6:4
6:2
0:0
skreč 2
Jiří Lehečka (37.) na letošním Wimbledonu končí v osmifinále. V utkání s Daniilem Medveděvem (3.) byl sice outsiderem, ale dalo se očekávat, že favorizovaného soupeře potrápí. To se nakonec nestalo a důvodem bylo patrně zranění nohy, kvůli kterému nakonec český tenista za stavu 4:6, 2:6 duel skrečoval. Lehečka měl trošku problémy s pohybem, a jak se po prvním setu ukázalo, důvodem byly pravděpodobně puchýře mezi prsty na noze, což si český tenista nechal ošetřovat po prvním setu. Druhou sadou se však Lehečka spíš protrápil, ztratil dvakrát servis a rozhodl se, že dál zhoršovat svůj stav nechce. Lehečkových problémů si v průběhu utkání všiml i Medveděv, který v rozhovoru na kurtu připustil, že jeho soupeř byl omezený v pohybu, ale i tak dokázal tvrdými a dobře mířenými údery klást odpor. Podle Medveděva je škoda, že Lehečka musel v osmifinále Wimbledonu kvůli zranění skrečovat, jednalo se totiž o velmi kvalitní zápas.
2:0
6:0
6:3
Za 63 minut si tak Uns Džábirová zajistila středeční reprízu loňského finále proti Kazašce Rybakinové. Ta tehdy dokázala otočit souboj o wimbledonský titul 3:6, 6:2, 6:2.
2:0
7:63
6:1
Druhý set už byl jednoznačnou záležitostí dua Ariel Behar – Adam Pavlásek! V první sadě si všichni hráči s přehledem drželi svá podání a rozhodnout tak musel až tiebreak. Ve druhém dějství však o své servisy postupně přišli Mies i Martin a o osudu utkání bylo jasno. V osmifinále wimbledonského deblu mužů tak nebude scházet česká stopa.
2:1
1:6
6:1
6:4
Z postupu do deblového osmifinále se krátce po Adamu Pavláskovi na Wimbledonu těší také Miriam Kolodziejová s Markétou Vondroušovou. Do souboje s Martou Kosťukovou a Elenou-Gabrielou Ruseovou sice vstoupily hodně nepovedeně, zpackaný první set ale dokázaly hodit za hlavu, a nakonec se tak po hodině a půl mohly radovat z výhry 1:6, 6:1 a 6:4. Ukrajince a Rumunce oplatily české kamarádky vyřazení ze třetího kola letošního Australian Open.
0:2
5:7
6:74
Sledovali jsme klasickou čtyřhru na trávě, plnou krátkých výměn, přestřelek na síti a mnoha prohozů. V prvním setu se dvojice Sie, Strýcová dostala do vedení 5:2 a vše vypadalo jasně. Jenže soupeřky to nevzdaly, srovnaly na 5:5, závěr však zase patřil prvně jmenovaným hráčkám. Ty si čistou hrou udržely servis a v následné hře využila Strýcová setbol prasátkem.
Do druhého setu pak Sie se Strýcovou vlétly jako vítr, vedly 3:0, jenže poté Katóová s Sutjiadiovou zavelely ke zteči, Strýcové vzaly servis a rázem bylo srovnáno na 3:3. Obě strany si pak držely podání a šlo se do tie-breaku. V něm se vedení přelévalo ze stranu na stranu a za stavu 6:4 trefila Sie na returnu opět pásku. Míček se překulil na opačnou stranu a bylo rozhodnuto. Sie se Strýcovou vyhrály 7:5, 7:6 (4) a postoupily do čtvrtfinále, ve kterém se utkají s párem Caroline Garciaová z Francie a Luisa Stefaniová z Brazílie.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký den a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
2:0
6:4
6:4
Utkání je u konce, Marie Bouzková předvedla dnes velice dobrý výkon a po zásluze zůstává součástí wimbledonového pavouka i pro třetí kolo ženské čtyřhry. V něm se spolu se Španělkou Sarou Sorribesovou-Tormovou utká s párem složeným z Maďarky Anny Bondarové a Belgičanky Greet Minnenové. Ty dokázaly ve druhém kole vyřadit páté nasazené hráčky Krawczykovou a Schuursovou, nepůjde tedy rozhodně o žádné lehké soupeřky.

Věřme, že se bude českým tenistkám dařit na Wimbledonu i nadále, my je samozřejmě budeme svým komentářem i nadále provázet. Prozatím přeji top den všem tenisovým fanouškům a brzy na viděnou!
Challenger Jasy (Antuka)
1:1
6:75
6:4
3:0
skreč 2
Bohužel dochází na očekávaný scénář. Tomáš Macháč, jenž se v posledním gemu druhého setu zranil, se po dalším ztraceném podání rozhodl zápas skrečovat. Pro turnajovou trojku tak skončil velký antukový challenger v rumunských Jasech nešťastně hned v prvním kole. Nezbývá než popřát brzké uzdravení.