Přehled událostí na LOH Paříž 2024 – 10. den (kon.) | Přehled událostí na LOH Paříž 2024 – 11. den (kon.)
konec
Přehled událostí na LOH Paříž 2024 – 11. den

Úterý 06.08.2024, 09:00Olympijské hry
Sledujte:
     
    V medailovém pořadí zemí se po 11. dni dostaly poprvé do vedení Spojené státy. Ale další silné čínské sporty se teprve uskuteční, nic není rozhodnuto. Na třetím místě se nic nezměnilo, stále ho drží Austrálie. Francie bude mít silný závěr v kolektivních sportech, Austrálie a Velká Británie například v dráhové cyklistice. Bude to ještě velký boj. Naprostou senzací je výprava Irska, která poprvé v historii získala 4 zlaté medaile.

    Česko se s jednou zlatou a jednou bronzovou medailí nachází na děleném 39. místě společně s Kubou a Guatemalou. Aspoň jedno zlato si aktuálně hřeje už 48 výprav. Jednu jakoukoliv medaili pak naprosto rekordních 75 zemí. Kam toto číslo ještě poroste? (02:03:24)
     
    Konec soutěží 11. dne olympijských her.
     
    1:10
    Zápas

    Přehled 11. dne končíme naprosto jedinečným zápisem do olympijské historie, který je téměř nepřekonatelný. Již téměř 42letý kubánský zápasník Mijaín López Núñez se totiž stal prvním člověkem v dějinách, co ovládl stejnou disciplínu na pěti hrách za sebou! Jedná se o řecko-římský zápas mužů do 130 kg. Letos ve finále po zcela hladkém a jednoznačném průběhu porazil Chilana Yasmaniho Acostu Fernandeze 6:0, který ve 36 letech získal teprve druhou velkou světovou medaili v kariéře.

    Bronzové medaile ve stínu neuvěřitelného historického okamžiku získali Íránec Amin Mirzazadeh a Číňan Meng Ling-če. Pro oba jde o první velkou medaili v kariéře.
     
    0:50
    Zápas

    Olympijským vítězem v řecko-římském zápase mužů do 60 kg se stal Japonec Keničiro Fumita, obhájce stříbra a dvojnásobný mistr světa. Ve 28 letech se dočkal poslední chybějící trofeje. Ve finále byl v prvním poločase lepší a vybudoval si náskok, který ve druhé části dokázal pohlídat. Poražený Číňan Cchao Li-kuo i tak dosáhl největšího úspěchu kariéry a získal druhou velkou medaili. Bronzové medaile vybojovali Kyrgyzstánec Žolaman Šaršenbekov, úřadující mistr světa, a Severokorejec Ri Se-ung.

    Ve volném stylu žen do 68 kg rozhodla o svém finálovém triumfu teprve 20letá Američanka Amit Elorová, už ve svém věku dvojnásobná mistryně světa a největší favoritka, nad Meerim Žumanazarovovou z Kyrgyzstánu, obhájkyní bronzu, už v první části, ve druhé hlídala výsledek. Bronzové medaile získaly Turkyně Buse Cavusogluová Tosunová a Japonka Nonoka Ozakiová, taktéž medailové favoritky.
     
    0:35
    Zápas

    V řecko-římském zápase mužů do 77 kg postoupili do finále Japonec Nao Kusaka, bronzový z loňského mistrovství světa, který jako první dokázal bodovat proti Arménovi Malchasovi Amojanovi, až ho porazil, a Kazachstánec Demeu Žadrajev, který porazil ve čtvrtfinále i semifinále velké medailové favority a naprosto senzačně bude zápasit o zlato.

    V řecko-římském zápase mužů do 97 kg postoupili do finále favorité svých semifinálových zápasů, tj. Armén Artur Aleksanjan, který si tak zajistil medaili ze čtvrté olympiády v řadě, a Íránec Mohammadhadi Saráví, mistr světa z roku 2021.

    Ve volném stylu žen do 50 kg se ve finále utkají Indka Vineš Vinešová, bronzová medailistka z mistrovství světa 2022, a Američanka Sarah Ann Hildebrandtová, obhájkyně stříbra. Obě svá semifinále vyhrály naprosto s přehledem.
     
    0:25
    Box

    První pařížskou olympijskou vítězkou v boxu je v kategorii žen do 60 kg 34letá Irka Kellie Harringtonová, která tak dokázala obhájit zlato z Tokia. K tomu je i vítězka loňských Evropských her a mistryně světa z roku 2018. Ve finále zvítězila nad Číňankou Jang Wen-lu a oplatila jí porážku z finále MS 2016.

    Ženy do 60 kg, finále:
    Jang Wen-lu (CHN, 1) – Kellie Harringtonová (IRL, 3) 1:4
     
    0:10
    Box

    Ve finále mužů do 71 kg se utkají pátý muž loňských Asijských her a vítěz loňských Panamerických her.

    Muži do 71 kg, semifinále:
    Omari Jones (USA) – Asadkhuja Mujdinchujajev (UZB) 2:3
    Lewis Richardson (GBR) – Marco Alonso Verde Alvarez (MEX, 2) 2:3

    Ve finále žen do 50 kg se utkají vítězka loňských Asijských her a mistryně světa z Číny a obhájkyně stříbra, vítězka loňských Evropských her a dřívější mistryně světa z Turecka.

    Ženy do 50 kg, semifinále:
    Wu Jü (CHN, 1) – Nazym Kyzajbaj (KAZ) 4:1
    Buse Naz Cakirogluová (TUR, 3) – Aira Villegasová (PHI) 5:0

    Ve finále žen do 66 kg se utkají kontroverze vzbuzující Alžířanka Imame Khelifová a loňská mistryně světa a vítězka Asijských her Jang Liou z Číny. V zákulisí mezitím musí MOV vyřešit protest maďarské výpravy proti čtvrtfinálovému utkání své boxerky proti Khelifové.

    Ženy do 66 kg, semifinále:
    Imame Khelifová (ALG, 5) – Janjaem Suwannaphengová (THA, 8) 5:0
    Jang Liou (CHN, 2) – Čchen Nien Čchin (TPE) 4:1

    Poražení semifinalisté automaticky získávají bronzové medaile.
     
    23:50
    Synchronizované plavání


    Volné sestavy, druhá část soutěže družstev, naprosto překopaly celkové pořadí. Ne tedy na čele, tam si Čína plave a cvičí nějakou mimozemskou ligu, ale za nimi. S náskokem druhou nejlepší sestavou se na průběžné stříbro posunuly Američanky, Španělky klesly o jednu pozici na třetí místo. Za nimi ale není ani Francie, ani Itálie, ale Japonsko. Zítra soutěž uzavřou akrobatické sestavy, nová část soutěže družstev, která má na olympijských hrách premiéru.
     
    23:35
    Basketbal

    Exhibiční zápas sehráli američtí basketbalisté ve čtvrtfinále proti Brazílii. Většinu zápasu se vyloženě bavili, vymýšleli kreativní akce a přitom neustále sázeli body. Brazilci sice dohráli zápas se ctí, ale jakmile neměli míč, často se stávali pouze diváky, jen ne v hledišti, nýbrž přímo na ploše. Čtvrtfinále je pro ně velkým úspěchem. Američany čeká v semifinále znovu Srbsko, s kterým hráli už ve skupině.

    Muži, čtvrtfinále:
    Brazílie–USA 87:122 (21:33, 36:63, 71:94)
    Caboclo 30, de Paula 15 (8 doskoků) – Booker 18, Edwards 17
     
    23:25
    Fotbal

    Úřadující mistryně světa ze Španělska si finále olympijského turnaje nezahrají! Po svém nejlepším výkonu na turnaji je vyřadila Brazílie, které oprašuje zašlou slávu ženských fotbalistek, ale na turnaji působila zatím spíše rozpačitě a ve 4 zápasech nastřílela jen 3 góly. Dnes nehrála fotbal, poctivě bránila, ale jakmile se dostala k míči, byla nesmírně nebezpečná a hlavně produktivní. Španělky byly herně výrazně lepší, jenže naprosto jalové. V základní hrací době si vylámaly zuby na výborné brankářce Loreně, góly začaly střílet až před koncem a v oznámeném 15minutovém nastavení (zcela zaslouženém, Brazílie se ve druhém poločase rozhodla, že zbytek zápasu co nejvíc proleží), kdy už bylo pozdě. Brazílie tak po 16 letech bude hrát finále olympiojských her a stejně jako v letech 2004 a 2008 v něm narazí na USA. Tehdy pokaždé prohrály.

    Ženy, semifinále:
    Brazílie–Španělsko 4:2 (2:0)
    6. Paredesová (vla.), 45+4. Ludmila, 72. Adriana, 90+1. Kerolin – 85. a 90+12. Paralluelová
     
    23:00
    Plážový volejbal

    Australanky Mariafe a Clancyová mají stále šanci obhájit finálovou účast z Tokia! Ve čtvrtfinále ale musely odolat v třísetové bitvě se Švýcarkami Esmée a Zoe, když v prvních dvou setech po naprosto vyrovnaném průběhu rozhodovala až závěrečná fáze od stavu 15:15, v tiebreaku pak začal mít australský pár navrch od jeho poloviny. Semifinálové soupeřky zatím neznají.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Mariafe Artacho del Solarová, Taliqua Clancyová (AUS) – Zoe Vergéová-Depréová, Esmée Böbnerová (SUI) 21:19, 16:21, 15:12

    Ve druhém čtvrtfinále žen pak pod Eiffelovkou vybuchla pořádná nálož! Úřadující mistryně světa Američanky Hughesová a Chengová totiž senzačně podlehly ve dvou setech Švýcarkám Hüberliové a Brunnerové, které přitom za 8 let, co spolu hrají, byly na mistrovství světa jen 2× ve čtvrtfinále! Evropský pár poté, co o vítězství v prvním setu rozhodl už v jeho polovině a druhý set ovládl posledními 2 výměnami, senzační postup do semfinále ještě na písku oplakal štěstím. Američanky celkem nevěřícně koukaly, co se to právě stalo. Semifinálové soupeřky zatím Švýcarky neznají.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Sara Hughesová, Kelly Chengová (USA) – Tanja Hüberliová, Nina Brunnerová (SUI) 18:21, 19:21
     
    22:55
    Házená

    Zápas absolutně nehodný vyřazovací fáze. To bylo poslední čtvrtfinále turnaje žen, v němž Norky vzaly hráčky Brazílie na kolotoč a vozily je na něm tak dlouho, než vypustily duši. Naprosto dominantní výkon a Norky jasně naznačily, že po vítězství v základní skupině letos po 12 letech zase chtějí hrát finále. V semifinále se o něj střetnou s Dánskem.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Norsko–Brazílie 32:15 (16:8)
    Jacobsenová 6, Herremová 5 – de Paulaová a Guarieirová 3
     
    22:41
    Stolní tenis

    Německé družstvo mužů stříbro z Tokia neobhájí! Ve čtvrtfinále je vyřadili stále se lepšící Švédové, v poslední dvacetiletce minulého století jeden z nejlepších týmů světa, klerý ale dlouho paběrkoval a teď se opět snaží drát nahoru. Na olympijských hrách si od zařazení soutěže družstev zahrají o medaile poprvé, na MS hráli semifinále od roku 2004 jen jednou. O finále se utkají s Japonskem.

    Družstva mužů, čtvrtfinále:

    Německo (2) – Švédsko (7) 0:3

    Qiu, Boll – Karlsson, Kallberg 0:3
    Ovtcharov – Moregard 2:3
    Boll – Kallberg 1:3
     
    22:35
    Stolní tenis

    Druhým účastníkem semifinále ženských družstev je podle očekávání Japonsko, jehož hráčky si ve čtvrtfinále proti Thajsku příjemně zatrénovaly a neztratily ani set.

    Družstva žen, čtvrtfinále:

    Japonsko (2) – Thajsko (13) 3:0

    Hajatová, Hiranová – S. Sawettabutová, Paranangová 3:0
    Harimotová – J. Sawettabutová 3:0
    Hiranová – Paranangová 3:0
     
    22:27
    Volejbal

    Úřadující dvojnásobné mistryně světa Srbky vypadávají z turnaje už ve čtvrtfinále a hlavně to bylo nečekaně jednoznačné! Letošní vítězky Ligy národů z Itálie potvrzují skvělou formu na celém turnaji a poté, co dokázaly ubojovat dlouho se nepříznivě vyvíjející první set, rozjely svoji mašinu naplno a soupeřkám už nedaly žádnou šanci. V semifinále, do kterého na olympijských hrách postoupily poprvé v historii, si zopakují skupinový střet s Tureckem a za stejný výsledek by se vůbec nezlobily.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Itálie–Srbsko 3:0 (24, 20, 20)
     
    22:10
    Vodní pólo

    Neskutečnou taktickou defenzivní bitvu nabídlo poslední čtvrtfinále žen. Přesto mohlo padnout mnohem víc gólů, ale na obou stranách se překonávaly brankářky, Magyariová a Johnsonová. Zápas rozhodl jediný gól, který vůbec ve čtvrté čtvrtině padl, vstřelila ho nad rameno u tyče bránící hráčky z pole Fattalová, a zbývající 3 minuty Američanky ubránily, v čele samozřejmě s fantastickou Johnsonovou. Při posledním útoku Maďarsko dokonce branku vůbec netrefilo a pojede domů. Američanky po vydřeném vítězství pokračují za obhajobou zlata, ale každý další krok bude těžší a těžší. V semifinále je čeká Austrálie.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Maďarsko–USA 4:5 (2:1, 0:2, 2:1, 0:1)
     
    22:00
    Fotbal

    Prvními finalistkami fotbalového turnaje žen jsou Američanky, které tak stále jsou za svým cílem, vrátit se po 12 letech na olympijský trůn! V semifinále proti Německu byly od začátku lepším týmem, ale prosadit se dokázaly až v prodloužení, kdy se levá obránkyně Německa špatně zorientovala na přihrávku za obranu, prohrála sprinterský souboj se Smithovou, která úspěšně přehodila vybíhající brankářku. Němky měly jedinou velkou šanci, ale v prvním poločase ji neproměnily a po inkasovaném gólu se prakticky k ničemu nedostaly. Zahrají si jen o bronz.

    Ženy, semifinále:
    USA–Německo 1:0p (0:0)
    95. Smithová
     
    Atletika

    200 m žen

    1. Gabrielle Thomasová (USA) 21,83 s
    2. Julien Alfredová (LCA) 22,08
    3. Brittany Brownová (USA) 22,20
    4. Dina Asherová-Smithová (GBR) 22,22
    5. Daryll Neitaová (GBR) 22,23
    6. Favour Ofiliová (NGR) 22,24
    7. McKenzie Longová (USA) 22,42
    8. Jessika Gbaiová (CIV) 22,70
     
    21:50
    Atletika

    Julien Alfredová ze Svaté Lucie útočila ve finále dvoustovky na sprinterský double, ale našla se jedna lepší! 27letá Američanka Gabrielle Thomasová se dočkala, k bronzu z Tokia a stříbru z loňského mistrovství světa vyhrává své první individuální zlato a hned na olympiádě! Jako jediná se dostala pod 22 sekund, čas 21,83 s. Národní hrdinka Svaté Lucie tak domů přiveze zlato a stříbro, bronz pak v těsném finiši ubránila další Američanka Brittany Brownová, stříbrná z této trati z MS 2019.
     
    Atletika

    Dálka mužů

    1. Miltiadis Tentoglou (GRE) 848 cm
    2. Wayne Pinnock (JAM) 836
    3. Mattia Furlani (ITA) 834
    4. Simon Ehammer (SUI) 820
    5. Jacob Fincham-Dukes (GBR) 814
    6. Simon Batz (GER) 807
    7. Čang Ming-kchun (CHN) 807
    8. Wang ťia-nan (CHN) 803
    9. Filip Pravdica (CRO) 790
    10. Radek Juška (CZE) 783
    11. Arnovis Dalmero (ECU) 783
    12. Carey McLeod (JAM) 782
     
    21:38
    Atletika

    26letý Řek Miltiadis Tentoglou potvrdil pozici nejlepšího dálkaře současnosti a obhájil zlato z Tokia! Úřadující mistr světa vzal vítr z plachet soupeřům už ve druhé sérii, kdy doletěl na 848 cm. Byla to pro všechny taková rána, že už se od té doby nikdo nepřiblížil. Zbylí medailisté totiž také skočili své nejlepší výkony v prvních dvou sériích. Stříbro bere, stejně jako loni na MS, Jamajčan Wayne Pinnock, bronz pak kometa sezony, teprve 19letý Ital Mattia Furlani, držitel juniorského světového rekordu.
     
    Atletika

    3 000 m překážek žen

    1. Winfred Yaviová (BRN) 8:52,76 min (OR)
    2 Peruth Chemutaiová (UGA) 8:53,34 (NR)
    3. Faith Cherotichová (KEN) 8:55,15 (PB)
    4. Alice Finotová (FRA) 8:58,67 (AR)
    5. Sembo Almayewová (ETH) 9:00,83 (SB)
    6. Beatrice Chepkoechová (KEN) 9:04,24
    7. Elizabeth Birdová (GBR) 9:04,35 (NR)
    8. Lomi Muletaová (ETH) 9:06,07 (PB)
    9. Norah Jerutoová (KAZ) 9:08,97 (SB)
    10. Lea Meyerová (GER) 9:09,59 (PB)
    11. Irene Sanchezová-Escribaoová (ESP) 9:10,43 (PB)
    12. Courtney Waymentová (USA) 9:13,60
    13. Alicja Konieczeková (POL) 9:21,31
    14. Gesa Felicitas Krauseová (GER) 9:26,96
    15. Valerie Constienová (USA) 9:34,08
     
    21:28
    Atletika

    Finále steeplu žen bylo velmi rychlé, pole se roztrhalo a v závěru bojovaly o zlatou pouhé 2 ženy, obhájkyně zlata Peruth Chemutaiová a Winfred Yaviová. Bok po boku skákaly poslední překážku a v následném sprintu do cíle měla více sil 24letá Bahrajanka, úřadující mistryně světa, která tak své zemi zařizuje medaili ze čtvrtých her za sebou, navíc zaběhla nový olympijský rekord 8:52,76 min! Po zlatu z Tokia se Uganďanka musela spokojit se stříbrem, ale v novém národním rekordu, s dostupem za nimi si pro bronz doběhla Keňanka Faith Cherotichová, bronzová i loni v Budapešti. Evropský rekord zaběhla čtvrtá Francouzka Alice Finotová.
     
    Atletika

    Kladivo žen

    1. Camryn Rogersová (CAN) 76,97 m
    2. Annette Nneka Echikunwokeová (USA) 75,48 (SB)
    3. Čao Ťie (CHN) 74,27
    4. Anita Wlodarczyková (POL) 74,23 (SB)
    5. Silja Kosonenová (FIN) 74,04 (SB)
    6. Krista Tervová (FIN) 73,83
    7. Hanna Skydanová (AZE) 73,66 (SB)
    8. Rosa Andreina Rodríguezová (ECU) 72,98 (SB)
    9. Bianca Florentina Ghelberová (ROU) 72,36
    10. Katrine Koch Jacobsenová (DEN) 71,65
    11. Deanna Priceová (USA) 71,00
    12. Sara Fantiniová (ITA) 69,58
     
    21:16
    Atletika

    Úřadující mistryně světa Camryn Rogersová potvrdila roli největší favoritky a vyhrává v hodu kladivem i olympijské hry! 25letá Kanaďanka se po celý závod zlepšovala a v páté sérii se jí ruka konečně trochu víc utrhla a přehodila do té doby vedoucí Američanku Annette Nneku Echikunkokeovou, jejíž stříbrná medaile je překvapením! Na jejím místě se spíš čekala jiná Američanka, zlatá na MS 2019 a loni bronzová Deanna Priceová, ale ta stejně jako v Tokiu ve finále selhala. O pouhé 4 cm urvala bronz teprve 21letá Číňanka Čao Ťie, jejíž životní úspěch udělal z rozlučky 38leté světové rekordmanky Anity Wlodarczykové z Polska s olympijskými hrami smutnou derniéru. Medaile by pro ni byla velkým úspěchem a sama asi nečekala, že od ní zůstane takhle blízko. Končí tak své páté hry stejným výsledkem jako první, 4. místem, mezi nimi jsou pak 3 zlaté medaile.
     
    21:07
    Atletika

    Radek Juška bohužel potvrdil statistiku a po výborném výkonu v kvalifikaci nedokázal předvést něco podobného i ve finále. Jeho nejlepší pokus byl ve třetí sérii, tj. pro něj poslední, 783 cm s lepším druhým pokusem stačilo jen na 10. místo.
     
    Atletika

    1 500 m mužů

    1. Cole Hocker (USA) 3:27,65 min (OR)
    2. Josh Kerr (GBR) 3:27,79 (NR)
    3. Yared Nuguse (USA) 3:27,80 (PB)
    4. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 3:28,24
    5. Hobbs Kessler (USA) 3:29,45 (PB)
    6. Niels Laros (NED) 3:29,54 (NR)
    7. Narve Gilje Nordås (NOR) 3:30,46 (SB)
    8. Pietro Arese (ITA) 3:30,74 (NR)
    9. Stefan Nillessen (NED) 3:30,75 (PB)
    10. Neil Gourley (GBR) 3:30,88
    11. Timothy Cheruiyot (KEN) 3:31,35
    12. Brian Komen (KEN) 3:35,59
     
    20:58
    Atletika

    Olympijský vítěz a mistr světa Nor Jakob Ingebrigtsen neobhájil zlato na 1 500 m, ba co víc, nemá z této trati v Paříži vůbec žádnou medaili! V nejrychlejším závodě olympijské historie udával tempo, ale soupeře neodpáral a po náběhu do cílové rovinky mu došly síly, takže se přes něj postupně přehnali hned dva Američané a jeden Brit! Nejvíce sil měl v závěru senzačně 23letý Cole Hocker a nový olympijský rekord stanovil na 3:27,65 min, který dosud na velké akci skončil nejlépe šestý právě v Tokiu, stříbro v národním rekordu Velké Británie bere loňský mistr světa Josh Kerr, pro bronz, svoji první velkou medaili, se zezadu přiřítil Yared Nuguse v osobním rekordu. 2 medaile pro USA z 1 500 m mužů, to nikdo nečekal!
     
    20:52
    Atletika

    Známe finalistky čtvrtky překážek žen. Očekávanému souboji Američanky Sydney McLaughlinové-Levroneové s Nizozemkou Femke Bolovou budou zpozvdálí dělat kompars další Američanky Anna Cockrellová a Jasmine Jonesová, Jamajčanky Rushell Claytonová a Shian Salmonová, Kanaďanka Savannah Sutherlandová a Francouzka Louise Maravalová.
     
    20:47
    Pozemní hokej

    Němečtí pozemní hokejisté si po 12 letech zahrají o olympijské zlato! V naprosto vyrovnaném semifinále s Indií museli otáčet skóre, po vyrovnání Indů ve třetí čtvrtině to stále více vypadalo na prodloužení, až v 54. minutě Miltkau skvěle tečoval přihrávku z levé strany před branku a otřesení Indové se už do žádného většího tlaku nedostali, Němci si závěr pohlídali. Oplatili tak Indii porážku z utkání o bronz v Tokiu, ta musí doufat aspoň v úspěšnou obhajobu.

    Muži, semifinále:
    Německo–Indie 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 1:0)
    18. Peillat, 27. Rühr (pen.), 54. Miltkau – 7. Harmanpreet Singh, 36. Sukhjeet Singh
     
    20:43
    Vodní pólo

    Australanky postoupily do semifinále turnaje žen, ale výkonem proti Řekyním vůbec nenadchly a v závěru se po snížení soupeřek na rozdíl 2 gólů ještě i chvilku strachovaly, než daly definitivní pojistku. V semifinále se utkají pravděpodobně s Američankami a s podobným výkonem by neměly šanci.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Austrálie–Řecko 9:6 (1:0, 3:3, 2:1, 3:2)
     
    20:34
    Dráhová cyklistika

    Světový rekord přineslo první kolo stíhacího závodu družstev mužů! Australané Oliver Bleddyn, Sam Welsford a Conor Leahy pokořili čas Italů z olympiády v Tokiu o 1,3 sekundy, dosáhli času 3:40,730 min! A paradoxně jeli na dráze právě proti Italům. Ti se v jízdě o bronz zítra utkají s Dánskem, Austrálii se pokusí ve finále nahánět Britové.
     
    Dráhová cyklistika

    Týmový sprint mužů

    1. Nizozemsko (van den Berg, Lavreysen, Hoogland) 40,949 s (WR)
    2. Velká Británie (Lowe, Turnbull, Carlin) 41,814
    3. Austrálie (Glaetzer, Hoffman, Richardson)
    4. Francie (Grengbo, Vigier, Helal)
    5. Japonsko (Nagasako, Ota, Obara)
    6. Německo (Schröter, Spiegel, Dörnbach, Bötticher)
    7. Čína (Kuo, Čou, Liou)
    8. Kanada (Rorke, Wammes, Hedgcock)
     
    20:26
    Dráhová cyklistika

    Roy van den Berg, Harrie Lavreysen a Jeffrey Hoogland neustále posouvají hranice lidských možností! Nizozemská trojice se ve finále týmového sprintu opět postarala o vylepšení vlastního světového rekordu a stlačila ho už pod 41 sekund, 40,949 s, čímž obhájila zlatou medaili z Tokia! Takovému výkonu Britové absolutně nemohli konkurovat, prohráli o téměř sekundu a obhajují stříbro. Dokonce ve finále zajeli horší čas než Australané v duelu o bronz, kteří ukončili medailový sen domácí Francie a získali v týmovém sprintu první olympijskou medaili od domácího bronzu v Sydney, tj. po 24 letech!
     
    20:10
    Atletika

    Skvělou podívanou slibuje finále 400 m mužů! Na postup do něj totiž bylo ptřeba zaběhnout nejhůře 44,41 s a 3 muži se v semifinále dostali pod 44 sekund. A to včetně Grenaďana Kiraniho Jamese, zlatého z Londýna, sříbrného z Ria a bronzového z Tokia, který se, pokolikáté už, vyhrabal ze zdravotních problémů a na olympiádu se skvěle připravil. Ve finále ho doplní hlavní favorit Brit Matthew Hudson-Smith, Muzala Samukonga ze Zambie, Američané Quincy Hall, Michael Norman i Christopher Bailey, Trinidaďan Jereem Richards a Nigerijec Samuel Ogazi.
     
    20:00
    Basketbal

    Překvapení ve čtvrtfinále mužů! Bronzoví z loňského mistrovství světa a vítězové skupiny C Kanaďané proti domácí Francii absolutně prochrápali začátek zápasu a tím ho celý ztratili! Na konci 8. minuty totiž prohrávali 5:19 a přesně tyto body jim na konci chyběli. Ve zbytku doby už totiž hráli vyrovnanou partii, ve druhém poločase se snažili dotahovat, ale dnes výborně hrající Francouzi podporovaní nadšeným publikem v hale Bercy zdramatizování závěru nepřipustili, ačkoliv se 4 minuty před koncem přiblížili Kanaďané na 5 bodů. Francie tak napravuje výbuch z loňského mistrovství světa, kde vůbec nepostoupila ze základní skupiny, a má šanci minimálně obhájit stříbro z Tokia. V semifinále se znovu utká s mistry světa z Německa, jimž podlehla před několika dny v základní skupině.

    Muži, čtvrtfinále:
    Francie–Kanada 82:73 (21:10, 45:29, 61:50)
    Yabusele 22, Cordinier 20 – Gilgeous-Alexander 27, Barrett 16
     
    19:30
    Basketbal

    Patty Mills, jedna z největších hvězd historie australského basketbalu, podle očekávání po nešťastné čtvrtfinálové porážce se Srbskem oznámil ukončení kariéry.
     
    19:25
    Dráhová cyklistika

    První kolo týmového sprintu mužů přineslo další vylepšení světového rekordu! Nizozemská trojice Poy van den Berg, Harrie Lavreysen a Jeffrey Hoogland zajela čas 41,191 s, sebe sama překonala o 34 tisícin sekundy!

    O zlato si to rozdá s Brity, o bronz se utkají trojice Austrálie a Francie.
     
    19:20
    Házená

    Třetími semifinalistkami turnaje žen jsou Švédky, a suverénně se na to nejvíc nadřely! Čtvrtfinálový střet s Maďarkami byl nesmírně vyrovnaný, naposledy vedl některý tým o 2 góly ve 33. minutě. Thriller vyvrcholil v posledních 15 sekundách, právě tak dlouho před koncem se podařilo Maďarsku dát vedoucí gól na 29:28, jenže Švédsko ještě mělo jeden oddechový čas a připravilo si jednoduchou akci ze střední spojky, na kterou obrana nereagovala a za 10 sekund vyrovnaly. Rozhodnout tak muselo prodloužení, do kterého vstoupily Seveřanky fantasticky, Bundsenová začala v brance čarovat a téměř 8 minut nedostala gól. V tu dobu už její produktivní spoluhráčky zvládly utéct do 5brankového vedení a bylo rozhodnuto. Švédsko tak má naději vylepšit čtvrté místo z Tokia i z loňského mistrovství světa. V semifinále se utká s Francií, se kterým právě na obou zmíněných turnajích v této fázi vypadlo. Odplata u ní doma by byla přesladká.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Maďarsko–Švédsko 32:36p (15:16, 29:29)
    Klujberová 11/5, Vámosová 6 – Koppangová 7, Blohmová a Hanssonová 6
     
    18:57
    Dráhová cyklistika

    Kvalifikaci stíhacího závodu družstev žen vyhrály Novozélanďanky v čase 4:04:679 min, to je ke světovému rekordu ještě docela daleko, více než 0,4 sekundy. Podaří se jim na to ve dvou zbývajících jízdách zaútočit? Cestu za zlatem se jim pokusí zmepříjemnit především Američanky a Britky, ale musely by se hodně zlepšit.
     
    18:50
    Plážový volejbal

    Jedničky světového žebříčku, které se ale v základní skupině trápily a vyhrály jen jeden zápas, v play-off nalezly pohodu a jsou v semifinále! Švédové Ahman a Hellvig ve čtvrtfinále nečekaně snadno vyprovodili z kurtu Brazilce Evandra s Arthurem, kteří za celý zápas v žádném setu ani jednou nevedli, ani neremizovali. Tak dominantní výkon se na nejvyšší úrovni vidí málokdy. Na své semifinálové soupeře si Švédové musí ještě počkat.

    Muži, čtvrtfinále:
    Evandro Goncalves Oliveira Junior, Arthur Diego Mariano Lanci (BRA) – David Ahman, Jonatan Hellvig (SWE) 17:21, 16:21
     
    18:39
    Volejbal

    Po Američanech jsou v semifinále volejbalového turnaje i Američanky, které obhajují zlato z Tokia! Ty ve čtvrtfinále nečekaně neměly příliš velký problém s Polskem, bronzovým z posledních dvou ročníků Ligy národů. Polsko více vzdorovalo pouze ve třetím setu (v prvním neustále dotahovalo několikabodovou ztrátu), v němž drželo vyrovnaný vývoj až do stavu 18:18, ale pak inkasovalo 5 bodů v řadě a bylo hotovo. V semifinále čeká USA duel s Brazílií a z toho kouká parádní bitva.

    Ženy, čtvrtfinále:
    USA–Polsko 3:0 (22, 14, 20)
     
    Skateboarding

    1. Arisa Trewová (AUS) 93,18 b.
    2. Cocona Hirakiová (JPN) 92,63
    3. Sky Brownová (GBR) 92,31
    4. Dora Varellaová (BRA) 89,14
    5. Heili Sirviová (FIN) 88,89
    6. Bryce Wettsteinová (USA) 88,12
    7. Naia Lasová (ESP) 86,28
    8. Hinano Kusakiová (JPN) 69,76
     
    18:20
    Skateboarding

    14letá Australanka Arisa Trewová vítězí v disciplíně park žen a dvojnásobná vítězka X Games tak získává i druhou z obou nejcennějších trofejí, co lze na skejtu mít! Rozhodovalo se až ve třetích jízdách finále, až na jednu dívku všechny předvedly to nejlepší právě při svém posledním pokusu, kdy zvládly své maximálně riskantní sestavy a rozhodovaly naprosté detaily. Jen o půl bodu druhá skončila 15letá Japonka Cocona Hirakiová, loňská mistryně světa i vítězka X Games, která má už druhou stříbrnou oympijskou medaili a toto poslední velké vítězství jí stále uniká. Bronz z Tokia obhájila 16letá Britka Sky Brownová, taktéž mistryně světa a dvojnásobná vítězka X Games. Všechny medailistky získaly za své nejlepší jízdy přes 92 bodů, skvělá úroveň olympijského finále.
     
    17:55
    Plážový volejbal

    Přemožitelé Ondřeje Perušiče a Ondřeje Schweinera z osmifinále, Nizozemci Boermans a de Groot, končí hned o kolo dál a o medaile tak bojovat nebudou. Němcům Ehlersovi a Wicklerovi, trojkám světového žebříčku, podlehli ve dvou setech, přičemž ten první je dost možná zlomil. Dotáhli v něm totiž ztrátu 12:17, ale za stavu 20:20 opět prohráli 2 míče v řadě, přičemž setbol ztratili až na základě zkoumání videa na podnět Němců, kteří viděli dotek sítě blokujícího Boermanse. Druhý set už byl jednoznačný.

    Muži, čtvrtfinále:
    Nils Ehlers, Clemens Wickler (GER) – Stefan Boermans, Yorick de Groot (NED) 22:20, 21:15
     
    17:45
    Jachting

    Také dnešní program je tvrdě poznamenán nedostakem větru ve Lvím zálivu u Marseille a podařilo se odjet jen pát jízd po poledni. Odpolední medailové závody budou pravděpodobně přeloženy na další den. Co se tedy stihlo?

    Dvě jízdy z pěti plánovaných u kitesurfařů, po sedmi jízdách, tj. téměř v polovině základní části, je na čele Slovinec Toni Vodišek.

    Pouze jednu i kitesurfařek, ty tak mají za sebou dohromady šest jízd a na čele jsou se stejným skóre Francouzka Lauriane Nolotová a Britka Eleanor Aldridgeová.

    To katamarany typu multihull třídy Nacra 17 se smíšenými posádkami si se slabým větrem zvládly poradit a kompletně dokončily základní část. Před závěrečnou finálovou jízdou mají velmi blízko ke zlatu Italové Ruggero Tita a Caterina Marianna Bantiová, finálovou jízdu pro 10 nejlepších jim stačí dokončit na 7. místě, aniž by se museli ohlížet na výsledky ostatních. To o zbylé medaile to ještě bude hodně zajímavé, rozdají si to o ně 3 lodě a malými až minimálními bodovými rozestupy.

    Čluny typu dinghy třídy 470 se smíšenými posádkami ale zvládly pouze dvě jízdy ze čtyř plánovaných, zbylé dvě byly bez náhrady zrušeny a na řadě je tedy taktéž už pouze finálová jízda pro 10 nejlepších o medaile. Nejlepší výchozí pozici mají Rakušané Lara Vadlauová a Lukas Mähr, k jistotě zlata jim stačí dokončit finále do čtvrtého místa.
     
    17:35
    Stolní tenis

    V první čtvrtfinále družstev žen se Korejky příliš nezapotily a svým švédským soupeřkám povolily dohromady 2 sety. Třetí nasazený tým splnil povinnost a je v semifinále.

    Družstva žen, čtvrtfinále:

    Korea (3) – Švédsko (15) 3:0

    Sin, Čon – Bergandová, Kallbergová 3:0
    I – Bergströmová 3:1
    Čon – Kallbergová 3:1
     
    17:30
    Stolní tenis

    Prvními semifinalisty mužských družstev jsou Japonci, kteří potvrdili papírové předpoklady a porazili Tchaj-wan. Ztratili jen jeden zápas a to ještě po velké bitvě na maximální počet setů.

    Družstva mužů, čtvrtfinále:

    Japonsko (4) – Tchaj-wan (6) 3:1

    Šinozuka, Togami – Čchuang, Kchao 3:0
    Harimoto – Lin 2:3
    Togami – Kchao 3:0
    Harimoto – Čchuang 3:0
     
    Skoky do vody

    10m věž žen

    1. Čchüan Chung-čchan (CHN) 425,6 b.
    2. Čchen Jü-si (CHN) 420,7
    3. Kim Mi-rä (PRK) 372,1
    4. Caeli McKayová (CAN) 364,5
    5. Gabriela Agúndezová (MEX) 350,4
    6. Andrea Sirieixová (GBR) 345,5
    7. Ellie Coleová (AUS) 333,3
    8. Alejandra Orozcová (MEX) 320,6
    9. Macuri Araiová (JPN) 314,45
    10. Sarah di Mariová (ITA) 301,75
    11. Melissa Wuová (AUS) 278,3
    12. Else Praasterinková (NED) 250,35
     
    17:20
    Skoky do vody

    Ve skocích žen z 10metrové věže 17letá Čchüan Chung-čchan obhájila zlato z Tokia a po vítězství v kvalifikaci i semifinále tentokrát s nejtěsnějším náskokem opět poráží krajanku Čchen Jü-si, která končí stejně jako ve všech zmíněných závodech druhá. Až daleko vzadu se konal mezi mimočínskými skokankami souboj o bronz, který vyhrála Kim Mi-rä ze Severní Koreje těsně před Kanaďankou McKayovou zásluhou toho, že na rozdíl od předchozích fází soutěže zvládla všechny své skoky v aspoň standardní kvalitě a nic nepokazila. Jedná se o její první velkou individuální medaili, dosud je sbírala na světovém poli pouze ve dvojicích.
     
    17:10
    Vodní pólo

    Nizozemsky psychicky zvládly roli jasného favorita a nezačaly panikařit, ani když s Itálií ze začátku několikrát prohrávaly. Do dvoubrankového náskoku se poprvé dostaly až ve třetí čtvrtině, ve čtvrté pak nedovolily žádné drama a 3 góly během 2 minut definitivně rozhodly o vítězství a postupu do semifinále proti Španělsku.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Nizozemsko–Itálie 11:8 (2:2, 3:2, 1:1, 5:3)
     
    16:58
    Basketbal

    Neskutečný zápas odehráli ve čtvrtfinále mužů Srbové a Australané. Srbové si vybrali naprostý blackout na přelomu první a druhé čtvrtiny, kdy znčehonic 4,5 minuty prakticky neexistovali na hřišti a ze stavu 17:19 najednou prohrávali 17:39. Australany v tu chvíli táhnul jeden z nejlepších hráčů jejich historie Patty Mills, který sázel bod za bodem a zařídil v jednu chvíli až 24bodový náskok. Jenže vůbec nebylo hotovo. Po oddechovém čase se Srbům zase rozsvítilo a pustili se do stíhací jízdy, aby ve 27. minutě otočili skóre a dostali se do vedení. Jenže to bylo nejvýše 4bodové. Přesto ho udržovali téměř po celý zbytek základní hrací doby, kdy neuhlídali Pattyho Millse, kterému přitom málem utekl míč, přesto dokázal sekundu před koncem vyrovnat a šlo se do prodloužení. V jeho polovině vedli Australané o 3 body, jenže v nejnevhodnější chvíli se střelecky odmlčeli a až do jeho konce už neskórovali, takže srbský tým kolem hvězdného Nikoly Jokiće postupuje do semifinále! V něm ho pravděpodobně čeká repríza utkání ze základní skupiny s USA.

    Muži, čtvrtfinále:
    Srbsko–Austrálie 95:90p (17:31, 42:54, 67:65, 82:82)
    Jokić 21 (14 doskoků, 9 asistencí), Bogdanović 17 – Mills 26, Giddey 25
     
    16:45
    Pozemní hokej

    Španělé po seznačním vyřazení Belgie ve čtvrtfinále už na další překvapení neměli sílu. Lídři světového žebříčku z Nizozemska v semifinále nezaváhali a po 12 letech postoupili do finále olympijských her především díky své efektivitě a pevné obraně. Ve všech ohledech se totiž jednalo o vyrovnaný zápas, ale Nizozemci se viditelně uklidnili gólem z penalty a v každé další čtvrtině dokázali proměnit jednu šanci, takže nakonec zvítězili výsledkem, který ne úplně odpovídá dění na hřišti.

    Muži, semifinále:
    Nizozemsko–Španělsko 4:0 (1:0, 1:0, 1:0, 1:0)
    12. Janssen (pen.), 20. Brinkman, 32. van Dam, 50. Telgenkamp
     
    15:50
    Zápas

    V řecko-římském zápase mužů do 97 kg, tedy v soutěži, kde jsme měli fandit Arturu Omarovovi (znovu přejeme brzké uzdravení a hlavně bez komplikací), se do semifinále prozápasili Armén Artur Aleksanjan, který má z předchozích třech her kompletní medailovou sbírku, obhajuje stříbro a je čtyřnásobným mistrem světa, Kubánec Gabriel Alejandro Rosillo Kindelan, loňský mistr světa, dále obhájce bronzu a mistr světa z roku 2021 Mohammadhadi Saráví z Íránu a nečekaně Egypťan Mohamed Gabr, pro kterého je už toto nejlepším výsledkem na celosvětovém poli v životě.
     
    15:40
    Zápas

    Do semifinále volného stylu žen do 50 kg se probojovaly Indka Vineš Vinešová, bronzová z mistrovství světa 2022, dost nečekaně Kubánka Yusneylis Guzmanová Lopezová, která dosud na velké akci nebyla ani ve čtvrtfinále, Američanka Sarah Ann Hildebrandtová, obhájkyně stříbra a čtyřnásobná medailistka z mistrovství světa, a Mongolka Otgonjargal Dolgorjavová, stříbrná z posledních dvou mistrovství světa, která v souboji generací velmi těsně, na pomocná kritéria, vyřadila medailistu z posledních čtyř olympijských her Mariju Stadnikovou z Ázerbajdžánu. Ta tak bude muset doufat, že se dostane aspoň do oprav. K tomu musí jít její přemožitelka do finále.
     
    15:30
    Zápas

    Do semifinále v řecko-římském zápase mužů do 77 kg postoupili Japonec Nao Kusaka, bronzový z loňského mistrovství světa, Armén Malchas Amojan, mistr světa 2021, co dosud nepovolil soupeřům jediný bod, až na pomocká kritéria Ázerbajžánec Sanan Sulejmanov, sdvakrát stříbrný z posledních tří mistrovství světa, a naprosto senzačně
    Kazachstánec Demeu Žadrajev, stříbrný z MS 2017, který ve čtvrtfinále vyřadil obhájce stříbra a úřadujícího dvojnásobného mistra světa Akžola Machmudova z Kyrgyzstánu!
     
    15:20
    Vodní pólo

    Zodpovědně ke svému čtvrtfinálovému zápasu přistoupily vítězky skupiny B Španělky. Proti výrazně slabší Kanadě nic nepodcenily, udržovaly se v tempu od začátku až do konce třetí čtvrtiny. Až v závěru trochu povolily v obraně, ale to už si mohly dávno dovolit. Příjemně se tak naladily na semifinále, kde už je bude čekat soupeř úplně jiné úrovně.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Kanada–Španělsko 8:18 (2:6, 2:4, 0:3, 4:5)
     
    15:00
    Stolní tenis

    Dohrávaly se poslední osmifinálové zápasy obou soutěží družstev, pouze jediný nebyl jednoznačnou záležitostí, ale favorit přesto postoupil.

    Družstva mužů:
    Čína (1) – Indie (14) 3:0
    Korea (5) – Chorvatsko (11) 3:0

    Družstva žen:
    Německo (5) – USA (14) 3:2
    Tchaj-wan (7) –Austrálie (16) 3:0
     
    14:57
    Házená

    Obhájce zlata Francie ve čtvrtfinále žen sice s problémy, ale splnila povinnost a porazila před 27tisícovým kotlem na fotbalovém stadionu v Lille Německo. Ale drhlo to. Když už se zdálo, že si vypracuje vyšší náskok, přišel výpadek. Ten největší při vedení 15:10, ze kterého to během 7 minut bylo 15:15 a začínalo se znovu. Francouzky se však vzpamatovaly, rychle si vzaly vedení o 3–4 góly zpět a zápas dotáhly k vítězství.

    Čtvrtfinále žen:
    Francie–Německo 26:23 (13:10)
    Horaceková 7/2, Flippesová a Nze Minková 4 – Bölková 7, Smitsová 4
     
    14:49
    Volejbal

    Zcela očekávaný výsledek přineslo druhé ženské čtvrtfinále. Dominikánská republika udělala obrovský úspěch postupem mezi posledních osm celků a adeptkám na zlato z Brazílie dokázala vzdorovat pouze v prvním setu.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Brazílie – Dominikánská republika 3:0 (22, 13, 17)
     
    14:47
    Rychlostní kanoistika

    Po pomalejším rozjezdu výborný závěr. Tak vypadalo čtvrtfinále v podání deblkajaku Jakub Špicar, Daniel Havel, který svoji jízdu nakonec vyhrál a bezpečně postoupil do semifinále.
     
    14:30
    Atletika

    Z poledního bloku atletiky ještě dlužíme postupující do finále dálky žen. V něm budou chybět některá známá jména, například po zranění marně bojující Srbka Ivana Španovićová, Bulharka Plamena Mitkovová, nebo třeba evropská rekordmanka do 23 let Němka Mikaelle Assaniová. Naopak je v něm kompletní trojice Američanek i Nigerijek.

    Složení finále dálky žen:
    Tara Davisová-Woodhallová (USA), Larissa Iapichinová (ITA), Malaika Mihambová (GER), Ese Bromeová (NGR), Ruth Usorová (NGR), Jasmine Mooreová (USA), Prestina Oluchi Ochonogorová (NGR), Monae' Nicholsová, Alina Rotaruová-Kottmannová (ROU), Ackelia Smithová (JAM), Marthe Koalaová (BUR), Hilary Kpatchaová (FRA)
     
    14:10
    Sportovní lezení

    Z prvního kola play-off postupují do čtvrtfinále všichni vítězové jednotlivých duelů a s nimi poražený s nejlepším časem, kdy se v úvahu bere kvalifikace i první kolo.

    Muži, 1. kolo:

    Veddriq Leonardo (INA) 4,98 s Q
    Rahmad Adi Mulyono (INA) 5,13 s

    Amir Majmuratov (KAZ) 4,94 s Q
    Joshua Bruyns (RSA) 5,84 s

    Sam Watson (USA) 4,75 s (WR) Q
    Zach Hammer (USA) -

    Matteo Zurloni (ITA) 5,06 s Q
    Lung Ťin-pao (CHN) 5,18 s

    Wu Pcheng (CHN) 5,00 s Q
    Sin Un-čchol (KOR) 7,24 s

    Reza Alipour Shenazandifard (IRI) 5,26 s q (kval. 5,06 s)
    Julian David (NZL) 5,20 s (PB) Q

    Jaroslav Tkač (UKR) 5,17 s
    Bassa Mawem (FRA) 5,16 s (=PB) Q
     
    14:06
    Sportovní lezení

    Stejně jako včera v lezení na rychlost žen, i dnes u mužů padl světový rekord! Nejprve ho časem 4,79 s v rozřazovací kvalifikaci vyrovnal Veddriq Leonardo z Indonésie, ale v 1. kole play-off svůj vlastní čas z letošního dubna pokořil Američan Sam Watson výkonem 4,75 s!
     
    14:02
    Rychlostní kanoistika

    Martin a Petr Fuksovi sice ve svém čtvrtfinále deblkanoe zaspali po startu, ale do semifinále ze třetího místa postupují. Ovšem po jízdě, se kterou by o postup do finále bojovat nemohli. Je co zlepšovat.
     
    13:10
    Basketbal

    Úřadující mistři světa Němci postupují poprvé v historii na olympijských hrách do semifinále a jsou v Paříži stále neporaženi! A to i přes hrůzostrašný začátek ve čtvrfinále proti Řecku, když po 5 minutách prohrávali 4:16. Těsně před koncem prvního poločasu se jim ale podařilo vyrovnat a v kvalitním výkonu ze druhé čtvrtiny pokračovali i nadále, definitivně se dostali do vedení ve 27. minutě a začali si budovat náskok, takže na žádnou nervózní a dramatickou koncovku nedošlo.

    Muži, čtvrtfinále:
    Německo–Řecko 76:63 (11:21, 36:36, 59:52)
    Wagner 18, Schröder 13 (8 asistencí) – Antetokounmpo 22, Walkup 12
     
    12:55
    Atletika

    Tomáš Němejc doběhl v poslední opravě poslední v čase 20,84 s. Jako jediný z české trojice se dostal pod 21 sekund. Když to porovnáme, že Švéd Erik Erlandsson, který měl dosud stejný osobní rekord jako Němejc a běželi ve stejné opravě, ji vyhrál tím, že si osobák těsně vylepšil na 20,49 s, otázky skutečně naskakují.
     
    12:52
    Atletika

    Také Eduard Kubelík byl ve svém opravném běhu dvoustovky poslední, čas 21,20 s. Co čeští dvoustovkaři s osobními rekordy v rozmezí 20,39–20,52 s v Paříži předvádí, je k zamyšlení.
     
    12:45
    Atletika

    Kvalifikace oštěpu slibuje neskutečně našlapané finále, hned 8 mužů totiž přehodilo 85 metrů a na postup bylo potřeba hodit 82,91 m.

    Kompletní finálová dvanáctka má toto složení:
    Níradž Čopra (IND), Anderson Peters (GRN), Julian Weber (GER), Aršad Nadím (PAK), Julius Yego (KEN), Luiz Mauricio da Silva (BRA), Jakub Vadlejch (CZE), Toni Keränen (FIN), Andrian Mardare (MDA), Oliver Helander (FIN), Keshorn Walcott (TTO), Lassi Etelatalo (FIN)
     
    12:37
    Sportovní lezení

    První polovinu kvalifikace kombinace žen opanovala superhvězda ženského lezení, Slovinka Janja Garnbretová, která jako jediná pokořila všechny čtyři bouldery, z toho dva dokonce na první pokus. Má tak 99,6 bodu a jen nějaká sportovní katastrofa ve druhé polovině, lezení na obtížnost, ji nepustí do finále. Skvěle našlápnuto mají do finále i Francouzka Oriane Bertoneová, Američanka Brooke Raboutouová a Australanka Oceania MacKenzieová, které zvládly vylézt tři bouldery.
     
    12:32
    Atletika

    Ondřej Macík v prvním opravném běhu dvoustovky finišoval na 5. místě v čase 21,14 s, to je ještě horší než v rozběhu. Bohužel nemá formu celou sezonu a neprolomil to.
     
    12:25
    Skoky do vody

    Kvalifikaci skoků mužů z 3metrového prkna vyhráli s obrovským náskokem oba Číňané, Wang Cung-jüan a Sie S'-i, kteří by v boji o zlato neměli mít vůbec žádného konkurenta. Podle výsledků z kvalifikace se zdá, že nejlepším ze zbytku světa by měl být Brit Jack Laugher. Ale to uvidíme až ve finále, do kterého se teprve musí všichni dostat. Ještě přijde semifinálový mezikrok.
     
    Jezdectví

    Parkur jednotlivců

    Rozeskakování
    1. Christian Kukuk (GER) 0
    2. Steve Guerdat (SUI) 4 (38,38)
    3. Maikel van der Vleuten (NED) 4 (39,12)

    dále ve finále
    4. Julien Epaillard (FRA) 4
    5. Stephan de Freitas Barcha (BRA) 4
    6. Scott Brash (GBR) 4
    7. Max Kuehner (AUT) 4
    8. Laura Krautová (USA) 4
    9. Ben Maher (GBR) 4
    10. Martin Fuchs (SUI) 4
     
    12:12
    Jezdectví

    Rozeskakování o zlato mezi jedinými třemi bezchybnými jezdeckými páry po finále parkuru vyhrál Němec Christian Kukuk s valachem Checker 47, jenž s jiným koněm skončil v Tokiu devátý a s Checkerem dosud také neměl bůhvíjaké výsledky, ale v Paříži jim to spolu dokonale sedlo! Jako jediní ani v rozeskakování neudělali jedinou chybu a zlato tak získávají naprosto zaslouženě. Stříbro s jednou chybou v rozeskakování, ale lepším časem, bere Švýcar Steve Guerdat s klisnou Dynamix de Belheme, který tak po 12 letech od triumfu v Londýně získává už třetí olympijskou medaili. Bronz zůstal pro Nizozemce Maikela van der Vleutena s valachem Beauvillem Z, kteří spolu získali bronz už v Tokiu a van der Vleuten má i týmové stříbro z Londýna.
     
    12:04
    Rychlostní kanoistika

    Jakub Špicar s Danielem Havlem ve své rozjížďce deblkajaku nečekaně dlouho bojovali se silnými Maďary o druhé místo zajišťující přímý postup do semifinále. Bohužel těsně prohráli a musí do čtvrtfinále.
     
    12:02
    Atletika

    Vít Müller se v prvním opravném běhu čtvrtky překážek dostal pod 49 sekund (48,96 s), ale za osobním rekordem zaostal o půl sekundy, doběhl třetí a semifinálovou účast z Tokia nezopakuje.
     
    11:53
    Atletika

    Obhájce olympijského zlata Níradž Čopra z Indie přijel do Paříže skvěle připravený! V kvalifikaci oštěpu hned prvním pokusem hodil 89,34 m. To bude za dva dny ve finále pro všechny hrozně těžké.
     
    11:47
    Atletika

    Lada Vondrová se v Paříži nepotkala s formou a svoji opravu zakončila na 5. místě v podprůměrném čase 52,15 s. Ale protože ani v posledním opravném běhu žádná z běžkyň na druhém a horším místě nepokořila čas 50,81 s, znamená to, že 19letá Lurdes Gloria Manuel postupuje do semifinále ženské čtvrtky!
     
    11:43
    Atletika

    Lurdes Gloria Manuel po zrychlení v závěrečných 150 metrech doběhla ve své opravě čtvrtky třetí ve velmi dobrém čase 50,81 s a stále má naději na postup do semifinále!
     
    11:40
    Jezdectví

    V parkuru jednotlivců je jasno, že medaile si rozdělí Švýcar Steve Guerdat s klisnou Dynamix de Belheme, Nizozemec Maikel van der Vleuten s valachem Beuvillem Z a Němec Christian Kukuk s valachem Checkerem 47! Ti totiž jako jediní dokázali po kvalifikaci přejít čistě i nástrahy finále. Kdo ale získá kterou medaili, určí až rozeskakování, v němž už bude hrát klíčovou roli i zajetý čas.
     
    11:29
    Volejbal

    Jak je každý den úplně jiný, demonstrovalo první ženské čtvrtfinále mezi Čínou a Tureckem. Čína ve skupině dokázala porazit silné výběry USA a Srbska, Turecko v pozici vítěze loňské Ligy národů a mistra Evropy dostalo ve skupině nařezáno od Itálie, ale dnes se odehrávala neskutečná bitva! O prvních dvou setech už byla řeč, ve třetím setu udržely Turkyně mírný náskok až do konce, čtvrtý pak byl jednoznačnou záležitostí Číňanek a šlo se do tiebreaku. V něm ani jeden tým nevedl o více než 2 body, ale právě při vedení o 2 body se Turecko dostalo k mečbolu a hned první dokázalo využít, takže vyřazuje letos velmi silnou Čínu a postupuje na olympiádě vůbec poprvé v historii do semifinále!

    Ženy, čtvrtfinále:
    Čína–Turecko 2:3 (-23, 21, 24, -21, 12)
     
    11:25
    Atletika

    Tereza Petržilková v prvním opravném běhu 400 m žen dokončila na 4. místě ve svém nejlepším letošním výkonu 51,46 s. Postup do semifinále se jí netýká, ale s výkonem by nakonec mohla být docela spokojená.
     
    11:22
    Jezdectví

    Ostře sledovaný jezdecký pár skvělého jezdce Henrika von Eckermanna a super koně Kinga Edwarda ani v Paříži nezíská individuální olympijské zlato! V dnešním parkurovém finále si spolu ze záhadného důvodu vůbec nesedli, málem neskočili hned první překážku, aby nakonec nezvládli kurs a von Eckermann se dokonce ocitl na zemi! Tohle nikdo nečekal.
     
    11:15
    Atletika

    V první skupině oštěpařů splnili limit a mají jistou účast ve finále 4 oštěpaři. Kromě již zmíněných Juliana Webera a Jakuba Vadlejcha také Keňan Julius Yego a Fin Toni Keränen. Ostatní musí čekat, zda se vejdou do finálové dvanáctky svým výkonem.
     
    11:13
    Atletika

    Z oprav na 110 m překážek mužů postoupili do semifinále oba Francouzi, co do nich spadli, což publikum náležitě ocenilo. Postoupili také Američan Freddie Crittenden a Španěl Asier Martínez, kterým přímý postup z rozběhů nečekaně unikl.
     
    11:04
    Házená

    Prvními semifinalistky turnaje žen se staly Dánky. Ty sice měly proti Nizozemsku hororový začátek a po 5 minutách prohrávaly 0:4, ale Nizozemky si svůj pohřeb vykopaly samy. Na konci prvního a začátku druhého poločasu nedaly gól více než 12,5 minuty, během té doby z vedení 10:7 prohrávaly 10:15 a už s tím nedokázaly nic udělat. Dánsko si tento náskok dokázalo pohlídat a nedovolilo žádné drama.

    Ženy, čtvrtfinále:
    Dánsko–Nizozemsko 29:25 (11:10)
    Friisová 6, Hansenová 6/5 – Housheerová a van Weteringová 7
     
    10:44
    Atletika

    Rozběhy 1 500 m žen přinesly několik překvapení. Přímo do semifinále se totiž nevešly například Etiopanka Birke Haylomová či Australanka Linden Hallová. I v opravách tak budou k vidění zajímavá jména.
     
    10:42
    Rychlostní kanoistika

    Martin a Petr Fuksovi bohužel přímo do semifinále deblkanoe mužů nepostoupili. Ve své rozjížce se od startu zařadili na třetí pozici a na dvě přímo postupová místa okupovaná Španěly a Číňany tentokrát neměli. Představí se tak po poledni ve čtvrtfinále.
     
    10:36
    Atletika

    Jakub Vadlejch zvládl kvalifikaci oštěpu výborně, zdržel se totiž pouze tu nejnutnější dobu! Prvním pokusem hodil 85,63 m, čímž s velkou rezervou překonal limit stanovený na 84,00 m, a má odpracováno. Prvním hodem přehodil limit také Němec Julian Weber, 87,76 m.
     
    10:34
    Atletika

    Kristiina Sasínek Mäki v posledním rozběhu 1 500 m žen doběhla v čase 4:06,07 min na 7. místě, přímo do semifinále postupovalo prvních 6. Na přímý postup ztratila přes sekundu a čekají ji opravy.
     
    10:15
    Rychlostní kanoistika

    V ženském čtyřkajaku se na rozdíl od mužského dalo postoupit z rozjížděk přímo do finále. Zvládly to posádky Nového Zélandu, Španělska, Polska, Německa, Maďarska a Číny. Zbylé čtyři lodě míří do semifinále.
     
    10:00
    Volejbal

    První čtvrtfinále žen je po dvou setech vyrovnané. Číňanky zvládly lépe koncovku prvního setu, když za stavu 17:17 uhrály 3 body v řadě a získaly rozhodující náskok, ve druhém se do toho naopak opřely Turkyně, a to hned na začátku, kdy utekly na 7:2 a Číňanky se už nedotáhly, ač dokázaly v závěru snížit na rozdíl jednoho bodu.
     
    9:15
    Surfing

    Duel o bronzovou medaili mezi ženami byl naprosto jednoznačný. Francouzka Johanne Defayová, bronzová z posledních dvou mistrovství světa a stříbrná z roku 2017, byla aktivní, dokázala si najít vhodné vlny, na třech z nich dostala přes 5 bodů a bohatě jí to stačilo, neboť Brisa Hennessyová za celých 30 minut nic většího nepředvedla a historicky první medaili z jiného sportu než plavání pro Kostariku nezískala.

    Finále se rozjíždělo velmi pomalu, aby se ke konci proměnilo v nervydrásající střet. Jako první se povedla jízda 22leté Američance Carolině Marksové, čtvrté z Tokia a vítězce loňské Světové ligy, které se podařilo dostat do vnitřku vlny a dostala 7,50 bodu. V posledních 10 minutách poté přišlo několik velkých vln a Brazilka Tatiana Westonová-Webbová, prozměnu loňská mistryně světa, se tak dostala do hry. Marksová už dokázala přidat pouze jednu 3bodovou vlnu a s napětím sledovala, jak se Brazilka 2 minuty před koncem dostala na solidní vlnu a předvedla jízdu, která ji mohla na poslední chvíli sesadit. Na hodnocení se čekalo ještě nějakou chvíli po skončení finálového časového limitu a nakonec Američanka zůstala zlatá o pouhých 0,17 bodu!

    Ženy, o 3. místo:
    Johanne Defayová (FRA) 12,66 b. (6,83+5,83)
    Brisa Hennessyová (CRC) 4,93 b. (3,00+1,93)

    Ženy, finále:
    Caroline Marksová (USA) 10,50 b. (7,50+3,00)
    Tatiana Westonová-Webbová 10,33 b. (5,83+4,50)
     
    9:00
    Surfing

    V souboji o bronz se zaskvěl Brazilec Gabriel Medina, který tak ke své ikonické fotografii bude mít doma i olympijskou medaili a ne druhé brambory, které si odvezl z Tokia! Letošní mistr světa předvedl hned čtyři jízdy s hodnocením přes 5 bodů, za dvě nejlepší dostal dokonce shodně 7,77 a porazil Peruánce Alonsa Correu, který se také snažil, předvedl 3 jízdy s bodovým ohodnocením 5 a více, ale na první velkou medaili mu to nestačilo.

    Finále pak byla velkou podívanou, neboť fantastickou půlhodinovku prožil rodák právě z Tahiti 22letý Kauli Vaast, bronzový z letošního mistrovství světa, který hned na úvod úžasně projel vnitřkem vlny, tzv. barrelem, a ziskem 9,50 bodu nastavil laťku, kterou Australan Jack Robinson, bronzový z mistrovství světa 2022, nedokázal atakovat, ačkoliv také předvedl jednu výbornou jízdu. Jenže vlnu pro další ne a ne najít a když Kauli Vaast projel dalším barrelem a dostal 8,17 bodu, bylo o zlatu prakticky rozhodnuto! Jack Robinson nakonec už žádnou další bodovanou jízdu neukázal a mohla začít obrovská party!

    Muži, o 3. místo:
    Gabriel Medina (BRA) 15,54 b. (7,77+7,77)
    Alonso Correa (PER) 12,43 b. (6,83+5,60)

    Muži, finále:
    Kauli Vaast (FRA) 17,67 b. (9,50+8,17)
    Jack Robinson (AUS) 7,83 b. (7,83+0)
     
    Začátek soutěží 11. dne olympijských her.
     
    Program soutěží 11. dne

    Atletika
    10:05 1 500 m žen (rozběhy, Kristiina Sasínek Mäki)
    10:20 oštěp mužů (kvalifikace, Jakub Vadlejch)
    10:50 110 m překážek mužů (opravy)
    11:15 dálka žen (kvalifikace)
    11:20 400 m žen (opravy, Lurdes Gloria Manuel, Tereza Petržilková, Lada Vondrová)
    12:00 400 m překážek mužů (opravy, Vít Müller)
    12:30 200 m mužů (opravy, Eduard Kubelík, Ondřej Macík, Tomáš Němejc)
    19:35 400 m mužů (semifinále)
    19:57 kladivo žen (finále)
    20:07 400 m překážek žen (semifinále)
    20:15 dálka mužů (finále, Radek Juška)
    20:50 1 500 m mužů (finále)
    21:14 3 000 m překážek žen (finále)
    21:40 200 m žen (finále)

    Basketbal
    11:00 Německo–Řecko (muži, čtvrtfinále)
    13:30 Srbsko–Austrálie (muži, čtvrtfinále)
    17:15 Francie–Kanada (muži, čtvrtfinále)
    21:00 Brazílie–USA (muži, čtvrtfinále)

    Box
    21:30 muži do 71 kg (semifinále)
    22:02 ženy do 50 kg (semifinále)
    22:34 ženy do 66 kg (semifinále)
    23:06 ženy do 60 kg (finále)

    Dráhová cyklistika
    17:30 stíhací závod družstev žen (kvalifikace)
    18:59 týmový sprint mužů (1. kolo)
    19:14 stíhací závod družstev mužů (1. kolo)
    19:55 týmový sprint mužů (finále)

    Fotbal
    18:00 USA–Německo (ženy, semifinále)
    21:00 Brazílie–Španělsko (ženy, semifinále)

    Házená
    9:30 Dánsko–Nizozemsko (ženy, čtvrtfinále)
    13:30 Francie–Německo (ženy, čtvrtfinále)
    17:30 Maďarsko–Švédsko (ženy, čtvrtfinále)
    21:30 Norsko–Brazílie (ženy, čtvrtfinále)

    Jachting
    12:03 kite mužů (jízdy 6–10)
    12:05 multihul mix (jízdy 10–12)
    12:15 dinghy mix (jízdy 7-10)
    12:23 kite žen (jízdy 6–10)
    14:43 dinghy žen (finále)
    15:43 dinghy mužů (finále)

    Jezdectví
    10:00 parkur jednotlivců (finále)

    Plážový volejbal
    17:00 čtvrtfinále mužů
    21:00 čtvrtfinále žen

    Pozemní hokej
    14:00 Nizozemsko–Španělsko (muži, semifinále)
    19:00 Německo–Indie (muži, semifinále)

    Rychlostní kanoistika
    9:30 K4 mužů (rozjížďky)
    10:00 K4 žen (rozjížďky)
    10:30 C2 mužů (rozjížďky, Petr Fuksa, Martin Fuksa)
    11:00 C2 žen (rozjížďky)
    11:30 K2 mužů (rozjížďky, Jakub Špicar, Daniel Havel)
    12:10 K2 žen (rozjížďky)
    13:10 K4 mužů (čtvrtfinále)
    13:20 C2 žen (čtvrtfinále)
    13:50 C2 mužů (čtvrtfinále)
    14:10 K2 žen (čtvrtfinále)
    14:30 K2 mužů (čtvrtfinále)

    Skateboarding
    12:30 park žen (kvalifikace)
    17:30 park žen (finále)

    Skoky do vody
    10:00 3m prkno mužů (kvalifikace)
    15:00 10m věž žen (finále)

    Sportovní lezení
    10:00 kombinace žen (kvalifikace – bouldering)
    13:00 rychlost mužů (kvalifikace)
    13:35 rychlost mužů (1. kolo)

    Stolní tenis
    10:00 Čína–Indie (muži, osmifinále)
    10:00 Korea–Chorvatsko (muži, osmifinále)
    10:00 USA–Německo (ženy, osmifinále)
    10:00 Tchaj-wan–Austrálie (ženy, osmifinále)
    15:00 Japonsko–Tchaj-wan (muži, čtvrtfinále)
    15:00 Švédsko–Korea (ženy, čtvrtfinále)
    20:00 Japonsko–Thajsko (ženy, čtvrtfinále)
    20:00 Švédsko–Německo (muži, čtvrtfinále)

    Synchronizované plavání
    19:30 družstva (volné sestavy)

    Vodní pólo
    14:00 Kanada–Španělsko (ženy, čtvrtfinále)
    15:35 Nizozemsko–Itálie (ženy, čtvrtfinále)
    19:00 Austrálie–Řecko (ženy, čtvrtfinále)
    20:35 Maďarsko–USA (ženy, čtvrtfinále)

    Volejbal
    9:00 Čína – Turecko (ženy, čtvrtfinále)
    13:00 Brazílie – Dominikánská republika (ženy, čtvrtfinále)
    17:00 USA – Polsko (ženy, čtvrtfinále)
    21:00 Itálie – Srbsko (ženy, čtvrtfinále)

    Zápas
    11:00 řecko-římský zápas mužů do 60 kg (opravy)
    11:00 volný styl žen do 68 kg (opravy)
    11:00 řecko-římský zápas mužů do 130 kg (opravy)
    11:30 řecko-římský zápas mužů do 77 kg (osmifinále, čtvrtfinále, semifinále)
    11:30 volný styl žen do 50 kg (osmifinále, čtvrtfinále, semifinále)
    11:30 řecko-římský zápas mužů do 97 kg (osmifinále, čtvrtfinále, semifinále)
    19:45 řecko-římský zápas mužů do 60 kg (o 3. místo, finále)
    20:30 řecko-římský zápas mužů do 130 kg (o 3. místo, finále)
    21:15 volný styl žen do 68 kg (o 3. místo, finále)
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 09:00.

    Libor Štěpán

    Program soutěží 11. dne
    Atletika
    10:05 1 500 m žen (rozběhy, Kristiina Sasínek Mäki)
    10:20 oštěp mužů (kvalifikace, Jakub Vadlejch)
    10:50 110 m překážek mužů (opravy)
    11:15 dálka žen (kvalifikace)
    11:20 400 m žen (opravy, Lurdes Gloria Manuel, Tereza Petržilková, Lada Vondrová)
    12:00 400 m překážek mužů (opravy, Vít Müller)
    12:30 200 m mužů (opravy, Eduard Kubelík, Ondřej Macík, Tomáš Němejc)
    19:35 400 m mužů (semifinále)
    19:57 kladivo žen (finále)
    20:07 400 m překážek žen (semifinále)
    20:15 dálka mužů (finále, Radek Juška)
    20:50 1 500 m mužů (finále)
    21:14 3 000 m překážek žen (finále)
    21:40 200 m žen (finále)

    Basketbal
    11:00 Německo–Řecko (muži, čtvrtfinále)
    13:30 Srbsko–Austrálie (muži, čtvrtfinále)
    17:15 Francie–Kanada (muži, čtvrtfinále)
    21:00 Brazílie–USA (muži, čtvrtfinále)

    Box
    21:30 muži do 71 kg (semifinále)
    22:02 ženy do 50 kg (semifinále)
    22:34 ženy do 66 kg (semifinále)
    23:06 ženy do 60 kg (finále)

    Dráhová cyklistika
    17:30 stíhací závod družstev žen (kvalifikace)
    18:59 týmový sprint mužů (1. kolo)
    19:14 stíhací závod družstev mužů (1. kolo)
    19:55 týmový sprint mužů (finále)

    Fotbal
    18:00 USA–Německo (ženy, semifinále)
    21:00 Brazílie–Španělsko (ženy, semifinále)

    Házená
    9:30 Dánsko–Nizozemsko (ženy, čtvrtfinále)
    13:30 Francie–Německo (ženy, čtvrtfinále)
    17:30 Maďarsko–Švédsko (ženy, čtvrtfinále)
    21:30 Norsko–Brazílie (ženy, čtvrtfinále)

    Jachting
    12:03 kite mužů (jízdy 6–10)
    12:05 multihul mix (jízdy 10–12)
    12:15 dinghy mix (jízdy 7-10)
    12:23 kite žen (jízdy 6–10)
    14:43 dinghy žen (finále)
    15:43 dinghy mužů (finále)

    Jezdectví
    10:00 parkur jednotlivců (finále)

    Plážový volejbal
    17:00 čtvrtfinále mužů
    21:00 čtvrtfinále žen

    Pozemní hokej
    14:00 Nizozemsko–Španělsko (muži, semifinále)
    19:00 Německo–Indie (muži, semifinále)

    Rychlostní kanoistika
    9:30 K4 mužů (rozjížďky)
    10:00 K4 žen (rozjížďky)
    10:30 C2 mužů (rozjížďky, Petr Fuksa, Martin Fuksa)
    11:00 C2 žen (rozjížďky)
    11:30 K2 mužů (rozjížďky, Jakub Špicar, Daniel Havel)
    12:10 K2 žen (rozjížďky)
    13:10 K4 mužů (čtvrtfinále)
    13:20 C2 žen (čtvrtfinále)
    13:50 C2 mužů (čtvrtfinále)
    14:10 K2 žen (čtvrtfinále)
    14:30 K2 mužů (čtvrtfinále)

    Skateboarding
    12:30 park žen (kvalifikace)
    17:30 park žen (finále)

    Skoky do vody
    10:00 3m prkno mužů (kvalifikace)
    15:00 10m věž žen (finále)

    Sportovní lezení
    10:00 kombinace žen (kvalifikace – bouldering)
    13:00 rychlost mužů (kvalifikace)
    13:35 rychlost mužů (1. kolo)

    Stolní tenis
    10:00 Čína–Indie (muži, osmifinále)
    10:00 Korea–Chorvatsko (muži, osmifinále)
    10:00 USA–Německo (ženy, osmifinále)
    10:00 Tchaj-wan–Austrálie (ženy, osmifinále)
    15:00 Japonsko–Tchaj-wan (muži, čtvrtfinále)
    15:00 Švédsko–Korea (ženy, čtvrtfinále)
    20:00 Japonsko–Thajsko (ženy, čtvrtfinále)
    20:00 Švédsko–Německo (muži, čtvrtfinále)

    Synchronizované plavání
    19:30 družstva (volné sestavy)

    Vodní pólo
    14:00 Kanada–Španělsko (ženy, čtvrtfinále)
    15:35 Nizozemsko–Itálie (ženy, čtvrtfinále)
    19:00 Austrálie–Řecko (ženy, čtvrtfinále)
    20:35 Maďarsko–USA (ženy, čtvrtfinále)

    Volejbal
    9:00 Čína – Turecko (ženy, čtvrtfinále)
    13:00 Brazílie – Dominikánská republika (ženy, čtvrtfinále)
    17:00 USA – Polsko (ženy, čtvrtfinále)
    21:00 Itálie – Srbsko (ženy, čtvrtfinále)

    Zápas
    11:00 řecko-římský zápas mužů do 60 kg (opravy)
    11:00 volný styl žen do 68 kg (opravy)
    11:00 řecko-římský zápas mužů do 130 kg (opravy)
    11:30 řecko-římský zápas mužů do 77 kg (osmifinále, čtvrtfinále, semifinále)
    11:30 volný styl žen do 50 kg (osmifinále, čtvrtfinále, semifinále)
    11:30 řecko-římský zápas mužů do 97 kg (osmifinále, čtvrtfinále, semifinále)
    19:45 řecko-římský zápas mužů do 60 kg (o 3. místo, finále)
    20:30 řecko-římský zápas mužů do 130 kg (o 3. místo, finále)
    21:15 volný styl žen do 68 kg (o 3. místo, finále)