K. Vary – Ústí n/L 2:3 (po pr.) | Olomouc – Pardubice 2:4 (kon.) | Znojmo – Kometa Brno 6:1 (kon.)
Vítkovice – Havlíčkův Brod 9:1 (kon.) | Sparta – Motor ČB 2:1 (kon.) | Slavia – Chomutov 6:2 (kon.)
Plzeň – Litvínov 4:3 (po pr.)
HC LERAM Orli Znojmo
6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
HC Kometa Brno
Sobota 11.12.2010, 12:00 • Hostan aréna • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Orli Znojmo: Kacetl (Kuchař) - Hejl, Tichý, Latner, Stehlík, Šaur - Horváth, Novák, Komínek, Bartoš, Podešva, Zika, Mikulášek, Piskoř, Telesz, Kovalský, Videlka, Jarůšek

HC Kometa Brno: Barus (Vodička) - Štindl, Koukal, Dlapa, Krejčiřík, Dittrich, Bilčík - Hnilička, Juráň, Dufek, Jurák, Horehleď, Zemánek, Svatý, Jankovič, Šafránek, Popolanský, Stehlík, Káňa

Rozhodčí: Vampola - Samuel, Zídek.

Dobré poledne z Hostan arény, kde se v rámci extraligy juniorů odehraje jihomoravské derby mezi Znojmem a Brnem. Domácí sice okupují v tabulce přední příčky, momentálně se jim ale nedaří, prohráli třikrát v řadě, naposledy včera 0:5 v Pardubicích. To Kometa vedená ex-znojemským trenérem Pavlem Pazourkem pomalu stoupá ze spodních pater tabulky, včera si navíc mohla užívat volný den.

00:01

00:41
    Orli právě vstřelili branku!
    Bleskový start domácích. Telesz v útočném pásmu našel volného DAVIDA VIDELKU, jenž si vybruslil do mezikruží a přesnou střelou mezi betony překonal brankáře Baruse. Asistence: Michal Telesz.

02:00
    Pronikajícího Křivohlávka, který v letošní sezóně nastupuje i za seniorský tým Komety, musel stáhnout k ledu Šaur (ZNO) - 2 minuty hákování.

03:20
    Hosté se po delším snažení dostali do pásma, Štindl nebezpečně nahazoval před bránu, ale domácí beci ve spolupráci s Kacetlem si dokázali poradit a odpálit puk do bezpečí.

04:00

04:57
    Juráň projel celým kluzištěm až do mezikruží, střelu přes obránce lapil pozorný Kacetl.

05:59
    Jarůškův prudký pas před odkrytou branku netrefil v souboji s brněnským obráncem Komínek.

06:51
    Znojemský Videlka si stejně jako u první gólové trefy vybruslil mezi kruhy, tentokrát ale jeho střelu zastavila brusle jednoho z clonících hráčů.

08:31
    Domácí teď trochu florbalově drží puk na hokejkách a soupeři ho vůbec nepůjčují. Kometa se už pár minut nedostala na útočnou polovinu.

10:08
    Hosté ale nyní zabrali a Křivohlávek byl před Kacetlem v dobré pozici pro dorážku, naštěstí pro domácí netrefil ideálně.

11:26
    Brněnský Koukal zaváhal při zpracování puku a číhající Bartoš mohl málem ujíždět sám na branku, kdyby zpracoval nepříjemně poskakující puk u brusle dezorientovaného obránce.

13:23
    Podešva se na pravém křídle elegantně uvolnil a z hranice kruhu zkusil vystřelit, Barus našel puk v náručí.

14:12
    Kometa špatně rozehrála, domácí bleskově přešli do protiútoku a po Jarůškově pasu byl v dobré pozici Komínek. O radost ho ale připravila lapačka přesunujícího se Baruse. Dobrý zákrok gólmana Komety.

15:02
    Icing Komety.

15:33
    Telesz s Videlkou předvedli v útočném pásmu ukázkovou kombinaci na jeden dotek, zamotali hlavu brněnské defenzivě, ale Telesz z bezprostřední blízkosti nepřetlačil na brankové čáře roztaženého Baruse.

16:11
    Současně vyloučeni Videlka (ZNO) za nafilmovaný pád a Stehlík (KOM) za podražení.

16:38
    Juráňův výlet od zadního mantinelu až před znojemskou svatyni skončil na betonu Kacetla.

17:52
    Domácí útočníci ztratili puk v útočném pásmu, z čehož okamžitě rezultovalo přečíslení Komety tři na dva. Obránce Štindl si sjel k pravé tyči a po Jurákově nahrávce byl v jasné šanci, z první ale poslal kotouč buď do špičky Kacetlova betonu, nebo do vnější tyče!

18:11
    Oba týmy v plném počtu.

19:15
    Icing Znojma.

20:00

Znojemští junioři, kteří v dnešním duelu musejí vystačit pouze s pěti obránci, zatím v zajímavém zápase vedou nad Kometou Brno zásluhou branky Davida Videlky z první minuty. Další třetina začne přibližně ve 12:42.

20:01

21:18
    Videlka (ZNO) v útočném pásmu nešťastně zasáhl holí do obličeje protihráče, 2 minuty za vysokou hůl.

21:56
    Juráň strávil dobrou minutu v klinči před znojemskou brankou a dobrá práce se mu málem vyplatila, když jeho teč nahození od modré odskákala těsně vedle levé Kacetlovy tyče.

23:18

24:30
    Přesilovka Brno nabudila a je nyní aktivnějším celkem na ledě, Hnilička s Juráněm dlouho kombinovali za znojemskou brankou, šanci si ale vypracovat nedokázali.

25:26
    Rychlý brejk domácích táhl Videlka, ale brněnští hráči se rychle vrátili a vytlačili znojemského forvarda ze střelecké pozice.

26:45
    Znojmo se vymanilo z tlaku, pod kterým bylo na začátku třetiny. Nyní je hra vyrovnaná.

27:41
    Dva hostující hráči se sjeli k mantinelu, kde ale přišli o kotouč. Důrazný Jarůšek okamžitě hledal před brankou volného DAVIDA BARTOŠE, který protáhl puk kolem vyjíždějícího Baruse a poté si mohl v klidu vybrat, který kout prázdné brány trefí. Asistence: Richard Jarůšek.

28:47
    Icing Orlů.

29:06
    Štindlova dělovka od modré čáry prosvištěla kolem levé Kacetlovy tyče.

29:34
    Současně vyloučeni Stehlík (ZNO) za hrubost a Juráň (KOM) za nedovolené bránění.

30:37
    Ve čtyřech je mírně aktivnější Znojmo, Jarůšek s Bartošem ale hledali skulinku v hostující defenzivě marně.

31:08
    Šaur napřáhl na modré a mířil pod břevno, Barus ale reflexivně vyrážečkou vytlačil puk nad.

32:09
    Dnes nejlepší brněnská formace měla na hokejce jasný gól! Kacetl se vydal rozehrát za branku, puk ale sebral Hnilička, namazal před bránu Juráňovi, ten ale místo sítě trefil jen rukavici zoufale se natahujícího brankáře. Ondřej Kacetl tak své zaváhání dokázal napravit.

33:01
    Za potyčku po odpískání vyloučeni Zika (ZNO) a Bilčík (KOM), oba za hrubost.

33:59
    Stehlíkovo nahození od modré Barus neudržel, Jarůšek ale ani nadvakrát ze vzduchu nepřekonal brněnského strážce branky.

34:20
    Dlouhý pas na druhou stranu kluziště vzápětí vyslal do samostatného nájezdu Křivohlávka, bekhendový blafák ale vychytal dobrým pohybem Kacetl!

35:07
    Popolanský (KOM) vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

36:10
    Jarůškova pohotová zadovka se k volnému Bartošovi přes brněnské brankoviště nedostala, Kometa vyhazuje.

37:13
    Kometa právě vstřelila branku!
    Dlapovo vyhození na konci oslabení mířilo přímo do míst, kam z trestné lavice skákal TOMÁŠ POPOLANSKÝ. Ten by se do úniku za normální situace nedostal, jenže znojemský obránce Tichý vyrobil obrovskou chybu, když vysoko letící puk sklepl rukavicí za sebe, a dovolil tak Popolanskému nájezd a přesné zakončení pod břevno. Asistence: Ondřej Dlapa.

38:49
    Brno se dál tlačí dopředu ve snaze o vyrovnání.

39:51
    Barus na druhé straně podržel v lapačce nahození Latnera.

40:00

I po čtyřiceti minutách je náskok Znojma velmi hubený, o což se po Bartošově snížení postaral gólem z brejku po chybě domácích Popolanský. Další třetina začne přibližně v 13:27.

40:01

40:57
    Jurák si těžko mohl přát snadnější pozici pro vyrovnání, poté co se mu na hokejku před prázdnou brankou odrazil puk vyražený Kacetlem. Útočník Komety ale zaváhal a zamířil trestuhodně jen do vnější konstrukce!

41:44
    Dlapa (KOM) po velkých diskusích nakonec vyloučen za zdržování hry.

43:14
    Další zaváhání Tichého a znovu z toho byl nebezpečný brejk a přečíslení Komety. Jurák se ale rozhodl střílet a trefil pouze boční síť.

44:43
    Kometa už sice byla v plném počtu, nadále ale zůstávala pod tlakem, který nakonec vyústil ve třetí branku Znojma. JAN PODEŠVA ideálně tečoval Latnerovu střelu od modré, puk zapadl pod břevno za záda bezmocného Baruse. Asistence: Tomáš Latner a Richard Jarůšek.

45:56
    Kometa se nastěhovala do útočného pásma, nedokázala ale dostat puk z rohu do střelecké pozice.

46:38
    Zakázané uvolnění Znojma.

47:51
    Brno se snaží dostat soupeře pod tlak, kromě zakázaných uvolnění Znojma však zatím nic jiného nezískalo.

50:01
    Pětice domácích beků toho začíná mít docela dost, přesto nyní Latner svým příklepem zaměstnal Baruse.

51:15
    Svou sílu a velkou stabilitu předvedl Videlka, který od pravého mantinelu projel až před branku, přestože mu na zádech jako klíště visel jeden z protihráčů. Z Videlkovy práce těžil MICHAL TELESZ, jenž zblízka dorazil do odkryté klece. Asistence: David Videlka.

52:20
    Jurákovi dnes není gól souzen, další dobrou šanci maří Kacetlova lapačka.

53:05
    Hejl (ZNO) vyloučen na 2 minuty za držení.

53:51
    Jankovič se prokličkoval kolem tří protihráčů až před branku, střelu ale zblokovala hůl jednoho z clonících útočníků.

54:25
    Z následného závaru větší nebezpečí rovněž nevzešlo a Orli vyhazují.

55:05

55:36
    Ukázková kombinace prvního útoku domácích! Po trase Jarůšek - Komínek - Bartoš se puk dostal křížným pasem znovu na hokejku RICHARDA JARŮŠKA, před nímž už zívala jen prázdná branka. Brněnští hráči včetně brankáře byli odsouzeni do role diváků. Asistence: David Bartoš a Tomáš Komínek.

56:12
    Ze zápasu je najednou jednoznačná záležitost. Videlka poslal do samostatného úniku DOMINIKA PISKOŘE, který zakončil bekhendový blafák přesně pod břevno nad rameno brankáře. Asistence: David Videlka.

57:26
    Pravou bitku v samotném závěru přímo před střídačkami předvedli Horváth a Dufek! Brněnský hráč pěstní souboj po chvíli vyhrál a soupeře složil k zemi.

57:26
    Dufek (KOM) 5 minut + do konce utkání za hrubost, Horváth (ZNO) 2 + 10 minut za úder do hlavy a krku a 5 minut + do konce utkání za hrubost. Brno hraje přesilovku.

58:27
    Piskoř (ZNO) zbytečně fauloval protihráče ve středním pásmu a dostává 5 minut + do konce utkání za faul kolenem.

58:37
    Brno hraje přesilovku pět na tři, Kacetl nyní po zachycení puku sám rozehrál a vyhodil do středního pásma.

59:29
    Dlapovu ránu od modré vyráží betony Kacetl.

60:00

Po jednoznačné třetí třetině a trochu emotivním závěru poráží Znojmo Kometu Brno vysoko 6:1 a po třech prohraných zápasech si do tabulky připisuje tři body. Díky za pozornost a u dalších online přenosů nashledanou. (14:05:10)

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 1. Videlka (Telesz), 28. Bartoš (Jarůšek), 45. Podešva (Latner, Jarůšek), 52. Telesz (Videlka), 56. Jarůšek (Bartoš, Komínek), 57. Piskoř (Videlka) - 38. Popolanský (Dlapa)

HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Kuchař) - Hejl, Tichý, Latner, J. Stehlík, Šaur - Horváth, Novák, Komínek, Bartoš, Podešva, Zika, Mikulášek, Piskoř, Telesz, Kovalský, Videlka, Jarůšek
    HC Kometa Brno: Barus (Vodička) - Štindl, Koukal, Dlapa, Krejčiřík, Dittrich, Bilčík - Hnilička, Juráň, Dufek, Jurák, Horehleď, Zemánek, Svatý, Jankovič, Šafránek, Popolanský, O. Stehlík, Káňa

Rozhodčí: Vampola - Samuel, Zídek