Mountfield HK – Ambri-Piotta 5:1 (kon.)
konec
Mountfield HK
5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
HC Ambri-Piotta
Sobota 26.08.2023, 18:00 • Eishallle Sursee, Sursee, Švýcarsko • Přípravné zápasy
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a na počtenou. (20:34:13)
   
  Dnešní utkání dospělo ke svému konci. Hradečtí od začátku potvrzovali dominanci a také si s chutí zastříleli. Prvním gólem v dresu se lvem na hrudi se uvedl Ralfs Freibergs, na něj navázali nováčci Tomáš Pavelka a David Šťastný. Po nich se prosadili ještě zkušení Jan Eberle a Christophe Lalancette, za Piottu se trefil jen Dario Bürgler. Ambri toho moc nepředvedla a okusila premiérovou porážku v přípravě, naopak Lvi se radují poprvé na cestě po Švýcarsku a na turnaji končí druzí.
   
  Konec zápasu.
   
  58:24
  Vyloučení v týmu HC Ambri Piotta:
  Douay – 2 min., sekání.
   
  57:20
  Hradec právě vstřelil branku!
  Ambri už utkání vzdala a naopak Mountfield se v něm prosazuje popáté. Šťastný ujel dopředu soupeři z obrany a do mezikruží si nabruslil nikým nehlídaný CHRISTOPHE LALANCETTE, který vymíchal gólmana a zasunul do odkryté kasy – 5:1. Asistence: David Šťastný.
   
  56:57
  Zápas už se víceméně dohrává, Piotta již v sobě nenajde síly na comeback.
   
  55:22
  Domácí v plném počtu.
   
  55:01
  Posunutá brána – tady se chvíli hrát nebude.
   
  54:26
  Hradec právě vstřelil branku!
  A hra ve vyrovnaném počtu znovu sedla více hokejistům zpod Bílé věže. K dorážce mezi kruhy se procpal JAN EBERLE a ukázkovým bekhendem nachytal gólmana – 4:1. Bez asistence.
   
  54:25
  Hosté v plném počtu.
   
  54:10
  Hradečtí ještě stihli zachytit kotouč v útočném pásmu a rychlou přihrávkou před kasu se snažili překvapit Conze, ale neúspěšně.
   
  53:33
  Početní výhoda je fuč, hrajeme čtyři na čtyři.
   
  53:22
  Vyloučení v týmu Mountfield HK:
  Blain – 2 min., držení.
   
  52:49
  Hráči Ambri vypadla hůl z ruky, musí se ale nadále bránit hradeckému náporu, který může umocnit přesilovka. Zatím však hrají Východočeši daleko od klece.
   
  52:25
  Vyloučení v týmu HC Ambri Piotta:
  Wüthrich – 2 min., hrubost.
   
  50:53
  Hosté v plném počtu.
   
  50:41
  Hradecká obrana teď propadla a sám na kasu si to mířil jeden z hostů, na něj si ovšem počkal Kiviaho a zamezil kontaktní brance.
   
  50:21
  Lvi dnes kralují na buly, ale Piotta se v posledních minutách dobře brání a nelze najít skulinku.

  Jan Brůna

  Branky a nahrávky: 17. Freibergs (Miškář), 32. Pavelka (Jergl, Blain), 40. Šťastný (Perret, Lalancette), 55. Eberle, 58. Lalancette (Šťastný) – 39. Bürgler (Dauphin, Kneubuehler)


  Mountfield HK: Kiviaho (Soukup) – Kalina, Blain (C), Pavelka, F. Pavlík, Marcel, Freibergs, Gaspar, Piegl – R. Pavlík, Miškář, Eberle – Okuliar, Tamáši, Jergl – Perret, Lalancette, Šťastný – Zachar, Moravec, Smoleňák – Pilař.
  Trenér: Tomáš Martinec

  HC Ambri-Piotta: Conz (Juvonen) – Terraneo, Virtanen, Pezzullo, Heed, Dotti, Fohrler, Albis, Wüthrich – Eggenberger, Špaček, Zwerger – De Luca, Landry, Brüschweiler – Kneubuehler, Dauphin, Bürgler – Douay, Kostner, Grassi (C) – Hofer.
  Trenér: Luca Cereda

  Rozhodčí: Borga, Ruprecht – Altmann, Gurtner (všichni SUI)
  bahis siteleri