2:1
6:3
4:6
7:5
Tomáš Macháč (74.) si na halové pětistovce ve Vídni pro skalp vítěze deseti podniků ATP Stefanose Tsitsipase (7.) nedokráčel. Sedmého hráče světa dostal parádním výkonem do třetího setu, v němž vedl už 4:1, koncovka ale vyšla lépe řeckému favoritovi, jenž nakonec zvítězil za hodinu a 54 minut výsledkem 6:3, 4:6 a 7:5. Nutno říci, že rodák z Berouna byl členovi TOP 10 žebříčku po většinu utkání maximálně vyrovnaným favoritem a znovu prokázal, že má v závěru sezony fantastickou formu.
2:0
6:4
7:66
Dalibor Svrčina (167.) zvládl náročný osmifinálový zápas v brazilské Curitibě a po dvou hodinách a jedenácti minutách porazil Thiaga Agustina Tiranteho (117.) 6:4, 7:6(6). Moc přitom nescházelo a muselo se do tří setů. Svrčina vedl ve druhém setu už 5:3, ale nedopodával a ve dvanáctém gemu čelil třem setbolům soupeře za stavu 0:40. Nakonec ale přes čtyři shody dokázal podání udržet a vynutit si tiebreak. V tom sice nevyužil pět mečbolů, ale šestou šanci za stavu 7:6 už nepromarnil. V dalším kole se může český hráč těšit na souboj proti vítězi zápasu mezi Felipem Meligenim Alvesem (144.) a Oliverem Crawfordem (225.).