1:2
4:6
6:3
1:6
Lukáš Rosol (316.) nezaznamenal své premiérové letošní vítězství mimo nižší okruh ITF ani na challengeru v Ostravě. V Komenského sadech sice dostal druhého nasazeného Ivana Gachova (167.) z Ruska do třetího setu, po hodině a čtvrt dlouhé pauze zaviněné deštěm už ale uhrál s vítězem nedávného podniku v Gironě jen jeden gem. Turnajový vítěz z roku 2010 tak prohrál 4:6, 6:3 a 1:6, a musel tak skousnout už pátou porážku v řadě za sebou.
0:2
6:79
2:6
Tohle utkání se nevydařilo pořádně ani jednomu z tenistů, Zdeněk Kolář ale nakonec dokázal nadělat méně chyb, než Miljan Zekić. Srb ve druhém setu vypadal odevzdaně, zjevně ho dlouhý tie-break fyzicky i psychicky značně vyčerpal. Kopřivu zítra čeká čtyřhra, soupeře pro dvojhru se dozví až po skončení středečního utkání mezi Vítem Kopřivou a Francouzem Danem Addedem. Hezký večer!
0:2
2:6
3:6
Jakub Menšík podal na úvod ostravského turnaje skvělý výkon a senzačně vyřazuje nejvýše nasazeného tenistu Ryana Penistona. Pro Brita je to sedmá porážka z posledních osmi zápasů.
Menšík sice odevzdal v úvodní sadě první získaný brejk, ale pak vzal soupeři podání ještě dvakrát a vyhrál set 6:2. Ve druhé sadě pak odskočil na 3:0, pak ustál 22 minut trvající maratónský gem při vlastním podání přes 14 shod a 5 brejkbolů a zápas již celkem v poklidu doservíroval. Sedmnáctiletý český talent se opíral o podání i tvrdou hru od základní čáry a Penistona jednoznačně předčil.
V osmifinále čeká Menšíka lepší z dvojice Andreozzi – Močizuki.