2:1
6:3
3:6
7:61
Je dobojováno! Novak Djoković nakonec poráží Tomáše Macháče po setech 6:3, 3:6 a 7:6. Srb měl ale nečekaně velké problémy. V první sadě přitom bez větších problémů Macháčovi dvakrát vzal podání a set ovládl. Ve druhém setu ale hned v úvodu přišel o servis. Macháč poté podával skvěle. Až za stavu 5:3 pustil soupeře k brejkbolu, ale ten odvrátil a vyrovnal na 1:1. Ve třetí sadě Djoković vedl už 4:1, ale Macháč se vzchopil a dotáhl set do tiebreaku. V něm ale jednoznačně dominoval Srb, který si vysloužil postup.
WTA Monterrey (Tvrdý povrch)
2:0
6:4
6:2
Anna Karolína Schmiedlová se v dalším kole utká s Dolehideovou.
1:2
6:76
6:2
6:75
Kateřina Siniaková (45.) vypadla na podniku WTA 250 v mexickém Monterrey hned v úvodním kole. Turnajová šestka v něm nestačila na kvalifikantku Kamillu Rachimovovou (97.), s níž prohrála za 2 hodiny a 50 minut 6:7(6), 6:2 a 6:7(5). Česká favoritka neproměnila v rozhodujícím setu za stavu 5:4 mečbol. V závěrečném tiebreaku pak hrála za stavu 5:6 při svém mečbolu Rachimovová křižný bekhend očividně do autu, dle rozhodčích, včetně Kolumbijky Sofie Riosové na umpiru, šlo ale o dobrý míč. Protesty Siniakové nepomohly, dlouhý maraton pro ni skončil těsnou a hořkou prohrou. Rachimovová jí tak oplatila porážku z 31. prosince z Adelaide a zaznamenala už svou osmou výhru v řadě.
Challenger Puné (Tvrdý povrch)
0:2
4:6
6:74
Vítězem českého challengerového derby se stal v indickém Puné Dominik Palán (412.). Dvaadvacetiletý tenista, jenž se do hlavní soutěže probojoval z kvalifikace, překvapivě přehrál favorizovaného krajana Dalibora Svrčinu (178.), a to za 2 hodiny a 4 minuty po setech 6:4 a 7:6(4). Palán vstoupil do utkání prvního kola s nasazenou šestkou ziskem úvodních čtyř gemů, a ačkoliv se Svrčina posléze dotáhl na rozdíl jedné hry, výhodu brejku nakonec prvně jmenovaný ustřežil. Druhá sada přinesla na obou stranách po jednom ztraceném podání a dospěla až do zkrácené hry. V té byl úspěšnější Palán, jenž otočil skóre z 3:4 na 7:4. V osmifinále si Palán zahraje buď s Japoncem Učijamou (284.), nebo domácí divokou kartou Nagalem (387.).