Mladá Boleslav – Kometa Brno 1:3 (kon.) | K. Vary – Písek 4:0 (kon.) | Hr. Králové – Zlín 3:2 (kon.)
Ústí n/L – Letňany 4:6 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 5:3 (kon.) | Plzeň – Třinec 5:2 (kon.)
Sparta – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.) | Slavia – Motor ČB 4:6 (kon.) | Liberec – Jihlava 4:5 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Berani Zlín
Sobota 22.01.2011, 13:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

HC VCES Hradec Králové: Pavelka (Hejda) - Kopsa, Kováč, Pilař, Havlena, Konečný, Matějček, Souček, Vencl - Gabriel, Procházka, Půlpán, Pravda, Frk, Vlček, Kastner, Bartoň, Havlík, Šimončič, Nedvídek.

PSG Zlín: Dohnal (Čepila) - Tomeček, Stuchlík, Papežík, Skočík, Janota, Macharáček, Sekerka, Urbanec "C" - Kovařík, Galuška, Mika, Burša, Matula, Jurík, Popelka, Hrazdíra, Sedláček, Vaculín.

Rozhodčí:.

00:01

01:07
    David Jurík nebezpečně dorážel na Pavelku, který musel puk přikrýt a poprvé se přerušuje.

01:37
    Obr Roman Konečný prověřil Marka Dohnala dobrou střelou na vyrážečku.

01:47
    Dohnal opět v akci, tentokrát proti prvnímu útoku Hradce.

02:09
    První obrovská šance utkání! Ondřej Vlček našel zpoza brány volného Marka Frka, který střílel na vzdálenější Dohnalovu tyč. Hostující gólman se ale perfektně přesunul!

03:17
    Na chvilku se v útočném pásmu usadili Berani, ale dlouho to netrvalo a musí rozjíždět další útok z obranné třetiny.

04:23
    Půlpán s Procházkou nezvládli kombinaci v zárodku úniku dva na jednoho.

05:04
    Petr Burša se vložil do Macharáčkovy nabídky od modré, jenže jeho teč míří mimo!

05:53
    Hosté získávají pásmo zásluhou nahození Jaroslava Tomečka, které musel ukrýt Pavelka v lapačce.

06:35
    Urbancovu střelu se tentokrát Kovaříkovi nepodařilo tečovat a Pavelka tak neměl problém.

07:06
    Velká aktivita Zlínských vede k prvnímu vyloučení zápasu - Jindřich Kopsa pyká za hákování.

07:59
    Havlík vyhodil puk, i když mohl přihrávat rozjetému Nedvídkovi.

08:35
    Přesilovka se hostům nevede.

08:47
    Hradečtí zadáci nedokázali dostat kotouč pryč z nebezpečných míst a dostal se k němu Petr Burša, ale Pavelka chytá.

09:11
    Domácí v plném počtu. V závěru výhody si Zlínští vytvořili několik dobrých pokusů, ale před brankou se nedostávali k dorážkám, jak by si představovali.

10:18
    Další kiks domácí obrany. Jan Havlena doslova přenechal puk Martinu Sekerkovi, ale bylo to jen u mantinelu a Sekerka se k ničemu nedostal.

10:27
    No Hradečtí mají problémy s pohyblivými útočníky Zlína. Lukáš Pravda je druhou obětí píšťalky sudího - napadení.

11:22
    Matúš Kováč si mohl vybírat, kudy puk vyhodí, ale trefil jedinou překážku - zlínského obránce.

11:56
    Pavelka lapačkou vyráží Skočíkovu střelu od modré těsně vedle branky.

12:22
    Byla to slušná přesilovka, ale teď té aktivity ze strany hostů bylo příliš a z toho rezultuje dvouminutový trest pro Davida Papežíka za držení.

12:44
    Hradec právě vstřelil branku!
    Domácí hříšník brzy opustil trestnou lavici a zapojil se do útoku svého týmu v přesilovce. Ondřej Vlček pak LUKÁŠE PRAVDU vysunul do samostatné pozice před Dohnalem, a i když se zlínský gólman proti prvnímu pokusu Pravdy skvěle natáhnul, na dorážku už nestačil a Hradec tak otevírá skóre zápasu - 1:0. Asistence: Ondřej Vlček.

14:22
    Ale práci má opět Jaroslav Pavelka. Na Tomečkovu ránu však dobře viděl.

14:50
    Ofsajd domácího týmu.

15:12
    Jeden z Hradečáků sestřelil tvrdým, ale čistým hitem Davida Juríka. Zlínský forvard se těžce sbírá s ledu a na střídačku doslova kulhá.

16:00
    Dominik Matula na poslední chvíli překazil přihrávku na Šimona Havlíka.

16:30
    Jan Havlena od modré trefuje nenápadnou střelou levou tyčku Dohnalovy klece!

17:27
    Tentokrát si jeden z hostů našel u mantinelu tuším Lukáše Pravdu a na tvrdé hity je to 1:1.

18:00
    Lukáš Nedvídek se na levé straně dostal ke kotouči a dlouho váhal, jestli má hledat spoluhráče. Rozhodl se však pro střelu a Dohnal byl rád, že ji ztlumil.

18:59
    Dominik Matula byl zezadu zahákován a hosté pojedou trestné střílení!

18:59
    Zlín právě vstřelil branku!
    No, sám faulovaný to provedl velmi pěkně. Už to vypadalo, že Pavelka vypíchne DOMINIKU MATULOVI kotouč z hokejky, ale na poslední chvíli útočník přehodil puk do bekhendu a neomylně zavěsil pod horní tyčku. Je vyrovnáno 1:1.

19:54
    Ještě jeden ležící hráč u hrazení v hradeckém pásmu. Byl jím Petr Burša, už je v pořádku.

20:00

První třetina tak končí vyrovnaným stavem 1:1. Hradečtí vstřelil svůj gól v přesilovce, ale hosté odpověděli proměněným trestným střílením minutu před koncem třetiny. Druhá část začne přibližně ve 13:49.

20:01

21:09
    Frk vystihnul rozehrávku Davida Macharáčka, ale v pásmu byl jeho spoluhráč a píská se ofsajd.

22:00
    Petr Pilař si podle rozhodčího pomohl držením, takže hosté jdou na třetí přesilovku.

22:53
    Janotovu ránu od modré Pavelka bezpečně vyráží a Hradec vyhazuje.

23:43
    Domácí teď ušetřili hodně cenných vteřinek.

24:04
    Ale chybnou rozehrávku Hradeckých vystihnul Dominik Matula, jenže svou druhou branku nepřidal! Pavelka zasáhl ramenem.

24:25
    To už jsou domácí v plném počtu.

25:07
    Jaroslav Pavelka teď při zbytečném zákroku ztratil hůl a napříč hradeckou sestavou probíhala výměna hokejek. Zlínští však nastalého zmatku nevyužili.

25:49
    Lukáš Kastner přitlačil k mantinelu Michaela Janotu i puk, takže je hra přerušena.

26:45
    Procházka s Nedvídkem mohli jet dva na jednoho, ale první jmenovaný se hned za modrou rozhodl ke střele. Asi to nebylo ideální řešení.

27:47
    Jan Havlena opět chybující. Opět namazal Martinu Sekerkovi a musel zasáhnout Havlenův parťák v obraně Pilař.

28:40
    Marek Frk to zkoušel na Dohnala fikaně kolem bližší tyčky. Jenže místo tam nenašel.

29:34
    První lajna domácích teď dělá hostům velké problémy.

29:48
    Do nadějného protiútoku se rozjeli žlutomodří, ale Hrazdíru zneutralizoval Matúš Kováč.

29:55
    Vít Mika fauloval v útočném pásmu a nabízí domácím přesilovou hru. Dvě minuty za napadení.

30:51
    Tak to je neuvěřitelné. Hraničního zákroku Jindřicha Kopsy si sudí všimnul a vylučuje ho za hákování, i když to rozhodně hákování nebylo. Ale co je zajímavé, Kopsa vzápětí dostal soupeřovou holí ránu přes helmu, jenže rozhodčí asi koukal jinam, jinak si to nelze vysvětlit. Teď se Miloši Říhovi vůbec nedivím, že sudího okřikuje přes celý stadion.

31:51
    Michal Popelka se zbavil obránce a z úhlu vyjížděl na Pavelku, jenže jeho finta se neujala. Hradecký gólman má puk pod svým tělem.

32:05
    Asi to bude znít zvláštně, ale Hradec se dokonale mstí hlavnímu rozhodčímu. Už v oslabení totiž našel Lukáš Nedvídek neomylně hokejku ŠIMONA HAVLÍKA a ten střelou do růžku nedal Dohnalovi nejmenší šanci! Domácí si berou zpět ztracené vedení. Asistence: Lukáš Nedvídek.

33:14
    Po řadě hraničních zákroků se sudí konečně rozhoupal k trestu pro hostujícího hráče. Pavel Sedláček - 2 minuty za podražení.

33:53
    Sekerka se v oslabení vydal dopředu a hradecká obrana měla hodně co dělat, aby ho zneškodnila.

34:48
    Ani zbytek početní výhody se domácím nedaří.

35:30

36:31
    Hradecká střídačka opět srší vztekem a já se jí zase vůbec nedivím. V pásmu Zlína byl totiž mimo hru krosčekován jeden z domácích a hosté hned přejeli do útoku tři na dva, který proměňují ve vyrovnávací branku. Ke vzdálenější tyčce se neomylně trefuje MICHAL POPELKA. Asistence: David Hrazdíra, Patrik Urbanec.

37:13
    A tak pro jistotu posílá rozhodčí na trestnou Lukáše Kastnera za vražení za hrazení. No v první třetině se za tyhle zákroky nevylučovalo.

37:49
    Pavelka přikryl puk před dotírajícím Lubomírem Kovaříkem, který si pak měl co vyříkavat se Šimonem Havlíkem, jenž mu přijel vysvětlit pravidla chování v hradeckém brankovišti.

38:14
    Hradecké oslabení je v půli. Pilařovi se nepovedlo vyhodit.

38:40
    Postavení útočícího hráče v brankovišti posílá hru do středního pásma.

39:19
    Kastner je na ledě, Hradečtí se dál brání.

39:32
    Rozhodčí přerušil hru po souboji u hrazení, ale vhazuje se opět po Pavelkově pravici.

39:51
    Marek Frk nechal v útoku puk za sebou.

40:00

Ve druhé třetině rozehrál hlavní rozhodčí zajímavé představení a bojím se, aby se ze zápasu nestala pořádná bramboračka. Každopádně i tentokrát jsme viděli po jedné brance na každé straně, takže rozhodnout bude muset až další průběh zápasu. Třetí třetina startuje přibližně ve 14:39.

40:01

41:20
    Zakázané uvolnění domácích.

42:36
    Lukáš Kastner si brousil zuby na dorážku střely svého kolegy, ale skákavý puk minul.

43:48
    Jaroslav Pavelka předvádí v brankovišti akrobatické kousky a rozesmutnil agilního Dominika Matulu.

45:06
    Ondřej Vlček ujížděl s Lukášem Kastnerem ve dvou proti dvěma, a tak se rozhodl pro střelu. Z dálky ale postrádala přesnost.

46:01
    Hraje se poměrně svižný hokej, ale na další šance čekáme.

47:07
    Zlínská rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

47:42
    David Papežík očividně nedovoleně bránil Lukáše Kastnera, ale vylučovat se nebude.

48:31
    Střelu Šimona Havlíka nebezpečně tečoval do protipohybu svého gólmana zlínský bek. Dohnal se jentaktak natáhnul zpátky pro puk.

49:07
    Martin Sekerka posílal před bránu rychlou přihrávku, ale ani jeden z jeho spoluhráčů se k ní nedostal.

50:22
    Nedvídek s Havlíkem zle dotírali na Marka Dohnala. Ten měl puk asi v bezpečí pod svými betony.

51:27
    Z přetlačované v rohu hradecké třetiny vzešli vítězně domácí, ale potřebovali vystřídat a puk jen odevzdali.

52:25
    Lukáš Nedvídek velmi dobře střílel tak, aby si jeho spoluhráč Procházka mohl sjíždět na dorážku. Jenže puk o něco přejel, jinak by už asi zasouval do prázdné.

53:00
    Pokus Jindřicha Kopsy od modré byl zblokován.

53:13
    Lukáš Pravda i v pádu ohrožoval hostující klec, bohužel pro domácí však jen její boční konstrukci.

54:35
    Tomáš Půlpán dobře obral soupeře o puk a následně byl zahákován, ne však z pohledu hlavního sudího.

55:26
    Dominik Matula opět v akci! Teď si Pavelka hodně oddychl, že jeho střela z mezikruží prosvištěla jen vedle tyčky.

56:11
    Ve zlínském brankovišti se to pěkně mydlí.

56:11
    Ale rozhodčí vylučuje jen hostujícího Michaela Janotu, který byl v rozmíšce nejaktivnější.

56:11
    Ve stejném čase si domácí střídačka bere time-out.

56:31
    Zlínští vyhazují.

56:44
    Puk je pod lapačkou Dohnala. Buly v obranném pásmu hostí.

56:56
    Lukáš Pravda se před bránu nevymotal a Hradec opět začíná od znova.

57:27
    V oslabení se k nebezpečnému pokusu dostal David Hrazdíra, ale pálí mimo!

57:58
    Konečně se domácí usadili.

58:18
    Hosté už jsou v plném počtu, ale vyhodili na icing, a tak nemohou vystřídat.

58:18
    Lavička hostů si takticky vybírá také svůj oddechový čas.

58:35
    Hosté získali puk a mohou vystřídat.

58:56
    Další zakázané uvolnění z dílny Moravanů.

59:03
    Kotouč zašlápnut, buly před Dohnalem.

59:15
    Havlík tečuje Nedvídkovu přihrávku na horní síťku zlínské branky!

59:39
    Na druhé straně senzačně vyjel Jaroslav Pavelka proti Michalu Popelkovi a znemožnil mu únik!

59:42
    Obrovská radost na hradeckém ČEZ Stadionu! Jakkoli jsem tvrdil, že rozhodne nějaký náhodný gól, tak domácí mě pořádně vyvádějí z omylu. Lukáš Pravda vyhrál buly čistě na MARKA FRKA, který nádhernou střelou nad Dohnalovu lapačku pravděpodobně rozhoduje utkání! Asistence: Lukáš Pravda.

60:00

Díky perfektnímu závěru tak domácí tým vítězí i ve druhém utkání víkendu poměrem 3:2! Znovu se sice většinu času držel u puku soupeř, ale víc gólů dali Hradečtí, kteří tak oslavují další vítězné představení na domácím kluzišti. Já se s Vámi loučím a u dalších online přenosů se těším nashledanou. (15:15:03)

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 13. Pravda (Vlček), 33. Havlík (Nedvídek), 60. Frk (Pravda) - 19. Matula, 37. Popelka (Hrazdíra, Urbanec)

Královští lvi Hradec Králové: Pavelka (Hejda) - Kopsa, Kováč, Pilař, Havlena, Konečný, Matějček, Souček, Vencl - Gabriel, Procházka, Půlpán, Pravda, Frk, Vlček "C", Kastner, Bartoň, Havlík, Šimončič, Nedvídek.
    Berani Zlín: Dohnal (Čepila) - Tomeček, Stuchlík, Papežík, Skočík, Janota, Macharáček, Sekerka, Urbanec "C" - Kovařík, Galuška, Mika, Burša, Matula, Jurík, Popelka, Hrazdíra, Sedláček, Vaculín.