1:2
6:74
7:65
2:6
Urputný souboj dvou turnajových debutantů zvládl v Turíně lépe Američan Taylor Fritz (9.). V přímém souboji o postup do semifinále porazil za 2 hodiny a 44 minut 7:6(4), 6:7(5) a 6:2 lehce favorizovaného Felixe Augera-Aliassimea (6.) z Kanady. Až do stavu 2:2 v rozhodujícím setu byli oba aktéři stoprocentní při vlastním podání. Poté ale rodák z Montréalu zničehonic vypadl z role a prohrál čtyři gemy v řadě, čímž ztratil i celé utkání. Pětadvacetiletý Fritz si na Turnaji mistrů zahraje v sobotu o postup do finále s Novakem Djokovičem. S pětinásobným vítězem akce dosud prohrál všech pět vzájemných střetnutí.
Challenger Helsinky (Krytý tvrdý povrch)
2:0
6:4
6:2
Tomáš Macháč (112.) neztratil na halovém challengeru ve finských Helsinkách sadu ani při svém druhém vystoupení. Po výhře nad Rusem Kachmazovem porazil pátý nejvýše nasazený účastník 6:4 a 6:2 domácího držitele divoké karty Ottu Virtanena (182.) a postoupil do čtvrtfinále. Berounský rodák neztratil za celé utkání ani jedno podání. Jeho dalším protivníkem bude Zizou Bergs (135.) z Belgie.
Challenger Kóbe (Krytý tvrdý povrch)
0:2
1:6
4:6
A je dobojováno. První set tohoto utkání byl jednostrannou záležitostí, když si Zdeněk Kolář dokázal podržet jen jeden servis a prohrál 1:6. Ve druhém setu se obraz hry srovnal. Za stavu 3:3 ale Polmans brejknul svého soupeře. Kolář se však nevzdával a v další hře si vzal brejk okamžitě zpět. Následně ale o servis znovu přišel, a tak v desáté hře druhé sady i přes menší problémy s dvojchybami, dokázal Polmans utkání ukončit a zcela zaslouženě postupuje do čtvrtfinále. Pro českého tenistu naopak cesta turnajem končí.