2:1
6:4
4:6
6:2
Michael Vrbenský nenavázal na úspěšnou kvalifikaci, v prvním kole challengeru v Sibiu prohrál s Italem Alexanderem Weisem po setech 4:6, 6:4 a 2:6.

První set rozhodl jediný brejk, který byl k vidění v desátém gemu, kdy český tenista proti prvnímu brejkbolu celého zápasu vyrobil dvojchybu. Také druhá sada nabídla jeden brejk, který pro změnu získal Michael Vrbenský, stalo se tak ve třetím gemu. Ovšem Alexander Weis do třetí sady zmobilizoval síly a byl lepším tenistou, stoprocentním na podání a velmi dobře si počínal i na returnu, kde uspěl dvakrát a na příjmu i celý zápas uzavřel, využil jediný dostupný mečbol.

V osmifinále se Alexander Weis utká s ruským tenistou Ivanem Gachovem.
2:0
6:2
6:1
Andrew Paulson v 1. kole Challengeru v Sibiu hladce přehrál za 54 minut Nina Serdarušiče, kterému za celý zápas povolil jen tři gemy. Chorvat působil postupem času až odevzdaně, naopak Paulsonovi padaly do kurtu i složitější údery. Český kvalifikant se tak může těšit na osmifinále.
0:2
1:6
5:7
Zdeněk Kolář (171.) vstoupil do antukového challengeru v Bad Waltersdorfu očekávanou výhrou 6:1 a 7:5 nad domácím držitelem divoké karty Sebastianem Sorgerem (774.). Český favorit vedl v jednu chvíli už 6:1 a 3:1, pak se však sedmnáctiletý Rakušan, pro něhož šlo o premiérový životní start v hlavní soutěži challengeru, přeci jen rozkoukal a dokázal ještě sadu zdramatizovat. Sorger otočil třemi gemy v řadě na 4:3, od stavu 5:4 už nicméně bodoval pouze rodák z Bystřice nad Perštejnem. Toho čeká v osmifinále pikantní duel s Janem Choinskim. S Britem totiž startuje na akci v páru ve čtyřhře.
1:2
5:7
7:63
3:6
Petr Nouza vydřel po téměř dvou a tři čtvrtě hodinách podruhé v letošním roce postup do druhého kola challengeru, když na úspěšnou kvalifikaci navázal i proti 200. hráči světa Agamenonemu. Deblový specialista odvrátil v prvním setu pět brejkbolů a sám prorazil Italovo podání na 7:5. Ve druhé sadě Nouza vedl už 4:1, pak ale Agamenone zabral a vyrovnal. Nouza neproměnil mečbol a po ztrátě tie-breaku a dalšího podání v úvodu třetí sady to s ním nevypadalo dobře, pak ale pražský rodák fantastickou sérií pěti gemů roznesl soupeře na kopytech a s pomocí deseti es postupuje.
Zápas byl kvůli nataženému programu přesunut na vedlejší kurt bez přítomnosti kamer, což je velká škoda.
2:1
6:4
3:6
7:65
Vít Kopřiva (127.) dva dny po finále ve Štětíně vstoupil vítězně i do podniku v rakouském Bad Waltersdorfu. Na postup proti italskému kvalifikantovi Andreovi Picchioneovi (527.), s nímž ho dělí rovných 400 míst v žebříčku, se však pořádně nadřel. Čech vyhrál až po 2 hodinách a 43 minutách poměrem 6:4, 3:6 a 7:6(5), přičemž byl v rozhodujícím setu hned dvakrát o brejk pozadu a za stavu 4:5 čelil soupeřově podání na ukončení zápasu. V tiebreaku pak otočil rodák z Bílovce stav 1:3. V osmifinále narazí vítěz dvou letošních challengerů na Němce Mollekera.