Třinec – Kladno 4:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 5:3 (kon.)
Liberec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 4:1 (kon.) | Sparta – Litvínov 3:1 (kon.)
po prodl.
HC Oceláři Třinec
4:3 (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Rytíři Kladno
Úterý 28.11.2023, 17:00 • Werk arena, Třinec • Tipsport extraliga • 23. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Děkuji za pozornost při čtení dnešního textového online přenosu a naše redakce se těší opět brzy na shledání s vámi čtenáři. Oceláři jsou totiž uprostřed pětizápasové domácí série a po dnešní výhře s Kladnem už v pátek 1. prosince 2023 od 17 hodin se představí na ledě třinecké Werk areny. To se pod Javorovým odehraje zápas 24. kola Tipsport extraligy HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice. Do té doby se mějte hezky! (19:43:47)
   
  Prodloužení tak nakonec rozhodla de facto situace ještě z normální hrací doby. V poslední sekundě podrazil Pánika při jeho individuální tvorbě Dotchin a domácí následně využili přesilovou hru. Opět u toho byla dvojice Nestrašil, jehož střelu do tyče dorazil aktivní Daniel Voženílek. Rozhodčí ještě dlouho zkoumali, zda to bylo úmyslným kopnutím, ale došli k závěru, že nikoliv.
   
  Nejlepší hráči: Richard Pánik – Eduards Tralmaks
   
  Konec zápasu.
   
  61:42
  5/4
  Třinec právě vstřelil branku!
  Na základě zkoumání brankové situace s videorozhodčím bylo zjištěno, že gólu nebylo dosaženo zjevným kopnutím, gól je tak uznán. Za střelce branky je označen DANIEL VOŽENÍLEK. Asistence: Andrej Nestrašil. Konečný stav utkání 4:3.
  Voženílek D., Nestrašil A., Jeřábek J., Pánik R., Mazanec M.
  Pytlík J., Martenet C., Hejda T., Bow L.
   
  Komunikace rozhodčích s videorozhodčích a zkoumání na videu už probíhá skutečně dlouho. Teď rozhodčí sundali sluchátka a šli ještě ke klasickému telefonu. Hráči mezitím začali kroužit po ledové ploše, aby udrželi svaly zahřáté, pokud by se ještě hrálo.
   
  61:42
  Kotouč končí v kladenské síti, ale rozhodčí jedou situaci ještě dořešit s videem. Nestrašil totiž orazítkoval tyč Bowovy branky a následně do brankoviště vpadl Voženílek a od něj kotouč skončil za brankovou čárou. Rozhodčí ještě situaci prověří, zda to bylo podle pravidel. Rozhodnutí na ledě znělo – branka.
   
  61:20
  Jeřábkova střela z první končí na zadní síti branky.
   
  61:04
  Hosté měli puk na lopatě, ale nevyhodili...
   
  60:32
  Pánik dostal nabito opět na pravý kruh. Střela se mu moc nepovedla, ale o to těžší možná pro Bowa byla. Ale má ji v lapačce.
   
  60:23
  Pánik z první z pravé strany střílí těsně nad.
   
  60:15
  Oceláři jsou v útočném pásmu.
   
  60:01
  Úvodní vhazování prodloužení vyhrál Nestrašil nad Pytlíkem.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Statistiky po třetí třetině:

  Střely na branku 22:27
  Střely mimo 13:13
  Zblokované střely 12:7
  Hity 4:9
  Vhazování 36:32
  Trestné minuty 8:14
   
  Ve třetí třetině jsme viděli dva góly. Nejprve v přesilovce Daniel Voženílek usměrnil do sítě Nestrašilovu střelu z levého křídla. Pak hosté nevyužili přesilovku, ale vyrovnal záhy poté svižnou střelou Jiří Ticháček. Zápas dospěl do prodloužení, které Oceláři zahájí 1:59 min. dlouhou přesilovkou po faulu Dotchina na Pánika z poslední sekundy normální hrací doby. Třinečtí zapisují patnácté bodové utkání v řadě, naopak Kladno si povede minimálně důležitý bod zpod Javorového.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:59
  Pánik získal ve vlastním pásmu puk, postupoval v situace dva na dva s Voženílkem a v útočném pásmu šikovně motal hlavu hostujícím hráčům. Nakonec Jake Dotchin (KLA) mu padl pod nohy a je vyloučen. Přesně sekundu před koncem normální hrací doby tak začne Ocelářům přesilovka. Faulem je podrážení.
  Marken.cz

  Michal Samiec

  Branky a nahrávky: 10. Pánik (Marinčin), 21. Pánik (Nestrašil, J. Jeřábek), 45. Voženílek (Nestrašil, J. Jeřábek), 62. Voženílek (Nestrašil) – 4. Tralmaks (Kusý), 17. Tralmaks (Klepiš, Smoleňák), 50. Ticháček (Tralmaks, Martenet)


  HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Polášek, Nedomlel – Voženílek, Vrána (C), Pánik – Kurovský, Sikora, Nestrašil (A) – Hrehorčák, Holinka, M. Roman – Doktor, Čacho, Dravecký (A).
  Trenér: Zdeněk Moták

  Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Dotchin (A), Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček – M. Procházka, Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Pytlík, Kusý – Frolík, Melka, Jarůšek – Strnad (A), Babka, Smoleňák (C) – Bláha.
  Trenér: Otakar Vejvoda

  Rozhodčí: J. Ondráček, Vrba – Hlavatý, Rožánek

  Diváci: 3 939
  ocianews.com