16:16 (ČF, CZE - AUS 1:0)
2:0
6:4
7:5
Tomáš Macháč (78.) poslal český daviscupový tým do vedení 1:0! V úvodním souboji dvojek proti Austrálii porazil za hodinu a 55 minut Jordana Thompsona (56.) 6:4, 7:5. Světovou osmasedmdesátku zdobil po drtivou většinu utkání kvalitní servis, díky čemuž si prohrál jen jedno podání, zatímco sám se na returnu prosadil hned třikrát.

První set rozhodl brejk z prvního gemu, v němž Macháč využil nerozehranosti soupeře a výhodu brejku si donesl až do koncovky. A to navzdory menšímu zdravotnímu problému, když ve čtvrtém gemu musel děj na kurtu na chvíli přerušit kvůli problémům s rychlým tlukotem srdce.

Na kurt se ovšem po chvilce vrátil, první set dovedl do vítězného konce a i ve druhé sadě byl nebezpečnějším hráčem. Tentokrát si na brejk ale musel počkat až do devátého gemu, kdy uspěl v dlouhém gemu přes tři shody.

Thompson se v tu chvíli ještě dokázal psychicky sebrat a okamžitým rebrejkem vykřesal naději, že by mohl zápas zdramatizovat. Hned v dalším gemu ale opět přišel o podání a tentokrát už Macháč duel zdárně doservíroval.

Český tenista si v utkání pomohl 26 vítěznými údery, přičemž Thompson jich trefil jen 16. Macháč tím dokázal napravit vysoký počet nevynucených chyb, jichž spáchal hned 38, o pět víc než Australan.
18:35 (ČF, CZE - AUS 1:1)
1:2
6:4
6:72
5:7
Jiřímu Lehečkovi (31.) chyběl jeden gem na servisu k tomu, aby dostal český daviscupový tým do semifinále. Ve druhé sadě však duel nedopodával, o vedení přišel a se světovou dvanáctkou Alexem De Minaurem prohrál 6:4, 6:7(2), 5:7.

De Minaur až do desáté hry druhé sady byl horším hráčem na dvorci a Lehečka jakékoliv jeho šance dokázal zdárně odvracet. Jenže právě v desátém gemu najednou zabral, čistou hrou vybojoval rebrejk a následně dominoval v tiebreaku, který vyhrál 7:2.

Ve třetím setu začal De Minaur brejkem v úvodní hře, ale Lehečka otočil na 3:2 a měl tři brejkboly na 4:2. Australský tenista ale zvládl v kritických chvílích všechny obtíže zažehnat a další ztrátu podání nepovolil.

Klíčovým okamžikem pak byl jedenáctý gem, v němž De Minaur prorazil Lehečkovi podání a zápas vzápětí doservíroval. Obrovským problémem českého tenisty bylo 61 nevynucených chyb. De Minaur vyprodukoval jen 40 nevynucených chyb, což bylo nakonec rozhodující.
0:2
4:6
5:7
České daviscupové naděje na postup do semifinále pohasly v závěrečném deblu. Po singlech bylo ve španělské Málaze v souboji s Australany vyrovnáno, když po vítězství Tomáše Macháče nad Jordanem Thompsonem nedokázal Jiří Lehečka uspět v souboji s Alexem De Minaurem. Proti světové dvanáctce nedopodával druhý set a padl ve třech sadách.

Rozhodnutí o postupujícím muselo přijít v závěrečném deblu, do něhož kapitán Jaroslav Navrátil nasadil vedle Adama Pavláska Jiřího Lehečku. Český pár nehrál špatně, ale nedokázal ani jednou prorazit Australanům Matthewovi Ebdenovi a Maxovi Purcellovi servis a prohrál 4:6, 5:7.

Ebden s Purcellem předvedli nadprůměrný výkon bez prakticky žádné zbytečné chyby. Dominovali zejména při vlastním podání, jelikož nečelili ani jednomu brejkbolu. K vítězství si pomohli 31 vítěznými míči (Lehečka s Pavláskem trefili jen 12 winnerů).

První set rozhodl brejk v sedmém gemu při podání Pavláska, ve druhém setu pak Australané prorazili v jedenáctém gemu servis Pavláska a zápas dopodávali. Na returnu Češi uhráli jen sedm fiftýnů.
Challenger Jokohama (Tvrdý povrch)
1:2
2:6
7:64
2:6
Duckworth v poslední sadě předvedl, že mu pauza pomohla. Čechovi vzal jasně dva servisy, přičemž svoje podání si v závěru zápasu nenechal vzít. Rozhodla asi vyrovnanost australského tenisty. Kolář předvedl nejlepší tenis zápasu ve druhé sadě, přičemž mu ale chybami pomohl Duckworth. Australský borec se tak v příštím kole potká ve druhém kole s tenistou Wongem.