2:1
4:6
6:3
6:4
Jiří Lehečka (47.) na úspěšný turnaj z Dauhá nenavázal. Při premiérovém startu na pětistovce v Dubaji nedotáhl jednadvacetiletý Čech do vítězného konce dobře rozehraný zápas úvodního kola s Alexanderem Zverevem (16.). Proti bývalému druhému tenistovi světa byl Lehečka set a půl lepší hráčem, pak ale nevyužil za stavu 2:2 ve druhém dějství na příjmu vedení 40:15 a v dalším gemu doslova odevzdal třemi dvojchybami servis. Od té doby byl Němec na koni. Výhody brejku se Zverev dokázal zmocnit rovněž v rozhodujícím setu. I on si posléze vybral slabší chvilku, když za stavu 4:3 dvěma dvojchybami při shodě podání daroval soupeři, jenže Lehečka už žádný další gem ukořistit nezvládl.
Challenger Puné (Tvrdý povrch)
2:1
4:6
6:2
7:61
Marek Gengel (267.) vypadl po týdnu opět v prvním kole. Tentokrát nezvládl vstup do challengeru v indickém Puné, kde prohrál po více než dvou hodinách 6:4, 2:6 a 6:7(1) s Riem Nogučim (210.). V rozhodujícím setu vedl favorizovaný Čech už 4:2. Po ztrátě tří gemů v řadě musel za stavu 4:5 odvracet dva mečboly. Následně získal Gengel brejk a mohl zápas dopodávat do zdárného konce, leč Japonec si rebrejkem vynutil závěrečný tiebreak. V tom si Gengel po jedné z výměn ulevil tvrdým napálením míče o boční hrazení, po čemž následovala diskuze umpirového rozhodčího se supervisorem. Rodákovi z Rakovníka bylo uděleno pouze varování, od té doby už ale neuhrál ani bod.