ATP Stockholm (Krytý tvrdý povrch)
0:2
4:6
1:6
Tomáš Macháč se tři hodiny a 17 minut trápil ve finále kvalifikace, po vyřazení od osmnáctiletého Chorvata Prižmiće dostal druhou šanci jako šťastný poražený a tu využil beze zbytku. Aby štěstí nebylo málo, dostal se rovnou do druhého kola místo původně nasazeného Davidoviche, ale dnešní postup rozhodně zásluhou štěstí nebyl. Český reprezentant poráží trojnásobného grandslamového vítěze Stanislase Wawrinku 6:4, 6:1 a postupuje podruhé v sezoně do čtvrtfinále turnaje ATP Tour.
V úvodu zápasu byli oba hráči velmi jistí na podání, Švýcar těžil z ostrých jednoručných bekhendů a za stavu 3:3 měl tři brejkboly. Macháč je však dobrými servisy i odvážnou hrou na síti odvrátil a od stavu 4:4 měl zápas již pevně ve své moci. Předváděl vynikající tenis, naopak Wawrinka stále častěji kazil a jejich souboj vzal velmi rychlý konec, hotovo bylo za pouhých 65 minut.
Vítěze čeká v dalším kole 35. tenista světového žebříčku Laslo Djere ze Srbska.
WTA Kluž (Krytý tvrdý povrch)
2:1
4:6
7:65
7:5
Srdnatý výkon Nikoly Bartůňkové (289.) nakonec na postup nestačil. Sedmnáctiletá Češka trápila ve svém premiérovém osmifinále na okruhu WTA o třináct let starší Anu Bogdanovou (73.) téměř tři a čtvrt hodiny. Nakonec se z vydřené výhry 4:6, 7:6(5) a 7:5 radovala právě zkušená Rumunka, která v Kluži těžila i z podpory domácího publika. Turnajová pětka po zápase Bartůňkové při jejím odchodu z kurtu sportovně zatleskala. Talentovaná vítězka tří letošních podniků ITF znovu prokázala, že v ní dřímá ohromný potenciál.
2:0
6:4
6:3
Vít Kopřiva postupuje v argentinském Santa Fé. Bývalou světovou třiatřicítku a vítěze Davisova poháru Federica Delbonise vyřadil 6:4, 6:3. K zisku prvního setu potřeboval jediný brejk. Do druhé sady vstoupil ztraceným servisem. Delbonis sice potvrdil brejk, ale od stavu 0:2 z pohledu českého tenisty vyhrál Kopřiva šest gamů ze sedmi. Zápas uzavřel čistým gamem na příjmu. O finále si zahraje s Italem Pellegrinem.
Challenger Šen-čen 3 (Tvrdý povrch)
1:2
3:6
6:3
2:6
Dominik Palán (284.) nedokázal v Šen-čenu prolomit brány osmifinále a s turnajem v Číně se loučí. S Australanem Li Tuem (285.) prohrál za hodinu a 47 minut 3:6, 6:3, 2:6. Duel, který byl plný přímých bodů a krátkých výměn a natahoval se kvůli několika krátkým pauzám kvůli sušení lajn, sice dokázal český tenista ve druhé sadě zdramatizovat a vynutit si rozhodující dějství, ale v tom se už neprokousal ani k jednomu brejkbolu. Naopak s Australanem ve třetím dvakrát ztratil servis.