Havlíčkův Brod – Tábor 4:5 (kon.) | Třebíč – Beroun 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Jihlava 4:3 (po s.n.)
Kadaň – Hr. Králové 2:1 (po s.n.) | Litoměřice – Vrchlabí 0:4 (kon.) | Chrudim – Ústí n/L 3:4 (po s.n.)
Olomouc – Chomutov 3:2 (kon.) | Písek – Znojmo 9:1 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Piráti Chomutov
Pondělí 29.11.2010, 18:00 • Zimní stadión Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Z Olomouc je to vše, přeji Vám hezký zbytek večera a opět někdy na počtenou. (20:13:36)

Oba celky předváděly pěknou hru, produktivnějším mužstvem však byla Olomouc, která tak po Ústí zdolala dalšího favorita první ligy.

60:00

59:48
    Olomouc se brání zuby, nehty.

59:13
    Jíra delší chvíli ležel na zemi, sudí raději přerušil hru. Hostující útočník je naštěstí v pořádku.

57:22
    Domácí opět vyváží touš z obranné třetiny.

56:53
    Bartoň v útočném pásmu získal pro svůj celek několik drahocenných sekund.

56:17
    Bartoň odpaluje do bezpečí.

56:10
    Za podražení si dvě minuty odsedí Martin Janáček (CHM).

55:48
    Hluchý zblokoval pokus Řípy.

54:59
    Hanuljak svým vyjetím zneškodnil jistý gól Haluzy!

53:51
    Nakonec domácí bez problému získali kotouč.

53:37
    Skořepa se proháčkoval až do útočné třetiny, kde se pokouší něco vymyslet.

52:51
    Hanáci byli moc horliví směrem vpřed, zastavuje je ofsajd.

52:49

51:47
    Bartoň čeká za vlastní klecí, až jeho hráči vystřídají.

51:11
    Na lehkém nahození Bartoně si Hanuljak smlsnul.

50:49
    Za vysokou hůl je vyloučen Roman Prošek (CHM).

50:09
    Kucharczyk s Dominem se marně snažili udržet puk v rohu útočného pásma.

49:38

49:01
    Domácí jsou v přesilovce zmatení, nedokáží si přihrát ani v obranné třetině.

48:44
    Icing Hanáků.

48:28
    Olomouci se nedaří kombinace v útočné třetině, nakonec ji rozhodčí vykazují do středního pásma.

47:38
    František Bombic (CHM) je potrestán dvěma minutami za sekání.

46:31
    Oběma týmům se nedaří vytvořit si tlak v útočném pásmu, defenzivy jsou velmi pozorné.

45:23
    Hosté trochu zaskočeni rychlou brankou domácích, po vstřeleném gólu opět ožili.

44:01
    Chomutov právě vstřelil branku! Před Žigádym osamocený MARTIN DAVÍDEK chytře tečoval Semanovo nahození do olomoucké klece. Asistence: Filip Seman.

43:30
    Icing domácích.

43:15
    Pekr si posunul puk příliš daleko, takže mu ho sebral Pulpán.

42:52
    Selingr pálí z levého kruhu jen do brankáře Hanáků.

41:55
    Davídek se snažil propasírovat touš pod Žigárdyho levým betonem, olomoucký gólman však nepovolil.

41:09
    Olomouc právě vstřelila branku!
    ONDREJ ŠEDIVÝ si skvěle vybruslil až mezi kruhy, odkud překonává Hanuljaka! Asistence: Radim Kucharczyk.

40:56

40:34
    Bartoň osvobozuje svůj tým.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:37.

V prostřední části jsme viděli jenom jeden gól, puk ze své svatyně musel tahat Žigárdy. Hra má spád, je radost se na ni dívat. Chtělo by to jenom trochu více branek.

40:00

39:48
    Opět domácí posílají kotouč až za branku Hanuljaka.

39:23
    Mikel vyhazuje.

38:56
    Chomutovští nyní uzavřeli Olomouc v jejím obranném pásmu, Michal Nedbálek pod tlakem vyhazuje mimo hřiště, a obdrží tak dvouminutový trest za zdržování hry.

37:33
    Poslední minuta hry byla celkem úsměvná, hráčům obou týmů se puk motal mezi nohama, což zapříčiňovalo jejich pády.

36:43
    Brančík svou příhrou nenašel před bránou volného Polodnu.

35:57

35:43
    Řípa upaluje od své branky vpřed.

35:13
    Od Zuckera se odráží kotouč mimo kluziště, vhazování v obranném pásmu Chomutova.

34:38
    Domin střelou zápěstím prověřil hostujícího strážce svatyně, ten ale s jeho pokusem neměl výraznější problémy.

34:09
    Vyrůbalíkova rána se odrazila od Pekrovy brusle, Hanuljak si však s nečekanou tečí poradil.

33:57
    Za hákování odjíždí na trestnou Martin Davídek (CHM).

33:30
    Před Pavlasem raději uklidňuje hru Žigárdy.

32:52
    Hosté zatlačili svého soka až k jeho brance, nic zajímavého ale z této možnosti nevytěžili.

31:44
    Chomutovští se několikrát i s vypětím všech sil osvobodili ze své obranné třetiny.

30:53
    Pekr byl v útočné třetině oloupen o puk Radulayem.

30:04
    Teč Šedivého byla ještě před červenou čárou, čároví tak pískají icing.

29:35

29:16
    Olomouc se sama upřihrávala, a Havíř tak může osvobodit své mužstvo.

28:34
    Hanákům se zatím nepodařilo nic vymyslet.

28:08
    Domácím se podařilo usadit v útočném pásmu, kde se snaží kombinovat.

27:35
    Za hákování je potrestán dvěma minutami Zdeněk Skořepa (CHM).

27:13
    Janáčkovo nahození bylo zblokováno.

26:18
    Čím dál častěji je hra kouskována zakázanými uvolněními, tentokrát se provinili Hanáci.

25:46
    Seman byl úplně sám před Žigárdym, nadvakrát ale olomouckého gólmana nepřekonal!

25:21
    Icing Chomutova.

24:37
    Ze skrumáže před hostující brankou získali touš domácí, hlavnímu arbitrovi se však ztratil puk z dohledu, takže přerušil hru.

24:06
    Hanáci posílají kotouč jenom přes všechny čáry.

24:04
    Zuckerův pokus vyráží Žigárdy betonem.

23:26
    Hostům je pískáno zakázané uolnění.

22:39
    Boj o útočné pásmo Chomutova nakonec vyhráli hosté, Selingr však vzápětí špatně přihrál svému spoluhráči.

21:49
    Icing hostí.

20:44
    Chomutov právě vstřelil branku!
    Projektil LUKÁŠE PULPÁNA zaletěl přímo do pravé šibenice Žigárdyho klece! Asistence: František Bombic.

20:16
    Olomouc vyhazuje.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:46.

Domácí jsou zatím lepším celkem a zaslouženě se ujali vedení 2:0.

20:00

19:57
    Domin vyhazuje k chomutovskému gólmanovi.

19:32
    Za podražení dostává dvě minuty Michal Nedbálek (OLO).

19:19
    Nedbálkova rána jen těsně minula pravou tyč Hanuljakovy branky.

18:27
    Černého nepřesná příhra znamená snadný zisk kotouče pro hosty.

17:44
    Havířovu střelu z levého kruhu schoval Žigárdy do výstroje.

16:55
    Haluza uháněl za nahozeným pukem, u toho však byl rychlejší Půlpán.

16:06
    Asi půl minutu se hrálo s posunutou Hanuljakovou svatyní, až poté sudí zapískali a klec se vrátila na původní místo.

15:12
    Brančík ujížděl sám na chomutovského gólmana, které dokázal překonat. Na brankové čáře však odvrátil hrozbu třetí trefy jeden z hostujících beků!

14:31
    Hosté jsou pod tlakem, Haluza se snaží vymyslet něco za jejich bránou.

13:41
    MILAN MINISTR doslova kouzlil se svou holí a vyčaroval gól. Položil si Hanuljaka a zavěsil kotouč pod horní tyčku. Asistence: Ondrej Šedivý.

13:01
    Hostům se těžko prochází přes obrannou hráz Olomouce.

12:21
    Icing také na druhé straně.

11:54
    Nepřesná rozehrávka Havíře znamená jen zakázané uvolnění.

11:07
    Po levém křídle se snažil proniknout Sikora, zastavil ho ale Nedbálek.

10:34
    Kucharczyk z mezikruží jen vyprášil Hanuljakovy betony.

9:51

9:33
    Chomutov je po inkasovaném gólu jako opařený, aktuálně je aktivnějším týmem Olomouc.

8:26
    Meidl zaváží touš do útočného pásma, kde sice Hanáci parkrát zahrozili, ale Chomutov nakonec získal puk.

7:30
    Bombu MARTINA JANÁČKA zastavila až síť v hostující kleci! Asistence: Petr Domin.

7:07
    Oběma mužstvům se těžko prosazuje v útočném pásmu, defenzivy jsou zatím pozorné.

6:24
    Ta však neměla dlouhého trvání.

6:05
    Kůs zakládá akci Chomutova.

5:14
    Černého projektil si to po odrazu od mantinelu namířil do ochranné sítě, buly ve střední třetině.

4:29
    Bombicovo nahození od červené raději Žigárdy podržel.

4:05
    Ránu Mikela od modré zachytil Hanuljak do lapačky.

3:44

2:50
    Hráči KLH sice opět zavezli touš do olomouckého obranného pásma, domácí jim ale kotouč sebrali a Pekr vyhazuje.

2:08
    Bombic neudržel modrou čáru, takže Chomutov musí začínat od své brány.

1:44
    Za hákování je vyloučen Richard Brančík (OLO).

1:04
    Hosté se sice probojovali do útočného pásma, dlouho v něm ale nevydrželi.

0:20
    Ministrův pokus z levého kruhu si Hanuljak podržel na hrudi.

0:08
    Bartoňova přihrávka na Ministra končí zakázaným uvolněním.

00:01

Aktuálně sedmý celek prvoligové tabulky HC Olomouc si v minulém zápase vyšlápl na Ústí, které porazil 2:1. Lídr ligy KLH Chomutov naposledy doma zvítězil nad mužstvem Písku 3:1.

HC Olomouc: Žigárdy (Sedlář) – Ondrůšek, Mikel, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Staněk, Bořuta – Ministr, Meidl, Polodna, Šedivý, Černý, Brančík, Zbořil, Haluza, Domin, Pekr, Kucharczyk.

KLH Chomutov: Hanuljak (Štěrba) – Prošek, Pavlas, Havíř, Mudroch, Půlpán, Bombic, Mucha – Kuběna, Zucker, Radulay, Seman, Sikora, Davídek, Hluchý, Kůs, Jíra, Selingr, Skořepa, Horna.

Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Suchánek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 8. Janáček (Domin), 14. Ministr (Šedivý), 42. Šedivý (Kucharczyk) - 21. Pulpán (Bombic), 45. Davídek (Seman)

HC Olomouc: Žigárdy (Sedlář) – Ondrušek, Mikel, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Staněk, Bořuta – Šedivý, Ministr, Zbořil – Haluza, Domin, Kucharczyk – Černý, Brančík, Řípa – Polodna, Pekr, Meidl.
    Piráti Chomutov: Hanuljak (Štěrba) – Prošek, Pavlas, Havíř, Mudroch, Pulpán, Bombic, Mucha – Selingr, Skořepa, Horna – Hluchý, Kůs, Jíra – Seman, Sikora, Davídek – Kuběna, Zucker, Radulay.