Havlíčkův Brod – Tábor 4:5 (kon.) | Třebíč – Beroun 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Jihlava 4:3 (po s.n.)
Kadaň – Hr. Králové 2:1 (po s.n.) | Litoměřice – Vrchlabí 0:4 (kon.) | Chrudim – Ústí n/L 3:4 (po s.n.)
Olomouc – Chomutov 3:2 (kon.) | Písek – Znojmo 9:1 (kon.)
po s.n.
HC Chrudim
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Pondělí 29.11.2010, 18:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Chrudim: Landsman (Langhamer) - Toužimský, Jaroměřský, Mocek, Zdráhal, Drtina, Žák, Kobela, Krejnus - Fořt, Král, Šeda - Radil, Zohorna, Sýkora - Klejna, Kubišta, Semorád - Stoklasa, Kaut, Goiš.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (Salfický) - Němeček, Pojkar, Klobouček, Hořava, Poživil L., Holomek, Sklenička - Kanko, Čurilla, Diviš - Janků, Mikulík, Pazourek - Hovorka, Šagát, Ludvík - Kloz, Hanzl, Handlovský.

Rozhodčí: Smitka - Hejl, Žídek.

Netradičně v pondělní podvečer zavítá na chrudimský zimní stadion jeden z dlouhodobě nejlepších týmů první ligy - HC Slovan Ústečtí Lvi. Za sebou má poněkud nepřesvědčivé výkony z posledních utkání, ani domácí se ovšem nemohou pochlubit nikterak zářným utkáním v předešlém kole. Ústí prohrálo na vlastním ledě s Olomoucí, Orlice se pak protrápily k prohře ve Vrchlabí.

Oba týmy tedy mají minimálně motivaci k napravení reputace, domácí navíc hladoví po cenných bodech, které by je posunuly v tabulce výše do klidnějších vod.

Sněhová kalamita zmrazila většinu fanoušků doma u obrazovek. Vítám je u našeho přenosu a přeji hezký hokejový zážitek.

00:01

0:23
    První střelecký pokus mimo branku si v tomto utkání připisuje ústecký Němeček.

0:44
    Chrudim bojuje v útočném pásmu.

1:25
    Slovan se ubránil a máme tu střídání.

2:00
    Hovorka střílí ostrou střelu těsně vedle levé tyče.

2:47
    Před Hanzlem výborně blokuje přihrávku Kaut.

3:30
    Pokusy Ústí jsou spíše jen nahozeními, které končí v uctivé vzdálenosti od domácí branky a jen pleskají o mantinel.

4:19
    Je vidět, že se obě mužstva především soustředí na pozornou obranu.

4:37
    Lvi právě vstřelili branku!
    To ovšem už neplatí. Udeřilo z čistého nebe. Pazourek bojující za brankou přihrál volnému PAVLOVI JANKŮ (7 + 7), který prostřelil Landsmana. Asistence: David Pazourek, Milan Mikulík.

5:40
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Domácí odpovídají tím nejlepším způsobem. Akci na jeden dotek zakončuje FILIP STOKLASA (1 + 0), který nedal Orctovi žádnou šanci. Asistence: Tomáš Zohorna, Jan Semorád.

6:10
    Další střela končí na Orctově hrudi, jejím autorem je chrudimský kapitán Lukáš Král.

5:51
    Petr Mocek vyzkoušel pozornost ústeckého gólmana tvrdou střelou od modré.

7:47
    Slovan vyhazuje po obrovském tlaku domácích.

7:53
    Další útočné choutky domácího týmu přerušuje Radilův ofsajd.

8:10
    Marek Hovorka je při chuti. Velmi rychle musel Landsman srazit betony proti tvrdé přízemní ráně tohoto hráče.

8:53
    Zkušený Zdeněk Žák v roli obránce uplatňuje své zkušenosti a diriguje domácí obranu.

9:25
    Toužimského střelu Orct vyráží.

9:38
    A střelu Jaroměřského ukrývá v lapačce.

9:42
    Sýkora z mezikruží vyprášil betony brankáře Slovanu.

10:02
    Němečkova střela sražena vysoko do ochranné sítě. Vhazování po Landsmanově levici.

10:13
    Kubišta se dobře probíjel do útočné třetiny, při pokusu obhodit obránce však ztratil rovnováhu a kotouče se zmocnili žlutí.

11:08
    Stoklasa obkroužil branku, jeho střelu z úhlu si Orct pohlídal.

11:31
    Máme tu první vyloučení. Za faul kolenem odjíždí na trestnou lavici Ondřej Holomek. Přesilová hra pro Chrudim 5/4.

11:50
    Fořtova dorážka po střele Toužimského trefuje boční sít.

12:46
    Chrudimi se nedaří udržet útočné pásmo.

13:16
    Orct vyráží střelu Drtiny a hosté se už ubrání.

13:31

14:19
    Král se dostal do útočného pásma a z rohu přihrál Zohornovi, jehož střelu opět chytá Orct.

14:35
    Chybná rozehrávka hostujícího týmu končí na zakázaném uvolnění.

14:52
    Hanzl nejprve vystřelil na Landsmana a poté se Lvi sami nepřesnou rozehrávkou připravili o útočné pásmo.

15:39
    Několikrát se teď objevili chrudimští hráči v dobré střelecké pozici, nikdo se však neodvážil vystřelit.

16:05
    Další zakázané uvolnění hostí.

16:05
    Tomáš Zohorna se objevuje ve druhé i čtvrté formaci. Do hry nezasáhl Goiš.

16:11
    Hru přerušuje závada na časomíře.

16:35
    Šeda se provinil sekáním, přesilovou hru si vyzkouší také Ústí.

17:16
    Handlovský to zkouší od modré, Landsman chytá.

17:26
    Kaut osvobozuje svůj tým.

18:15
    Dvakrát se dostali do útoku útočníci domácího celku.

18:35

18:52
    Janků zadovkou předložil puk na nehlídanou zadní tyč. Tam ovšem nebyl nikdo ve žlutomodrém dresu.

19:12
    Hra přerušena u mantinelu v útočném pásmu domácích, vhazuje se po pravici Orcta.

20:00

V úvodní dvacetiminutovce jsme byli svědky dvou branek. Nejprve se vedení ujali hosté, když v páté minutě rozvlnil síť za zády Landsmana Janků. O minutu později srovnal Stoklasa. Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:29
    Fořt si našlápl ve středním pásmu a zblokovaná střela nadělala Orctovi potíže.

21:08
    Ústí nastoupilo do druhé dvacetiminutovky mnohem živěji a vytváří si tlak. Dvakrát se pokoušel ohrozit chrudimskou branku Pazourek.

21:54
    Hovorka nepřesně rozehrává a je z toho zakázané uvolnění.

22:05
    Naopak velmi přesnou a rychlou přihrávku obdržel sám Hovorka a řítil se sám na Landsmana, který ho výborně vychytal!

22:49
    Ofsajd Klejny, který přejel příliš rychle Semorádovi přes modrou čáru.

23:45
    Jsme svědky několika nepřesností při rozehrávce ve středním pásmu. Tlak Lvů však stále pokračuje.

25:15
    Zakázané uvolnění hostí. Chrudim už ze sebe pomalu shodila nervozitu a otřepala se z nečekaného nástupu hostí.

25:29
    Po akci Sýkory přidržuje Orct kotouč v lapačce před dotírající útočnou formací.

25:49
    Kloz vyslal tvrdou ránu, kterou Landsman jen stěží vytěsňuje lapačkou.

26:22
    Na druhé straně Fořt hledal v brankovišti najíždějícího Krále. Orct včas zareagoval a přerušil hru.

26:50
    Kanko adresoval přihrávku Čurillovi, který trestuhodně dlouho zůstal nikým nehlídán před brankovištěm. Landsman zasáhl do přihrávky holí a pokazil hostům radost ze snadného vedení.

27:15
    A v dalším skvělém zákroku Landsman.

28:14
    Lvi se prezentují vysunutým forčekingem, kterým si vynucují chyby domácích.

29:57
    Slovan hrál v šesti, přesilová hra pro domácí tým - 5/4. Trest odpykává Pavel Janků.

30:17
    A pro domácí to bude ještě veselejší. Za hákování odjíždí na trestnou lavici také klobouček - 5/3.

30:53
    Tvrdá rána od Mocka těsně vedle pravé tyče.

31:24
    Chrudim zatím příliš ran nevyslala. Pokus Zohorny lapá Orct.

31:40
    Chrudim využívá přesilovou hru. Po ráně Drtiny doráží kotouč za záda Orcta JAN SEMORÁD (6 + 4). Asistence: Lukáš Král, Lukáš Radil.

32:17

32:34
    Semorád obkroužil branku, ale jeho pokus jen proklouzal brankovištěm mimo tyče Orctovy klece.

34:01
    Vyhozený kotouč končí v hledišti nad časomírou. Vhazuje se ve středním pásmu.

34:12
    Zakázané uvolnění Lvů. Nepřesně přihrává Lukáš Poživil.

34:33
    A jako u první branky, i druhá je bleskem z čistého nebe. Nahození z ostrého úhlu tečuje za záda domácího gólmana RICHARD DIVIŠ (7 + 6). Asistence: Lukáš Poživil.

35:19
    Roman Němeček donutil nečekanou střelou Landsmana k dalšímu pohotovému zákroku.

36:20
    Hosté opět vystrkují růžky. Rychlé vyrovnání je povzbudilo k novému navýšení aktivity.

36:50
    Zakázané uvolnění odpískáno také domácímu celku.

37:03
    Kotouče teď nebezpečně létají okolo Landsmanovy svatyně. Domácím stále hrozí nějaký nepěkný slepenec.

37:26
    Čurilla v ofsajdu.

37:46
    Šeda podráží neskutečně rychle rozjetého Janků, který už už zakončoval před Landsmana. Těžké dvě minuty domácího celku, který se bude bránit - 4/5.

38:43
    Vyhozený kotouč domácích s dotekem plexiskla. Vhazování před Landsmanem.

39:33
    Němečkovu střelu Landsman velmi dobře viděl a svírá ji v náručí. Domácí zatím dobře brání.

39:46

40:00

Také druhá třetina skončila smírně 1:1. Jan Semorád nejprve poslal domácí do vedení v přesilové hře, Richard Diviš ovšem rychle srovnal stav. Další třetina začne přibližně v 19:39.

40:01

40:11
    Kankův pokus při objetí branky vykopává Landsman betonem.

40:45
    Kanko minul nabízenou přihrávku a v zápětí se vystavil do ofsajdu, který rozhodčí posoudili jako úmyslný. Hra se stěhuje před Orcta.

41:49
    Ústečtí stále u kotouče, domácí se nedokáží probojovat z obranného pásma.

43:04
    Obě mužstva posílají na led čerstvé síly.

42:32
    Tlak hostí se stupňuje, Mocek raději vyhazuje na zakázané uvolnění.

43:54
    Zdeněk Žák pohotově pálí od modré, v takovýchto situací jsme ho neměli možnost dříve sledovat.

44:45
    Tak teď si Chrudim sama může zaplakat na svém hrobečku. Ve chvíli, kdy hráči nekontrolovali kotouč, odjeli na střídačku a nadělili tak Slovanu předčasný dárek v podobě laciné branky. Landsman tváří v tvář JANU KLOZOVI (4 + 6) neměl sebemenší šanci. Asistence: Robin Hanzl, Lukáš Handlovský.

46:08
    Několik závarů předvedli domácí ve snaze o vyrovnání. Žádná ze šancí se ale neujala.

46:56
    Ludvík snad na čtyřikrát dorážel kotouč přes Landsmanův beton. Neúspěšně.

47:56
    Fořt nepříjemně atakován, fanoušci se dožadují vyloučení.

48:31
    Hra se přelévá ze strany na stranu, odehrává se však většinou v rozích kluziště.

48:43
    Zohorna najížděl na Orcta. Ani on, ani dorážející Fořt recept na vyrovnání nenašli.

49:24
    Herní pasáž pro nadechnutí a nasbírání sil. Oba celky vyčkávají.

49:50
    Ludvík trefuje střelou zápěstím Landsmana do masky.

50:17
    Tak toto už Ústí přehnalo. Další nepěkný zákrok odnesl Klejna, který se svíjí v rohu ledové plochy a drží si ruku po pádu na mantinel. Za tento zákrok obdržel Martin Šagát dvě minuty a domácí mají příležitost k vyrovnání.

50:37
    Hanzl vyhazuje.

51:13
    Drtinova střela končí na vyrážečce Orcta, Lvi vyhazují.

51:49
    Ústí se daří eliminovat tlak Chrudimě.

52:18

52:35
    Dnešní utkání sleduje 410 diváků.

52:35
    Dvě velké příležitosti měla Králova formace, žádný kotouč neskončil v brance, poslední Králův pokus zblokován až přes ochrannou síť.

53:37
    Vhazování v útočném pásmu domácích.

53:47
    Zohorna nedokázal bekhendem správně zamířit.

54:34
    Čurilla zlomil při pokusu o golfový úder hůl.

55:17
    Čas se povážlivě krátí a domácím ho zbývá po hříchu málo.

55:53
    Ústí velmi dobře brání střední pásmo a nedopřává Chrudimi nadechnout se k závěrečnému náporu.

56:30
    Naopak sledujeme nebezpečné výpady Severočechů, které musí likvidovat Landsman.

57:44
    Vyloučen Klobouček za hákování. Poslední příležitosti pro Chrudim. Teď a nebo nikdy.

57:44
    Oddechový čas pro domácí.

58:03
    Ofsajd domácího mužstva.

58:40
    Drtinova střela nebyla příliš důrazná. Orct přerušil hru.

58:40
    Domácí hrají bez brankáře.

58:51
    Zohorna dorážel před Orctem.

59:06
    Drtina zabránil brance do opuštěné klece.

59:45
    První využitá power-play v této sezóně. Kotouč se šťastně odráží od kolena dojíždějícího JANA SEMORÁDA (7 + 4). Asistence: Tomáš Zohorna.

60:00
    Konec třetí třetiny.

Po šedesáti minutách vítěze neznáme. Domácí si připisují nesmírně důležitý bod, obzvláště vezmeme-li v potaz výsledky souběžně hrajících zápasů.

60:01

60:12
    Lukáš Král v samostatném nájezdu nedává. Orct vykopává jeho blafák.

60:12
    Posunutá branka Lvů a příležitost pro ledaře, aby ukázali své umění.

61:09
    Lukáš Poživil seká kličkujícího Fořta a je tu přesilová hra domácích - 4/3.

61:49
    Semorád přihrával Královi, obrana Ústí včas zasáhla.

62:37
    Do zakončení se dostal Mikulík. Z posledních sil vystřelil, takže Landsman v pohodě zasáhl.

63:09

63:22
    Hanzl vystartoval do úniku. Samostatnému nájezdu zabránilo jeho postavení mimo hru.

63:47
    Klobouček střílí bez přípravy z kruhu, Landsman vyráží betonem.

64:34
    Domácí toho mají plné kecky, je vidět, co sil je toto utkání stálo.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Po úpravě ledu rozhodnou o vítězi dnešního duelu samostatné nájezdy. Za domácí se do branky s největší pravděpodobností postaví Marek Langhamer.

Samostatné nájezdy začínají.

Za hosty začíná Milan Mikulík.

A poradil si blafákem!

Za Chrudim jede Fořt.

Nepropálil Orctovy betony.

Jako druhý, tentokrát proti Landsmanovi Čurilla.

A dává střelou nad lapačku!

Za domácí Zohorna.

A jeho blafák končí nad brankou.

65:00
    Vítěznou branku dnešního utkání střílí MILAN MIKULÍK (7:5).

Konec zápasu. (20:32:36)

Petr Vtípil

Branky a nahrávky: 6. Stoklasa (Zohorna, Semorád), 32. Semorád (Král, Radil), 60. Semorád (Zohorna) - 5. Janků (Pazourek, Mikulík), 35. Diviš (Poživil), 45. Kloz (Hanzl, Handlovský), 65. Mikulík

HC Slovan Ústí nad Labem: Orct (Salfický) - Němeček, Pojkar, Klobouček, Hořava, Poživil L., Holomek, Sklenička - Kanko, Čurilla, Diviš - Janků, Mikulík, Pazourek - Hovorka, Šagát, Ludvík - Kloz, Hanzl, Handlovský.

Rozhodčí: Smitka - Hejl, Žídek