0:2
2:6
1:6
Alex Molčan potvrzuje roli favorita a bezpečně postupuje do čtvrtfinále libereckého challengeru. Dalibor Svrčina sice třikrát prolomil jeho podání, ale to svoje si nedokázal udržet za celý zápas ani jednou a tak měl zápas rychlý průběh a končí již po 54 minutách.
2:0
6:2
7:67
Tomáš Macháč poprvé od března postupuje do čtvrtfinále challengeru. Proti Milojevićovi vyhrál dvakrát kvůli dešti přerušený zápas, který se tak protáhl celkem na pět hodin.
V úvodním setu Macháč odvrátil všech sedm brejkbolů, zatímco své dvě příležitosti využil beze zbytku a vyhrál 6:2.
Druhý set byl vyrovnanější, Milojević se dvakrát dostal do výhodu brejku, vedl 5:3 a měl dokonce setbol, ale Macháčovi se podařilo vydřít tie-break. V něm pak dlouho nemohl soupeře dorazit, proměnil až šestý mečbol na 9:7 a raduje se z postupu.
1:2
3:6
7:65
6:72
Varillas trefuje přesný winner po čáře a dnešní čtyřhodinová bitva končí.
WTA Kluž (Krytý tvrdý povrch)
2:0
6:4
6:4
Kristýna Plíšková (123.) porazila v osmifinále turnaje WTA 250 v rumunské Kluži dvakrát 6:4 Katarzynu Kawaovou (182.) a postoupila do svého druhého letošního čtvrtfinále. Na o rok mladší Polku vyzrála devětadvacetiletá Češka i potřetí v kariéře. Ani tentokrát se ale vítězství nerodilo snadno, a byť se poprvé nemusel hrát třetí set, duel trval bez jedné minuty dvě hodiny. Plíšková vstoupila do utkání ztraceným podáním, manko brejku ale v šestém gemu zlikvidovala. O dva gemy později loupila na příjmu podruhé, a byť následně za stavu 5:3 sadu nedopodávala, uspěla po chvíli znovu na returnu. Ve druhém setu promarnila česká favoritka náskok 3:0. Za stavu 4:4 pak Plíšková odvrátila na servisu tři brejkboly a následně ukončila klání skrze druhý mečbol na příjmu. O semifinále si rodačka z Loun zahraje buď se Španělkou Arruabarrenaovou, nebo domácí Rumunkou Buzarnescuovou.
1:2
6:2
6:73
6:75
Je to neskutočne vydreté víťazstvo pre Kristínu Kučovú, ktorá si po premenenom mečbale aj poplakala. Osemfinále trvalo 186 minút, čo je ešte o čosi dlhšie ako ich vzájomný zápas z pred dvoch týždňov. Po prvom sete, v ktorom dominovala rumunská tenistka sa zdal byť obrat takmer nemožný. Ale Kučová vystupňovala svoju hru a kľúčové momenty v tajbrejkoch zvládla. Rozhodnúť mohla aj skôr, keď v rozhodujúcom sete mala výhodu brejku, ale nepotvrdila ju. Fantastický obrat predviedla v tajbrejku, keď prehrávala už 1:4, ale napokon v ňom zvíťazila 7:5. Podobná dráma ako v Gdyni a opäť mal rovnakú víťazku, ktorou je na našu radosť Kristína Kučová, ale zasa aj dve trpké prehry pre Baraovú. Kristínu Kučovú čaká vo štvrťfinále prijateľná súperka Mayar Sherifová z Egyptu. Ja vám ďakujem za pozornosť a budem rád, ak budete sledovať slovenských tenistov v našich online prenosoch znova nabudúce!