6:4
2:6
4:6
6:2
Vít Kopřiva prohrává v úvodním kole Australian Open se Sebastianem Kordou v pěti setech. Zaslouží uznání za to, jak se dokázal do zápasu vrátit, protože první set ztratil za dvacet minut a celkově se dlouho zdálo, že se bude jednat o rychlý duel. Nicméně pak dokázal Kopřiva snížit na 1:2. Každopádně na startu čtvrté sady přišel o servis. I na to zareagoval a nakonec brejkem v posledním gamu čtvrtého dějství poslal svůj první zápas v kariéře hraný na tři vítězné sety do páté sady.

Tu začal skvěle! Prorazil podání, byť k tomu tedy Korda přispěl tím, že udělal tři dvojchyby v gamu a ani jednou mu snad nepadlo první podání. Místo potvrzeného brejku se ovšem konal rebrejk a Korda poté překlopil pátou sadu na svou stranu nevídanou šňůrou osmnácti získaných fiftýnů za sebou.
0:3
3:6
5:7
5:7
Jakub Menšík (144.) navázal v Melbourne na povedenou kvalifikaci a slaví vítěznou premiéru v hlavní soutěži. V té si osmnáctiletý Čech vyšlápl na Denise Shapovalova (116.) z Kanady. Bývalého desátého hráče žebříčku ATP porazil za 2 hodiny a 19 minut po setech 6:3, 7:5 a 7:5. Menšík zvládl naprosto bravurně koncovky všech sad. K jejich zisku mu stačil shodně jediný brejk, po němž vždy dané dějství na podání ihned ukončil. Samotný Menšík čelil na servisu devíti brejkbolům, všechny je ale dovedl odvrátit. Ve druhém kole může prostějovský rodák narazit na devátého nasazeného Poláka Huberta Hurkacze (9.), případně domácího kvalifikanta Omara Jasiku (341.).
Australian Open - ženy (Tvrdý povrch)
2:0
6:1
7:5
Linda Nosková zvládla český souboj s Marií Bouzkovou, poráží ji po setech 6:1 a 7:5, čímž postupuje do druhého kola, v němž se utká s vítězkou souboje Fiony Ferrové s McCartney Kesslerovou.

První set rozhodla efektivita brejkbolů, Nosková vyhrála 2 ze 3, Bouzková naopak neproměnila ani jeden ze sedmi. I v úvodu druhého setu měla Nosková navrch, Bouzková ještě dokázala vyrovnat, ovšem koncovka patřila Lindě Noskové.
2:0
6:1
6:2
Letošní Australian Open skončil pro Markétu Vondroušovou (7.) překvapivě hned v prvním kole. Úřadující wimbledonská šampionka v něm uhrála pouhé tři gemy s Dajanou Jastremskou (96.). S ukrajinskou vítězkou tří podniků WTA, jež byla v roce 2020 už i na 21. místě žebříčku, prohrála za hodinu a čtvrt 1:6 a 2:6. Jastremská, která s Vondroušovou oba předešlé souboje na tvrdém povrchu prohrála, se po téměř celý zápas prezentovala agresivní strojovou hrou. Celkem nastřádala hned 26 vítězných úderů, zatímco Vondroušová pouze 5. Sokolovská rodačka nedokázala v utkání těžit ani ze svého servisu, po tom prvním získala netradičně pouze 44 procent výměn.
0:2
2:6
5:7
Další soupeřka Kateřiny Siniakové vzejde ze zápasu Viktorija Golubicová (85.) – Veronika Kuděrmetovová (17).
1:2
2:6
6:3
2:6
Linda Fruhvirtová (84.) loňské osmifinále na Australian Open neobhájí. Osmnáctiletá Češka letos nezvítězila v hlavní soutěži ani na třetí pokus, za výkon se ale rozhodně stydět nemusí. Brazilské favoritce a desáté nejvýše nasazené Beatriz Haddad Maiové (12.) zatápěla v Kia Areně přes dvě a čtvrt hodiny. Nakonec prohrála s vítězkou loňského WTA Elite Trophy po velkém boji 2:6, 6:3 a 2:6.