Litvínov – Plzeň 3:4 (0:2 po s.n.) | Sparta – Třinec 5:4 (4:3 po s.n.)
po s.n. (0:2)
HC VERVA Litvínov
3:4 (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
HC Škoda Plzeň
Středa 13.03.2013, 17:30 • ZS Ivana Hlinky - Litvínov • Generali play off Tipsport extraligy
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To bylo drama, fantastický zápas nakonec Plzeň dovedla do vítězného konce a bere si obrovsky důležitý bod. Série se přesunuje znovu na led Indiánů za stavu 2:2. To je pro dnešní večer vše, díky za pozornost a příště u hokeje na počtenou. (20:49:45)
   
  Konec zápasu.
   
  70:00
  V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň. Série Litvínova končí, Plzeň dokázala tohoto soupeře pokořit a co je důležité, vyrovnává stav série na 2:2. Vítěznou trefu si připisuje NICHOLAS JOHNSON.
   
  Jan Kovář přidává druhou branku a je rozhodnuto.
   
  Marek Mazanec nemusel zasahovat, Viktor Hübl trefuje tyč!
   
  Johnson uspěl! Francouze nechal vykoupat v litvínovské vaně - 0:1.
   
  Zkušený střelec neuspěl. Mazanec se nenechal rozhodit.
   
  Jako první pojede František Lukeš.
   
  Samostatné nájezdy začínají.
   
  Mazanec nebo Francouz?
   
  Sedmdesát minut hry nerozhodlo o tom, kdo vyhraje, musí se rozhodnout v penaltovém rozstřelu. A jak již bylo řečeno, Litvínov je má zmáknuté mistrovsky. Pro Plzeň to nebude snadné, ale každá série může jednou skončit. Tak uvidíme, za chvíli se pustíme do dovednostní soutěže.
   
  70:00
  Prodloužení skončilo.
   
  69:46
  Ještě postavení mimo hru, kde byl Posmyk.
   
  68:49
  Netřeba připomínat, že Litvínov má velice dobré nájezdy. Bilance 8:0 v této sezóně.
   
  68:04
  Poslední dvě minuty prodloužení a nájezdy se kvapem blíží.
   
  67:58
  Ofsajd hostů. Hrát se bude ve středním pásmu.
   
  67:48
  Na druhé straně Slovák fauloval Jakuba Černého, tedy fauloval. Dle diváků, rozhodčích už nikoliv. Každopadně se Černý dostal před Mazance, ten šikovně svou hokejkou vyšťouchl puk z jeho hole.
   
  66:16
  Litvínov přežil klinickou smrt, je kompletní.
   
  65:19
  Tomáš Vlasák smolařem těchto chvil. Byl zcela sám před bránou, Francouze měl položeného na ledě, stačilo pouze zvednout a zasunout puk do brány. Jenže velezkušený borec selhal. Neuvěřitelná záležitost a drtivý tlak Indiánů zůstává nevyužitý.

  Roman Zajíček

  Branky a nahrávky: 33. Kubát (Majdan), 47. Hübl (Majdan, Lukeš), 55. Lukeš (Kubát, Hübl) – 35. Johnson (Vampola), 51. Kovář (Hanzlík), 52. Pletka (Kratěna, Kovář), 70. Johnson


  HC VERVA Litvínov: Francouz (Franěk) - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček. Trenér: Vladimír Jeřábek.
  HC Škoda Plzeň: Mazanec (A. Svoboda) - Frolo, Slovák, J. Hanzlík, Jeřábek, St. Pierre, Mozík, Boháč - Vampola, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Hollweg - Petruška, Lev, Sedláček - Schleiss. Trenér: Milan Razým.

  Rozhodčí: Hribik, Lacina - Bádal, Pouzar

  Diváci: 6550
  ocianews.com