ATP Marseille (Krytý tvrdý povrch)
2:0
6:3
6:4
Tomáš Macháč (66.) bude na halovém podniku ATP 250 ve francouzském Marseille pokračovat už jen ve čtyřhře. Ve dvouhře podlehl v pátečním čtvrtfinále nejvýše nasazenému Hubertu Hurkaczovi (8.) z Polska, s nímž prohrál za 62 minut 3:6 a 4:6. Macháč se za celé utkání nedostal na příjmu k jedinému brejkbolu, sám přitom svůj servis v obou dějstvích jednou ztratil. Světová osmička prohrála po svém prvním podání pouhé tři výměny a dopomohla si k postupu do semifinále i jedenácti esy.
WTA Abú Zabí (Tvrdý povrch)
0:2
5:7
4:6
Barbora Krejčíková svou stíhací jízdu ve čtvrtfinále v Abú Zabí nedotáhla a stejně jako loni nestačila na Ljudmilu Samsonovovou. Zápas hodně ovlivnil hned začátek, kdy si Krejčíková prohrála servis z 30:0. Následně neměla na returnu dlouho nic, až v desátém gamu využila hned svůj první brejkbol. Nicméně z dalších devíti gamů putovalo sedm na konto Rusky. Ve druhém setu tak platil stav 5:2 o dva brejky. Krejčíková ještě zdramatizovala druhou sadu a měla dva brejkboly v jednom balení na 5:5. První odvrátila Samsonovová prasátkem, druhý vítězným míčem na lajnu.
WTA Kluž (Krytý tvrdý povrch)
2:0
6:2
6:0
Karolína Plíšková (78.) odehrála na halovém podniku WTA 250 v rumunské Kluži další parádní utkání a postoupila po roce a půl do turnajového semifinále. Na závěr pátečního programu deklasovala jednatřicetiletá Češka na centrálním dvorci za pouhých 61 minut o pět let starší Saru Erraniovou. Zkušenou Italku, která do té doby neztratila na akci ani set, doslova rozstřílela poměrem 6:2 a 6:0. Příští soupeřkou Plíškové bude britská kvalifikantka Harriet Dartová (103.), kterou dosud v obou vzájemných zápasech porazila.
Challenger Nottingham (Krytý tvrdý povrch)
0:2
3:6
2:6
Zdeněk Kolář (192.) na challengeru v Nottinghamu dohrál ve čtvrtfinále. V tamní hale nedokázal najít recept na servis Mattea Martineaua (250.), který ani jednou neprolomil. Francouzovi se naopak povedlo podání českého tenisty prorazit čtyřikrát a za hodinu a 15 minut zvítězil 6:3, 6:2.
Challenger Čennaj (Tvrdý povrch)
0:2
3:6
3:6
Dominik Palán (331.) se na challengeru v indickém Čennaji o čtvrtfinálové překvapení nepostaral. Třiadvacetiletý Čech v pátek podlehl na centrálním dvorci domácí jedničce Sumitu Nagalovi (121.). Nasazená dvojka neztratila v hodinu a půl dlouhém střetnutí ani jednou servis a zvítězila i díky třem brejkům dvakrát 6:3.
1:2
7:66
2:6
4:6
O účast ve finále si Dalibor Svrčina zahraje s druhým nasazeným Sumitem Nagalem (121.), který dnes v dalším česko-indickém souboji porazil Dominika Palána 6:3 a 6:3.