Zvolen – Trenčín 5:1 (kon.) | Nitra – Skalica 3:4 (po pr.) | Žilina – Banská Bystrica 1:6 (kon.)
HC Slovan – Košice 4:1 (kon.) | Poprad – Martin 4:2 (kon.)
HK Nitra
3:4 (2:0, 1:1, 0:2)
HK Skalica
sk Pátek 21.01.2011, 17:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR)

Hostia v tretej tretine otočili vývoj a zásluhou gólu Románeka v 3. minúte predĺženia získavajú v Nitre 2 body. (19:14:02)

65:00

62:58
    Skalica dala gól! O víťazovi rozhodol Ján ROMÁNEK, keď úspešne zakončil prečíslenie hostí. Asistencia: Lušňák.

61:23
    Tvrdá strela švihom v podaní Slováka minula cieľ.

59:53
    Štefanka sa ešte mohol dostať do šance, no puk si odkopol do rohu klziska.

59:20
    K ohrozeniu Jána Laca sa strelou švihom spoza hráča dostal Patrik Lušňák. Hra prerušená, buly v pásme Nitry.

58:37
    Michal Školiak drží puk a rozohráva. Skaličania cítia šancu aj na viac ako jeden bod.

Oddychový čas - Skalica.

57:33
    Skalica dala gól! Hostia sa dočkali. Recept na Laca našiel Tibor KUTÁLEK, ktorý ho prestrelil pokusom zo strednej vzdialenosti. Asistencie: Šátek, Bučka.

56:53
    Spilar znovu kľučkoval, zrazil sa so spoluhráčom Štefankom.

55:08
    Hrá sa dlho bez prerušenia hry; hostia znovu hrali v šestici, a znovu to ušlo pozornosti rozhodcov.

54:50
    Nitrania sa ťažko dostávajú z vlastného pásma, aktivita Skaličanov im robí problémy.

53:45
    Slovák stráca puk v strednom pásme; Višňovského tvrdý pokus švihom z pravej strany zamestnal Laca.

52:43
    Ďurákovu nevydarenú prihrávku by Čaládi nespracoval ani s lopatou, icing Nitry.

52:40
    Hostia hrali so šiestimi hráčmi, rozhodcovia to nepostrehli.

53:01
    Záhoráci už s piatimi hráčmi, 5/5, Románek v ofsajde.

51:20
    Domáci sa nevedia usadiť v útoku; Skaličania po druhom strelenom góle poriadne ožili a je to vidieť aj na ich aktívnom pohybe.

Martin Hrotek

Branky a nahrávky: 3. M. Slovák (Gabriš, Podstavek), 17. Podstavek (M. Slovák), 31. Čaládi (T. Chrenko, Korhoň) - 26. Románek (Lušňák, Holovič), 50. Grundling (Zálešák, T. Višňovský), 58. Kutálek (Šátek, Bučka), 63. Románek (Lušňák)

HK Nitra: J. Laco - Fabian, Rais, Gabriš, Hlavačka, Michal Novák, Ďurák - Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay - Podstavek, Marek Slovák, S. Saliji - Korhoň, T. Chrenko, Čaládi - Štumpf, Uhnák, Šumichrast

HK Skalica: Lakosil - Grundgling, M. Školiak, A. Kolník, Bučka, Kumstát, T. Magušin, Gula, Jaborník - Obdržálek, Zálešák, T. Višňovský - Kutálek, Jarolin, Šátek - Lušňák, Holovič, Románek - Konečný, T. Mikuš, Mikušovič

Rozhodčí: Rudý - Horínek, M.Orolin