WTA Birmingham (Tráva)
0:2
2:6
3:6
Premiérový zápas na trávě Petra Kvitová zvládla. Za hodinu a 24 minut splnila roli favoritky a podruhé v kariéře poráží Terezu Smitkovou. Nasazená sedmička turnaje a světová šestnáctka zaútočil v obou sadách vždy ve třetí hře, kdy sebrala soupeřce servis a poté ještě v závěru každé sadě znovu. Sama naopak nezaváhala ani jednou a snadno postoupila do druhého kola.
0:2
5:7
5:7
Kateřina Siniaková postupuje do dalšího kola turnaje v Birminghamu. V dnešním utkání totiž porazila japonskou soupeřku Nao Hibinovou po dvou setech 7:5. Kateřina byla po většinu času lepší tenistkou, ale konce setů jí úplně nešly. Obzvláště ten druhého setu, kdy až napotřetí doservírovala utkání. To se hodně zdramatizovalo, ale nakonec skončilo pro Siniakovou dobře a my se tak na ní můžeme těšit v dalším kole.
0:2
5:7
6:71
Ashleigh Bartyová porazila ve dvou vyrovnaných setech českou naději Markétu Vondroušovou a postupuje v Birminghamu do osmifinále!

V úvodní sadě měla česká tenistka více příležitostí k brejku. Hned pět brejkbolů ale zahodila a tak mohla Bartyová ten svůj jeden za stavu 6:5 pro Australanku využít. Do druhé sady vstoupila o něco lépe Vondroušová, která dokázala prorazit hned druhé podání soupeřky. Mohla celý set doservírovat do vítězného konce, ale neproměnila čtyři setboly a musel rozhodnout až tiebreak. V něm již naprosto dominovala Australanka, která tak postupuje do osmifinále.

Právě v osmifinálovém zápase se Bartyová střetne s další českou tenistkou Barborou Strýcovou!
1:2
7:5
6:77
5:7
Je konec! Lucie Šafářová udolala po 160 minutách hry Dominiku Cibulkovou 5:7, 7:6, 7:5. Sledovali jsme velmi pohledný zápas. Lucie přestála v tiebreaku druhé sady dva mečboly soupeřky a ve třetím setu se zase dokázala oklepat ze ztraceného servisu. Ten si vzala v osmém gemu zpět a dalším brejkem pak celé utkání ukončila. Pochvalu za předvedený výkon si ale zaslouží obě tenistky.