Pohár Billie Jean Kingové (Krytý tvrdý povrch)
2:0
6:4
6:3
Anna Karolína Schmiedlová zvádla celkom náročný zápas proti neznámnej mladej slovinskej tenistke Ele Nale Miličovej, ktorá predviedla solídny výkon a nemá sa za čo hanbiť. V prvom sete to už naozaj nevyzeralo dobre pre Schmiedlovú, keďže Miličová v ňom viedla 3:1 a 40:0 na podaní, ale napokon tú hru stratila a možno to bol rozhodujúci moment zápasu, keďže Schmiedlovej vyšiel aj záver prvého setu a vyhrala ho 6:4. Aj v druhom sete pokračovala hra s množstvom brejkom, keď Miličová neudržala podanie ani raz z piatich pokusov a Schmiedlová v ňom stratila podanie "iba" trikrát, čo jej napokon stačilo na víťazstvo v dvoch setoch. Avšak určite to nebol jednoduchý zápas pre Schmiedlovú, ktorá hlavne na začiatku bola zaskočená agresívnou hrou Miličovej a až postupne sa ňu dokázala adaptovať, napokon rozhodli určite aj väčšie skúsenosti a Schmiedlová zvládla lepšie kľúčové momenty zápasu. Slovensko tak získalo úvodný bod v súboji proti Slovinsku a priblížilo sa tak k postupu na záverečný turnaj pohára Billie Jean Kingovej. Uvidíme však či pozíciu favoritky potvrdí o chvíľu aj Viktória Hrunčáková, ktorá môže pridať veľmi dôležitý druhý bod. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa pri športových online prenosoch znova nabudúce!
2:1
6:1
5:7
6:3
Viktória Hrunčáková v prvom sete nemala žiadne problémy so slovinskou jednotkou Veronikou Erjavečovou, keďže získala hneď dva brejky a svoje podanie nestratila ani raz, keď sa jej podarilo odvrátiť viacero brejkbalov, a tak v ňom vyhrala jednozančne 6:1.V druhom sete tiež získala dôležitý brejk, ale následne záver vôbec nezvládla, keď nevyužila dva mečbaly na returne a následne stratila aj dvakrát podanie, takže Erjavečová si vybojovala rozhodujúci po otočke z 3:5 na 7:5. Do tretieho setu vstúpila lepšie Hrunčáková a viedla 2:0, potom však opäť poľavila a Erjavečová zrazu otočila na 3:2. Našťastie však od tej chvíle Hrunčáková stratila len pár loptičiek a vyhrala všetky zvyšné štyri gemy, takže tretí set doviedla do víťazného konca výsledkom 6:3, keď využila svoj celkovo tretí mečbal v zápase. Aj v tomto zápase tak Hrunčáková potvrdila pozíciu favorita a po piatku slovenská ženská tenisová reprezentácia vyhráva nad Slovinskom už 2:0 v súboji o postup na záverečný turnaj Billie Jean Kingovej. Zajtra tak o víťazstve bude môcť rozhodnúť už Schmiedlová, ktorá v súboji jednotiek vyzve práve Erjavečovú. Ak sa tak nestane, tak ďalší pokus bude mať Hrunčáková v súboji s Miličovou. Ak by však Slovinsko vyhralo obidve ve dvojhry, tak o víťazovi sa rozhodne až v záverečnej štvorhre. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám rpíjemný zvyšok piatkového večera!