Česko – Rusko 1:3 (kon.) | Finsko – Švédsko 4:1 (kon.)
Neděle 14.11.2010, 11:00Euro Hockey Tour

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Česko: Štepánek - Mojžíš, Škoula, Krajíček, Novák, Čáslava, Němec, Lojel, Gřegořek - Červenka, Kreps, Klepiš - Hubáček, Novotný, Kašpar - Růžička, Vašíček, Kvapil - Rachůnek, Marek, Klimek - Gulaš

Rusko: Košečkin - Bělov, Nikulin, Grebeškov, Kornějev, Jemelin, Kuljaš, Birjukov, Guskov - Mozjakin, Svitov, Morozov - Saprykin, Gorovikov, Afinogenov - Popov, Kurjanov, Perežogin - Kňazev, Čurilov, Platonov

Rozhodčí: doplníme později.

Vítejte u online přenosu Finska, kde právě začíná poslední hrací den Karjala Cupu 2010. Naši reprezentanti v zemi tisíců jezer zatím potvrzují, že jim tento turnaj tradičně nesedí. Loni zde uhráli pouhý bod a i tentokrát na vítězství zatím stále čekají. Aby se vyhnul poslednímu místu, potřebuje dnes český tým porazit Rusy. Ti mají na svém kontě zatím tři body za jednogólové vítězství nad Finskem.

00:01

2:00
    V prvních dvou minutách se nic zvláštního nedělo. Oba týmy se teprve rozehřívají.

2:10
    První střela na branku Česka minula klec
    .

03:23
    Mozjakin se nyní prokličkoval přes českou obranu, ale bekhendovým blafákem Štěpánka nepřekonal.

3:23
    Vyloučen Červenka za držení hole.

4:00
    Češi vyhazují.

04:15
    Mozjakinova střela byla tečována a končí v ochranné síti.

5:00
    Popov v obrovské šanci! Jeho střelu z mezikruží Štěpánek vyrazil do rohu.

5:23
    Češi vyhazují a jsou kompletní.

06:15
    První střelecký pokus z hole Červenky neměl šanci na úspěch.

06:50
    Puk převážně ve středním pásmu. Týmy dobře brání.

07:30
    Vyloučen Růžička (CZE) za držení.

07:30
    Technická pauza.

7:40
    Rusové přišli v pámu o kotouč a češi vyhazují.

8:25
    Rusko právě vstřelilo branku!
    A Rusko přeci jen využívá přesilovku. ALAKSANDER PEREŽOGIN dostal dobrou přihrávku před branku a bez váhání vymelt pavučiny v rohu Štěpánkovy branky. Asistence: Denis Grebeškov, Aleksander Popov.

9:00
    Červenkův pokus o trefení ruské branky se nepovedl.

10:05
    Češi mají velké problémy v obranném pásmu. Nedokáží si rozebrat hráče.

10:35
    Popov minul z hranice levého kruhu branku.

11:05
    Kurjanov sám před Štěpánkem! Ale také nyní jeho pokus o blafák český gólman včas vystihl.

11:30
    Bělov nyní dvakrát od modré! jednou se netrefil a podruhé jeho střelu Štěpánek vyrazil.

11:57
    Vyloučen Morozov (RUS) za držení.

12:50
    Čechům se přesilovka vůbec nedaří. K vidění není žádna kloudná přihrávka. Nyní dokonce bekům ujeli dva Ruští hráči. Naštěstí střela trefila bránícího hráče.

13:31
    Česko právě vstřelilo branku!
    Martin Škoula vypálil tvrdě od modré. Puk gólman sice vyrazil, ale dostal se na hůl JAKUBA KLEPIŠE. Ten bez váhání kotouč dorazil za záda ležícího Košečkina. Asistence: Martin Škoula, Lukáš Kašpar.

14:40
    Čechům vstřelená branka dodala sílu. Drží se v pásmu Rusů, avšak nestřílejí.

15:30
    Až nyní se hráči v bílých dresech osvobozují a vyvážejí puk daleko od Košečkina.

16:20
    Čáslava vypálil sice pomalou střelu po zemi, ale ruskému gólmanovi dalo potíže, aby ji vyrazil betonem.

16:57
    Červenka (CZE) potrestán za vražení na hrazení.

16:57

Hartwall aréna není zaplněna ani z poloviny. Většina fanoušků je ruské národnosti. České barvy jsou v hledišti vidět málo.

17:15
    Češi se z menšího ruského tlaku osvobozují vyhození přes všechny čáry.

17:40
    A znovu. Rusko ani jednou nevystřelilo.

18:05
    Puk nadále daleko od české klece.

18:36
    Střela Konstantina Kornějeva od modré se odrazila od českého gólmana přímo na hůl DENISA GREBEŠKOVA, který namířil puk přímo do středu české branky. Asistence: Konstantin Kornějev, Maxim Afinogenov.

19:30
    Poslední minuty nic důležitého nepřinášejí. Kotouč převážně ve středním pásmu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 11:44.

První dvacetiminutovka byla obohacena třemi góly. Nejprve poslal ruské barvy do vedení Perožegin, ovšem o pět minut později vyrovnal Klepiš, který dorazil Škoulovu střelu od modré. Minutu a půl vrátil Rusům vedení Grebeškov.

Češi nebyli v úvodu příliš aktivní. Převážně se hrálo v jejich obranném pásmu, ale přesto pár střel z jejich hole kolem Košečkina proletělo. Uvidíme, jestli přestávková pauza přinese zlepšení Hadamczikových svěřenců.

20:01

20:05
    Postavení mimo hru českého týmu.

20:55
    Několik dorážek v obranném pásmu Čechů, ale ani jedna nebyla tak nebezpečná, aby změnila stav.

21:14
    Čáslava pálí velmi tvrdě od modré. Střelu po zemi Košečkin chytá.

21:30
    Rusové mají výhodu. Na Štěpánka pálí Popov! Český gólman chytá.

21:35
    Vyloučen Vašíček (CZE) na dvě minuty za hákování.

21:45
    Češi se osvobozují.

22:00
    Rusové se dostali do pásmu. Zatím však nestříilí.

22:30
    Ruská formace svírá českou čtveřici v pásmu.

23:00
    Dvě Jemelinovy střely za následek změnu stavu neměly.

23:35
    A český tým se ubránil.

24:03
    Češi se ženou do útoku.

24:18
    Marek pálí z pravého kruhu. Puk končí v lapačce Košečkina.

24:46
    Češi sevřeli Rusy v pásmu. Střelu z kruhu se snažil dorazit Klepiš, marně.

24:46
    Vyloučen Kňazev (RUS) za vysokou hůl na dvě plus dvě minuty.

24:46
    Na ledě se uklízí krev po zákroku na Němce.

24:50
    Dlouhá česká přesilovka začíná. Rusové vyhazují.

25:05
    Čechům se zatím vůbec nedaří dostat se do pásma.

25:30
    Až teď rozjíždějí přesilovkový kolotoč v útočném pásmu.

25:45
    Červenka hledal při akci dva na jednoho Klepiše, ale k zakončení pohledné akce nedošlo.

26:39
    Morozov vyvezl puk až před Štěpánka a vystřelil. Vybojoval vhazování v útočné třetině.

27:00
    Českému týmu se vůbec nedaří. Puk daleko od ruské branky.

27:25
    A teď je zastavuje ofsajd.

27:41
    Zákrok Košečkina proti střele Němce z kruhu je odměněn obrovským potleskem.

27:50
    Rusové vyhazují. Češi mají poslední minutu přesilové hry.

28:10
    Růžička minul branku.

28:22
    Puk v klíně Košečkina.

28:22
    Dvacet čtyři sekund do návratu ruského hráče.

30:25
    Marek vyjel zpoza branky a přihrál Hubáčkovi před branku. Ten však nedokázal kotouč zpracovat.

31:10
    Rusové vyvážejí puk z pásma.

31:39
    Afinogenov se dostal do úniku! Snažil se překvapit Štěpánka blafákem, ovšem český gólman chytá!

32:11
    Červenka z velmi ostrého úhlu neuspěl. Technická pauza.

32:22
    Vyloučen Hubáček (CZE) za nedovolené bránění.

32:35
    Česko vyhazuje.

33:10
    Rusové drží puk v útočné třetině, ale zatím nestřílejí.

33:30
    Střelu od modré Štěpánek vyráží do rohu, Češi vyvážejí puk a střídají.

33:55
    Ruský tým se dlouho držel v pásmu, avšak jediná střela českého gólmana příliš nevylekala.

34:22
    Češi kompletní.

34:42
    Hubáček se dostal až do útočné třetiny a z prostoru mezi kruhy vystřeli. Puk Košečkin vyrazil.

34:55
    Vyloučen Krajíček (CZE) za hákování.

35:10

36:00
    Tato přesilovka se Rusům příliš nedaří. Na štěpánka letěly jen dvě střely.

38:25
    Hráči v červených dresech so dostali do útoku, ale ke střele bohužel nedošlo. Stav je tedy minutu a půl před koncem třetiny stále 1:2.

39:26
    Rusové vybruslili s pukem až do útoku. Nevystřelili však.

40:00

Další třetina začne přibližně v 12:34.

Ve druhém dějství jsme žádnou branku neviděli. Oba dva týmy předvedly vyrovnanou hru. Uvidíme, zda se ještě Čechům podaří zvrátit stav ve svůj prospěch.

Ještě doplním rozhodčí dnešního záapsu. Jako hlavní řídí utkání Salonen a Rönn, na čarách asistují Kilunen a Souminen.

39:59
    Ještě tu máme vyloučení za menší strkanici. Vyloučeni Klepiš (CZE) a Grebeškov (RUS) za hrubost.

40:01

40:27
    Česká obrana naprosto selhala. Chybovala při vyvážení puku z pásma. Kotouče se zmocnil ALEXEJ KAJGORODOV, vybruslil si před Štěpánka a střelou mezi betony zvýšil ruské vedení. Bez asistence.

41:17
    Markova střela z kruhu nebyla úspěšná. Košečkin ji má v lapačce.

42:00
    Oba dva týmy v pěti.

42:10
    Platonov ohrozil českého gólmana z prostoru mezi kruhy, ale tentokrát Štěpánek obstál.

42:50
    Škoula s pukem za brankou zakládá útok.

43:20
    To se mu ale nepovedlo. Puk na holi Rusů.

43:55
    Jemelin od modré trefil jen holenní chrániče českého beka.

44:20
    Novotný prokličkoval s pukem až před Košečkina, avšak ruský gólman jej s přehledem vychytal.

45:10
    Češi nahazují puk do útočné třetiny.

45:30
    Dvě velké Šance českého výběru! Výborný Košečkin. Nejprve nepřekonal gólmana Vašíček a poté se neprosadil ani Kvapil, který mířil do skoro prázdné klece.

45:05

45:05
    Mezitím, co si hráči oddechují na poslední minuty zápasu, oči přítomných díváků směřují na pěkné finské roztleskávačky.

46:00
    Hra pokračuje nepřesnými přihrávkami ve středním pásmu.

46:55
    Puk v obranném pásmu Čechů, ale na holi hráčů v červených dresech.

47:36
    Ofsajd českých barev.

49:05
    Přečíslení Rusů se s úpěchem nesetkalo.

Utkání sleduje 4572 diváků.

50:00
    Nic zvláštního se na ledové ploše neděje.

50:20
    Za držení vyloučen Klimek (CZE).

50:30
    Češi ihned po buly vyhazují.

50:55
    Na konci ruské kombinace stál Morozov, ale ten nastřelil jen bránícího beka.

51:22
    Proti střele Kuljaše z mezikruží vytáhl Štěpánek pohledný semafor.

52:00
    Ještě to Rusové zkouší v posledních minutách přesilovky, ale marně.

52:20
    Češi jsou v plném počtu.

52:46

53:00
    Puk v útočném pásmu Rusů. Český tým se ještě pokusí s výsledkem něco udělat.

53:19
    Velký zmatek před ruskou brankou! Ale ani napotřetí nedokázali čeští útočníci puk za brankovou čáru dopravit.

53:25
    Vyloučen Perežogin (RUS) za držení.

54:00
    Češi vůbec nestřílí.

54:15
    Výborný zákrok Košečnika. Klepiš vypálil z první, ale ruský gólman vytáhl lapačku.

54:48
    A další dva zákroky ruského brankáře. Nejprve jej nepřekonal znovu Klepiš a poté ani Červenka.

55:05
    Popov bruslil za volným pukem utíkajícím ke Štěpánkovi, ale český gólman u něj byl dříve.

55:25
    Rusko kompletní.

56:00
    Přečíslení dva na jednoho ruského týmu. Štěpánek však nemusel zasahovat.