Slavia – Třinec 2:6 (kon.) | Chomutov – Jihlava 5:4 (po s.n.) | Hr. Králové – Motor ČB 3:1 (kon.)
Plzeň – Zlín 8:1 (kon.) | K. Vary – Olomouc 2:3 (po s.n.) | Pardubice – Havlíčkův Brod 1:4 (kon.)
Liberec – Letňany 4:3 (po s.n.) | Ústí n/L – Havířov 2:7 (kon.) | Mladá Boleslav – Písek 3:2 (po s.n.)
po s.n.
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
HC Olomouc
Sobota 11.12.2010, 15:30Extraliga staršího dorostu

Děkujeme za Vaši pozornost! (18:26:47)

Hosté si nakonec odvážejí o bod navíc díky štěstí v koncovce.

65:00
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Vítězný nájezd si připisuje ALEŠ JERGL.

Jergl jede. Prosazuje se mezi tělem a brankovou konstrukcí - 2:3.

Série se otáčí. Zadražil jede, ale tentokrát ho brankář vylehal.

Za domácí Zadražil a dělovkou mezi betony srovnává - 2:2.

Jergl jede za Olomouc. Zadařilo se mu a proti ležícímu brankáři se prosazuje - 1:2.

Táborský zkusil ránu mezi betony bez úspěchu.

Tomiga mohl srovnat a stejně jako Matyáš proměňuje - 1:1.

Na Lukáše jede Matyáš. A bekhend do blafáku mu vyšel - 1:0.

V brance Fečo. Proti němu Schejbal. A trefuje tyčku!

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:44
    Vyloučen brankář Olomouce Jan Lukáš (OLO) na dvě minuty za podražení.

62:12
    Vyloučen Petr Vondra (OLO) na dvě minuty za podražení.

60:58
    Tomeček se natlačil až k brankáři, ale ten jeho bekhendový pokus vychytal.

60:01

60:00

59:04
    Vyloučen Alex Rašner (OLO) za podražení na unikajícího energetika.

57:41
    Hosté předvádějí drtivý tlak, ale domácí borci se zatím drží. Skvěle v oslabení hraje Fečo.

56:16
    Vyloučen Otto Novák (KVA) na dvě minuty za vysokou hůl.

52:47
    Hosté se trefují přesně v době ,kdy se vracel potrestaný Novák na led. KAREL KEBZA se prosadil z dvojité dorážky. Asistence: Daniel Kunce, Jakub Tomiga.

50:47
    A domácí jdou rovnou do tří. Otto Novák (KVA) vyloučen za hákování.

50:14
    Šance ke srovnání. Vyloučen Jakub Matyáš (KVA) na dvě minuty.

49:58
    Hosty paradoxně inkasovaná branka nakopla a nyní jsou to oni kdo tahají za delší provaz.

48:05
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí zužitkovali tlak. Energetici se po pohledné kombinaci prosazují. Střelcem branky je OTO TÁBORSKÝ.

47:29
    Domácí jsou na vlně a tlačí, ale pozorní hosté útoky odvracejí.

44:58
    Vyloučen kapitán Olomouce Petr Paksi (OLO) na dvě minuty za držení.

43:18
    Hosté nyní zaveleli k hromadnému útoku. Svoji akci však překombinovali a koouštějí se ofsajdu. Buly ve středním pásmu.

40:55
    Domácí tlačí vpřed, ale hosté hrají s pozornou obranou a hlavně Lukášem v zádech.

40:01

Druhá třetina přinesla taktéž jednu branku, ale tentokrát na straně hostů, kteří tak srovnali krok s Energií. Hraje se i opticky velice vyrovnaně. Domácí mohou litovat nevyužitého trestného střílení z konce třetiny.

40:00

39:16
    Ujal se jej Vojtěch Tomeček. Snažil se o střelu mezi betony, kterou Lukáš likviduje.

39:16
    Bylo nařízeno trestné střílení pro domácí.

38:15
    Tutovka hostů neproměněna. Po šanci jednoho z Olomouckých mohl Hánl dorážet do úplně prázdné brnky nad ležícím Fečem. Z neznámého důvodu tuto branku z metru netrefil.

32:41
    Vyloučen Adam Jirák (OLO) menší trest plus osobní za faul kolenem.

30:20
    Sovoboda v úniku se spoluhráčem dva na jednoho. Svůj pas však načasoval příliš pozdě a jediný bránící obránce Olomouce kotouč zalehl.

28:39
    Hosté se dočkávají zaslouženého vyrovnání. ALEŠ JERGL v úniku nejprve trefil beton Feča. Napodruhé už se však přes ležícího brankáře prosazuje. Asistence: Milan Ostřanský, Dominik Novotný.

25:39
    U puku jsou převážně domácí hokejisté, ale skvělý Lukáš jim dělá nemalé problémy. Od začátku třetiny vychytal už tři tutové šance.

22:48
    Vyloučen Jindřich Zitka (OLO( na dvě minuty za podražení.

20:26
    Škůrek v jasné šanci přestřelil o velký kus brankovou konstrukci.

20:01

První třetina je u konce. Jedna branka po ní určuje jako vedoucí celek karlovarský tým. Hosté hodně zahrozili až ke konci třetiny díky dvěma faulům domácích. Fečo si však stále drží čisté konto.

20:00

19:48
    Karlovarský brankář David Fečo (KVA) fauluje. Za podražení mu hlavní sudí uděluje dvě minuty.

18:48
    Vyloučen Šimon Bečka (KVA) na dvě minuty za sekání.

15:42
    Bravurní zákrok karlovarského Feča. Střelu Novotného vyrazil ve stoje a ještě ramenem!

13:49
    Jakub Matyáš se napřáhl od modré a trefil tyčku olomoucké klece. Následně však musel sprintovat za odraženým pukem, aby se k němu dostal dříve než soupeřův forvard a nedošlo k samostatnému úniku. Svoji úlohu beka zvládl a u puku jsou opět domácí borci.

13:10
    Vyloučen Jindřich Zitka (OLO) na dvě minuty za držení.

12:20
    Tentokrát už to domácím vyšlo a prosazují se. Po velkém tlaku vyhodili hosté do středního pásma. Zde si jej přivlastnili domácí a už to jelo. Přes beka do středního pásma. Druhý obránce vyslal vpřed OTTU NOVÁKA. Ten si najel po levé straně kluziště. Natlačil se přes obránce přímo k ležícímu brankáři. Bekhend mu nevyšel přesně dle jeho představ, ale i tak puk sklouzl za čáru. Bez asistence.

11:30
    Další únik v karlovarském podání. Winkler ujížděl podél mantinelu z pohledu brankáře po levé straně. Natlačil se přes bránícího beka Olomouce do kruhu a nahrál přesný pas přes clonícího obránce na hůl Tomečka. Ten se šancí nezaváhal a hned z první se opřel do kotouče. Lukáš však chytá.

10:05
    Táborský uháněl zcela sám v úniku na brankáře hostů Lukáše. Jeho první střela byla prudká a přesná a mířili mezi betony. Olomoucký gólman se však nenechal nachytat a nechal betony u sebe. Hokejista Energie se však v jízdě dostal ještě k vyraženému kotouči, který se snažil dorážet, ale i nyní stála gólu v cestě Lukášovo výstroj.

08:19
    Domácí hráči skvěle forčekují. Hostům dělalo velký problém vůbec přejít s pukem přes střední pásmo do svého útočného. Nakonec se jim to povedlo, ale netrvalo dlouho a museli puk odevzdat díky dobré práci karlovarských obránců, kteří k olomouckým forvardům rychle přispěchali.

07:36
    Csamango se hnal jako střelený za pukem, ale zakázanému uvolnění Energie stejně nezabránil.

06:14
    Winkler tečoval puk těsně u brankáře, ten jej raději podržel. Buly po Lukášovo pravici.

05:38
    Tomeček se snažil chytrou přihrávkou najít spoluhráče při úniku dva ne jednoho, ale jeho pas zblokoval soupeřův obránce.

04:40
    Z olomouckého pohledu parádní přesilovka. Domácí zatím ještě ani jednou nevyhodili z pásma a čelí jedné střele z hokejek soupeře za druhou.

03:19
    Vyloučen Ondřej Šafář (KVA) na dvě minuty za podražení.

02:11
    Aktivněji vstupují do utkání hosté a dotírají na karlovarské obránce. Domácí borce už musel několikrát podržet skvělými zákroky gólman Fečo.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Fečo (Frček) - Šafář, Matyáš, Táborský, Zadražil, Svoboda, Winkler, Bečka, Vilhelm, Fečo, Novák, Csamango, Tomeček, Zikmund, Sturma, Ziegler, Gombár, Vrána.

HC Olomouc: Lukáš () - Kebza, Němec, Škůrek, Hes, Novotný, Jirák, Hánl, Paksi, Jergl, Zitka, Hradil, Vondra, Rašner, Tomiga, Ostřanský, Boubeníček, Kunce, Schejbal, Kochta.

Rozhodčí: .

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Milan Ouředník

Branky a nahrávky: 13. Novák, 49. Táborský (Zadražil, Tomeček) - 29. Jergl (Ostřanský, Novotný), 53. Kebza (Kunce, Tomiga), 65. Jergl