Pardubice – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Liberec – Třinec 2:3 (kon.) | Slavia – Kladno 4:3 (kon.)
K. Vary – Litvínov 4:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:3 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
Motor ČB – Sparta 2:1 (kon.)
HC Slavia Praha
4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
Rytíři Kladno
Neděle 02.01.2011, 15:00Tipsport extraliga

Šest vteřin před koncem zajistil tři body pro Slavii Tomáš Svoboda. Děkujem vám za sledování online přenosu. (17:22:10)

60:00

59:54
    Slavia právě vstřelila branku!
    Snaha domácích se vyplatila! Kadlec vybojoval puk za brankou, nahrál Vašíčkovi na modrou, který naznačil střelu a pak chladnokrevně poslal puk k tyčce volnému TOMÁŠI SVOBODOVI, který trefil přesně pod horní tyčku. Asistence: Jiří Vašíček a Petr Kadlec.

59:41
    Vondrka z úhli trefil boční síť!

58:40
    David Stieler mohl rozhodnout, ale bekhendem o pár centimetrů minul pravou tyčku.

58:00
    Přesně dvě minuty před koncem byl v další šanci Třetina, ale Falter si tyčku pohlídal.

57:23
    Opět střílel Svoboda, ale tentokrát mu puk obránci srazili do ochranné sítě.

57:01
    Svoboda vypálil hodně nepřesně, ale Slavia je dále v tlaku.

55:43
    Také Procházka na druhé straně nebezpečně vypálil. Kopřiva měl zakrytý výhled, ale tentokrát ho puk trefil.

54:32
    Další obránce Slavie se rozhodl vypálit od modré. A i Kolaříkova střela nadělala Falterovi velké problémy. Naštěstí pro něj ale Svoboda nedokázal kotouč dorazit do sítě.

53:49
    Další útok už ale prošel a Mrázek vyslal nebezpečnou střelu na Kopřivu. Ten si puk letící nad jeho beton schoval do lapačky.

53:23
    Hosté chtějí své vedení zpět, ale teď je zastavili čároví na modré.

52:12
    Ihned po buly se trefil přesně k tyči dělovkou od modré JIŘÍ VAŠÍČEK. Svůj gól pak oslavil netradičně klikama na ledě. Asistence: Vondrka a Třetina.

52:04
    Mrázek si vyšlápl na dorážejícího Třetinu. Vylučovat se ale nebude.

51:35
    Kolaříkovu střelu tečoval Micka jen do rohu pásma.

51:21
    Na Rothovu střelu ze středního pásma si Falter vyjel až daleko ze své brány a bez problémů jí pokryl.

50:36
    Utkání sleduje 3259 diváků.

49:24

48:40
    Do protiútoku zamířil Vondrka s Pospíšilem, který ale od svého spoluhráče dostal přihrávku na paty.

Patrik Kubečka

Branky a nahrávky: 13. Třetina (Svoboda), 16. Benda (Vondrka, Holec), 53. Vašíček (Vondrka, Třetina), 60. Svoboda (Vašíček, Kadlec) - 5. Valský (Štier), 15. Kuchler (Patera, Bicek), 36. Procházka L.

HC Slavia Praha: Kopřiva - Žižka, Kadlec, Kuboš, Kolařík, Roth, Vašíček, Špelda - Svoboda, Vondrka, Jelínek, Poletín, Pospíšil, Barák, Žejdl, Micka, Doležal, Benda, Sklenář, Třetina , Tomica.
    Rytíři Kladno: Falter - Drtina, Piskáček, Mrázek, Procházka, Růžička, Toman, Mnatsyan - Bicek, Patera, Kuchler - Kalla, Treille, Bílek - Bělohlav, Melka, Valský - Eberle, Knotek, Kotrla - Stieler.

Rozhodčí: Blecha, Smitka - Jelínek, Pešek