrace z toho časem narůstala. Naštěstí si ji nevylévali na soupeři. Nizozemci po velmi dobrém výkonu výrazně vylepšují 5. místo z Tokia i z loňského mistrovství světa. Budou nejhůře stříbrní, což byli i na MS 2017 a 2018.

    Muži, semifinále:
    Nizozemsko–Litva 20:9
     
    18:33
    Dráhová cyklistika

    V kvalifikaci stíhacího závodu družstev mužů si zajistili nejvýhodnější nasazení do čtvrtfinále Australané před Brity a Dány.
     
    18:29
    Dráhová cyklistika

    Hned v úplně první soutěži na pařížském velodromu padl světový rekord! Už v kvalifikaci týmového sprintu žen se o něj postarala britská trojice Katy Marchantová, Sophie Capewellová a Emma Finucaneová časem 45,472 s!

     
    18:18
    Basketbal 3×3

    V semifinále žen končí naděje na zlato pro Američanky, jediný ženský tým, který dokázal postup mezi nejlepší 4 na olympijských hrách zopakovat. Po vyrovnané bitvě, která došla až do prodloužení, rozhodl poměrně nešťastný faul pod košem, po kterém házela Ygueravideová dva trestné hody, udržela nervy, trefila hned první a ukončila zápas. Do finále tak míří Španělsko.

    Ženy, semifinále:
    Španělsko–USA 18:16
     
    18:12
    Plážový volejbal

    V souboji čtvrtfinalistů a osmifinalistů loňského mistrovství světa to dopadlo tak, že osmifinalisté v této fázi skončili i v Paříži. Jsou jimi Italové Cottafava a Nicolai, kteří ani v jednom setu neudrželi se soupeři krok. V prvním hned od začátku marně naháněli ztrátu, ve druhém je postihl klíčový herní výpadek za stavu 11:11, inkasovali během něho 5 bodů v řadě a bylo prakticky po zápase. Do čtvrtfinále jdou Američané Partain a Benesh, utkají se v něm pravděpodobně s Katařany Šerifem a Ahmedem.

    Muži, osmifinále:
    Miles Partain, Andrew Benesh (USA) – Samuele Cottafava, Paolo Nicolai (ITA) 21:17, 21:18
     
    18:07
    Jezdectví

    Před malou chvílí skončila kvalifikace parkuru jednotlivců, která málem přinesla velké překvapení. Obhájce zlata Brit Ben Maher totiž do 30členného finále postoupil až z 28. místa, při jedné chybě, kterou se svým koněm udělal, mu k senzačnímu vyřazení chybělo necelých 0,7 sekundy. Jen o tolik kdyby byl na trati pomalejší, skončil by.
     
    18:04
    Jachting

    To trochu větší dvoučlenné lodě typu dinghy třídy 470 mají za sebou teprve 6 jízd z 10, dnes nezvládly žádnou. Z jejich smíšených posádek jsou v průběžném vedení Rakušané Lara Vadlauová a Lukas Mähr, ale v blízkém bodovém dosahu jsou dvojice ze Španělska, Japonska a Švédska.
     
    18:02
    Jachting

    To muži v dinghy lodích třídy Laser Standard dopadli ještě hůře, dnes neodjeli nic a základní část tak byla uzavřena po osmi jízdách. Velmi blízko ke zlatu má Australan Matt Wearn, jemuž ve finálové jízdě pro 10 nejlepších stačí dokončit na 7. místě, aniž by musel koukat na výsledky soupeřů. Blízko ke stříbru má Kypřan Pavlos Kontides.
     
    17:59
    Jachting

    Jednočlenná ženská třída Laser Radial, tj. lodě typu dinghy, má za sebou kompletní základní část, neodjetá desátá jízda byla zrušena. A už po ní je o zlaté medaili rozhodnuto, jelikož Nizozemka Marit Bouwmeesterová má na čele náskok 21 bodů, který se ve finálové jízdě nedá stáhnout. Pokud tedy dojede do cíle. Podobně jisté stříbro má Dánka Anne Marie Rindomová, bojovat se bude pouze o bronzovou medaili.
     
    17:56
    Jachting

    To smíšené dvojice v lodích typu multihul, konkrétně v třídě Nacra 17, už mají odjeto 9 jízd z 12 a se zajímavým náskokem vedou Italové Ruggero Tita a Caterina Marianna Bantiová. Dosud vyhrály 7 rozjížděk a jsou na nejlepší cestě ke zlatu.
     
    17:51
    Jachting

    Kitesurfing mužů je na tom úplně stejně, dnes jediná jízda, celkem 5. Nejvyrovnanější výkony vysoké úrovně předvádí trojice Maximilian Maeder ze Singapuru, Slovinec Toni Vodišek a Rakušan Valentin Bontus, je mezi nimi rozdíl jediného bodu.
     
    17:44
    Jachting

    Jachting v Marseille opět bojoval s nepříznivými podmínkami a kitesurfařky dnes zvládly jen jednu jízdu. Mají jich tedy odjeto 5 ze 16 a v průběžném vedení je Švýcarka Elena Lengwilerová, zatím jako jediná dokázala vyhrát více než jednu jízdu, před Britkou Eleanor Aldridgeovou.
     
    17:35
    Skoky do vody

    V kvalifikaci žen z 10metrové věže i v následném semifinále k žádným překvapením nedošlo. O parník jinde před zbytkem světa jsou obě Číňanky, Čchüan Chung-čchan a Čchen Jü-si, které si to ve finále rozdají o zlato. A pokud potvrdí výkonnost ze semifinále, měla by si ve finále bez nějakých větších problémů zajistit bronz Britka Andrea Spendoliniová-Sirieixová. Uvidíme zítra odpoledne.
     
    17:10
    Vodní pólo

    Hodně dramatický zápas o konečné umístění byl k vidění ve skupině A. Rozdíl ve skóre za celých 32 minut nebyl nikdy vyšší než 1, přitom Řekové prohrávali jen jednou, jinak to byli oni, kdo byl o gól odskočený a Italové museli dotahovat. V nečekaně slušně vedeném utkání to po gólu Fountoula necelé 3 minuty před koncem už nedokázali. Řekové se tak dostali v pořadí skupiny před Itálii a pokud Chorvaté neporazí USA, vyhrají ji.

    Muži, skupina A:
    Řecko–Itálie 9:8 (2:2, 4:3, 0:1, 3:2)
     
    Vodní slalom

    Kajak kros mužů

    1. Finn Butcher (NZL)
    2. Joseph Clarke (GBR)
    3. Noah Hegge (GER)
    4. Lukáš Rohan (CZE)
    5. Martin Dougoud (SUI)
    6. Jakub Grigar (SVK)
    7. Boris Neveu (FRA)
    8. Mateusz Polaczyk (POL)
     
    17:03
    Vodní slalom

    Lukáš Rohan po chybách po startu a v úvodní protivodné brance bohužel dojíždí ve finále na čtvrtém místě, jako jediný z jeho účastníků bez medaile! Po oněch problémech nabral velkou ztrátu a jen čekal, zda někdo před ním udělá chybu, což se nestalo. Zlatou medaili vybojoval stylem start-cíl Novozélanďan Finn Butcher, stříbrný z mistrovství světa 2021, stříbro za ním bezpečně udržel trojnásobný mistr světa z této disciplíny a olympijský vítěz z Ria z klasického slalomu na kajaku Brit Joseph Clarke, z bronzu pak vůbec nebude smutný Němec Noah Hegge, pro kterého jde o suverénně nejlepší výsledek v životě!
     
    Vodní slalom

    Kajak kros žen

    1. Noemie Foxová (NZL)
    2. Angele Hugová (FRA)
    3. Kimberley Woodsová (GBR)
    4. Elena Liliková (GER)
    5. Luuka Jonesová (NZL)
    6. Alena Marxová (SUI)
    7. Carole Diana Bouzidiová (ALG)
    8. Ana Satilaová (BRA)
     
    16:56
    Vodní slalom

    Když některou disciplínu vodního slalomu v ženách nevyhraje Jessica Foxová, zastoupí ji její sestra Noemi, která ve finále nejlépe vyjela ze zmatku na první protivodné brance a už ji nikdo nechytil! Po trestu pro Němku Elenu Lilikovou za špatný průjezd prévě dotyčné brány stříbro opět skvělou prací na poslední protivodě sebrala domácí Angele Hugová, bronz bere Britka Kimberley Woodsová, která jako jediná z medailistek už v kajak krosu něco dokázala, je mistryní světa z loňského roku!
     
    16:52
    Vodní slalom

    Malá finále kajak krosu vyhrávají a konečné páté místo zapisují mezi ženami Novozélanďanka Luuka Jonesová, mezi muži Švýcar Martin Dougoud. Hned za ním dokončil Slovák Jakub Grigar, tedy na konečné šesté pozici.
     
    16:48
    Badminton

    Dán Viktor Axelsen získává třetí olympijskou medaili z dvouhry mužů, navíc po bronzu z Ria obhajuje zlato z Tokia a stává se nejúspěšnějším mužem ve dvouhře v olympijské historii! Ve finále nedal vůbec žádnou šanci Thajci Kunlavutovi Vitidsarnovi, oba sety měl jasně ve své režii a je otázka, co v závěru toho druhého dělal, jestli na něj za stavu 18:4 dolehla tíha okamžiku, nebo prostě jen nechal soupeře, aby neměl ve výsledku finále potupné jednociferné číslo. Každopádně od stavu 19:11 už nechyboval a slaví vítězství nad loňským mistrem světa!

    Bronzovou medaili po mnohem větší bitvě získal pro Malajsii Zii Jia Lee, který dosud na žádné velké akci nepřešel čtvrtfinále, takže je to jeho životní úspěch.

    Dvouhra mužů, finále:
    Viktor Axelsen (DEN, 2) – Kunlavut Vitidsarn (THA, 8) 21:11, 21:11

    O bronz
    Zii Jia Lee (MSA, 7) – Lakshya Sen (IND) 13:21, 21:16, 21:11
     
    16:34
    Vodní slalom

    Lukáš Rohan je ve finále kajak krosu, ačkoliv na startu druhého semifinále zapíchl špičku lodi do vody a nabral obrovskou ztrátu! Jenže poté využil chyb soupeřů, když Švýcar Martin Dougoud neprojel povodnou branku a zároveň gentlemansky nezablokoval Lukášovi cestu, a poté domácí hvězda Boris Neveu totálně podcenil volno v poslední protivodě, zasekl se v ní a Lukáš Rohan na druhé straně pohodlně proskočil na postupové druhé místo za Němce Noaha Heggea!
     
    16:29
    Vodní slalom

    Slovák Jakub Grigar o medaile v kajak krosu nepojede, v prvním semifinále dojel na třetím místě. Svým typickým stylem start-cíl postoupil Brit Joseph Clarke, za ním Novozélanďan Finn Butcher.
     
    16:24
    Vodní slalom

    Do finále kajak krosu žen postupují Australanka Noemie Foxová, Němka Elena Liliková, Britka Kimberley Woodsová a po skvělém manévru v poslední protivodě druhého semifinále i domácí Angele Hugová.
     
    16:15
    Střelba

    Poslední zlatá střelecká medailie ze skeetu smíšených družstev míří do Itálie! Diana Bacosiová a Gabriele Rosetti, oba vítězové individuálního skeetu v Riu, zastříleli nejlépe kvalifikaci a udrželi lépe nervy i v závěrečné střelbě na 50 terčů (každý člen 25, tj. jednu klasickou skeetovou sérii), když vyhráli o jediný bod! Američan Vincent Hancock ke 4 individuálním zlatům dostává i menšího týmového bratříčka, to Austen Jewell Smithová přidává většího k menšímu ze včerejšího individuálního závodu. Bronzovou medaili taktéž o jediný bod vystříleli Číňané

    Skeet smíšených družstev, finále:
    Diana Bacosiová, Gabriele Rossetti (ITA 1) – Austen Jewell Smithová, Vincent Hancock (USA 1) 45:44

    O 3. místo:
    Ťiang I-ťching, Liu Ťien-lin (CHN) – Mahešvári Čauhanová, Anant Jeet Singh Naruka (IND) 44:43
     
    16:09
    Vodní slalom

    Ve čtvrtfinále kajak krosu zdánlivě skončil i Lukáš Rohan, který sice nejel špatně, byl v kontaktu, ale zdržel se v úvodu a už to pak nedohnal, jenže chvíli po závodě přišla diskvalifikace domácího favorita Titouana Castrycka a Lukáš Rohan postupuje z druhého místa do semifinále!
     
    16:00
    Vodní slalom

    Jiří Prskavec byl ve svém neoblíbeném kajak krosu velmi blízko postupu do semifinále, stačilo se ve zdánlivě beznadějné situaci nevykašlat na poslední protivodu a dojet naplno do cíle! Jasně vedoucí Manuel Ochoa byl totiž za diskutabilní průjezd právě touto brankou diskvalifikován, takže na postup stačilo dojet třetí, což byla pozice, na které Jiří Prskavec byl, ale v oné bráně přestal zabírat a dostal se před něj na druhé straně Slovák Jakub Grigar, který tak společně s Britem Josephem Clarkem postupuje do semifinále.
     
    15:50
    Vodní slalom

    Do semifinále kajak krosu žen postoupily Němka Elena Liliková, Alžířanka Carole Diana Bouzidiová, Australanka Noemie Foxová, Novozélanďanka Luuka Jonesová, Bitka Kimberley Woodsová, Švýcarka Alena Marxová, Francouzka Angele Hugová a Brazilka Ana Satilaová.
    Poslední výměna obrovského dramatu
     
    15:45
    Volejbal

    Neskutečně blízko bylo k obrovské senzaci ve čtvrtfinále mužů! Italové totiž dělali v prvních setech velké množství chyb, kterých Japonsko dokázalo využít k hladkému vítězství v prvním setu, otočení skóre v koncovce druhého setu a ve třetím setu k tomu, aby se dostalo ve třetím setu za stavu 24:21 ke třem mečbolům! Jenže Italové nejdříve zvládli příjem a zaútočit, poté si dvakrát pomohli riskantním servisem a nastartovali veliký obrat! Ve čtvrtém setu sice zaváhali a neproměnili 2 setboly, ale nakonec ho získali na bloku, činnosti, která jim vyhrála zápas, neboť z ní získali 15 bodů, kdežto Japonci pouhé 2. Blok ukončil i tiebreak, v němž vedlo Japonsko ještě 8:6, ale dotáhnout zápas, který mělo prakticky vyhraný, nedokázalo.

    Muži, čtvrtfinále:
    Itálie–Japonsko 3:2 (-20, -23, 25, 24, 15)
     
    Sportovní gymnastika

    1. Rebeca Andradeová (BRA) 14,166
    2. Simone Bilesová (USA) 14,133
    3. Jordan Chilesová (USA) 13,766
    4. Ana Barbosuová (ROU) 13,700
    5. Sabrina Maneca-Voineaová (ROU) 13,700
    6. Alice D'Amatová (ITA) 13,600
    7. Rina Kišiová (JPN) 13,166
    8. Ou Ju-šan (CHN) 13,000
    9. Manila Espositová (ITA) 12,133
    Poskočení na závěr poslední akrobatické řady, které, společně ještě s jedním dříve, připravilo Simone Bilesovou o čtvrté zlato z Paříže
     
    15:34
    Sportovní gymnastika

    Další šok, tentokrát medailový, Simone Bilesová nemá zlatou medaili z prostných! Svoji jinak skvělou sestavu totiž shodila dvěma hrubými chybami v podobě poskočení po doskoku z akrobatických řad a odsoudila se tím jen ke stříbru! Nemá tak z Paříže ani 5 zlatých, na kolik cílila, a dokonce ani 4, se kterými se reálně počítalo. Z jejích chyb těsně profitovala Brazilka Rebeca Andradeová, která tak po přeskoku v Tokiu získává druhé olympijské zlato a v Paříži čtvrtou medaili. K neskutečnému zvratu pak došlo na třetím místě, po oznámení známky poslední cvičící Američanky Jordan Chilesové se začala nesmírně radovat Rumunka Ana Barbosuová, jenže aniž by se řešil nějaký protest, zanedlouho skočila u Chilesové o 0,1 bodu vyšší známka, na což slavící Rumunka s vlajkou v ruce nevěřícně koukala. Tohle asi bude bolet do konce života. Bronz tak nakonec má za podivných okolností Jordan Chilesová, je to její první individuální olympijská medaile.
     
    15:25
    Vodní pólo

    Z výsledkového hlediska obrovská senzace v posledním kole skupiny B! Austrálie už s jistotou konečného druhého místa sice zpočátku potvrzovala obrovský výkonnostní rozdíl a rychle utekla do vedení 4:0, jenže od druhé čtvrtiny se na zápas úplně vykašlala, začala vymýšlet pitomosti a když chtěla znovu zapnout, už to pořádně nešlo. Australané sice ještě v závěru zvládli vyrovnat, jenže v poslední minutě dostali červenou kartu, dohrávali v oslabení a 11 sekund před koncem rozhodl o šokujícím vítězství Japonska Adači! Takže domů pojede s nečekaným skalpem. Australané mají před čtvrtfinále nad čím přemýšlet.

    Muži, skupina B:
    Austrálie–Japonsko 13:14 (5:2, 2:4, 2:4, 4:4)
     
    15:12
    Plážový volejbal

    V osmifinálovém střetnutí dvou párů z druhých míst základních skupin se po velkém dramatu radovaly Španělky Alvarezová a Morenová, přitom byli velice blízko vyřazení! V prvním setu nezvládly koncovku od stavu 17:17, ve druhém pak prohrávaly už 14:18, přesto nečelily žádnému mečbolu. Ve třetím setu pak prokázaly větší odolnost proti chybám, od stavu 9:9 dokázaly dvakrát udělat dva body v řadě a to rozhodlo. Nizozemky Stamová se Schoonovou to oplakaly, byly velmi blízko postupu do čtvrtfinále.

    Ženy, osmifinále:
    Daniela Alvarezová Mendozová, Tania Morenová Matveevaová (ESP) – Katja Stamová, Raisa Schoonová (NED) 18:21, 21:19, 15:13

    Favorizovaní Norové Mol a Sorum neměli v osmifinále žádný problém s Američany Evansem a Budingerem a hladce postoupili do čtvrtfinále.

    Osmifinále mužů:
    Anders Berntsen Mol, Christian Sandlie Sørum (NOR) – Miles Evans, Chase Budinger (USA) 21:16, 21:14
     
    Sportovní gymnastika

    Hrazda mužů

    1. Šinnosuke Oka (JPN) 14,533 b.
    2. Angel Barajas (COL) 14,533
    3. Čang Po-cheng (CHN) 13,966
    3. Tchang Čchia-chung (TPE) 13,966
    5. Su Wej-te (CHN) 13,433
    6. Marios Georgiou (CYP) 13,333
    7. Takaaki Sugino (JPN) 11,633
    8. Tin Srbič (CRO) 11,333
     
    14:48
    Sportovní gymnastika

    Průběh tak typický pro finále nejdůležitější akce čtyřletého cyklu mělo finále hrazdy mužů! 8 finalistů totiž při honbě za medailí riskovalo na hranici svých limitů a finále dopadlo tak, že 3 muži upadli při letových prvcích sestavy a 3 na závěrečném doskoku na zem! Jediní dva, kteří zacvičili jednak výborně, a jednak bez zásadnějších chyb, si tak rozebrali zlato a stříbro. Třetí zlato z těchto her si zajistil vítěz víceboje a v družstvech Japonec Šinnosuke Oka, stříbro jen kvůli nižší známce za provedení, jinak v součtu byla stejná, má teprve 17letý Kolumbijec Angel Barajas ze své první velké světové akce mezi dospělými. Bronzové medaile jsou dokonce dvě, z chybujících dostali absolutně shodnou známku Číňan Čang Po-cheng, vítěz kvalifikace a stříbrný z víceboje, a Tchajwanec Tchang Čchia-chung, který se ve 27 letech dočkal životního úspěchu.
     
    14:36
    Sportovní lezení

    Ihned po kvalifikaci, která sloužila na rozřazení do dvojic, následovalo první kolo play-off. Z každé dvojice postoupila do čtvrtfinále vítězka, jako osmá pak poražená s nejlepším časem z celého dosavadního průběhu soutěže, tj. včetně kvalifikace, což se ukázalo jako zásadní.

    Aleksandra Miroslawová (POL) 6,10 s Q
    Aniya Holderová (RSA) 9,36 s

    Emma Huntová (USA) 6,38 s Q
    Manon Lebonová (FRA) 7,07 s

    Aleksandra Kalucká (POL) 6,65 s Q
    Sarah Tetzlaffová (NZL) 8,41 s

    Čou Ja-fej (CHN) 6,55 s Q
    Beatrice Colliová (ITA) 6,84 s (PB)

    Teng Li-ťüan (CHN) 6,48 s Q
    Capucine Viglioneová (FRA) 6,86 s

    Desak Made Made Rita Kusuma Dewiová (INA) 6,38 s Q
    Piper Kellyová (USA) 8,43 s

    Rajiah Sallsabillahová (INA) pád q
    Leslie Adriana Romerová Pérezová (ESP) 7,26 s Q
     
    14:34
    Sportovní lezení

    Aleksandra Miroslawová je v Paříži v neskutečné formě, ve druhé polovině kvalifikace lezení na rychlost překonala světový rekord ještě jednou a posunula ho už na 6,06 s!
    Nájezd, který rozpoutal obrovskou argentinskou radost
     
    14:18
    Pozemní hokej

    Obrovskou bitvu nabídlo druhé čtvrtfinále žen! Argentina s Německem se praly o každý kus hřiště, v naprosto vyrovnaném zápase bylo čím dál víc jasné, že rozhodne jediná chyba. A ta přišla, když Argentinky pustily do samostatného náběhu Micheelovou, po faulu brankářky se střílela penalta a tu Huseová 3 minuty před koncem proměnila. Zdálo se, že je hotovo, ale Argentina stihla během zbývajícího času při hře bez brankářky vybojovat trestný rok a z něj udeřila šikovnou tečí Trinchinettiová. Na řadu tak přišly samostané nájezdy a hlavní hrdinka zápasu, kterou se stala argentinská brankářka Cosentinová, která tři nájezdy chytila, další nebyl úspěšně dokončen v limitu 8 sekund, takže Argentina stejně jako v Tokiu vyřazuje Německo ve čtvrtfinále a bude hrát o medaile! Utká se s Nizozemskem, nebo Velkou Británií.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Argentina–Německo 2:1 sn. (0:0, 0:0, 0:0, 1:1 – 2:0)
    59. Trinchinettiová, roz. náj. Jankunasová – 57. Huseová (pen.)
     
    Sportovní gymnastika

    Kladina žen

    1. Alice D'Amatová (ITA) 14,366 b.
    2. Čou Ja-čchin (CHN) 14,100
    3. Manila Espositová (ITA) 14,000
    4. Rebeca Andradeová (BRA) 13,933
    5. Simone Bilesová (USA) 13,100
    6. Sunisa Leeová (USA) 13,100
    7. Julia Soaresová (BRA) 12,333
    8. Sabrina Maneca-Voineaová (ROU) 11,733
     
    13:43
    Sportovní gymnastika

    Obrovským překvapením skončilo finále žen na kladině, jelikož dvě největší favoritky nejen že nemají zlato, ale vůbec žádnou medaili! Američanka Simone Bilesová totiž při trojkombinaci upadla a ačkoliv všechno ostatní zacvičila naprosto perfektně, bodově to samozřejmě nemůže stačit, Brazilka Rebeca Andradeová sice předvedla na první pohled velmi pěknou sestavu bez chyb, vzala to moc na jistotu, dostala od rozhodčích nízkou známku za obtížnost a končí až čtvrtá! Zlatá medaile tak senzačně spadla do klína Italce Alici D'Amatové, která tak definitivně zapomněla na smutek po čtvrtém místě ve víceboji a vybojovala vůbec první individuální medaili na velké akci v kariéře, stříbrná pro změnu Číňance Čou Ja-čchin, která už má stejnou medaili i z mistrovství světa, a bronzová další Italce Manile Espositové, které je teprve 17 let a na své třetí velké světové akci poprvé medailově uspěla.
     
    13:40
    Sportovní lezení

    Největší favoritka v lezení na rychlost Polka Aleksandra Miroslawová v kvalifikaci překonala vlastní světový rekord! Jeho nová hodnota je 6,21 s.
     
    13:20
    Vodní pólo

    V posledním kole skupiny B se v přímém boji o třetí místo utkaly Maďarsko a Srbsko. Obhájci zlata Srbové opět ukázali, že zdaleka nejsou v optimální pohodě a k vítězství v turnaji mají hodně daleko. Sice se dostali do dvoubrankového náskoku, jenže ve druhé a třetí čtvrtině v bazénu vypadali, jako kdyby proti Maďarům nastoupili Češi. Za tyto dvě části inkasovali neuvěřitelných 13 gólů a bylo po zápase. Maďarsko tak končí třetí, Srbsko čtvrté. Své soupeře do čtvrtfinále ještě neznají.

    Muži, skupina B:
    Maďarsko–Srbsko 17:13 (2:4, 7:3, 6:2, 2:4)
     
    13:10
    Střelba

    Barbora Šumová s Jakubem Tomečkem končí kvalifikaci skeetu smíšených družstev na 8. místě s výsledkem 143 sestřelených terčů ze 150. Jakub Tomeček byl jako jeden z pouhých tří střelců naprosto bezchybný, Barbora Šumová bohužel navázala na své představení z individuální kvalifikace a minula 7×. Na postup do zápasu o třetí místo bylo třeba 146 zásahů, na finále 148. O zlato se utkají Italové Diana Bacosiová a Gabriele Rossetti s Američany Austen Jewell Smithovou a Vincentem Hancockem, o bronz Číňané Ťiang I-tching a Lyu Ťien-lin proti Indům Maheshwari Chauhanové a Anantu Jeetu Singhovi Narukovi.
     
    13:00
    Badminton

    Vítězkou dvouhry žen se stala největší favoritka, současná mistryně světa a nasazená jednička Korejka An Se-jong! Finále s neočekávanou soupeřkou Che Ping-Ťiao, které spadl postup do klína jen díky nešťastnému zranění Caroliny Marinové, měla od začátku do konce ve své moci, drobná nervozita přišla až na konci, když dokázala proměnit až třetí mečbol. Číňanka tak vylepšuje bronz z MS 2018 a čtvrté místo z Tokia. Bronzovou medaili získala bohužel bez boje Indonésanka Gregoria Mariska Tunjungová, přemožitelka Terezy Švábíkové v základní skupině.

    Dvouhra žen, finále:
    An Se-jong (KOR, 1) – Che Ping-Ťiao (CHN, 6) 21:13, 21:16
     
    12:56
    Stolní tenis

    Soutěže družstev mužů i žen se rozběhly prvními osmifinálovými zápasy.

    Muži:
    Švédsko–Dánsko 3:0
    Tchaj-wan–Egypt 3:0

    Ženy:
    Japonsko–Polsko 3:0
    Rumunsko–Indie 2:3
     
    12:51
    Sportovní lezení

    Adam Ondra je po první části kvalifikace lezecké kombinace na velmi dobrém 5. místě se ziskem 48,7 bodu, jako jeden z pouhých 6 mužů dokázal kompletně zdolat aspoň jeden boulder. Na první nepostupové 9. místo má náskok 14,6 bodu, což není málo a do lezení na obtížnost, dříve jeho výstavní disciplíny, mu to může dodat více klidu. Na čele je Japonec Soratu Anraku, jako jediný zdolal dva bouldery a má 69,0 bodu. Druhá část kvalifikace se uskuteční zítra.
     
    12:47
    Atletika

    Do finále diskařů postoupili všichni velcí favorité, k žádnému výraznějšímu překvapení nedošlo. Finálovou dvanáctku tvoří Litevci Mykolas Alekna a Andrius Gudžius, Jamajčané Traves Smikle, Roje Stona a Ralford Mullings, Australan Matthew Denny, Rakušan Lukas Weisshaidinger, Němec Clemens Prüfer, Švéd Daniel Ståhl, Slovinec Kristjan Čeh, Rumun Alin Alexandru Firfirica a Alex Rose ze Samoy.
     
    12:40
    Atletika

    Lada Vondrová svůj rozběh čtvrtky dokončila v čase 51,80 s, v závěru také neběžela úplně naplno. Všechny české čtvrtkařky si vyzkoušely dráhu v závodním režimu a zítra v opravách zkusí zaútočit na postup do semifinále.
     
    12:32
    Atletika

    Lurdes Gloria Manuel do svého rozběhu čtvrtky špatně odstartovala a potom už viditelně neběžela naplno, aby pošetřila trochu sil do oprav, kde bude mít větší šanci. Čas 52,20 s z rozběhu o její aktuální formě vůbec nic nevypovídá.
     
    Sportovní gymnastika

    Bradla mužů

    1. Cou Ťing-jüan (CHN) 16,200
    2. Ilija Kovtun (UKR) 15,500
    3. Šinnosuke Oka (JPN) 15,300
    4. Čang Po-cheng (CHN) 15,100
    5. Ferhat Arican (TUR) 15,100
    6. Wataru Tanigawa (JPN) 14,133
    7. Lukas Dauser (GER) 13,700
    8. Oleg Vernjajev (UKR) 13,300
     
    12:27
    Sportovní gymnastika

    Fantastický výkon předvedl ve finále na bradlech vítěz kvalifikace, obhájce zlata a trojnásobný mistr světa na tomto nářadí Číňan Cou Ťing-jüan! Precizně zacvičil nesmírně těžkou sestavu, dostal naprosto stejnou známku jako v kvalifikaci a deklasoval zbytek světa o 0,7 bodu! Podobně těžkou sestavu měl i Ukrajinec Illja Kovtun, ale na Číňanovu preciznost neměl. Přesto získává první velkou světovou medaili v jiné disciplíně než víceboji. Bronz pak pro sebe urval vítěz víceboje Japonec Šinnosuke Oka, který při podobné obtížnosti výrazně přecvičil jak dalšího Číňana Čang Po-chenga, tak Turka Ferhata Aricana! Velké zklamání přinesl výkon medailového adepta Němce Lukase Dausera, kterému se cvičení vůbec nepovedlo.
     
    12:22
    Atletika

    Bývalá čtvrtkařská královna Shaunae Millerová-Uibová z Baham po návratu z mateřské pauzy ani zdaleka není v bývalé formě a svůj rozběh prakticky sabotovala, prošla ho a šetří síly na opravy. Cílem prošla, měla by mít právo startovat.
     
    12:18
    Atletika

    Neuvěřitelná situace nastala v kvalifikaci ženské tyčky! Amálie Švábíková bez potíží skočila 440 i 455 cm napoprvé a tím kvalifikace skončila, protože tuto výšku skočilo jen 11 žen. Jenže dalších 9 žen má naprosto stejný zápis, 11členné finále být nemůže, takže jich nebude 12, ale 20! To atletická historie nepamatuje.
    Ani tak masivní pole postupujících ale neobsahuje například Britky Holly Bradshawovou a Molly Cauderyovou, což je velké překvapení.
     
    12:08
    Pozemní hokej

    Obrovské překvapení ve čtvrtfinále žen! Vítězky skupiny B a dosud neporažené Australanky nebudou bojovat o medaile! Ve čtvrtfinále s Čínou si nedokázaly vynutit herní převahu a naprosto vyrovnaný zápas rozhodl jediný gól ze hry, který vstřelila ve 20. minutě Tan Wen, jinak se totiž oba celky prosazovaly pouze z trestných rohů. Čína si nabyté vedení velmi dobře hlídala a ani nepustila soupeřky do nějakého závěrečného tlaku, takže se nedá říct, že by postoupila nezaslouženě, naopak. V semifinále ji čeká Belgie, nebo Španělsko.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Austrálie–Čína 2:3 (1:1, 0:1, 1:1, 0:0)
    10. Arnottová, 45. Stewartová – 11. Ma Ning, 20. Tan Wen, 35. Čung Ťia-čchi
     
    12:00
    Atletika

    Tereza Petržilková dokončila svůj rozběh na 400 m na 7. místě v čase 51,92 s a podle očekávání míří do zítřejších oprav.
     
    11:55
    Střelba

    Kvalifikace smíšených družstev ve skeetu má za sebou druhou sérii, po které jsou čeští střelci na 10. místě. Jakub Tomeček dosud neudělal jedinou chybu, ale Barbora Šumová minula dvakrát, celkem už pětkrát. Se součtem 95 bodů ztrácí naše dvojice na postup aspoň do zápasu o bronz 3 body, což je v poslední sérii prakticky nedohnatelné.
     
    11:46
    Atletika

    Matěj Krsek bohužel do semifinále i přes zaběhnutý osobní rekord nepostoupí. Hned další opravný běh byl celkově rychlejší a lepšího času dosáhli hned 3 muži od druhého místa dále. Ale i tak může být spokojený, osobní rekord na největší akci za 4 roky, udělal maximum.
    Adam Ondra má z úspěchu na posledním boulderu obrovskou radost, výrazně mu zvýšil šance na postup do finále
     
    11:41
    Sportovní lezení

    Adam Ondra se dostal na technickém čtvrtém boulderu až na konec, což dokázal jako druhý z dosud 13 mužů, co ho absolvovali! Celkový součet z boulderingu má 48,7 bodu a bude mít dobrou výchozí pozici do druhé části, lezení na obtížnost.
    Matěj Krsek končí ve svém opravném běhu druhý v osobním rekordu
     
    11:32
    Atletika

    Matěj Krsek v opravách čtvrtky zaběhl osobní rekord 45,53 s a ač sice svůj běh nevyhrál a skončil druhý, má naději na dvě postupová místa časem, jelikože zatím nikdo kromě vítězů rychlejší nebyl! Zbývají dva opravné běhy. Postup do semifinále by pro ěj byl velkým úspěchem.
     
    11:29
    Sportovní lezení

    Adam Ondra na třetím hodně skákacím boulderu zapsal pouze první bodovací zónu, jako drtivá většina ostatních. Nejedná se tak o žádnou zásadní ztrátu a je v kontaktu.
     
    11:22
    Sportovní lezení

    Adam Ondra i na druhém boulderu vylezl do druhé bodované zóny, dál se však nedostal. Ovšem až na konec kteréhokoliv boulderu se zatím nedostal vůbec nikdo. Zdá se, že to stavitelé tratí lehce neodhadli, rozdíly po boulderingu budou velmi malé a všechno zůstane na lezení na obtížnost.
     
    11:17
    Plážový volejbal

    Souboj dvou párů z druhých míst základních skupin mužů v osmifinále zvládli lépe španělští veteráni Herrera a Gavira, kterým je dohromady už 78 let. Přitom Poláci Bryl a Losiak měli velmi blízko k zisku prvního setu, ale neuhráli setbol, ztratili ho a ve druhém se v koncovce do hry nedostali, Španělé jim tu příležtost nedali. Herreru s Gavirou čekají ve čtvrtfinále s největší pravděpodobností hvězdní Norové Mol a Sorum.

    Muži, osmifinále:
    Michal Bryl, Bartosz Losiak (POL) – Pablo Herrera Allepuz, Adrian Gavira Collado (ESP) 21:23, 18:21
     
    11:11
    Volejbal

    Poláci si do čtvrtfinále nachystali svůj zatím nejlepší výkon na turnaji a vyřazují černého koně turnaje a vítěze skupiny A ze Slovinska! I ve čtvrtém setu byli od začátku lepší a když se jim stalo, že ztratili 4bodové vedení, prokázali psychickou odolnost a vzali si ho zpět. Každým rokem lepší Slovinci, kteří v Paříži měli medailový sen a vyhráli skupinu A, doplatili na nejtěžší možný los v podobě jednoho z favoritů na zlato a v turnaji končí!

    Muži, čtvrtfinále:
    Slovinsko–Polsko 1:3 (20, -24, 19, 20)
     
    11:08
    Sportovní lezení

    Adam Ondra má za sebou první boulder v kvalifikaci kombinace, na 5 pokusů se zvládl dostat do druhé bodované zóny. Tento boulder zatím nikdo nezvládl až nahoru.
     
    11:02
    Atletika

    Nikoleta Jíchová i v opravách čtvrtky překážek zaostala daleko za svými možnostmi. Ve svém běhu dokončila časem 55,31 s až čtvrtá, na dvě postupová místa jí chybělo 21 setin sekundy. Olympijské hry pro ni končí.
     
    10:52
    Atletika

    V rozbězích čtvrtky překážek mužů k žádným větším překvapením nedošlo. Teď už probíhají opravy čtvrtky překážek žen, v nichž poběží i Nikoleta Jíchová.
     
    10:45
    Atletika

    Začala také kvalifikace tyčkařek, kde by jednou z postupujících do finále měla být i Amálie Švábíková. Limit je stanoven na 470 cm, ale dá se předpokládat, že až tam se nedoskáče.
     
    10:42
    Atletika

    Kvalifikaci diskařů zatím favorité zvládají. Ve skupině A přehodili limit pro okamžitý postup do finále 66 metrů světový rekordman Litevec Mykolas Alekna, Australan Matthew Denny i Rakušan Lukas Weisshaidinger.
     
    10:34
    Volejbal

    Polsko ve třetím setu žádné drama nedovolilo, mělo v jeho průběhu až 8bodový náskok, a je krok od postupu do semifinále, což se mu před 4 lety senzačně nepovedlo.
     
    10:26
    Plážový volejbal

    Němky Müllerová a Tillmannová, soupeřky českých plážových volejbalistek v základní skupině, málem postoupily do čtvrtfinále. Po jasně prohraném prvním setu se dokázaly zkoncentrovat, ve druhé polovině druhého setu si vytvořily a udržely malý náskok, takže zápas dotáhly do rozhodující sady. V ní nejprve odvrátily dva mečboly, poté jeden neproměnily, ještě jeden ubránily, ale čtvrtému už čelit nedokázaly, když chybovaly v útoku a vypadávají. Do čtvrtfinále postupuje lotyšská dvojice Tina, Anastasija, kde pravděpodobně narazí na Brazilky Patricii a Dudu.

    Ženy, osmifinále:
    Svenja Müllerová, Cinja Tillmanová (GER) – Tina Graudinová, Anastasija Samoilovová (LAT) 13:21, 21:17, 16:18
     
    10:20
    Atletika

    Vít Müller dokončil svůj druhý rozběh na 400 m překážek na 6. místě v čase 49,44 s, což je pod jeho možnostmi a spokojený s tím určitě nebude. Zítra ho čekají opravy.
     
    10:16
    Střelba

    Po první sérii je české smíšené družstvo v kvalifikaci skeetu na 10. místě, 2 body od postupu do medailových bojů. Zatímco Jakub Tomeček sestřelil všechny letící teče, očekávaný slabý článek Barbora Šumová minula hned třikrát, takže pokračuje tam, kde včera v individální kvalifikaci skončila.
     
    Střelba

    Rychlopalná pistole mužů

    1. Li Jüe-chung (CHN) 32 b.
    2. Čo Jong-čä (KOR) 25
    3. Wang Sin-ťie (CHN) 23
    4. Florian Peter (GER) 20
    5. Pavlo Korostylov (UKR) 16
    6. Massimo Spinella (ITA) 10
     
    10:05
    Střelba

    Ve finále rychlopalné pistole mužů se utkali 3 Evropané a 3 Asiaté a výsledkem je kompletní medailový jackpot pro čínské a korejské střelce! Poslední Evropan, Němec Florian Peters, vypadl ve třetím eliminačním kole až po rozstřelu s Číňanem Wang Sin-ťie. Ten se v dalším kole nikam neposunul a po 5. místě na loňském MS získává svoji první velkou medaili. Stříbro zůstalo pro ještě po 5 sériích vedoucího Korejce Čchö Jong-čä, kterému v posledních 3 sériích naprosto selhala ruka, stříbro ještě udržel, ale o zlato prakticky vůbec nebojoval. I pro něj jde o životní úspěch. S obrovským náskokem nakonec vyhrál další Číňan Li Jüe-chung, mistr světa z loňského roku, který získal medaili v této disciplíně na třetí olympiádě za sebou, ale až v Paříži dokázal vyhrát.
     
    10:00
    Volejbal

    První čtvrtfinále mužů zařídí, že jeden z evropských týmů, co si dělá velké naděje, nebude bojovat o medaile. A zatímco v prvním setu byli Poláci jasně lepší a s přehledem ho vyhráli, druhý byl od začátku do konce vyrovnaný, rozdíl ve skóre nebyl víc jak 2 body. K prvnímu setbolu se dostali znovu Poláci, jenže Slovinci v klíčové chvíli uhráli 3 body v řadě a vyrovnávají stav zápasu na 1:1.
     
    9:40
    Střelba

    15 smíšených dvojic bojuje v kvalifikaci skeetu o postup do odpoledního šestičlenného finále, včetně českého páru Barbora Šumová, Jakub Tomeček. Každý odstřílí 3 série, tj. dohromady 150 terčů, které je třeba sestřelit v co největším počtu. Probíhá první série.
     
    Triatlon

    Smíšená štafeta

    1. Německo (Hellwig, Tertschová, Luehrs, Lindemannová) 1:25:39 hod
    2. USA (Rider, Spiveyová, Pearson, Knibbová) 1:25:40
    3. Velká Británie (Yee, Taylor-Brownová, Dickinson, Potterová) 1:25:40
    4. Francie (le Corre, Lombardiová, Bergere, Beaugrandová) 1:26:47
    5. Portugalsko (Batista, Santosová, Vilaca, Tomeová) 1:27:08
    6. Itálie (Pozzatti, Bettová, Crociani, Steinhauserová) 1:27:11
    7. Švýcarsko (Studer, Derronová, Fridelance, Scharová) 1:27:16
    8. Brazílie (Hidalgo, Arnoldová, Messias, Lopesová) 1:27:23
    9. Španělsko (Gonzalez, Godoyová, Serrat, Casillasová) 1:27:30
    10. Nizozemsko (Kolkman, Kingmová, Murray, Klamerová) 1:27:37
    Těsný souboj v cílové rovince o medaile z triatlonových štafet
     
    9:27
    Triatlon

    První závod pondělního programu obstaral atraktivní formát triatlonových smíšených štafet, v němž byli jasnými favority domácí Francouzi, jenže Pierre le Corre na prvním úseku při cyklistické části v zatáčce upadl, nabral půlminutovou ztrátu a především ztráta kontaktu s ostatními se ukázala jako naprosto klíčová, protože Francie už po zbytek závodu bojovala sama, což je především na kole klíčové. Pole se poprvé roztrhalo v běžecké části prvního úseku, o což se postaral Alex Yee a Britové se od té doby drželi na čele až do samotného konce. Společnost jim dělali Švýcaři, Italové, Norové, ale pouze Německo se udrželo a od třetího úseku to vypadalo, že se o zlatu rozhodne mezi těmito dvěma štafetami. Na posledním úseku však dotáhla Američany skvělá cyklistka Taylor Knibbová, zlikvidovala 20 sekund ztráty a Velká Británie, Německo a USA šly na závěrečný běh posledního úseku společně. Rozhodovalo se až v cílové rovině, kde měla nejvíce sil Laura Lindemannová a zajistila zlatou medaili pro Německo, fotofiniš rozhodl o stříbro pro obhájce zlata Brity, Američané jsou bronzoví. Francouzi po obrovské tragédii na prvním úseku dokončili na čtvrtém místě, lehce přes minutu za medailisty.
     
    Začátek soutěží 10. dne olympijských her.
     
    Program soutěží 10. dne

    Atletika
    10:05 400 m překážek mužů (Vít Müller)
    10:10 disk mužů (kvalifikace)
    10:40 tyč žen (kvalifikace, Amálie Švábíková)
    10:50 400 m překážek žen (opravy, Nikoleta Jíchová)
    11:20 400 m mužů (opravy)
    11:55 400 m žen (rozběhy, Lurdes Gloria Manuel, Tereza Petržilková, Lada Vondrová)
    12:50 200 m žen (opravy)
    19:00 tyč mužů (finále)
    19:04 3 000 m překážek mužů (rozběhy, Tomáš Habarta)
    19:55 200 m mužů (rozběhy, Eduard Kubelík, Ondřej Macík, Tomáš Němejc)
    20:30 disk žen (finále)
    20:45 200 m žen (semifinále)
    21:15 5 000 m žen (finále)
    21:47 800 m žen (finále)

    Badminton
    10:55 dvouhra žen (finále)
    14:30 dvouhra mužů (o 3. místo)
    15:40 dvouhra mužů (finále)

    Basketbal 3×3
    17:30 Španělsko–USA (ženy, semifinále)
    18:00 Nizozemsko– Litva (muži, semifinále)
    18:30 Německo–Kanada (ženy, semifinále)
    19:00 Lotyšsko–Francie (muži, semifinále)
    21:00 ženy, o 3. místo
    21:30 muži, o 3. místo
    22:00 ženy, finále
    22:30 muži, finále

    Dráhová cyklistika
    17:00 týmový sprint žen (kvalifikace)
    17:27 stíhačka družstev mužů (kvalifikace)
    18:55 týmový sprint žen (1. kolo)
    19:09 týmový sprint mužů (kvalifikace)
    19:46 týmový sprint žen (finále)

    Fotbal
    18:00 Maroko–Španělsko (muži, semifinále)
    21:00 Francie–Egypt (muži, semifinále)

    Jachting
    12:03 kite žen (jízdy 5–8)
    12:05 multihull mix (jízdy 7–9)
    12:15 dinghy žen (jízdy 9–10)
    12:23 kite mužů (jízdy 5–8)
    14:45 dinghy mužů (jízdy 9–10)
    15:35 dinghy mix (jízdy 7–8)

    Jezdectví
    14:00 parkur jednotlivců (kvalifikace)

    Plážový volejbal
    9:00–22:00 osmifinále žen i mužů

    Pozemní hokej
    10:00 Austrálie – Čína (ženy, čtvrtfinále)
    12:30 Argentina – Německo (ženy, čtvrtfinále)
    17:30 Nizozemsko – Velká Británie (ženy, čtvrtfinále)
    20:00 Belgie – Španělsko (ženy, čtvrtfinále)

    Skoky do vody
    10:00 10m věž žen (kvalifikace)
    15:00 10m věž žen (semifinále)

    Sportovní gymnastika
    11:45 bradla mužů (finále)
    12:38 kladina žen (finále)
    13:33 hrazda mužů (finále)
    14:23 prostná žen (finále)

    Sportovní lezení
    10:00 kombinace mužů (kvalifikace – bouldering, Adam Ondra)
    13:00 rychlost žen (kvalifikace)

    Stolní tenis
    10:00, 15:00 a 20:00 družstva mužů (osmifinále)
    10:00, 15:00 a 20:00 družstva žen (osmifinále)

    Střelba
    9:00 skeet smíšených družstev (kvalifikace, Barbora Šumová, Jakub Tomeček)
    9:30 rychlopalná pistole mužů (finále)
    15:30 skeet smíšených družstev (finále)

    Surfing
    19:00 muži (semifinále)
    20:12 ženy (semifinále)
    21:24 muži (o 3. místo)
    22:05 ženy (o 3. místo)
    22:46 muži (finále)
    23:27 ženy (finále)

    Synchronizované plavání
    19:30 družstva (technická sestava)

    Triatlon
    8:00 smíšená štafeta

    Vodní pólo
    12:00 Maďarsko – Srbsko (muži, skupina B)
    13:35 Austrálie – Japonsko (muži, skupina B)
    15:10 Řecko – Itálie (muži, skupina A)
    18:30 Chorvatsko – USA (muži, skupina A)
    20:05 Francie – Španělsko (muži, skupina B)
    21:40 Rumunsko – Černá Hora (muži, skupina A)

    Vodní slalom
    15:30 kajak kros žen (čtvrtfinále)
    15:52 kajak kros mužů (čtvrtfinále, Jiří Prskavec, Lukáš Rohan)
    16:15 kajak kros žen (semifinále)
    16:28 kajak kros mužů (semifinále)
    16:43 kajak kros žen (finále)
    16:48 kajak kros mužů (finále)

    Volejbal
    9:00 Slovinsko–Polsko (muži, čtvrtfinále)
    13:00 Itálie–Japonsko (muži, čtvrtfinále)
    17:00 Francie–Německo (muži, čtvrtfinále)
    21:00 USA–Brazílie (muži, čtvrtfinále)

    Zápas
    15:00 řecko-římský mužů do 60 kg (osmifinále a čtvrtfinále)
    15:00 volný styl žen do 68 kg (osmifinále a čtvrtfinále)
    15:00 řecko-římský mužů do 130 kg (osmifinále a čtvrtfinále)
    21:00 řecko-římský mužů do 60 kg (semifinále)
    21:00 volný styl žen do 68 kg (semifinále)
    21:00 řecko-římský mužů do 130 kg (semifinále)
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 09:00.

    Libor Štěpán

    Program soutěží 10. dne
    Atletika
    10:05 400 m překážek mužů (Vít Müller)
    10:10 disk mužů (kvalifikace)
    10:40 tyč žen (kvalifikace, Amálie Švábíková)
    10:50 400 m překážek žen (opravy, Nikoleta Jíchová)
    11:20 400 m mužů (opravy)
    11:55 400 m žen (rozběhy, Lurdes Gloria Manuel, Tereza Petržilková, Lada Vondrová)
    12:50 200 m žen (opravy)
    19:00 tyč mužů (finále)
    19:04 3 000 m překážek mužů (rozběhy, Tomáš Habarta)
    19:55 200 m mužů (rozběhy, Eduard Kubelík, Ondřej Macík, Tomáš Němejc)
    20:30 disk žen (finále)
    20:45 200 m žen (semifinále)
    21:15 5 000 m žen (finále)
    21:47 800 m žen (finále)

    Badminton
    10:55 dvouhra žen (finále)
    14:30 dvouhra mužů (o 3. místo)
    15:40 dvouhra mužů (finále)

    Basketbal 3×3
    17:30 Španělsko–USA (ženy, semifinále)
    18:00 Nizozemsko– Litva (muži, semifinále)
    18:30 Německo–Kanada (ženy, semifinále)
    19:00 Lotyšsko–Francie (muži, semifinále)
    21:00 ženy, o 3. místo
    21:30 muži, o 3. místo
    22:00 ženy, finále
    22:30 muži, finále

    Dráhová cyklistika
    17:00 týmový sprint žen (kvalifikace)
    17:27 stíhačka družstev mužů (kvalifikace)
    18:55 týmový sprint žen (1. kolo)
    19:09 týmový sprint mužů (kvalifikace)
    19:46 týmový sprint žen (finále)

    Fotbal
    18:00 Maroko–Španělsko (muži, semifinále)
    21:00 Francie–Egypt (muži, semifinále)

    Jachting
    12:03 kite žen (jízdy 5–8)
    12:05 multihull mix (jízdy 7–9)
    12:15 dinghy žen (jízdy 9–10)
    12:23 kite mužů (jízdy 5–8)
    14:45 dinghy mužů (jízdy 9–10)
    15:35 dinghy mix (jízdy 7–8)

    Jezdectví
    14:00 parkur jednotlivců (kvalifikace)

    Plážový volejbal
    9:00–22:00 osmifinále žen i mužů

    Pozemní hokej
    10:00 Austrálie – Čína (ženy, čtvrtfinále)
    12:30 Argentina – Německo (ženy, čtvrtfinále)
    17:30 Nizozemsko – Velká Británie (ženy, čtvrtfinále)
    20:00 Belgie – Španělsko (ženy, čtvrtfinále)

    Skoky do vody
    10:00 10m věž žen (kvalifikace)
    15:00 10m věž žen (semifinále)

    Sportovní gymnastika
    11:45 bradla mužů (finále)
    12:38 kladina žen (finále)
    13:33 hrazda mužů (finále)
    14:23 prostná žen (finále)

    Sportovní lezení
    10:00 kombinace mužů (kvalifikace – bouldering, Adam Ondra)
    13:00 rychlost žen (kvalifikace)

    Stolní tenis
    10:00, 15:00 a 20:00 družstva mužů (osmifinále)
    10:00, 15:00 a 20:00 družstva žen (osmifinále)

    Střelba
    9:00 skeet smíšených družstev (kvalifikace, Barbora Šumová, Jakub Tomeček)
    9:30 rychlopalná pistole mužů (finále)
    15:30 skeet smíšených družstev (finále)

    Surfing
    19:00 muži (semifinále)
    20:12 ženy (semifinále)
    21:24 muži (o 3. místo)
    22:05 ženy (o 3. místo)
    22:46 muži (finále)
    23:27 ženy (finále)

    Synchronizované plavání
    19:30 družstva (technická sestava)

    Triatlon
    8:00 smíšená štafeta

    Vodní pólo
    12:00 Maďarsko – Srbsko (muži, skupina B)
    13:35 Austrálie – Japonsko (muži, skupina B)
    15:10 Řecko – Itálie (muži, skupina A)
    18:30 Chorvatsko – USA (muži, skupina A)
    20:05 Francie – Španělsko (muži, skupina B)
    21:40 Rumunsko – Černá Hora (muži, skupina A)

    Vodní slalom
    15:30 kajak kros žen (čtvrtfinále)
    15:52 kajak kros mužů (čtvrtfinále, Jiří Prskavec, Lukáš Rohan)
    16:15 kajak kros žen (semifinále)
    16:28 kajak kros mužů (semifinále)
    16:43 kajak kros žen (finále)
    16:48 kajak kros mužů (finále)

    Volejbal
    9:00 Slovinsko–Polsko (muži, čtvrtfinále)
    13:00 Itálie–Japonsko (muži, čtvrtfinále)
    17:00 Francie–Německo (muži, čtvrtfinále)
    21:00 USA–Brazílie (muži, čtvrtfinále)

    Zápas
    15:00 řecko-římský mužů do 60 kg (osmifinále a čtvrtfinále)
    15:00 volný styl žen do 68 kg (osmifinále a čtvrtfinále)
    15:00 řecko-římský mužů do 130 kg (osmifinále a čtvrtfinále)
    21:00 řecko-římský mužů do 60 kg (semifinále)
    21:00 volný styl žen do 68 kg (semifinále)
    21:00 řecko-římský mužů do 130 kg (semifinále)