ATP Vídeň (Krytý tvrdý povrch)
0:2
4:6
4:6
Jiří Lehečka (31.) ukončil na halové pětistovce ve Vídni sérii tří porážek a postoupil do osmifinále. V rakouské metropoli začal výhrou dvakrát 6:4 nad lehce favorizovaným Jeffreym Johnem Wolfem (59.) ze Spojených států. Jednadvacetiletý Čech vstoupil do zápasu rychlým brejkem, na jeho vedení ovšem reagoval Wolf ziskem tří gemů v řadě. Rozhodující krok k výhře v úvodním dějství učinil Lehečka brejkem v devátém gemu. O výsledku druhého setu rozhodl jediný brejk, kterého svěřenec Michala Navrátila docílil ve třetím gemu čistou hrou. Soupeři už Lehečka žádné možnosti na příjmu nenabídl, a tak se mohl po hodině a 24 minutách radovat z vítězství. Jeho příští protivník vzejde z ruského derby mezi Safiullinem a Chačanovem.
0:2
0:6
6:74
V Curitibě se zrodilo velké překvapení na úkor českého favorita, který ve čtyřech z posledních pěti challengerů došel až do semifinále, dnes však podlehl Neumayerovi, který naopak prohrál osm z deseti předchozích zápasů.
Mladý Rakušan se špatnou sérií nenechal rozhodit, předváděl běhavý tenis s minimem chyb a využíval každého zaváhání Víta Kopřivy. V první sadě mu nadělil potupného kanára, Kopřiva odešel do šaten a vrátil se přece jen v lepší kondici. Sám sice ztratil podání, přestože měl šest gembolů, ale to soupeřovo prorazil hned třikrát a vedl 4:1 se dvěma brejky v zádech. Pak se opět forma zcela otočila, Neumayer získal čtyři gemy v řadě a měl dva mečboly. Ty Kopřiva dokázal odvrátit, následně se mu stejný kousek podařilo zopakovat i za stavu 5:6, 15:40, také v tie-breaku zlikvidoval manko dvou minibrejků, jenže poslední dvě výměny odbyl a vypadává.