Švédsko – Rusko 3:4 (po s.n.) | USA – Kanada 1:4 (kon.) | Německo – Norsko 1:3 (kon.)
USA
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Kanada
Úterý 04.01.2011, 01:30Mistrovství světa do 20 let

Kanada byla po celý zápas jasně lepší a přesvědčivě USA porazila 4:1. Upřímně řečeno, i přes vynikající atmosféru tento zápas svou kvalitou výrazně pokulhával za tím nejlepším, co jsme mohli vidět na MS do 20 let v posledních letech. Například s loňským finále, které hráli oba soupeři, se dnešní zápas vůbec nedal srovnat. Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni oba brankáři Jack Campbell z USA a Mark Visentin z Kanady. (03:50:17)

60:00

59:45
    Ještě střela ze středního pásma a Campbell puk schoval ve výstroji. Ještě jedno vhazování.

58:49
    Ne.

58:48
    Fanoušci USA už opustili stadion, takže v hledišti je fandů méně, zato procentuálně je jich spokojených velká většina. Zakázané uvolnění Kanady. Zkusí USA ještě power-play?

57:57
    Kanada se soustředí více na obranu své modré čáry a Američané to budou mít hodně těžké.

56:55
    Brown ještě zkoušel Visentina. Byl v dobré pozici, ale kanadský gólman předvedl pěkný zákrok.

55:34
    Dělovka Morina z pravé strany, Visentin připravený.

55:03
    Nahození Ashtona schovává pod sebou brankář Campbell.

54:40
    Američané se pokusili o útok, ale zastavil je ofsajd.

54:10
    Kanada je lepší a už si jen těžko nechá vzít postup do finále. Američané teď zoufale vyhazují přes všechny čáry.

53:26
    Ve velké šanci se ocitl LeBlanc, ale Campbell ho vychytal.

52:45
    Nejprve velká šance Eakina, pak ujel jeden z Američanů, který dal do úniku všechno, hrozně bojoval, ale minul branku.

51:17
    Bourque vyvezl puk z obranného pásma, ale při přechodu do útočné třetiny mu utekl.

50:50
    Na trestnou lavici odchází Charlie Coyle, který z vlastní obranné třetiny vyhodil puk na střídačku. Trestem je zdržování hry.

49:37
    USA právě vstřelilo branku!
    Američané využívají přesilovou hru. Odražený puk se dostal na pravou stranu ke CHRISI BROWNOVI, který zvedl puk pod víko. Asistence: Jeremy Morin a Nick Leddy.

49:55
    Na trestnou lavici odchází Kanaďan Johansen na dvě minuty za hákování.

48:34
    Ashton hledal Schenna, ale toho Američané pokryli. Puk je ve středním pásmu.

47:26
    Po akci celého útoku dostal puk do ideální pozice Kreider, ale Visentin proti němu vytáhl perfektní semafor.

46:02
    Kanada právě vstřelila branku!
    ZACK KASSIAN ujel bekům, gólman šel k zemi a Kassian pod ním zasunul puk do sítě. Je ovšem potřeba zmínit geniální a milimetrovou přihrávku, kterou mu vyslal de Haan. Asistence: Calvin de Haan.

45:27
    Konečně šance USA při vlastní přesilovce! Domoulin se natahoval k dorážce, ale přestřelil.

44:43
    Kanada teď dvakrát po sobě rychle za sebou vyhodila.

43:54
    Carter Ashton odchází na trestnou lavici za sekání. Přesilovka pro USA

43:41
    Cowen pálil od modré čáry tvrdě a přesně. Campbell má touš v rukavici.

43:21
    Poté, co jeden z Kanaďanů zahrál vysokou holí, se vhazuje ve středním pásmu.

43:02
    Ihned z protiútoku pálil Hamilton, touš se po zákroku amerického brankáře ocitl v rohu hrací plochy.

42:17
    Chris Brown se prosmýkl útočným pásmem, Visentin vyráží ramenem.

41:20
    Na druhé straně tečoval ránu od modré čáry Bourque, touš proletěl těsně vedle tyčky.

40:59
    V dobré příležitosti se před brankou zjevil Kassian, ale přestřelil.

40:01

I ve druhé třetině byl vidět poměrně velký rozdíl mezi oběma týmy. Mistři světa ze Spojených států nebyli lepší než Kanaďané ani loni, ale dokázali dát rychle gól a byli mnohem nebezpečnější než dnes. Kanada hraje velmi dobře dozadu, dala tři góly a má vývoj utkání zatím plně pod kontrolou. Na střely vede Kanada 28:17. Třetí třetina začne přibližně ve 3:15.

40:00

39:36
    Američané se snaží, ale Kanada je téměř k ničemu nepouští.

38:12
    Kanada už se ubrání. Nahozený puk vyráží Campbell do ochranné sítě šest vteřin před návratem de Haana.

37:26
    Dumoulin tvrdě pálil z pravé strany, ale minul vzdálenější horní roh kanadské branky.

37:07
    Střela od modré, Visentin vyráží a z bezprostřední blízkosti Coyle nedokázal protlačit puk za kanadského gólmana.

37:03
    Merrill dostal přihrávku na pravou stranu a okamžitě pálil, Visentin vyráží.

36:18
    Spojené státy si zahrají přesilovku.Etem projížděl kolem mantinelu a de Haan ho sekl. Dvě minuty pro Kanadu.

35:19
    Zucker teď minul před brankou, to byla ojedinělá šance.

34:49
    Zucker se snažil za brankou, vybojoval puk a bezrozmyslu ho poslal před branku, tam však byli jen Kanaďané.

34:19
    Konečně střela USA, ale sražena do ochranné sítě.

33:32
    Kanaďané vedou 3:0 a místo aby se Spojené státy snažily s výsledkem něco udělat, tak se pořád brání, Kanada je zatlačila do hluboké defenzivy.

32:39
    Američané jsou dezorinetovaní a asi i trochu přicházejí o iluze. Jerry DAmigo vyhazuje na zakázané uvolnění.

32:14
    Dalčí obrovská šance Kanady! Johansen pálil, pak dorážel Foligno, Campbell se proti němu blýskl parádním zákrokem a jeden z jehop spoluhráčů mu pak přihrál malou domů, aby mohl Jack Campbell přerušit hru.

30:45
    Obrovská šance Couturiera! Ten udělal Campbellovi kličku do forhendu a stačilo jen zasunout puk do prázdné branky, ale netrefil prázdnou bránu! Tlak Kanady pokračoval, pak spálil ještě velkou šanci Johansen.

29:55
    LeBlanc pálí od modré, Campbell vyráží. Převážně kanadské publikum je z vývoje zápasu nadšeno a dělá mexické vlny.

29:31
    Puk se dotkl americké střídačky, hra je přerušena.

28:56
    Eakin na pravé straně, tvrdě vypálil, ale Campbell dokázal puk ztlumit pod sebou.

28:11
    Obránce Faulk pálil od modré, Visentin chytá.

28:07
    Howden se málem dostal do úniku, ale na puk nedosáhl a sudí pískají zakázané uvolnění.

27:00
    Menší míra nepřesností na obou stranách. Cizikas si vyšlápl na Ramage (USA) a pěkně ho přišpendlil na mantinel.

25:59
    Od modré čáry pálil Ellis, gólman Campbell puk vyrazil, ale RYAN JOHANSEN puk z brankoviště zametl do sítě. Asistence: Ryan Ellis.

25:55
    Kassian posílá puk do ohně, Johansen se snažil dorážet, ale Campbella nepřekonal.

25:40
    Campbell vyráží střelu Ellise, tlak pokračuje.

24:58
    Na dvě minuty za hákování je vyloučen Patrick Wey. 1:38 přesilovka pět na tři pro Kanadu.

24:32
    Coyle vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Za vteřinu začne kanadská přesilovka.

24:14
    Krátce po přejetí modré čáry pálil Shore, Visentin betonem vyrazil a Bjugstad tvrdě dorážel, alde Visentin opět chytá.

24:00
    Američané dlouhé vteřiny bojují o puk v útočném pásmu, ale nedokázali ho získat pod svou kontrolu. Kanada vyhazuje.

22:33
    Velké vzrušení v hledišti. Od modré pálil Cowen, Campbell neměl puk zcela pod kontrolou, vrhal se po něm Howden, kterého však sudí vylučuje za vysokou hůl.

21:11
    Bjugstad pálil zprava, Visentin puk vyrazil před sebe, ale dorážce amerického hráče zabránil tám, že odpálil puk hokejkou do rohu kluziště.

20:20
    Střela Schenna byla zblokována, puk mají Američané.

20:01

Kanada vede na střely nad USA 12:5, ale ještě výrazněji převyšuje soupeře v počtu šancí. Na góly vede 2:0 a je to spravedlivé vyjádření poměru sil na ledě. Druhá třetina začne přibližně ve 2:27.

20:00

19:03
    První větší šance USA. Bourque už byl moc blízko branky a Visentin mu vykryl střelecký úhel.

18:51
    Trochu nešťastná rozehrávka Američanů, zakázané uvolnění.

18:13
    Kanadský kapitán Elliss v šanci, Campbell si s pukem poradil.

17:51
    Palmieri nahodil puk ze střední třetiny na kanadskou branku a Visentin překvapivě puk přikryl a přerušil hru.

16:45
    Hamilton si vyšlápl na DAmiga, ten končí na zemi a fanoušci aplaudují.

16:02
    USA jsou zatím mnohem bezzubější, hůř se dostávají ke střelbě i do dobrýh střeleckých pozic.

15:20
    Kanaďané jsou lepší, teď pálil Morin, ale trefil brusle Američana, který stál před vlastním brankářem.

14:23
    V další velké šanci Zack Kassian, těsně minul.

13:54
    Connolly unikl po pravé straně, nahodil puk před branku a krásně ho tečoval do sítě QUINTON HOWDEN. Asistence: Brett Connolly a Erik Gudbranson.

12:43
    Morin se chystal střílet, ale v poslední chvíli jeho snahu utnul fyzicky disponovaný Kanaďan.

12:00
    Palmieri zkoušel objet Merrila, ale nepřišel si na něj.

11:05
    Nádherný bodyček amerického kapitána Ellise na jednoho z Kanaďanů. Kanada šla sice do protiútoku, ale šanci si nevytvořila.

10:19
    Kanada teď operovala s pukem v útočném pásmu, od modré nakonec vypálil Dumoulin, al eVisentin ho vychytal.

8:22
    Zpoza obránce vystřelil Palmieri, pak od modré pálil další Američan. Konečně dvě relativně nebezpečné střely, které směřovaly na Visentina.

8:11
    Hamilton pálil zleva, výborný Campbell.

6:53
    Kanaďané si nerozuměli. Přihrávka na LeBlanca nenašla adresáta, je z toho zakázané uvolnění.

6:23
    Američané trochu převzali iniciativu, ale do velkých šancí se nedostávají.

5:53
    Po střele Cowena od modré čáry chytá Campbell puk do laapčky. Hra je přerušena.

5:12
    Eakin pálí zprava těsně mimo.

4:45
    Connolly najížděl z levé strany, mohl volit přihrávku spoluhráči, ale volil střelu. Campbell skvěle chytá.

3:12
    Dva Američané se za frenetického pokřiku kanadské části publika srazili v obranném pásmu.

2:38
    CURTIS HAMILTON udělal Campbellovi blafák do bekhendu, jeho první pokus fantasticky zachránil holí obránce Merrill, ale na další dorážku už neměl. Asistence: Cody Eakin.

2:00
    Dvě přerušení v krátké řadě za sebou, kdy puk končí po zásahu Američanů mimo hrací plochu.

0:57
    Hned první minuta ukázala, že zápas bude veden ve strhujícím tempu. Zatím sice ani jedno mužstvo nevystřelilo, ale oba týmy už dvakrát byly v útočném pásmu.

00:01

Atmosféra v HSBC Areně je opravdu neskutečná. Takovou pravidelně prožívám jen na světových šampionátech do 20 let v Kanadě. Uvidíme, jak se s ní vyrovná český rozhodčí Martin Fraňo, který tento zápas bude rozhodovat jako hlavní.

Druhé semifinále mezi USA a Kanadou bude beznadějně vyprodané. Zájem o toto utkání výrazně překračuje kapacitu hlediště. Obhájci trofeje Američané i hokejová supervelmoc Kanada měly trochu slabší chvilky v dosavadním průběhu, ale není sporu o tom, že uvidíme velké utkání. Kanadskému trenéru Cameronovi se překvapivě nevešel do sestavy Jaden Schwartz, který zůstane na tribuně, ale při kvalitě kanadských hráčů to nebude asi moc poznat.

USA: Campbell (Iles) - Ramage, Merrill, Dumoulin, Faulk, Leddy, Forbort, Wey - Morin, Bourque, Bjugstad - Coyle, Kreider, Palmieri - Brown, Shore, Zucker - DAmigo, Callahan, Etem - Nelson. Trenér: Allain.

Kanada: Visentin (Roy) - Cowen, Barrie, Olsen, Ellis, Despres, Gudbranson, de Haan - Schenn, Hamilton, Eakin - Kassian, Foligno, Johansen - Couturier, Howden, Connolly - Cizikas, LeBlanc, Ashton. Trenér: Cameron.

Rozhodčí: Fraňo, Levonen - Kekalainen, Winnekens.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

David Schlegel

Branky a nahrávky: 50. Brown (Morin, Leddy) - 3. Hamilton (Eakin), 14. Howden (Connolly, Gudbranson), 26. Johansen (Ellis), 47. Kassian (de Haan)