US Open - muži (Tvrdý povrch)
2:0
7:62
6:3
Jiří Lehečka (192.) si hlavní soutěž na US Open nezahraje. Devatenáctiletý Čech padl při své premiérové účasti v grandslamové kvalifikaci v jejím finále s Cemem Ilkelem (189.) z Turecka, a to po setech 6:7(2) a 3:6. V prvním dějství zvládl mladoboleslavský rodák dotáhnout manko brejku a rozhodnout musela až zkrácená hra, v níž však Lehečka uhrál jen dva body. Ve druhé sadě Lehečka neproměnil v maratonském třetím gemu rovnou čtyři brejkboly, aby v dalším gemu sám z prvního brejkbolu soupeře servis ztratil. Ilkel už ve zbytku zápasu při svém podání komplikace nepřipustil a poprvé v kariéře prošel v New Yorku kvalifikací.
US Open - ženy (Tvrdý povrch)
2:0
7:65
6:4
Kristýna Plíšková rozšíří řady českých tenistek v hlavní soutěži US Open na devět! V závěrečném kole kvalifikace přemohla Kamillu Rachimovovou především zásluhou skvělého servisu, který ji neopustil po celý zápas. Soupeřce nedovolila ani jediný brejkbol. Mladá Ruska sice také podávala znamenitě, ale na rozdíl od Češky si vybrala jeden výpadek hned v úvodní hře druhé sady, kterou ztratila čistou hrou.
Plíšková získala první set v tie-breaku, když za stavu 6:2 spotřebovala všechny čtyři setboly. Rychle získaný brejk už pak nepustila a zápas dopodávala.
Kamilla Rachimovová tak neoslaví zítřejší 20. narozeniny postupem.
WTA Cleveland (Tvrdý povrch)
1:2
3:6
7:5
2:6
Do semifinále na okruhu WTA dnes neproklouzla ani jedna Češka. Markéta Vondroušová, Tereza Martincová i Kateřina Siniaková prohrály ve třech setech. Posledně jmenovaná nepředvedla proti estonské favoritce Kontaveitové vůbec špatný výkon, v rozhodujícím setu ale doplatila na větší množství chyb.
2:1
6:0
4:6
6:3
Ve čtvrtfinále Vrbenský narazí na lepšího ze zápasu Nino Serdarušić (272.) – Tristan Lamasine (257.).