US Open - ženy (Tvrdý povrch)
2:0
6:3
6:2
Karolína Plíšková překvapivě hladce za 68 minut vyhrává české derby nad letos v lepší formě hrající Marií Bouzkovou. Ta si vytvořila jediný brejkbol hned v úvodu zápasu, poté již neměla proti skvěle hrající krajance šanci. Za stavu 3:4 ztratila své podání, ve druhém setu sice uhájila úvodní gem přes tři dvojchyby a dva brejkboly, jenže pak o servis přišla ještě dvakrát. Z posledních třinácti výměn vyhrála dvanáct Plíšková, která hrála rytmicky, zřídka chybovala a několikrát soupeřku úspěšně prohodila.
Další překážkou pro Karolínu Plíškovou bude turnajová třináctka Belinda Benčičová.
US Open - čtyřhra žen (Tvrdý povrch)
2:0
7:65
6:4
Lucie Hradecká a Linda Nosková zaznamenaly při svém prvním společném utkání cenný skalp legendárních sester Sereny a Venus Williamsových! Americké favoritky zdolalo české duo na zaplněném centrálním dvorci Arthura Ashe po setech 7:6(5) a 6:4 a postoupilo na US Open do druhého kola. Domácí divoké karty neproměnily v úvodním setu za stavu 5:4 dva setboly. V tiebreaku pak vedly sestry 5:3, Češky ale čtyřmi získanými body v řadě skóre otočily. Zkraje druhého dějství získaly Hradecká s Noskovou první brejk v utkání a rychle vedly 3:0. Za stavu 4:2 nevyužila Hradecká na podání vedení 40:0 a následovalo ještě drama. Za stavu 5:4 se ale české hráčky zničehonic dostaly na příjmu do náskoku 40:0 a skrze druhý mečbol atraktivní debl ukončily.