Kometa Brno – Zlín 4:2 (kon.) | Pardubice – Litvínov 4:3 (po pr.) | Vítkovice – K. Vary 2:1 (po s.n.)
Plzeň – Liberec 3:2 (kon.) | Kladno – Třinec 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 2:1 (kon.)
Slavia – Sparta 2:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 31.10.2010, 17:30 • Ško-Energo aréna, Mladá Boleslav • Tipsport extraliga

Boleslav ubránila těsný náskok a porážkou vedoucího týmu tabulky ukončuje své trápení. Děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek večera. (20:08:58)

60:00

59:45
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Mountfield odvolává brankáře, hraje se 5 na 5.

59:31
    Oddechový čas pro hosty.

59:31
    Boleslavský útok končí ofsajdem.

58:52
    Gulaš zamířil rovnou do kabiny. Trest odsedí Červený.

58:52
    Gulaš (CEB) vyloučen za držení hole, navíc inkasuje desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

58:01
    Bahenský zavezl puk a Vrbata se dostal ke střele. Ptáček ji srazil nad.

57:48
    Budějovický ofsajd.

57:11
    Matějovský nahodil puk ze středního pásma do ochranné sítě za Kovářem.

57:03
    Mikulík byl zasažen do obličeje, ale vylučovat se nebude.

56:15
    Matějovský přistrčil puk před bránu Padělkovi, jenž trefil pouze lapačku Kováře.

55:40
    Boleslav je stále aktivní, nesnaží se výsledek pouze bránit.

52:36
    Gulaš (CEB) vyloučen za hákování. Boleslav bude hrát až 31 sekund 5 na 3.

51:32
    Hosté vyhazují.

51:07
    Kašpařík (CEB) vyloučen za hákování.

50:45
    Boháčovi se dostalo před Kovářem velké pozornosti, k dorážce se proto boleslavský útočník nedostal.

49:02
    Boleslav pokračuje v klasické přesilové hře, zatímco Marušák míjí budějovickou bránu od modré čáry.

48:41
    Žabka vypálil od modré čáry do betonu Kováře.

48:28
    Mertl (CEB) vyloučen za držení.

48:12
    Nouza ukryl svou střelu za obránce, budějovický gólman zasahuje lapačkou. Vhazování.

47:30
    Vrbata ostře vypálil, Kovář kryje.

47:02
    Snopek (CEB) vyloučen za nedovolené bránění Divíška.

46:42
    Jindra (MBL) vyloučen za nedovolené bránění.

46:32
    Ofsajd Mladé Boleslavi.

44:58
    Žabka se pustil do útočného výpadu, střela byla tečována mimo.

44:23
    Matějovský tlačil puk znovu před bránu, a znovu tam nikdo z jeho spoluhráčů nestál.

44:04
    Boleslavské zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Schwarze.

42:50

42:10
    Matějovský vracel puk před Kováře, kde nestál žádný z jeho spoluhráčů.

41:18
    Domácí v plném počtu. Boleslav hraje přesilovou hru.

40:57
    Boleslav je ve čtyřech.

40:50
    Mikeska (CEB) vyloučen za nedovolené bránění.

40:24
    Ptáček zlomil při pokusu o střelu hokejku.

40:01

Ve druhé třetině se skóre neměnilo, přestože oba týmy několik velkých šancí měly. Boleslav se bude na začátku třetí třetiny, která začne přibližně v 19:27, bránit až 57 sekund ve třech.

40:00

39:49
    Mountfield rozebral bránící se trojici, Mikeska nastřelil tyčku!

39:38
    Novák nastřelil Divíška.

39:18
    Za vysokou hůl vyloučen Žabka (MBL). Hosté budou hrát dlouho 5 na 3.

38:57
    Vrbata (MBL) vyloučen za hákování.

38:29
    Boleslav se potřebovala zklidnit, raději proto vyhodila na zakázané uvolnění.

37:22
    Bahenský vystřelil od hrazení, Kovář neměl problémy.

34:01
    Oba jsou vyloučeni. Kašpařík (CEB) na čtyři minuty za hrubost, Jindra (MBL) na dvě minuty za hrubost. Boleslav hraje přesilovou hru.

34:01
    Kašpařík nesmyslně atakoval Schwarze a sklízí údery od obránce Jindry.

33:43
    Nouza přišel při přechodu útočné modré čáry o hokejku, z šance nic nebylo.

33:09

32:48
    Padělek šikovně ukrojil cenné sekundy z trestu.

31:49
    Boleslav vyhazuje.

31:09
    Žabka (MBL) vyloučen za hákování.

30:31
    Gulaš byl na hranici kruhu pro vhazování trestuhodně volný. Střela si přes rameno Schwarze do brány cestu nenašla.

29:46
    Loskotovi skočil do střely Tůma.

29:35
    Macháček předvedl individuální akci, navíc ji zakončil povedenou střelou. Kovář zasáhl vyrážečkou.

28:27
    Mikulík mířil z mezikruží mezi betony, Kovář je sklapl včas.

27:02
    Padělek zakončil spolupráci s Boháčem střelou do Kováře. Nevšiml si spoluhráče Vrbaty, který mohl zakončovat z lepší pozice.

26:16
    Gulaš vypálil ihned po přejetí modré čáry tahem, Schwarz stáhl puk lapačkou.

25:38
    Divíškova nepřesná zadovka skončila na holi soupeře.

25:03

24:30
    Jindrova rána byla zablokována. Kovář práci neměl.

23:10
    Mikulík se prodral do zakončení, Kovářovy tyče minul.

22:36
    Mertl (CEB) vyloučen za sekání.

22:04
    Od Dubnových bruslí putoval puk ke Schwarzovi, který byl u tyče pozorný.

21:31
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

20:23
    Budějovičtí jeli ve třech proti jednomu, jenže Šimánek nestihl včas nahrát a hosté o šanci přišli.

20:01

Boleslav byla v první třetině dravější a zaslouženě vede 2:1. Druhá třetina začne přibližně v 18:30.

20:00

19:44
    Gulaš mířil mezi betony, Schwarz byl pozorný.

19:18
    Domácí v plném počtu. Budějovice se k ničemu nedostaly.

18:38
    Boleslav se dobře brání.

17:18
    Za nedovolené bránění vyloučen Žabka (MBL).

17:08
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Branka PAVLA KAŠPAŘÍKA platí, Schwarz se zlobí marně. Asistence: Martin Tůma.

17:08
    Budějovice protlačili puk do brány, zkoumá se video. Střelec najel do brankáře Schwarze.

15:48
    Vrbata mířil těsně vedle, zpoza brány se pokusil odrazit puk o Kovářovy betony do brány Boháč, ale také neuspěl.

14:51
    Podlešákova snaha o dorážku z otočky marná, boleslavská obrana u něho byla včas.

14:18
    Boleslavský ofsajd.

13:38
    Schwarz sebral pohotově puk do lapačky a střeží domácím dvoubrankový náskok.

13:32
    Boleslavská rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

12:44
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Důraz se domácím hráčům vyplácí. Střelu Nouzy protlačil v signalizované výhodě za ležícího Kováře ZDENĚK BAHENSKÝ. Asistence: Tomáš Nouza, Michal Tvrdík.

11:30
    Červený vystřelil po ledě. Schwarz vyrazil puk jen k Podlešákovi, který se nedokázal rychle zorientovat a domácí hráči mu velkou příležitost ke skórování zmařili.

10:16
    Žabka rázně vyčinil Langhammerovi za nájezd do boleslavského brankáře. Vylučovat se nebude.

9:50

9:36

9:09
    Tvrdíkova pohotová spolupráce s Boháče končí u brankáře Kováře. Potlesk si vysloužili domácí hráči.

8:10
    Divíšek naznačil střelu a zmátl spoluhráče Mikulíka - ofsajd.

7:50
    Tůma (CEB) vyloučen za hákování Vrbaty, který mohl ujíždět od střídaček sám na Kováře.

7:36
    Kupec (MBL) vyloučen za podražení. První přesilová hra pro hosty.

7:03
    Boleslav dobře brání střední pásmo a Budějovice se do útočné třetiny dostávají zatím složitě.

6:20
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

5:33
    Boleslav vyhodila puk k budějovické brance a střídá.

4:36
    Boleslavské trápení v koncovce ukončil ranou pod lapačku ALEŠ PADĚLEK, staronová posila Mladé Boleslavi. Asistence: David Vrbata.

4:30
    Vrbata vybruslil z rohu kluziště před bránu a nastřelil jen Kováře.

3:52
    Pletka přihrával v útočném pásmu nepřesně, z budějovické akce nic nebylo.

2:29

1:40
    Boleslav v tlaku. Matějovský z ideální pozice přestřelil, i dvě další boleslavské střely volaly po gólu.

1:28
    Hay zakončil z ostrého úhlu, Kovář připraven.

1:05
    Marušákova rána byla sražena ještě před Kovářem mimo.

0:29
    Mikeska (CEB) vyloučen na dvě minuty za sekání.

0:16
    Mikeska se dostal k první střele, Schwarz zasahuje betonem.

00:01

Jeho asistentem se stal slovenský bývalý brankář Vlado Hiadlovský. Novými hráčskými posilami BK Mladá Boleslav jsou Milan Mikulík (Ústí nad Labem), Aleš Padělek (Jihlava) a Michal Tvrdík (Plzeň). Všichni tři jsou již dnes na soupisce pro utkání.

Boleslavské vedení v po zápase se Spartou Praha (0:2) odvolalo trenérskou dvojici Jan Tlačil - Leo Gudas. Sparťanská trenérská dvojice na lavičce i přes výhru v Mladé Boleslavi také nevydržela, co je ale zajímavé - odvolaný trenér Sparty Miloš Holaň se stal novým koučem Bruslařského klubu Mladá Boleslav.

Dobré odpoledne z Mladé Boleslavi, kde se schyluje k souboji mezi trápící se Mladou Boleslaví a lídrem z Českých Budějovic.

BK Mladá Boleslav: Schwarz – Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Duben – Milroy, Divíšek, Boháč, Loskot, Vrbata, Matějovský, Bahenský, Handlovský, Nouza, Kupec, Tvrdík, Padělek, Mikulík

HC Mountfield: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, M. Tůma, Novák, Šulc, Jank - Šimánek, Mikeska, Pletka - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, R. Pšurný - Mertl, Červený, Podlešák – Kuchejda

Rozhodčí: Hodek, Souček - Kajínek, Podrazil.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Štěpán Tomš

Branky a nahrávky: 5. Padělek (Vrbata), 13. Bahenský (Nouza, Tvrdík) - 18. Kašpařík (Tůma)

Banes Motor České Budějovice: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, M. Tůma, Novák, Šulc, Jank - Šimánek, Mikeska, Pletka - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, R. Pšurný - Mertl, Červený, Podlešák – Kuchejda

Rozhodčí: Hodek, Souček - Kajínek, Podrazil