WTA Ning-po (Tvrdý povrch)
0:2
0:6
3:6
Linda Fruhvirtová (117.) postoupila v čínském Ning-pu do prvního semifinále od loňského září, kdy vyhrála turnaj v indické Čennaí. Česká tenistka porazila hladce ve dvou setech Italku Lucii Bronzettiovou (65.) za 77 minut hry 6:0, 6:3. První set si Fruhvirtová podmanila ve velkém stylu, když za celé dějství ztratila jen jedenáct fiftýnů a po 29 minutách uštědřila soupeřce kanára. Češka měla výtečný vstup i do druhé sady, ale právě v něm si začala svou pozici komplikovat.

Byť Bronzettiová dál hodně chybovala, povedlo se jí poprvé udržet podání a pak prorazit soupeřce servis. Fruhvirtová, která ve zbytku zápasu čelila brejkbolům při každém dalším svém servisu, se však v šestém gemu zmobilizovala, čistou hrou znovu prorazila Italce podání a následně i přes celkem pět brejkbolů soupeřky dovedla zápas do vítězného konce.
2:1
6:1
4:6
6:3
Petra Kvitová (14.) ve čtvrtfinále podniku WTA 250 v čínském Ning-pu roli papírové favoritky nenaplnila. S devatenáctiletou Ruskou Dianou Šnajderovou (85.) prohrála turnajová dvojka za dvě hodiny 1:6, 6:4 a 3:6. Po krajně nepovedeném úvodním setu se v tom druhém dostala třiatřicetiletá Češka do trháku 5:1. Poté dvakrát ztratila servis, sadu ale ukončila v desáté hře brejkem na příjmu. Zkraje rozhodujícího setu Kvitová postupně neproměnila hned čtyři šance na brejk, aby od stavu 3:3 zcela odpadla a uhrála ve zbylých třech gemech už jen jediný fiftýn. Do semifinále tak postoupila bývalá juniorská světová dvojka Šnajderová, jež bude v pátek čelit další české protivnici – o rok mladší Lindě Fruhvirtové.
0:2
1:6
1:6
Kateřina Siniaková (90.) do třetího letošního semifinále v čínském Ning-pu nepostoupila. Češka nesplnila ve čtvrtek roli poměrně výrazné papírové favoritky, s Nadiou Podoroskou (87.) z Argentiny prohrála dvakrát 1:6. Utkání bylo zejména v prvním setu podstatně vyrovnanější, než napovídá skóre. Svědčí o tom ostatně i fakt, že trvalo hodinu a 32 minut. Siniaková prohrála v úvodním dějství hned čtyři gemy až skrze shodu. V tom druhém pak doplatila na čtyři neproměněné brejkboly.
WTA Tokio (Tvrdý povrch)
1:2
3:6
6:4
0:6
Anastasija Pavljučenkovová přetlačila hlavně díky své agresivní hře českou hráčku Lindu Noskovou v osmifinále turnaje Toray Pan Pacific Open Tennis v japonském Tokiu 6:3, 4:6 a 6:0. Nosková měla nejpovedenější část hry ve druhé sadě. O osudu utkání z velké části rozhodl druhý gem třetího setu, ve kterém se po delší přetahované ve shodě radovala z jeho zisku nakonec Pavljučenkovová. Děkujeme za pozornost a přejeme pěkný den.