Challenger Eckental (Krytý tvrdý povrch)
0:2
4:6
1:6
Jiří Veselý (86.) porazil na halovém challengeru v německém Eckentalu 6:4 a 6:1 Andreu Vavassoriho (295.) a zahraje si čtvrtfinále. Český tenista odvrátil na centrálním kurtu všechny čtyři brejkové možnosti italského soupeře, z toho tři v úvodním setu za stavu 4:4. Právě po klíčové deváté hře se Veselý zhostil prvního brejku v utkání, čímž sadu ukončil. V té druhé už byla turnajová dvojka jasně lepším aktérem. O semifinále si příbramský rodák zahraje buď s šestým nasazeným Američanem Cressym (133.), nebo Francouzem Blancaneauxem (278.).
Challenger Bergamo (Krytý tvrdý povrch)
0:2
4:6
4:6
Jiří Lehečka prohrává čtvrtý z posledních pěti zápasů a na challengeru v Bergamu vypadává v osmifinále na raketě bývalé světové třiadvacítky Damira Džumhura.
Zápas nabídl atraktivní podívanou, přímo nabitou útočnými výměnami na riziko. Džumhur se skvěle pohyboval, na síti měl vyšší úspěšnost a zaslouženě postupuje.
V prvním setu se za stavu 1:1 Lehečka dostal ze stavu 0:40 na výhodu, ale po sérii chyb podání odevzdal a tento jediný brejk celou sadu rozhodl. Český mladík nevyužil tři brejkboly v maratónském osmém gemu, jinou příležitost už nedostal.
Druhý set byl pravým opakem, oběma hráčům odešel servis a až do stavu 4:3 pro Lehečku tvořily skóre až na jednu výjimku samé brejky. Džumhur se zkonsolidoval včas, v deváté hře proměnil díky nedůrazu českého hráče třetí brejkbol a zápas dopodával.
4:6
Dalibor Svrčina (314.) podlehl v "generačním" souboji na challengeru v Tenerife Felicianu Lópezovi (104.). Se čtyřicetiletým Španělem, jenž je bývalým dvanáctým hráčem světa, prohrál o 21 let mladší Čech 4:6, 6:1 a 4:6. Zápas byl v úterý za stavu 1:3 v rozhodujícím setu pro tmu přerušen. Do středeční dohrávky pak vstoupil ostravský rodák výborně. Rychle smazal manko brejku a za stavu 4:4 měl na příjmu další dvě možnosti na loupež podání. Svrčina je ale neproměnil a vzápětí ztratil vlastní servis. Z postupu do osmifinále se tak nakonec radoval domácí vítěz sedmi podniku ATP López.