Pardubice – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Liberec – Třinec 2:3 (kon.) | Slavia – Kladno 4:3 (kon.)
K. Vary – Litvínov 4:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:3 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
Motor ČB – Sparta 2:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 02.01.2011, 15:00Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítáme Vás na přímém souboji o druhé místo v Tipsport extralize, ve kterém se utkají domácí Bílí Tygři a třinečtí Oceláři.

Tygři mají za sebou povedenou šňůru tří vítězných střetnutí, která následovala po debaklu se Slavií. V Brně ale vyhráli 3:4, doma si poradili s Kladnem a rok 2010 uzavřeli vítězstvím v Mladé Boleslavi. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Petr Nedvěd.

V této sezoně se týmy setkaly už dvakrát. Doma to Tygrům nevyšlo, silný Třinec pomohl svému brankářovi Vojtkovi k čistému kontu a přidal ještě pět branek do sítě Liberce. V Třinci se Tygrům vedlo podstatně lépe, vítězství vybojovali v samostatných nájezdech.

Naposledy hosté vyhráli po základní hrací době desátého prosince, doma s Kladnem. Od té doby prohráli se Spartou, Zlínem a Litvínovem, Budějovice porazili po nájezdech a Karlovy Vary v prodloužení. Bodování Ocelářů vede Martin Růžička.

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Pinc) - Čakajík, Hunkes, Derner, Trončinský, Moravec, Výtisk, Pavlů, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, Hořava - Víšek, Podkonický, Vantuch - Ondřej, Plodek, Špaček.

HC Oceláři Třinec: Vojtek (Štefl) - Zíb, Lojek, Krajíček, Seman, Hudec, Richter, Štach, Hrabal - Růžička, Peterek, Zagrapan – Varaďa, Bonk, McGregor – D. Květoň, Polanský, Adamský – Hrňa, Ostřížek, Mičulka.

Rozhodčí: Pešina, Polák - Bádal, Pouzar.

00:01

00:09
    Dušek přivítal Vojtka na ledě střelou mezi betony, třinecký gólman ji pohotově zastavuje.

00:39
    Třinec neprošel přes střed, Tygři měli hned velkou šanci. Kudrnovu střelu Vojtek vyrazil, Dušek cíl netrefil a puk se záhadně odrazil k Nedvědovi, který ho nestačil zasunout do prázdné branky, trefil Vojtka, který klečel u vzdálenější tyče.

01:50
    Výtisk dostává dvě minuty za hrubost.

02:16
    Tygři zatím brání úspěšně, Oceláři ještě ani nevystřelili.

02:44
    Kotouč mimo hřiště, buly v neutrálním pásmu.

02:56
    Víšek měl šanci v oslabení, neprošel ale přes třineckou obranu.

03:36
    Třinečtí opět neprošli přes střední pásmo.

03:55
    Třinec právě vstřelil branku!

Zbyněk Ondřej nestačil dostat puk ven z pásma, obral ho Jan Peterek, který obkroužil branku a našel MARTINA ADAMSKÉHO, který propálil Vošvrdu. Asistence: Peterek.

04:38
    Vošvrda rychle rozehrál na Kudrnu, který poslal pas Nedvědovi, Vojtek akci likviduje.

05:02
    Tygři mají velkou šanci, Kudrna byl ale zastaven kvůli postavení v brankovišti soupeře.

05:17
    Bonk dostává dvě minuty za sekání.

05:33
    Třinec se osvobozuje.

06:17
    Nedvěd si svezl puk z backhandu, překvapeného Vojtka ale neprostřelil, branku totiž netrefil.

07:09
    McGregorův silný forechecking teď pomohl Ocelářům ubránit přesilovku.

07:28

Radek Bonk dostal puk hned po výjezdu z trestné lavice a poslal pěkný pas STANISLAVU HUDCOVI, který nekompromisně zakončil. Asistence: Bonk, Krajíček.

07:42
    Vošvrda odchází na střídačku, jeho místo převezme Pinc.

09:06
    Dobrá rána Nedvěda od hrazení, Vojtek proti ni vytáhl své rameno.

09:47
    Čakajík zkoušel štěstí od hrazení, Vojtka ale vůbec nevystrašil.

10:09
    Icing domácích.

11:02
    Moravcovu slabou střelu tečuje obrana do rohu.

11:38
    Vak se pokusil najít Klimentu, puk ale doputoval k Vojtkovi.

11:51
    Hunkesovu střelu někdo tečoval do tyče, Vojtek pak přikryl puk.

11:51
    Adamský dostává menší trest za hákování.

12:59
    Tygři se v útočné třetině zatím neprosazují, lépe řečeno se tam ještě skoro nedostali.

13:37
    Klimentovu střelu někdo tečoval tak šikovně, že málem spadla za Vojtkova záda zeshora. Puk ale doputoval až za bránu Ocelářů.

14:20
    Dernerovo nahození nikdo netečoval, Třinec má puk.

14:43
    Mičulka mířil pod břevno, trefil to ale trošku výše.

15:37
    Tygři se snažili vymyslet kloudnou ofenzivní akci, Oceláři museli vyhodit na icing.

15:59
    Polanský našel Hudce, jeho ránu z voleje Pinc vyrazil.

17:09
    Peterek dostává dvě minuty za hákování.

17:37
    Trončinský vyslal střílený pas k Duškovi, který měl jen přesně zakončit. Branku netrefil.

17:50
    Puk jaksi letěl zeshora pod břevno, Vojtek ho zázračně udržel.

18:30
    Vak trefuje z první tyč.

19:36
    Krátce poté, co Zagrapan trefil tyčku, se provinil Hunkes, kterému rozhodčí udělil dvě minuty za hákování.

20:00

V první třetině měli Tygři smůlu, puk byl od třinecké brankové čáry několikrát hodně blízko. Vojtek v případech největšího nebezpečí navíc dokázal zatáhnout za ruční brzdu. Góly Adamského a Hudce tedy zajistili Ocelářům dvoubrankové vedení.

Martin Vojtek má 12 zákroků, Tomáš Vošvrda pustil z pěti střel 2 góly a Marek Pinc zatím chytil všechny 4 střely.

Další třetina začne přibližně v 15:53.

20:01

20:33
    Peterkovi nevyšel centr a Tygři tak vyhazují.

21:12
    Hořava ušetřil cenné vteřinky v okolí třinecké branky.

21:27
    Výtisk putuje na trestnou lavici, za vysokou hůl dostane dvě minuty.

22:04
    Varaďa podrážel a jde za to sedět.

22:21
    Kudrna se snažil přihrát bruslí, třinečtí si puk srazili tak nešikovně, že se otřel o Vojtkovu tyčku.

22:49
    Pinc lapil šanci Ocelářů.

23:14
    Moravcova střela v úniku našla cestu pouze do Vojtkovy lapačky.

23:23
    Vak dostal puk na zlatém podnosu, tvrdou ránu poslal do Vojtkových betonů.

23:38
    Bonk zavezl puk do pásma a přenechal ho soupeři.

24:11
    Hořava našel Vaka, jehož střelu Vojtek vyrazil, Klimentovu slibnou dorážku zastavovat nemusel, na to stačila ochranná síť nad brankou.

24:46
    Puk se nabízel Vantuchovi, Vojtek ale po něm sáhnul dříve než liberecký forvard.

24:53
    Varaďa si jde sednout, tentokrát za hákování.

25:18
    Hunkesova dělovka Vojtkovu branku nenašla.

26:24
    Květoň tečoval Nedvědův pas do ochranné sítě.

26:53
    Adamský srazil puk na vlastní branku, ne ale do ní.

27:16
    Adamského rána letěla vedle.

27:22

Adamský našel před brankou ERKA HRŇU, který nekompromisně zakončil nad Pincovu vyrážečku. Asistence: Adamský.

27:45
    Zagrapanovu střelu chytá Pinc pěkným zákrokem lapačkou.

28:27
    Nedvěd dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

29:13
    Klimentova střela letí vedle Vojtkovy branky.

30:06
    Vantuch poslal puk ven pěknou fintou kolem Zíba.

30:53
    Trončinského střelu blokuje obrana.

31:24
    Liberecká akce je v konci kvůli posunuté třinecké svatyni.

31:31
    Hořava promáchl jen těsně před brankou.

32:24
    Adamský vyslal další střelu, opět letěla vedle.

32:53
    Podkonický střílel po stahovačce, Vojtek ale zůstal na svém místě.

33:15
    Tygři vyhodili na icing.

33:47
    Hunkesovu pohotovou dělovku od hrazení zázračně chytá Vojtek.

34:41
    Zatímco Dušek na jedné straně trefil Vojtka, McGregor na té druhé trefil Pince.

35:21
    Hrňa pěkně zakombinoval s Peterkem a pak poslal puk do připraveného Pince.

35:53
    Víšek dostává menší trest za hákování.

36:15
    Tygři se po menší šanci McGregora osvobozují.

37:23
    Vantuchovu dělovku vykopává Vojtek.

37:45
    Pinc teď zlikvidoval šanci Ocelářů, kteří už nehrají úplně naplno, ale soupeře hlídají na uzdě.

38:16
    Hunkes nahazoval z úhlu, Podkonický puk netečoval a Vojtek tak vyráží.

39:40
    Oba týmy třetinu dohrávají.

40:00

Ve druhé třetině liberečtí začali velice aktivně, pak jim ale došlo palivo a třinečtí přebrali kontrolu. Se třetím gólem se navíc zdá, že mají pod kontrolou celé utkání.

Další třetina začne přibližně v 16:49.

40:01

40:17
    Marek Pinc při rozehrávce za bránou nešťastně zasáhl Květoně holí do obličeje, Kudrna za něj odpyká dvojitý dvouminutový trest.

40:32
    Výtisk vyhazuje puk.

40:56
    Opět vyhazuje Výtisk.

41:56
    Trončinský přesprintoval celé hřiště, pěkně se dostal až k Vojtkovi, který ho ale zastavil.

42:53
    Liberec právě vstřelil branku!

Zíbovu střelu zblokovala obrana, Hrňovi pak utekl puk, Daniel Špaček ho pak vyslal ke ZDEŇKU ONDŘEJOVI, který backhandem našel skulinku pod břevnem Vojtkovi branky. Asistence: Špaček.

44:14
    Pro Tygry bylo toto oslabení velice úspěšné.

45:14
    Týmy si teď tenisově přehazují puk mezi defenzivními třetinami.

45:31
    Dnešní utkání sleduje 5 668 diváků.

45:31
    Po velké liberecké šanci, kdy Vojtek zase létal ze strany na stranu, aby ochránil svou branku, dostává Hrabal dvě minuty za sekání.

46:43
    Rozehrávka Tygrům nevyšla, Klimenta tečoval puk mimo hřiště.

47:29
    Čakajíkova rána byla tečována nad branku.

47:42
    Moravcovu střelu někdo zblokoval před brankou.

48:13

Tygři si vybudovali už enormní tlak, při kterém Víšek zpoza branky našel ANDREJE PODKONICKÉHO, který vyslal tak tvrdou ránu z voleje, že ji nechytil ani Vojtek. Asistence: Víšek.

48:32
    Pinc ujistil fanoušky, že střely od modré chytá s jistotou.

49:49
    Třinečtí se trošku zlepšili, k čemuž jim nejspíše pomohla hrozba vyrovnaného stavu.

50:27
    Vakova střela se odrazila od zadního mantinelu až k Pincově brance.

50:50
    Po jednom z hitů vypadlo plexisklo od dveří na trestnou lavici.

50:50
    Plexisklo je na svém místě, můžeme hrát.

51:11
    Nedvěd měl velkou šanci, pak ale vysekával Vojtkovi puk z lapačky, což vypadalo dost nebezpečně.

51:34
    Pinc si věřil, že za branku obkličkuje Hrňu, talentovaný útočník ale málem našel před prázdnou klecí Adamského, který by pouze usměrnil puk. Obrana ale zapracovala na jedničku.

52:04
    Růžičkovu tečovanou střelu Pinc chytá.

52:26
    McGregor při první akci dostal puk před Pince, nedokázal ho ale zvednout. Pak měl šanci i Radek Bonk, který ale také Pince nepřekonal.

53:00
    Pinc působí celkem nejistě, Peterek teď měl příležitost zakončit do prázdné branky, byl ale v nepřekonatelném úhlu.

53:58
    Tygři se do útočného pásma dostávají, tam jim ale Oceláři k ničemu příležitost nedávají.

54:36
    Nedvěd poslal jednoho z Ocelářů hodně tvrdě, ale zároveň čistě k ledu.

55:26
    Tygři začínají tlačit, Třinečtí vyhazují puky.

56:04
    Moravec nejprve zblokoval střelu Růžičky, Květoň pak ofenzivně fauloval a jde na sedět za podražení.

56:25
    Pinc je na střídačce, Tygři hrají powerplay.

57:23
    Tygři se snaží něco vymyslet, mají na to ještě dvě a půl minuty.

58:08
    Hořavovu střelu z první jen tak tak vytáhl betonem Vojtek.

58:17
    Oddechový čas pro domácí.

58:29
    Seman dostává dvě minuty za to, že podrazil u hrazení Hunkese.

59:09
    Vojtek se teď skácel v brankovišti a Kudrna dostává dvě minuty za sekání, Vojtek ale zákrok trošku přihrál a tak se pokračuje v liberecké přesilovce i powerplay.

59:56
    Nedvěd zavezl puk před branku, Dušek se snažil dorážet, na ledě teď hrají roli i emoce.

59:56
    Vhazování před Vojtkem, poslední liberecká šance na vyrovnání.

59:56
    Tomáš Vak dostal za protesty osobní trest za nesportovní chování.

60:00

Konec zápasu se odehrál v doháněcím stavu, hrály role také emoce. Třinečtí nakonec udrželi vedení a získávají druhé místo v tabulce.

Přeji pěkný večer. (17:40:22)

Radoslav Vavřina

Branky a nahrávky: 43. Ondřej (Špaček), 49. Podkonický (Víšek) - 4. Adamský (Peterek), 8. Hudec (Bonk, Krajíček), 28. Hrňa (Adamský)

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (8. Pinc) - Čakajík, Hunkes, Derner, Trončinský, Moravec, Výtisk, Pavlů, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, Hořava - Víšek, Podkonický, Vantuch - Ondřej, Plodek, Špaček.

Rozhodčí: Pešina, Polák - Bádal, Pouzar