K. Vary – Ústí n/L 2:3 (po pr.) | Olomouc – Pardubice 2:4 (kon.) | Znojmo – Kometa Brno 6:1 (kon.)
Vítkovice – Havlíčkův Brod 9:1 (kon.) | Sparta – Motor ČB 2:1 (kon.) | Slavia – Chomutov 6:2 (kon.)
Plzeň – Litvínov 4:3 (po pr.)
HC LERAM Orli Znojmo
6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
HC Kometa Brno
Sobota 11.12.2010, 12:00 • Hostan aréna • DHL Extraliga juniorů

Po jednoznačné třetí třetině a trochu emotivním závěru poráží Znojmo Kometu Brno vysoko 6:1 a po třech prohraných zápasech si do tabulky připisuje tři body. Díky za pozornost a u dalších online přenosů nashledanou. (14:05:10)

60:00

59:29
    Dlapovu ránu od modré vyráží betony Kacetl.

58:37
    Brno hraje přesilovku pět na tři, Kacetl nyní po zachycení puku sám rozehrál a vyhodil do středního pásma.

58:27
    Piskoř (ZNO) zbytečně fauloval protihráče ve středním pásmu a dostává 5 minut + do konce utkání za faul kolenem.

57:26
    Dufek (KOM) 5 minut + do konce utkání za hrubost, Horváth (ZNO) 2 + 10 minut za úder do hlavy a krku a 5 minut + do konce utkání za hrubost. Brno hraje přesilovku.

57:26
    Pravou bitku v samotném závěru přímo před střídačkami předvedli Horváth a Dufek! Brněnský hráč pěstní souboj po chvíli vyhrál a soupeře složil k zemi.

56:12
    Orli právě vstřelili branku!
    Ze zápasu je najednou jednoznačná záležitost. Videlka poslal do samostatného úniku DOMINIKA PISKOŘE, který zakončil bekhendový blafák přesně pod břevno nad rameno brankáře. Asistence: David Videlka.

55:36
    Ukázková kombinace prvního útoku domácích! Po trase Jarůšek - Komínek - Bartoš se puk dostal křížným pasem znovu na hokejku RICHARDA JARŮŠKA, před nímž už zívala jen prázdná branka. Brněnští hráči včetně brankáře byli odsouzeni do role diváků. Asistence: David Bartoš a Tomáš Komínek.

55:05

54:25
    Z následného závaru větší nebezpečí rovněž nevzešlo a Orli vyhazují.

53:51
    Jankovič se prokličkoval kolem tří protihráčů až před branku, střelu ale zblokovala hůl jednoho z clonících útočníků.

53:05
    Hejl (ZNO) vyloučen na 2 minuty za držení.

52:20
    Jurákovi dnes není gól souzen, další dobrou šanci maří Kacetlova lapačka.

51:15
    Svou sílu a velkou stabilitu předvedl Videlka, který od pravého mantinelu projel až před branku, přestože mu na zádech jako klíště visel jeden z protihráčů. Z Videlkovy práce těžil MICHAL TELESZ, jenž zblízka dorazil do odkryté klece. Asistence: David Videlka.

50:01
    Pětice domácích beků toho začíná mít docela dost, přesto nyní Latner svým příklepem zaměstnal Baruse.

47:51
    Brno se snaží dostat soupeře pod tlak, kromě zakázaných uvolnění Znojma však zatím nic jiného nezískalo.

46:38
    Zakázané uvolnění Znojma.

45:56
    Kometa se nastěhovala do útočného pásma, nedokázala ale dostat puk z rohu do střelecké pozice.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 1. Videlka (Telesz), 28. Bartoš (Jarůšek), 45. Podešva (Latner, Jarůšek), 52. Telesz (Videlka), 56. Jarůšek (Bartoš, Komínek), 57. Piskoř (Videlka) - 38. Popolanský (Dlapa)

HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Kuchař) - Hejl, Tichý, Latner, J. Stehlík, Šaur - Horváth, Novák, Komínek, Bartoš, Podešva, Zika, Mikulášek, Piskoř, Telesz, Kovalský, Videlka, Jarůšek
    HC Kometa Brno: Barus (Vodička) - Štindl, Koukal, Dlapa, Krejčiřík, Dittrich, Bilčík - Hnilička, Juráň, Dufek, Jurák, Horehleď, Zemánek, Svatý, Jankovič, Šafránek, Popolanský, O. Stehlík, Káňa

Rozhodčí: Vampola - Samuel, Zídek