ATP Marseille (Krytý tvrdý povrch)
0:2
5:7
6:75
Česká jednička na turnaji v Marseille překvapivě končí v osmifinále. Jiří Lehečka (32.) nestačil na domácího Arthura Rinderknecha (94.), který přitom na předchozích osmi turnajích ATP od zářijového čtvrtfinále v Čcheng-tu nepřešel první kolo. Dnes ale podal dobrý výkon, hrál agresivně a svou hru opíral o výborné podání.
Lehečka zaváhal hned v první hře na svém podání, kdy sice dotáhl z 0:40, ale čtvrtý brejkbol již soupeři odevzdal. Sám pak nevyužil tři brejkboly k návratu, až za stavu 2:5 povstal a třemi gemy v řadě srovnal. Ve dvanácté hře vedl 40:15, jenže sérií tří nevynucených chyb a dvojchyby první set prohrál 5:7.
Ve druhé sadě prolomil Rinderknech znovu brzy Čechovo podání, vedl 5:2 a v dalším gemu disponoval mečbolem na servisu. Znovu mladoboleslavský rodák zabojoval, dotáhl se na 5:5 a dokonce i do tie-breaku. Ten měl dobře rozehraný, od stavu 3:1 se mu však přestalo dařit a celkově třetímu mečbolu už podlehl.
Rinderknech tak Lehečkovi přesně stejným poměrem oplácí loňskou porážku z Indian Wells.
WTA Abú Zabí (Tvrdý povrch)
1:0
6:2
1:0
skreč 2
Barbora Krejčíková (12.) pobyla při své letošní premiéře v Abú Zabí na kurtu pouhých 47 minut. Přesně po této době jí šťastná poražená z kvalifikace Sara Sorribesová Tormová (54.) utkání za stavu 6:2 a 1:0 z pohledu Krejčíkové vzdala. Španělka si v šestém gemu prvního setu po pádu bolestivě zranila palec na pravé ruce, který si následně nechala ošetřit. Po delší pauze se na kurt vrátila, neuhrála už ale ani gem. Když pak zkraje druhého setu ztratila servis čistou hrou, rozhodla se záhy duel skrečovat. Nutno říci, že Krejčíková byla i před inkriminovaným momentem jasně lepší hráčkou. Turnajová čtyřka, jež měla v úvodním kole volný los, se prezentovala přesným a agresivním tenisem. Ve čtvrtfinále narazí světová dvanáctka na lepší z dvojice Kalininová (UKR) – Samsonovová (RUS).
WTA Kluž (Krytý tvrdý povrch)
0:2
2:6
1:6
Parádní utkání odehrála na závěr čtvrtečního programu halového podniku v rumunské Kluži Karolína Plíšková (78.). Bývalá světová jednička dala vzpomenout na nejlepší léta své kariéry a po naprosto suverénním výkonu prolétla na akci WTA 250 do čtvrtfinále. Camilu Osoriovou (101.) z Kolumbie deklasovala jednatřicetiletá Češka za pouhých 56 minut poměrem 6:2 a 6:1. Plíšková ztratila po vlastním prvním podání jen čtyři výměny a soupeřku připravila hned šestkrát o servis. Dvě střetnutí vyhrála v rámci jedné akce po dlouhých deseti měsících. O semifinále si turnajová debutantka zahraje v pátek proti šestatřicetileté Italce Saře Erraniové (98.), někdejší žebříčkové pětce.
Challenger Nottingham (Krytý tvrdý povrch)
2:1
6:4
5:7
6:3
Dramatický zápas plný brejků končí nakonec lépe pro českého hráče, který po více jak dvou a půl hodinách poráží Němce Möllera 6:4, 5:7 a 6:3. Viděli jsme dlouhé výměny, zvraty i emoce. V dalším kole na českého tenistu čeká Francouz Matteo Martineau. Děkujeme za pozornost, přejeme pěkný zbytek dne.
Challenger Čennaj (Tvrdý povrch)
1:2
2:6
6:0
2:6
Dalibor Svrčina vyřadil na challengeru v indickém Čennaí bývalého hráče první světové stovky Jevgenije Donského 6:2, 0:6, 6:2. Po nepovedeném druhém setu, kdy hlavně v závěru projevoval rozladění nad vývojem zápasu, se znovu zvedl. Ve třetí hře rozhodující sady prolomil podání soupeře, brejk sice nepotvrdil, ale potom vyhrál zbylé čtyři gemy. V souboji o semifinále si to rozdá s domácím Mukundem nebo Tunisanem Ešargim.