Kometa Brno – Zlín 4:2 (kon.) | Pardubice – Litvínov 4:3 (po pr.) | Vítkovice – K. Vary 2:1 (po s.n.)
Plzeň – Liberec 3:2 (kon.) | Kladno – Třinec 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 2:1 (kon.)
Slavia – Sparta 2:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:3 (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 31.10.2010, 17:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

65:00
    Konec zápasu. Eaton tedy zázračně dohnal dvoubrankovou ztrátu a díky dvěma lišáckým brankám Adama Pineaulta si připisuje dva body do tabulky. Nejlepší hráči: Petr Koukal (PCE) a Jaroslav Kracík (LIT). Pro dnešek to je z ČEZ Areny vše, nashledanou. Další domácí utkání sehraje úřadující mistr ve čtvrtek, kdy přijede tým Českých Budějovic. (19:25:46)

63:43
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto! Stejně jako při vyrovnávající brance se prosazuje podobně nečekanou ranou z úhlu ADAM PINEAULT. Asistence: Rastislav Špirko.

62:23
    Rákos posunul na Píšovu, po jehož střele Hübl vyrazil pouze do Koláře I, od kterého se puk odráží naštěstí pro hosty na zadní mantinel.

61:38
    Jillson na hraně ofsajdu posunul na Somíka, jenže ten už před brankou Špirka nenašel.

60:48
    Jareš vyzkoušel pozornost Růžičky, když z úhlu nepříjemně vypálil. Domácí brankář zakročil ramenem.

60:00
    Konec třetí třetiny. Následovat bude pětiminutové prodloužení.

59:48
    Nepřesná rozehrávka domácích dostává k puku hosty.

59:24
    Nakládal si neporozuměl se spoluhráči, a tak tu máme ofsajd, po kterém se vhazuje ve středním pásmu.

58:43
    Po dlouhé pasáži hry musel zasahovat i na druhé straně brankář Růžička. Poradil si výborně, a tak se bude vhazovat po jeho levici.

58:20
    Domácí svírají hosty v obranném pásmu, ale bez střelby.

57:32
    Špirko se zpoza branky krásně obtočil kolem obránce hostí a vypálil. Bohužel pro domácí si nevšiml volného Pineaulta, který mu sjížděl před branku.

56:46
    Libor Pivko v ideální pozici hraničně atakován jedním z hostů, jenže ani tentokrát se vylučovat nebude. Přesto mají domácí v posledních vteřinách místy drtivý tlak.

56:02
    Zákrok na hranici pravidel teď mohl hosty poslat do čtyřech, jenže se vylučovat nebude a hra pokračuje 5/5.

54:04
    Oddechový čas pro hosty.

54:03
    Místní specialita dvou slepených branek v závěru třetí třetiny je znovu k vidění v ČEZ Areně. ADAM PINEAULT sice byl ve velmi těžkém úhlu, ale přesto se pokusil zakončit a to domácím vyšlo. Dosud bezchybný Hübl se musí červenat, protože ho domácí forvard nachytal nečekanou ranou nad vyrážečku. Asistence: Branislav Mezei.

54:19
    Eaton ještě neříká poslední slovo a vrací se do utkání. Koukal našel Koláře I, který od zadního mantinelu našel v předbrankovém prostoru volného LIBORA PIVKA, a ten snižuje prudkou ranou pod lapačku Hübla na 2:3 z pohledu domácích. Asistence: Jan Kolář I a Petr Koukal.

54:04
    Aktivní Rákos se zpoza branky pokusil zakončit. Jenže hostující obrana pro jeho počínání neměla pochopení.

52:54
    Nepříliš atraktivní pasáž třetí třetiny zakončuje ranou od mantinelu Adam Pineault. Jaroslav Hübl si s jeho pokusem bez vážnějších problémů poradil.

51:18
    Rákos přenechal na Pivka. Druhý jmenovaný vypálil sice prudce, jenže mimo branku hostů.

50:29
    Černý pěkně prostrčil na Lukeše, který ze strany ujížděl na Růžičku. Domácí strážce branky však předvedl dobrý zákrok a střelce třetí branky vychytal.

50:08
    Nahozený touš raději Jaroslav Hübl pozdržel v lapačce. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

49:10
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté odskakují na dvoubrankový rozdíl. Mezei ve vlastní třetině nepochopitelně rozehrál na hůl FRANTIŠKA LUKEŠE, který v úniku zakončuje přízemní ranou bezchybně k pravé tyčce. Bez asistence.

48:12
    Velký nápor Eatonu! Domácí teď drží hosty v jejich obranném pásmu a nebýt vynikajícího Hübla a trochy štěstí, bylo by srovnáno. Buchtele nejprve orazítkoval tyč, načež pálil bek Kolář II, ale hostující brankář i tentokrát zasahuje bezchybně.

47:13
    Litvínov již hraje v plném počtu.

47:08
    Viktor Hübl vyhazuje.

47:01
    Kolářova tečovaná rána se dostala ke Starému, jenže ten byl příliš blízko hostujícímu brankáři, a tak se mu nepovedlo ideálně zakončit.

46:20
    Mezeiova rána od modré ani následná dorážka nekončí za hostujícím brankářem. Ten teď hosty svými zákroky drží nad vodou.

45:20
    Výborný Hübl! Adam Pineault v ideální pozici zakončoval přízemní ranou k pravé tyči, tak se ale vymrštil hbitý beton hostujícího brankáře.

45:13
    Přesilovka pro Eaton. Jiří Gula dostává dvě minuty za hákování.

45:06
    Rákos v signalizované výhodě našel před brankou Kousala, který ale v dobré pozici netrefil klec.

44:21
    Kaberleho hrubice v obranném pásmu dostala k puku Lukeše. Ten však bohužel pro hosty napálil jen před sebou stojícího Nakládala.

43:30
    A poradil si výborně i s pokusem Somíka, jenž bleskově střílel.

43:02
    Píšova rána od modré končí na vyrážečce Hübla, který si s prudkou ranou poradil výborně.

42:12
    Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

41:32
    Ručínský již je na ledě a hraje se 5/5.

40:40
    Kracík prošel obranou domácích a už se chystal zakončit. Jeden z domácích beků však výborně zakročil a vypíchl mu puk.

40:09
    Pardubice začínají icingem. Vhazuje se před Růžičkou.

40:01

Eaton bude mít na začátku třetí třetiny ještě výhodu přesilovky. Ručínský na trestné lavici bude sedět ještě 1:32.

40:00
    Druhá třetina skončila. V ní se ujala nejprve rána Rákose, který bleskově srovnal na 1:1. Hosté však do třetí třetiny půjdou s vedením 2:1, které jim zajistil Marek Černošek. Ta začne asi v 18:37.

39:58
    Domácím se nepovedla kombinace a hostí vyhazují z pásma.

39:32
    Na konci třetiny ještě uvidíme přesilovou hru pro domácí Eaton. Martin Ručínský dostává dvě minuty za hákování.

39:02
    Jarešova tečovaná rána končí těsně vedle branky domácích.

38:01
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

36:54
    Znovu Starý, ale ani tentokrát ČEZ Arena neslaví. Domácí útočník v ideální pozici ještě možná zbytečně hledal Koukala, který v těžkém úhlu přiliš možností v zakončení neměl. Puk se následně opět dostal na hůl Jana Starého, ale ten pálil pouze do připraveného brankáře hostí z Litvínova.

36:28
    Delší pasáž bez přerušené hry zakončuje až střela Starého. Který se do zakončení dostal po nahrávce Koláře I. Rána však nebyla příliš prudká, a tak si ji Jaroslav Hübla pohlídal.

35:01
    Rákos krásně zásobuje spoluhráče svými pasy, ale ani jednou z toho není branka. Při druhé situaci domácí forvard našel Kaberleho, ale ten v palebné pozici míjí klec.

34:21
    Rákos málem nachytal povyjetého Hübla, ale hostující brankář s trochou štěstí zakročil lapačkou.

32:11
    Špirko posunul na unikajícího Koláře I. Ten o mantinelu vypálil pouze do vyrážečky Jaroslava Hübla, který střelu kontroloval.

31:38
    Pěknou akci hostí chtěl ještě vyšperkovat přihrávkou Viktor Hübl, jenže tuhle myšlenku zastavuje domácí obrana.

31:25
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Růžičku.

30:46
    Rákos zpoza branky hledal volného Zohornu, ale tomu se puk zastavit nepodařilo.

29:46
    Velký závar před Růžičkou. Nejprve Kubát a po něm i jeho kolega Gerhát málem skórovali. Puk se dlouhé vteřiny proháněl po brankovišti, ale při domácích stálo štěstí.

28:43
    Hosté jdou do vedení až teď. Krásnou nahrávku Kracíka do středu hřiště proměnil dvě vteřiny před vypršením trestu Jillsona pěknou tečí MAREK ČERNOŠEK. Asistence: Jaroslav Kracík.

27:40
    Kubinčák dostal trochu prostoru a málem udeřil. Rychlé převzetí puku podpořil následnou ranou. Ta ale naneštěstí pro hosty skončíla těsně nad brankou Růžičky.

27:27
    Hra se v přesilovce hostí zatím hodně kouskuje. Po již několikátém přerušení se bude vhazovat po pravici domácího brankáře.

26:48
    Píša po vhazování v obranném pásmu okamžitě vyhazuje.

26:45
    Za hru vysokou holí je vyloučen Jeff Jillson.

26:37
    Koukal nenašel nikoho, a tak puk končí na zakázaném uvolnění. Vhazuje se po pravici Růžičky.

26:07
    Bartek se prosmíkl podél mantinelu a svižně vypálil. Hostující brankář dobře zakročil lapačkou.

25:32
    Pineault vypálil, ale puk se po mnoha odrazech dostal až na hůl Špirka, který měl před sebou odkrytou klec. Domácí forvard však trefuje pouze ležícího Hübla.

25:01
    Hosté jdou velmi aktivně za druhou brankou. Dlouho pasáž v obranném pásmu domácích ukončil až Jánský, který z těžkého úhlu minul.

23:50
    Kubinčákova rána končí pouze na bruslích jednoho z bránících hráčů Eatonu.

22:36
    Eaton proměnuje přesilovou hru a z kraje druhé třetiny vyrovnává. Špirko krásně projel až k brance, kde našel DANIELA RÁKOSE, který i s trochou štěstí tvrdou ranou propasíroval touš mezi betony Hübla. Asistence: Rastislav Špirko a Jakub Nakládal.

22:03
    Somíkova rána z těžkého úhlu končí pouze na helmě hostujícího brankáře. Gerhát následně vyhazuje.

21:19
    Odvážný průnik Pivka zastavuje hostující obrana.

21:01
    Marek Černošek dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

20:01

20:00
    První třetina skončila. Velmi svižný hokej v úvodu nevydržel dlouho, a tak první část nebyla příliš hokejově pohledná. Přesto se v závěru prosadil Kracík a hosté půjdou do druhé třetiny s jednobrankovým vedením. Druhá třetina začne asi v 17:47.

19:55
    Mezei ještě mohl v závěru třetiny šťastně srovnat, ale jeho tečovaná rána končí těsně vedle.

19:14
    Velký závar před Růžičkou končí první brankou dnešního duelu. Dnes zatím velmi aktivní JAROSLAV KRACÍK se zjevil před domácím brankářem a vypálil. Ten si puk poté nešťastně srazil za svá záda. Asistence: Peter Jánský.

18:32
    Domácí hrají v plném počtu.

18:12
    Mezei vyhazuje.

17:33
    Kubát na útočné modré nepřesně rozehrál a hosté jsou venku z pásma.

16:59
    Další úspěšný zákrok si brankář Růžička připisuje po ráně Lukeše.

16:37
    Jarešova skákává střela po vhazování končí na betonech domácího brankáře.

16:32
    Daniel Rákos dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

15:58

15:22
    Kubát znovu vyhazuje.

14:45
    Hosté zatím vyhazují jeden puk za druhým a Eaton v útočném pásmu prakticky neexistuje.

13:58
    Martin Ručínský odchází na trestnou lavici. Dvě minuty dostává za hákování.

13:38
    Kubinčák prošel po pravé straně pěkně přes Mezeie, ale sám proti domácímu brankáří neuspěl.

13:22
    Velmi rozháraný part plný chyb na obou stranách končí ofsajd domácího forvarda Koláře.

12:02
    Po zakázaném uvolnění Eatonu se bude vhazovat po levici Růžičky.

11:21
    S návratem Rákose na led však mohl hostující celek jít do vedení. Osamocený Martin Ručínský ale netrefil táhlou ranou domácí klec.

11:08
    Hosté sice drží Eaton v obranné třetině, ale ke střelám to příliš nevede.

09:55
    Lukeš se dostal do úniku, ale nezakončuje přesně. Přes svoji výbornou pozici pálí pouze do dobře postaveného Růžičky.

09:21
    Daniel Rákos je prvním vyloučeným dnešního duelu. Dvě minuty dostává za vysokou hůl.

09:08
    Závar před Růžičkou po nahození Rindoše domácí obrana co nejdál od branky Pardubic.

08:01
    Další nebezpečná akce hostí končí střelou mimo branku Eatonu.

07:48
    Kracíkova krásná individuální akce na jejímž konci našel Jánského končí neúspěchem. Peter Jánský z velkého úhlu Růžičku nedokázal překonat.

06:12
    Lukešová dobrá bomba od modré vyděsil domácího brankáře, který však výborně zakročil levým betonem.

05:23
    Rákos nepřesvědčivě vyhodil a navíc nedokázal v souboji vybojovat puk pro svoje barvy. Toho využil Majdan, který táhlou ranou donutil Růžičku zakročit lapačkou na jedničku.

05:04
    Pěkná akce hostí končí pod lapačkou Růžičky. Ten dobře přikryl nebezpečnou nahrávku Kracíka bekhendem.

04:27
    Bartek přebral puk a nabruslil do útočné třetiny. Z křídla ujížděl sám na Hübla, ale byl v takovém úhlu, že si hostující brankář na jeho ránu v klidu počkal a likviduje ji.

03:44
    Eaton dlouho držel hosty v obranném pásmu, ale žádné větší ohrožení branky Litvínova není na pořadu. Jillsonovo nahození Jaroslav Hübl bezpečně ukryl v lapačce.

02:24
    První větší závar před Hüblem. Špirko dostal puk od Somíka a nahrával do brankoviště, kde si sjížděl Adam Pineault. Domácí forvard ale v ideální pozici minul puk. Následnou ránu hostující brankář vyráží.

01:27
    První přerušení hry je až po nepovedené střele Kubinčáka, která skončila vysoko nad domácí brankou.

00:37
    Na druhé straně nahození Kočího před branku zastavil Jareš bruslí.

00:19
    Hosté začínají prvním střeleckým pokusem, ten vyslal Viktor Hübl do betonu Růžičky.

00:01

HC Eaton Pardubice: Růžička (Svoboda) – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Radil, Rákos, Kousal - Buchtele.

Trenéři: Josef Jandač a Jan Votruba

HC BENZINA Litvínov: J. Hübl (Franěk) – Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Kousalík, Skuhrovec – Lukeš, V. Hübl, Černý - Kubinčák, Jenáček, Ručinský - Trávníček, Kracík, Jánský – Majdan, Gerhát, Rindoš – Gula.

Trenéři: Robert Reichel a Jiří Kučera

Rozhodčí: Minář, Smitka - Jílek, Jindra.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 23. Rákos (Špirko, Nakládal), 55. Pivko (Kolář I, Koukal), 55. Pineault (Mezei), 64. Pineault (Špirko) - 20. Kracík (Jánský), 29. Černošek (Kracík), 50. Lukeš

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Svoboda) – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Radil, Rákos, Kousal - Buchtele.

HC VERVA Litvínov: J. Hübl (Franěk) – Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Kousalík, Skuhrovec – Lukeš, V. Hübl, Černý - Kubinčák, Jenáček, Ručinský - Trávníček, Kracík, Jánský – Majdan, Gerhát, Rindoš – Gula.

Rozhodčí: Minář, Smitka - Jílek, Jindra