K. Vary – Mountfield HK 2:1 (kon.) | HC Slovan – Sparta 1:6 (kon.) | Davos – Salzburg 2:1 (kon.)
Ukrajina – Vítkovice 4:2 (kon.) | Třinec – K. Vary 5:0 (kon.) | HS Riga – HC Slovan 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Salzburg 0:5 (kon.) | Sparta – Vítkovice 5:3 (kon.) | Třinec – Davos 1:3 (kon.)
HS Riga – Ukrajina 6:5 (2:0 po s.n.)
konec
HC Energie Karlovy Vary
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Mountfield HK
Pátek 05.08.2022, 08:00 • Werk Arena, Třinec • President Cup
Partner:
   
  První tři body v turnaji bere tým ze západu Čech, který porazil královohradecký Mountfield jednogólovým rozdílem. O výsledku rozhodl aktivní Čihař, který jako jediný z karlovarského celku prostřelil brankáře Meišnera, avšak hned dvakrát a to stačilo. Za černočervené se prosadil pouze Bednář.

  Nejlepší hráči: Čihař – Meišner. (09:56:51)
   
  Konec zápasu.
   
  59:54
  Po buly vystřelil na prázdnou branku Bálek, ale orazítkoval pouze pravou tyč!
   
  59:53
  Ofsajd zastavil útočící Západočechy, kteří mohli mířit na prázdnou branku Hradce. Východočeši si berou oddechový čas.
   
  59:40
  Hradečtí jsou v plném počtu, ale bez puku.
   
  58:49
  Hradec měl šanci, do úniku se dostal Pavlík, najel si do levého kruhu, ale střelou zápěstím minul karlovarskou branku!
   
  57:57
  Pastor dostal přihrávku z levé strany od Zemana za hradecké obránce, zamíchal s pukem před Meišnerem, ale následnou střelou hradeckého gólmana nepřekonal!
   
  57:30
  Tak to je pro Hradecké nepříjemné. Bolehovského zkoušel objet Zahejský a hradecký hráč jej podrazil. Mountfield bude následující chvíle v oslabení.
   
  55:58
  Na druhé straně Karlovarští zahrozili rychlou akcí, ale betony gólmana Meišnera byly pevně přilepeny k ledu. Hradecký gólman tak nepustil za svá záda puk po střele Mikeše z levé strany a dorážce Poizla z bezprostřední blízkosti.
   
  55:12
  Bednář se dostal ke dvěma střelám, nejprve vystřelil puk zpoza kruhů, tu vyrazil brankář Oršulák do levého kruhu, kam si najel právě Bednář, ale z dorážky minul branku.
   
  54:27
  Karlovarští na chvíli přebrali iniciativu, nahození Mráze od pravého mantinelu pouze rozvlnilo síť z boční strany.
   
  52:35
  Parádní pas Samka na Hendrycha, který jel sám na Oršuláka, kličkovanou chtěl rozhýbat karlovarského gólmana, ale následnou střelou mezi betony nedostal puk do branky!
   
  51:58
  Nahození Daníčka od modré čáry dolétlo k brankáři Oršulákovi, který lapačkou zvedl puk z ledu a nechal přerušit hru.
   
  51:35
  Na druhé straně vznikl menší závar před Meišnerem, který musel zasáhnout proti nepovedené přihrávce Mikeše. Karlovarský útočník se snažil dostat puk na druhou stranu, ale po odrazu od klouzajícího obránce zamířil na branku.
   
  50:43
  Obrovská šance Hradce! Střelu Janečka od modré vyrazil brankář Oršulák lapačkou pouze před sebe a dorážející Jedlička trefil jen tyč karlovarské brány!
   
  49:55
  Parádní akce hradeckého Jakuba Aschenbrennera, který projel po pravé straně až před branku, kde zkusil na gólmana střelu mezi nohama alá Marek Malík, ale přes Oršuláka puk nedostal. Škoda, to by byl jeden z gólů turnaje.
   
  49:06
  Pavlík získal puk na modré čáře, dal si jej na bekhend a ujel na karlovarskou bránu. Na brankáře Oršuláka vytasil střelu k pravé tyči, ale gólman Varů byl úspěšný.
   
  46:30
  Krásný bodyček předvedl Jakub Achenbrenner, který svého soupeře poslal do vzduchu a pak na zem. Karlovarský hráč málem udělal obrátku o 360 stupňů.
   
  45:53
  Zeman se protáhl pravou stranou do kruhu, odkud zápěstím vystřelil na branku. Brankář Meišner tuto střelu vyrazil.

  Igor Mainka

  Branky a nahrávky: 18. Čihař (Wardas, Hynek), 36. Čihař (Pastor) – 37. Bednář (Páleník)


  HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Cipko, Malý, O. Postl, D. Postl, Hynek, Pelikán, Dyk, Holejšovský – Bálek, Pastor, D. Šilhan, Zahejský, Zeman, Váňa, Šuma, Mikeš, Čihař, Poizl, Š. Šilhan, Wardas.
  Trenér: Andrys.

  Mountfield HK: Meišner (Petřík) – Burda, Samek, Mráz, Černý, Janeček, Forejtek, J. Aschenbrenner – Bolehovský, Jón, Pavlík, Vítek, Voděracký, V. Aschenbrenner, Daníček, Hendrych, Jedlička, Bednář, Páleník, Frolík.
  Trenér: Pánek.
  ocianews.com