Žižkov – Třinec 1:2 (kon.) | Kladno – Dukla Praha 0:2 (kon.) | Čáslav – Karviná 1:1 (kon.)
SK Kladno
0:2 (0:1)
FK Dukla Praha
Neděle 17.10.2010, 15:00 • Stadion Františka Kloze, Kladno (kapacita: 4000) • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemné odpoledne z Kladna. Na stadion Františka Kloze dnes přijíždí druhý tým tabulky - FK Dukla Praha, která dnes změří síly s exligovým SK Kladno. Do Kladna dnes zavítá jako soupeř i Jan Suchopárek. Kladenský odchovanec se však nebude měřit s hráči na hřišti, protože působí v Dukle jako asistent trenéra Luboše Kozla.

Hostům se zatím v sezoně daří. Druhá příčka jim patří se ziskem 22 bodů. Lepší je už jen Vlašim, která nasbírala bodů 27. Právě minulé kolo bylo soubojem o první příčku. Dukla prohrála na hřišti Vlašimi 2:1.Hosté se však mohou chlubit nejlepší obranou v lize, inkasovali pouhých šest branek! Jediný, kdo se Dukle může rovnat, je ku podivu Vlašim. Ta inkasovala také šestkrát.

Kladno naopak potřebuje zabrat. Exligovému celku se ve ll. lize vůbec nedaří. Kladnu patří až 12. příčka. V posledním kole navíc Středočeši vyhořeli v Hlučíně, kde poslednímu celku tabulky odevzdali tři body. Utkání rozhodly také tři pokutové kopy, Kladno nakonec prohrálo 3:2. Dnes má tedy co napravovat.

SK Kladno: Tesař - Procházka, Samek, Hyský, Kučera - Bartoš, Cigánek, Holub, Wojnar, Kabele - Vukovič.

FK Dukla Praha: Rada - Šmíd, Pospíšil, Vorel - Hanousek, Hašek, Šiml, Malý - Chigou, Svatonský, Vrzal.

Rozhodčí: Drábek - Ubias, Jiřík.

Domácí začínají zprava doleva a mají úvodní výkop.

1

1
    Utkání začalo opatrně. Ani jeden tým se dopředu moc nežene.

2
    První faul utkání. Podražen byl Hyský, ale ještě na polovině Kladna.

3
    V ofsajdu přichycení Chigou.

3
    Kabele se pokoušel uvolnit Holuba do vápna, přihrávka však byl příliš dlouhá.

4
    Holub byl faulován Šimlem. I když připadalo mi to osobně jako čistý zákrok.

5
    Na Procházkův zajímavý centr nedoskočil Samek.

5
    Procházka fauloval u pomezní čáry Malého.

6
    Tentýž hráč ale nsáledný centr odvracel.

6
    Další faul. Hyský poslal na zem Vrzala zhruba 25 metrů od branky.

7
    Pavel Hašek to zkusil přímo na bránu a neminul o moc.

7
    Cigánek krásně přenesl hru na Procházku, ten vysouval Kabeleho. Tomu však zkřížil cestu Vorel. Je tady aut.

8
    Který hodil Kučera až do vápna. Rada nedůrazně vyboxoval ke Kabelemu, který ale nápalil míč vysoko i vedle.

9
    Cigánek opět v pozici rozehrávače. Jeho pobídku ale špatně zpracoval Bartoš a Kladno o míč přišlo.

10
    Kabele si pomohl při zpracování rukou.

11
    Svatonský zastavil unikajícího Procházku a dostává důrazné napomenutí.

12
    Hašek svým nákopem nikoho nenašel.

13
    Pospíšil zkusil vystřelit z dobrých 35 metrů. Přestřelil.

14
    Dukla má mnohem častěji míč na kopačkách, ale zatím nic kloudného nevymyslela.

14
    Svá slova beru zpět. Svatonský ze strany odcentroval a Chigou se dostal ke střele. Tu zablokoval na poslední chvíli skluzem Kučera.

15
    Bartoš si šel pro faul, ale hosté ho připravili o míč a nakonec z toho nebyl ani roh.

16
    Haška zastavil Kabele.

17
    Hanousek vybojoval míč pro Vrzala, jehož centr však nedoplachtil ke Chigouovi.

19
    Kladno dopředu v těchto chvílích neexistuje. Hosté v klidu kombinují a čekají na šanci.

19
    O kterou se teď špatným zpracováním a následným faulem připravil Svatonský.

20
    Samek špatně nahrál Bartošovi, jenže Hanouskův centr odvrátil Kučera.

21
    Chigou si chtěl vymodlit penaltu. Sudí Drábek ho nevyslyšel.

22
    Tesař nedůrazně odvracel centrovaný balon. Hosté se k němu ale už nedostali.

23
    Vorel trefil v hlavičkovém souboji Kabeleho loktem asi 40 metrů od branky.

23
    Procházka ale necentroval špatně. Hosté odvrátili jen před vápno, kde Holub prověřil Radu.

24
    Po faulu na Chigoua budou hosté kopat hodně přísnou penaltu.

24
    Za protesty vidí žlutou kartu Tesař.

25
    Dukla právě vstřelila branku!
    DANI CHIGOU nedal Tesařovi šanci. Domácí brankář sice vystihl směr, ale střela šla pod břevno a tam kladenský brankář nedosáhl.

26
    Samek zastavil centr na Chigoua.

28
    Kladenští už musí útočit. Cigánek si ale s Vukovičem nerozuměl.

29
    Teď pro změnu Holub špatně nahrál opět Vukovičovi.

32
    Jenže Kladno špatně rozehrálo. Hosté se dostali ke dvěma střeleckým pokusům. Ani jeden neprošel až k Tesařovi.

33
    Kladenský kapitán Jan Procházka si doslova prorazil cestu přes Svatonského. Borec hostů byla ale bez míče a Drábek vytáhl žlutý kartónek.

34
    Následný centr domácí neodvrátili dobře a Svatonský z dobré pozice přestřelil.

35
    Kladenští se utápí v nepřesnostech.

35
    Kučera ubránil Svatonského za cenu autu.

36
    Cigánek zahnal Bartoše k rohovému praporku.

36
    Kde kladenský obránce vybojoval aut.

37
    Chigou dostal míč do souboje proti Kučerovi. Na kličku si ale nevěřil a jeho střelu bez problémů chytil Tesař.

39
    Pokutový kop také pro Kladno. Procházka hlavou přiťukl Holubovi, kterého fauloval Vorel!

40
    Kučera kopl penaltu hodně špatně a Rada jeho pokus vyráží!

41
    Cigánek vybojoval roh.

41
    Centr Cigánka našel úplně volného Samka. Ten si však v pozici pro střelu nohou vybral zakončení hlavou a míč k Radovi ani nedošel.

42
    Cigánek nepřesně hledal Vukoviče. U míče je tedy Dukla.

43
    Vukovič se zlobil na Cigánka, ten místo přihrávky postupoval sám. Nakonec ale vystřelil a vybojoval alespoň roh.

44
    Ten propadl na zadní tyč, jenže hráči Kladna jen sledovali balon a když už se do něj chtěl Procházka opřít, pomohl si faulem na obránce.

45
    Bartošův tečovaný centr skončil kladenským rohem.

45
    A opět se dostal k hlavičce Martin Samek. Rada si ale poradil.

Je tady konec prvního poločasu. Rozhodčí Drábek v něm nic nenastavil. Viděli jsme ale zajímavou první půli. Dukla byla polovinu poločasu lepším týmem a odměnou jí byl pokutový kop, který proměnil Chigou. Poté se chvilku nic nedělo, následně však převzali otěže utkání domácí. Jenže si nevytvořili ani pořádnou šanci, kromě jedné. Ve 39. minutě fauloval Holuba Vorel. Míč si na značku pokutového kopu postavil Štěpán Kučera. Jenže co říct, takhle se penalty prostě kopat nemohou!

46
    Ještě před druhým poločasem se bude střídat. Na hřiště přichází Michal Zachariáš, naopak v kabině už zůstal Pavel Bartoš.

46

46
    A Zachariáš se hned uvedl faulem na Šmída.

47
    Vrzal se sice hezky dostal kolem Procházky, ale nepodpořil to dobrým centrem.

48
    Cigánek fauloval právě Vrzala na polovině hřiště.

48
    Wojnar svůj centr hodně přetáhl a Rada ho nikým neatakován v klidu chytil.

50
    Procházkova přihrávka do vápna neprošla.

50
    Zachariáš přetaženým centrem hledal Kabeleho, tomu míč na volej hlavou odpálil Hašek.

51
    Pospíšil dostal zblízka nepříjemně míčem do obličeje, což si vynutilo přerušení hry a ošetření.

51
    A hosté sportovně vrátili míč na kopačky domácích.

52
    Zachariáš po hezké akci domácích narážel na vápně Cigánkovi, kterému však střela nesedla.

53
    Hosté si zkomplikovali rozehrávku a Zachariáš vybojoval roh.

53
    Domácí ho rozehráli nakrátko. Wojnarův centr však nikdo z nich do branky nedopravil.

54
    Kladno je teď mnohem aktivnější, než Dukla.

54
    Samek našel hlavičkou Vukoviče, ten ale stál v ofsajdu.

56
    Kabele v dobré pozici vybojoval "pouze" rohový kop.

56
    Ten doplachtil na hlavičku Vukoviče. Kladenský útočník byl ale tísněn a nezakončil razantně.

56
    Ve druhém poločase nenápadní hosté se dostali do slibné příležitosti. Svatonský se uvolnil na čáře, jeho centr před prázdnou branku ale zhruba o metr nedostihl Chigou.

58
    Aktivní Procházka neobešel Pospíšila a následně ho navíc fauloval.

58
    Vrzal přichycen v ofsajdu.

59
    Domácí teď ale hrubě chybovali a nabídli PETROVI MALÉMU brejk. Hostující záložník dvakrát vyškolil Hyského a následně poslal míč podél Tesaře. Na brankové čáře ho nedostihl ani Samek.

61
    Kabeleho ránu zastavila obrana hostů.

61
    Procházka zastavil Pospíšila.

62
    Samek krásně našel Procházku, ten si však ve vápně nevěřil na kličku a hledal Zachariáše. Ani přihrávka se mu ale nepovedla. Zachariáš jí na dlouhou nohu jen prodloužil k Radovi.

64
    Haškův centr zablokoval Kabele na rohový kop.

65
    Rohový kop nezahráli hosté špatně. Jenže pěkný centr nikdo z hostů nezasáhl. Naopak domácí šli do brejku, ale Zoubkovu přihrávku špatně zpracoval na vápně Vukovič a o šanci se připravil.

66
    Centr Malého se snažil Chigou zasáhnout nůžkami. Míč ale špatně trefil. Akce ale dohrál Vrána a vybojoval roh.

67
    Ten hezky prodloužil Vorel, ale na zadní tyči byl dříve kladenský obránce před Haškem.

68
    Cigánek nenašel křížným pasem Zoubka.

68
    Zoubek špatně nahrál Wojnarovi a Kladno o míč opět přišlo.

70
    Sudí Drábek teď zapískal ve vápně faul Kladna. I když asi nikdo neví komu a za co.

70
    Vorel si pomohl na půlce rukama v souboji se Zachariášem.

70
    Procházka poslal do vápna velmi dobrý centr, jenže hráči Kladna působili v této chvíli jako diváci.

71
    Roh pro Kladno.

71
    Odvrátil na přední tyči Hašek.

72
    Hašek poslal do vápna zajímavý centr, který ale Kladno odvrátilo.

72
    Hanousek si v souboji s Kabelem pomohl faulem. Standartní situace přibližně 30 metrů od Radovy branky.

73
    Procházka rozehrál nakrátko s Wojnarem, jehož centr odvraceli hosté na rohový kop.

74
    Vrzal se protancoval mezi kladenskými obránci a nahrál Vránovi. Jeho centr domácí odvrátili.

75
    Haškovu střelu z ideální pozice obrana Kladna nepropustila.

75
    První opravdu velká šance Kladna. Holub se uvolnil z úhlu a jeho ránu vytáhl Rada. Kladenský záložník už byl příliš blízko Radovi.

76
    Chigou si nepřišel na Procházku.

77
    Hosté střídají. Svatonského nahradil Berger.

78
    Vukovič nedoskočil na Kabeleho centr.

78
    Právě Berger se snažil vysunout Chigoua. Procházka měl ale rychlejší reakce, než útočník Dukly.

79
    Zachariáš nechal míč projít za čáru, Kladno vhazuje kousek od rohu.

80
    Procházka opět zvolil dlouhý aut, pro který si v klidu vyběhl Rada.

80
    Cigánek si vůbec nerozuměl se Zoubkem. Hosté ale pohrdli šancí na brejk.

81
    Zoubek opět poslal naprosto neškodný balon do šestnáctky.

82
    Wojnar nakopl míč směrem k Vukovičovi. Ten souboj prohrál.

82
    Opět dvojí střídání. Cigánka nahrazuje Coufal. A....

82
    ....Malého Ondřej Kučera.

1157 diváků se přišlo dnes podívat na fotbal do Kladna.

84
    Samek už se vysunul na hrot a teď jen těsně nedosáhl na přihrávku Kabeleho.

84
    Coufal dával těžkou malou domů. Tesař si však "pohrál" s Chigouem.

86
    Teď byl Wojnar ve vápně podražen. Sudí Drábek ale třetí penaltu v zápase neodpískal.

86
    Chigou přichycen v ofsajdu.

87
    Faul Hanouska na Zachariáše. Kladno se ještě snaží s výsledkem něco udělat.

88
    Další výborný centr Procházky, na který nabíhali hned tři hráči Kladna. Samek ale hlavou trefil před ním stojícího obránce!

89
    Vrána vybojoval aut u rohového praporku.

89
    A následně je tu i roh.

89
    Hašek teď ze šedesáti metrů poslal malou domů.

90
    Berger se po špatné rozehrávce Kladna dostával sám před Tesaře, ale míč se mu zamotal pod nohy a z akce nebylo nic.

90
    Hašek nenašel recept na Hyského.

90
    Nastavovat se bude jedna minuta.

90+1
    Rada vyboxoval k Zachariášovi, ten však měl míč na dlouhou nohu.

90+1
    Chigou trošku komicky uklouzl dvakrát po míči. To už ale hosty netrápí.

A je tady konec. Kladno se utápí ve spodní části tabulky víc a víc. Dukla dnes bere v Kladně 3 body za výhru 0:2, o kterou se postarali Chigou z penalty a Malý. Domácí ve druhé půli sice hodně přidali, ale moc šancí si přesto nevytvořili. Hosté byli ve druhé půli pasivnější a čekali na šance. Ty nakonec přišly a Dukla pojistila svoje vedení a to udržela až do konce. Ode mne je to vše, přeji příjemný zbytek víkendu. (16:50:53)