Kadaň – Znojmo 5:0 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 4:5 (po s.n.) | Olomouc – Písek 4:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Ústí n/L 2:0 (kon.) | Beroun – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Třebíč – Chomutov 3:4 (po s.n.)
Hr. Králové – Tábor 5:2 (kon.) | Chrudim – Benátky n/J 7:6 (po s.n.)
po s.n.
HC Chrudim
7:6 (2:3, 2:0, 2:3 - 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
Sobota 11.12.2010, 18:001. liga (ČR)

Chrudim poráží svého odvěkého rivala Benátky v nervy drásajícím souboji, kterého jsme byli svědky do poslední vteřiny tohoto klání. Chrudim poprvé zvládla samostatné nájezdy a to především zásluhou dvou mužů: Patrika Fořta coby neomylného střelce a Dominika Halmošiho, který vychytal benátecko-liberecké hvězdy. (20:50:47)

65:00
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Dramatické nájezdy pro Chrudim vystřílel PATRIK FOŘT, který si připisuje vítězný nájezd.

A Halmoši chytá lapačkou!

Za hosty Kopic.

A dává nad vyrážečku.

Za Chrudim do třetice Fořt.

Výtečný Halmoši chytá do lapačky.

A znovu Bárta.

Zkusil dělovkou golfový úder, Stejskal obstál.

V další sérii, Drtina.

A na Halmošiho nevyzrál.

Za Benátky Špaček.

A vysoko přestřeluje.

Za domácí Šeda.

A prostřeluje Halmošiho pod lapačkou.

Nic nevymýšlel a trefuje přesně levý růžek Stejskalovy klece.

Za Chrudim Patrik Fořt.

Po třetí sérii nerozhodný stav 1:1.

Přetáhl svůj blafák mimo branku.

Třetí nájezd Chrudimě - Tomáš Kaut.

A nedává, střelu po ledě kryje Halmoši pravým betonem.

Za hosty Pavlů.

Jeho střela se otřela o tyč a není to branka.

Za domácí Lukáš Král.

A prostřeluje Halmošiho střelou nad lapačku.

Jako druhý za Benátky pojede Bárta.

A zakončuje svůj rychlý blafák střelou pod horní tyč!

Za domácí Patrik Fořt.

A nedává, Halmoši ho vybruslil.

Jako první se do branky staví Halmoši, za hosty jede nájezd Vantuch.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení branka nepadla, budeme opět svědky samostatných nájezdů na chrudimském ledě. Zatím se domácím v této herní disciplíně nedaří. Bude určitě zajímavé sledovat, jak se povede nové akvizici - Halmošimu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:38
    Přihrávka rukou, kterou se provinil jeden z chrudimských hráčů v mlýnici za Stejskalovou brankou.

64:16
    Pavlů ze dvou metrů přestřeluje masku Halmošiho i jeho branku.

63:44
    Kica z bezprostřední blízkosti nastřeluje kotouč na betony Halmošiho.

63:05
    Benátky v prodloužení mají více ze hry.

62:31
    Kotouč na holích Benátek.

61:29
    Pavlů a Špaček vyslali skákavé střely na Halmošiho, který si s nimi k úlevě domácích fanoušků poradil.

60:38
    Opět posunutá Halmošiho branka.

60:01

Domácí mužstvo uteklo hrobníkovi z lopaty. Nejprve nepochopitelně přenechalo otěže zápasu hostům a pykalo za to třemi brankami a na konci třetiny opět srovnalo díky brankám Krále a Drtiny.

60:00
    Konec třetí třetiny.

59:50
    Oddechový čas pro hosty.

59:49
    Snaha Benátek končí střelou Šticha do náruče chrudimského gólmana.

59:12
    Žák vypíchl Pavlů kotouč v pravý čas. Stačilo málo a benátecký hráč byl sám před Halmošim.

58:40
    Kica podrazil v brankovišti Halmošiho. Vylučovat se nebude. Odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

58:16
    Kubištova střela míjí levou tyč Stejskalovy branky.

57:34
    Chrudim v útočném pásmu.

56:55
    Vážení přátelé, tak toto jsme viděli v utkáních Chrudimi a Benátek naposledy v druhé lize! Důraz domácího mužstva korunuje MAREK DRTINA. Asistence: Jan Šeda.

56:29
    Jiskřičku naděje pro domácí tým vykřesává důraz LUKÁŠE KRÁLE před soupeřovou brankou. Asistence: Patrik Fořt.

55:55
    Kubišta ztratil kotouč a v útoku jsou opět hosté.

55:00
    Posunutá brána za Halmošim.

54:21
    Přeci jen se už domácí trochu osmělili. Času do konce třetí třetiny už ovšem moc nezbývá.

53:52
    Toužimského daleká rána propadla Stejskalovi pod ramenem, ale prokutálela se ke smůle domácích mimo branku.

52:11
    Chrudimští se stále nemohou dostat do svého tempa, které jim tak svědčilo v prostřední třetině. Na ledě je úplně jiné mužstvo.

50:41
    Benátky právě vstřelily branku!
    Hodně studená sprcha pro domácí a silné kafe pro Halmošiho, kterého opět nechala obrana na holičkách. Šestou branku hostí střílí PETR KICA. Asistence: Josef Skořepa.

50:08
    A zápas se znovu otáčí. LUKÁŠ VANTUCH proměnil nabídnutou přihrávku. Asistence: Michal Bárta.

49:51
    Bártovu střelu Halmoši vykopává betonem.

49:20
    Chrudim trochu v křeči. Před brankou ve slibné pozici Špaček, Halmoši se štěstím šanci likviduje.

48:41
    Hosté vyrovnávají a Halmoši kapituluje proti střele DAVIDA ŠTICHA. Asistence: Miroslav Kopic, Tomáš Urban.

48:26
    Toužimský dostal ránu pukem a jede na střídačku.

48:29

47:57
    Chrudim se konečně osvobozuje.

47:14
    Horké chvilky v Halmošiho brankovišti.

46:29
    Kolmanův pokus od modré vytlačuje Halmoši pouze okrajem lapačky.

46:08
    Jenže v tomtéž okamžiku se proviňuje sekáním Charousek a je tu oslabení domácích 4/5.

46:08
    A Vantuch opět zlobí domácí obranu, probil se až před Halmošiho, který jej však bravurně vychytal. V síti neskončil kotouč, ale benátecký útočník. Posunutá branka.

45:52
    Nečekaně se dostal ke kotouči před útočnou modrou Jaroměřský a mohl jít sám na Stejskala. Bohužel jej zastavil ofsajd.

45:01
    Horká chvilka pro Halmošiho, který vyjel za kotoučem za svou bránu, ovšem kotouč zaznamenal nečekaný odraz zpět před brankoviště.

44:43
    Většina akcí teď končí nahozením kotouče ze středního pásma - to na straně domácích, nebo zakázaným uvolněním - na straně hostí.

43:58
    Na modré čáře před Vantuchem dobře zasáhl Žák.

42:28
    Sledujeme opatrnou pasáž ve snaze obou týmů neudělat chybu.

41:37
    Kotouč vysoko v síti, hra vykázána do středního pásma.

41:29
    Ofsajd Chrudimského mužstva.

41:15
    Zdravím Kristýnu, jestli Chrudim prohraje, píše pětiminutovku z matematiky!

40:53
    Benátky se dostávají snadno ke kotouči, Chrudim nezačala třetí třetinu právě nejlépe.

40:01

Děkuji Danymu za komentář ke druhé třetině, díky čemuž se na chrudimských stránkách objeví i několik fotografií :-).

40:00

39:34
    A hrajeme v 5 na obou stranách. S trochou nadsázky se dá říci, že jde o obrovskou kuriozitu druhé třetiny.

39:20
    Domácí drží hosty v pásmu.

38:24
    Špaček zaťukal ... tentokrát ale na nervy domácích fanoušků. Jeho velmi povedenou střelu ale vystavil červenou v podobě velmi pěkného semaforu domácí brankář Dominik Halmoši.

37:34
    Máme tu, hádejte co:... Vyloučení! Jan Bendík jde také okusit místní trestnou lavici za držení protihráče. Pokud domácí nevyužijí přesilovku, pobude tam hokejista Bendík po dobu 2 minut.

36:40
    A vyhraný "mlýn" ve prospěch domácích málem slavil obrovský úspěch, když překrásný ťukec nedokázal dotáhnout do úspěšného konce Jan Semorád, který netrefil zcela odkrytou bránu.

36:31
    Rugbyový souboj po vhozené buly jsme mohli sledovat snad po dobu 10 vteřin. Připomínalo mi to tzv. "mlýn", kdy se do sebe hráči zapřeli a tlačili své spoluhráče střemhlav proti těm druhým.

35:50
    Po třech rychlých přerušeních máme opět pískáno. Tentokrát sporné postavení útočícího hráče v brankovišti v neprospěch Orlic.

35:05
    Už je to jasné, sudí musí být nekuřák. Opět mu to píská jako na nádraží . Hosté jsou vyloučeni na 2 minuty a domácí tak mají přiležitost navýšit své vedení.

34:00
    Ulrych si velmi pěkně sjížděl na přihrávku od levého mantinelu, domácí obrana jej ale pokryla.

33:19
    Drtina odpaluje daleko, předaleko pryč ze své třetiny.

42:28
    Neudrželi se tam ale přiliš dlouho a následně se provinili zakázaným uvolněním.

32:27
    Benátečtí zamkli Orlice v pásmu.

32:03
    Hlavní sudí ukazuje svůj obrovský objem plic. Opět píská faul. Tentokrát si půjde na 2 minutky posedět na lavici hanby Patrik Fořt za hákování.

31:10
    Semorád si několikrát velmi pěkně pohrál s hostující obranou a už už to vypadalo, že z toho bude branka. Se štěstím se ale Benátky ubránili, jenže se jim nepodařilo vyhodit. K puku se dostal Tomáš Kaut, který nalezl na modré zcela nekrytého PETRA MOCKA. Ten si velmi efektně obhodil protihráče, ladným pohybem se dostal do prostoru mezikruží, odkud propálil naprosto bezmocného Stejskala. Asistence: Tomáš Kaut

30:37
    Orlice uzamkly hosty v jejich obranné třetině.

30:03
    Michal Bárta zcela jasně fauluje vysokou holí a putuje na 2 minuty za katr.

29:40
    Stejskal teď zabrnkal na nervy hostujícím fanouškům, když zpracovával zcela jednoduchý touš ve svém brankovišti za pomocí své hole. Málem mu ale vypadly oči z důlků, když viděl, jak pomalu ale jistě puk přeskočil jeho čepel a klouzal za brankovou čáru. Naštěstí pohotově zasáhl a zkazil tak domácím fans radost a výsměch.

29:18
    Hraje se již ve 4 na obou stranách a sledujeme velmi útočný hokej v podání obou celků.

28:34
    Tohle byl velmi hraniční faul, který předvedli domácí obránic a útočník Benátek po něm skončil v domácí svatyni namísto puku. Rozhodčí ale nevylučuje.

28:16
    Hosté budou hrát ve 4 proti 3! Domácí faulují, aby zamezili přečíslení 2 na 1.

28:04
    A hosté nezvládli napadání v útočném pásmu. Tomáš Klimt putuje také na trestnou na dobu 2 minut za napadení.

27:55
    Z okamžitého protiútoku měl prakticky totožnou šanci na své holi chrudimský rychlík Patrik Fořt, ale ani on netrefil poloprázdnou bránu.

27:20
    Kolmann před prázdnou bránou netrefil a zahodil tak obrovskou šanci.

26:53
    Druhá pětka hostů ale ukázala, že sem Benátky nepřijely pouze bránit a pramení z toho vyloučení Jana Šedy na 2 minuty za držení hole. Šance pro tým od Jizerky na to, jít znovu do vedení.

26:25
    Rozehrávka hostů hoří jako papír. Vantuch nedokázal přesně přihrát z vlastní třetiny a z ničeho nic se ocitl v obrovské šanci jeden z domácích útočníků.

25:49
    A Benátky evidentně zaskočeni vývojem vyhazují pouze na zakázané uvolnení. Potrestá je některá z chrudimských Orlic?

25:12
    A Orlicím narostla křídla. Halmoši se začal více protahovat, jelikož pochopil, že dnes zdaleka není rozhodnuto a z velké části bude vývoj tohoto duelu záviset i na něm. Šeda s Kapcem si evidentně také věří a narostla jim křidélka. Dokazuje to velmi odvážný a nebezpečný průnik přmo před Stejskala.

23:13
    Orlice se na to již nemohly dívat, série snad šesti zakázaných uvolnění v řadě v podání hostů je utnuta. Po vyhrané buly na Jana Kubištu následovala přesná přihrávka na modrou. S černou pryží se MAREK DRTINA chvíli pomazlil a následně vytáhl ze svého repertoáru jednu ostrou, umístěnou přesně do pavučinky v levém horním růžku hostující branky. Asistence: Kubišta, Semorád

23:07
    A pro změnu tu máme nečekaně: zakázané uvolnění.

22:39
    Po sérii několika zakázaných uvolndění následuje co jiného než zakázané uvolnění.

22:03
    Pramení z toho závar před Nedvídkovou brankou a následné vhazování.

21:30
    Bárta udělal za brankou domácích pěknou kličku a před brankou hledal volné spoluhráče, přihrávka ale nikoho nenašla a domácí tak rozjíždějí protiútok.

20:17
    Domácí vyhrály vhazování a zakládají postupný útok od vlastní branky.

20:01

Po první třetině vedou hosté o jednu branku. Ti se ujali vedení již v první minutě a po třetí vstřelené brance dokonce vyhnali Landsmana z branky. Další třetina začne přibližně v 18:53.

20:00

19:33
    A znovu, další vhazování před Stejskalem.

19:26
    Zakázané uvolnění hostí.

19:18
    Chrudim nahazuje kotouč a střídá.

18:17
    Překrásná branka domácích, kterou zařídil rychlou a přesnou střelou JAN ŠEDA. Asistence: Jan Kubišta, Tomáš Blažek.

18:02
    Patrik Fořt teď nevybíravě poslaný Benáteckými beky k zemi. K nevoli fanoušků se vylučovat nebude.

17:48
    Fořt se neprosadil před Stejskalem.

17:36
    Hosté jsou již ve čtyřech.

17:28
    Lukáš Král v dalším výpadu faulován, hosté půjdou na krátko do tří. Vyloučen Daniel Špaček za hákování - 5/3.

16:51
    Domácí tlak přerušil Stejskal a Chrudim tak nevyužila absenci obránce Benátek, kterému vypadla hůl z rukou.

15:37
    Vyloučení hostí. Konkrétně je oním vyloučeným Petr Kolmann, který se provinil hákováním - 5/4 pro domácí.

13:50
    A Filip Landsman opouští klec, do které se postaví posila - Dominik Halmoši.

13:50
    Po chybné rozehrávce domácích namazala obrana přímo LUKÁŠI KREJČÍKOVI, který přidal další dárek do sítě Landsmana. Bez asistence.

13:38
    Jako nůž máslem projeli hosté domácí obranou a MICHAL PAVLU střílí druhou branku Benátek. Asistence: Petr Kica

13:07
    Benátky rozestavily přesilovkový lichoběžník. Ošemetná situace skončila tvrdou ranou na boku Landsmanovy masky a rozhodčí rychle přerušuje.

12:38
    Chrudim zatím brání pozorně, Benátky v postavení mimo hru.

12:03
    A máme tu oslabení domácího celku. Za napadení vyloučen Marek Drtina - 4/5.

11:56
    Po nepřesném obranném zákroku Žáka se kotouče zmocnili forčekující hosté a proti Nevyhoštěnému musel zasahovat Landsman.

11:45
    Drtinova přihrávka našla Semoráda už v ofsajdu.

10:10
    Když brejk, tak Král... Když Král, tak gól! Krásné vysunutí v krásném čase zařídil Toužimský přesnou nahrávkou a LUKÁŠ KRÁL se nemýlil. Asistence: Zdeněk Toužimský.

9:51
    Hra přerušena pro vysokou hůl, kterou hrál Urban.

9:32
    Vyhozený kotouč benáteckými hráči tečuje na útočné modré Jan Šeda mimo hřiště.

9:12
    Po špatné rozehrávce v obranném pásmu se dostal ke kotouči Kopic, Landsman si ale horní část branky pohlídal.

8:33
    Chrudim hraje v plném počtu a může být ráda, že nebezpečné příležitosti nedokázali využít ani Vantuch, ani Kolman.

7:38

6:47
    Fořta zastavuje v útočném výpadu ofside.

6:33
    Síly na ledě se vyrovnají. Své útočné úsilí přehnal Šeda a půjde pykat za podražení - 4/4.

5:36
    Další vyloučení hostí obstaral Lukáš Vantuch za nebezpečnou hru vysokou holí. Další výhoda pro Chrudim 5/4.

4:47
    Chrudim hraje přesilovou hru velmi důrazně. Jedna střela za druhou se sype na Stejskala, který zatím odolává.

3:27
    David Kajínek přehnal svůj důraz a je vyloučen za hákování. Přesilová hra 5/4 pro domácí.

1:55
    U kotouče chrudimský tým, který se snaží odpovědět na obdrženou branku útočným snažením.

0:42
    To nejhorší se stalo skutečností. Domácí inkasují hned z první příležitosti. Vantuchovo nahození z nulového úhlu usměrnil za Landsmanova záda TOMÁŠ URBAN. Asistence: Lukáš Vantuch, Daniel Špaček.

0:20
    Ve středním pásmu se dostal ke kotouči Fořt, ale skončil odblokován na mantinelu.

00:01

Při prvním pohledu na soupisku přiznávají faremní příslušnost především hosté, domácí se dnes budou muset spolehnout především na své síly.

Vítejte u sobotního utkání odvěkých rivalů Chrudimi a Benátek nad Jizerou. Oba celky v posledních utkáních chytly vítěznou vlnu, kterou dnes jeden z nich bude muset buď prodloužit, nebo přerušit. Chrudimi se zatím nedaří stáhnout čtyřbodové manko, které má na Benátecké, kteří hrají o příčku výše. V případě dnešního vítězství se tedy přiblíží takzvaně na dostřel.

HC Chrudim: Landsman (Halmoši) - Mocek, Toužimský, Vágner, Jaroměřský, Žák, Drtina, Kobela, Charousek - Blažek, Kaut, Fořt - Kapec, Semorád, Král - Šeda, Kubišta, Goiš.

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (Nedvídek) - Kolmann, Štich, Pavlů, Bendik, Vála, Ulrych, Kajínek - Špaček, Urban, Vantuch - Kica, Skořepa, Bárta - Kopic, Klimt, Krejčík - Nevyhoštěný, Jech, Pabiška - Weiss

Rozhodčí: Jebavý - Lučan, Svoboda.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dany

Petr Vtípil

Branky a nahrávky: 11. Král (Toužimský), 19. Šeda (Kubišta, Blažek), 24. Drtina (Kubišta, Semorád), 32. Mocek (Kaut), 57. Král (Fořt), 57. Drtina (Šeda), 65. Fořt - 1. Urban (Vantuch, Špaček), 14. Pavlů (Kica), 14. Krejčík, 49. Štich (Kopic, Urban), 51. Vantuch (Bárta), 51. Kica (Skořepa)

HC Chrudim: Landsman (Halmoši) - Mocek, Toužimský, Jaroměřský, Žák, Drtina, Charousek, Vágner, Kobela - Fořt, Král, Kaut - Kapec, Blažek, Semorád - Goiš, Kubišta, Šeda

Rozhodčí: Jebavý - Lučan, Svoboda