Hr. Králové – Slavia 0:2 (po pr.)
FC Hradec Králové
0:2 (0:0)
SK Slavia Praha
Středa 06.12.2023, 18:00 • Malšovická aréna, Hradec Králové • MOL Cup • Osmifinále

Slavia Praha s obtížemi a se štěstím potvrdila roli favorita a postupuje do čtvrtfinále MOL Cupu. Jméno svého soupeře pozná v pátek, kdy proběhne los. Z Malšovické arény je to vše a přeji příjemný zbytek středečního večera. (20:50:02)

Žluté karty 4:3

Ve druhé polovině prodloužení už tlak Slavie přinesl gólové, a tím pádem i postupové ovoce! Ale byl to strašně kuriózní gól, který dovedl sešívané k vítězství. Ve 109. minutě na pohled nepříliš nebezpečná hlavička Conrada Wallema sklouzkla po vydupaném terénu v malém vápně a prošla pod překvapeným a do té doby velmi dobře chytajícím Zadražilem do sítě. Do té doby pasivní domácí okamžitě začali útočit a autobus zaparkoval na druhé straně. Votroci měli příležitost k vyrovnání, ale střídající Ondřej Ševčík z přímého kopu přestřelil. V nastaveném čase druhého prodloužení Východočeši zariskovali, do vápna se na centr z trestného kopu šel i brankář Zadražil, ale hosté získali míč a do prázdné branky pohodlně skóroval Mick van Buren.

120+2

120+2
    Střídání v týmu SK Slavia Praha:
    ze hřiště odchází P. Ševčík, přichází Hromada.
    120+1. van BUREN - 0:2

120+1
    Slavia právě vstřelila branku!
    Risk se domácím nevyplatil a šešívaní přidávají postupovou pojistku! Potáhli míč levou stranou, Oscar vysunul na zteč prázdné branky MICKA VAN BURENA, pro kterého nebyl nejmenší problém doběhnout s míčem až domúokutového území a zblízka skórovat!

120
    Faul se nelíbil trenérovi Trpišovskému a za protesty dostává žlutou kartu.

120
    Ještě jeden faul a trestný kop od střídačky hostů. Do vápmna běží i Zadražil.

119
    Ke střele přes pět stojících a jednoho ležícího ve zdi se rozhodl OndřejnŠevčík, ale pálil metr nad branku. A votrokům už nezbývá na vyrovnání moc času.

118
    Míč si rovnají Ondřej Ševčík a Krejčí.

117
    Ondřej Ševčík si narazil míč s Pudhorockým a byl těsně před vápnem faulován van Burenem. Dobrá příležitost pro Hradec!

116
    Slavia se uzatáhla před vlastní šestrnáctku a soustředí se hlavně na odkopávání míčů do případných brejků.

115
    Pěknmá akce Horáka, Kučery a Koubka, který se snažil z první přiťuknout míč nabíhajícímu Krejčímu za obranu, ale dal to příliš daleko.

114
    Hradec po hodně dlouhé době kombinuje v postupném útoku a snaží se soupeře zatlačit.