Trutnov – Kolín 0:4 (kon.) | Lev Benešov – Kutná Hora 4:5 (po pr.) | Chotěboř – Milevsko 1:2 (kon.)
Nymburk – Žďár n/S 3:4 (po s.n.) | Karviná (Baník) – Prostějov 4:1 (kon.) | Přerov – Havířov 2:3 (po s.n.)
Nový Jičín – Šumperk 1:7 (kon.) | Val. Meziříčí – Frýdek-M. 7:5 (kon.) | Břeclav – SHK Hodonín 1:4 (kon.)
Technika Brno – Opava 7:3 (kon.) | Kobra – Sokolov 4:7 (kon.) | Klášterec nO – Most 8:2 (kon.)
Řisuty – Klatovy 4:5 (kon.) | Roudnice – Děčín 2:3 (kon.) | Č. Lípa – Jablonec n/N 3:2 (kon.)

Havířov právě vstřelil branku!
    Rozhodující gól vstřelil v samostatných nájezdech MARTIN POTOČNÝ.

Stránský (HAV) také dává a je rozhodnuto!

Kotásek (PRE) na straně Zubrů také neuspěl.

Potočný (HAV) na druhé straně dává!

Ševčík (PRE) neuspěl.

Hlasatel oznámil, že jako první pojedou domácí.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani nastavený čas nerozhodl o vítězi dnešního utkání. Po úpravě ledu tak přijdou na řadu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Matějíček tvrdě pálil, ale Danečkovu branku netrefil.

64:11
    Přerov byl v nastaveném čase chvíli pod tlakem, ale nakonec se osvobodil.

63:05
    Havířovské přečíslení dvou na jednoho se Prokop rozhodl zakončit střelou. Kašík včas sklapl betony a puk nepustil.

62:20
    Pechanec byl v přerovském brankovišti až příliš dlouho. Rozhodčí tak nařizuje buly ve středním pásmu.

61:45
    Blinka z otočky v útočném pásmu střílel těsně vedle. O pár vteřin později Havířov vyhodil na zakázané uvolnění.

60:43
    Přerov v prodloužení pokračuje v přesilovce, ale Klimša dokázal vyhodit.

60:01

60:00

59:58
    Valenta v posledních vteřinách od modré těsně minul branku!

59:32
    Zakázané uvolnění Přerova. Hra se tak znovu stěhuje na protější stranu hřiště.

58:54
    Obrovská šance pro domácí! Najdek (HAV) je totiž vyloučen za držení hole.

58:28
    Proti Klimšově střele brankář Kašík vymrštil svoji lapačku. Pěkný zákrok!

57:20
    Daneček riskantně rozehrával na Vydru, ale vyšlo mu to. Domácí se málem dostali do další šance.

56:16
    Přerov právě vstřelil branku!
    A po chvilce pro změnu velká chyba obrany Havířova, kterou Zubři trestají! Sprušil ještě Danečka nepřekonal, ale ROBIN ŠEVČÍK už měl snadnou pozici a pohodlně dopravil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Antonín Sprušil.

55:41
    Znovu chyba přerovské obrany a šance Potočného. Vše nakonec zlikvidoval vyrážečkou brankář Kašík.

54:05
    Valenta nepřesně rozehrával a Přerovu je tak odpískáno zakázané uvolnění.

52:45
    Kolář z ostrého úhlu prověřil Danečkovu pozornost. Ten v pohodě zasáhl.

51:18
    Přerov se na chvíli sice dostal do útočného pásma, ale Havířov už vše sází na pevnou obranu.

50:22
    Domácí Zubři budou v přesilovce pokračovat. Vyloučen je Najdek (HAV) za vysokou hůl.

48:30
    Matějíček a Pala v přesilovce tvrdě stříleli od modré, ale Daneček společně s obranou všechno zlikvidoval.

47:15
    Maruna mohl v oslabení dát Havířovu ještě větší náskok! V oslabení ujel sám na Kašíka, ale ten skvěle zasáhl.

46:41
    Přerov bude hrát malou chvíli přesilovku 4/3. Říčka (HAV) je potrestán za podražení.

45:02
    Ale hrát se bude ve čtyřech. Potrestán je totiž také Maruna (HAV) za krosček.

44:52
    Bude se vylučovat. Herman (PRE) dostal trest na 2 + 10 minut za vražení zezadu.

44:39
    Hosté jdou velmi rychle a velmi lacino znovu do vedení. Brankář Kašík se s obráncem Osinou vůbec nedohodl na rozehrávce a DAVID KLIMŠA v poklidu poslal kotouč do sítě. Asistence: Petr Prokop.

44:01
    Je vyrovnáno! Třetí útok sehrál pěknou kombinaci a MATĚJ BLINKA na dvakrát dotlačil puk za Danečka. Asistence: Jakub Herman, Zdeněk Sedlák.

42:43
    Sprušil při přechodu do útočného pásma ukličkoval Zientka, ale nakonec po chvilce o puk přišel.

41:31
    Přerov se na začátku třetí třetiny brání v oslabení. Krislova střela šla těsně vedle a následně branku minul i Potočný.

40:01

Třetí třetina začne asi v 19:31.

40:00

39:52
    A ještě přerovské vyloučení ve druhé třetině. Kolář (PRE) putuje na trestnou lavici za podražení.

38:47
    Havířov krátce před koncem druhé třetiny využívá přesilovku. Obrana Zubrů chvíli nechala volného PETRA PROKOPA, který poslal puk nechytatelně za Kašíkova záda. Asistence: Robert Najdek.

38:10
    Daneček znovu skvěle zasahuje! Osina nastřelil puk od modré a Kočara jej u tyčky nedokázal protlačit.

37:27
    Domácí si faulem kazí přesilovku. Menší trest za sekání dostal Hanák (PRE).

36:40
    Sprušil hledal před brankou Koláře, který letící kotouč tečoval pár centimetrů vedle tyčky!

36:09
    Přesilovka pro Přerov. Za krosček je vyloučen Potočný (HAV).

34:20
    Matějíček výborně přešel přes dva hostující hráče, ale pak kotouč poslal vedle.

33:19
    Tak Havířov si zahrál v přesile jen osm vteřin, než Klimša (HAV) v brankovišti atakoval gólmana Kašíka.

33:11
    Po delší době uvidíme přesilovku. Za zdržování hry je vyloučen Herman (PRE).

31:17
    Hanákovu střelu přizvedl Prokop a puk skončil na ochranné sítí. Buly v útočném pásmu Zubrů.

29:03
    Je to velký boj! Kašík po Krislově střele neudržel puk, ale nikdo z hostujících hráčů se nedokázal přes obranu Zubrů dostat k dorážce.

27:39
    Brilantní akce druhého přerovského útoku gólem nekončí! Celá útočná trojice si v pásmu vyměnila kotouč, ale zcela volný Kotásek jej nedokázal zvednout přes výborně postavený Danečkův beton!

26:37
    Daneček se vydal rozehrát poměrně daleko z branky a pak měl co dělat, aby se do ní stačil vrátit. Kolářovi ale rána z první nesedla.

24:54
    A na druhé straně ostrá Balčíkova rána. Kašíku musel předvést velmi pěkný zákrok vyrážečkou.

24:19
    Kotásek z prostoru kruhu těsně přestřelil.

23:38
    Nakonec to však není nic vážného a hra v klidu pokračuje dál.

23:04
    Teď se Kolář před vlastní střídačkou nešťastně srazil s hlavním rozhodčím Škachem, který je hodně otřesený.

22:50
    Kolář se dostal s pukem těsně za modrou čáru a tak se píská ofsajd.

21:20
    Druhá třetina začala v obrovském tempu. Sledujeme pěknou hru, která se přeléva ze strany na stranu.

20:01

Druhá třetina začne asi v 18:43.

20:00

18:35
    V závěru první třetiny se hra vyrovnala. Obrana Zubrů ale stále pracuje spolehlivě.

17:06
    Krislova střela šla do připravené Kašíkovy lapačky.

16:08
    Stránský těsně minul Kašíkovu klec a pak měl skvělou možnost na střelu Potočný. Zazněl však hvizd hlavního sudího, který ukazuje vysokou hůl.

15:03
    Balčík rozehrál hodně nepřesně a čároví rozhodčí pískají zakázané uvolnění. Buly před Danečkem.

13:30
    AZet se na chvíli usadil v útočném pásmu, Přerov však zatím velice dobře brání a soupeře nepouští do větších šancí.

12:10
    Přerov hrál více než tři minuty v přesilovce, ale bez gólového úspěchu. Havířov už je na ledě kompletní.

11:06
    Najdkovu střelu z prostoru kruhu Kašík bez problémů zlikvidoval. Vhazuje se v útočnému pásmu Havířova.

09:32
    Palův pokus od modré byl před brankou nepříjemně tečován. Naštěstí pro Havířov ale vedle.

08:38
    Kotásek vystihl rozehrávku Havířova, ale v souboji s Danečkem také neuspěl.

08:10
    Síly na ledě se brzy srovnávají. Sztefek (HAV) zasáhl Kočaru holí v obličeji. Navíc se na tváři přerovského útočníka objevila krev, takže je to za 2+2 minuty.

07:17
    Tak to mohl být opravdu krásný gól v oslabení. Zubři se trhli do přečíslení dvou na jednoho a Ševčík po přesné Sedlákově přihrávce minul branku jen o pár čísel!

06:46
    O první vyloučení v zápase se postarali domácí. Osina (PRE) usedl na trestnou lavici za nedovolené bránění.

05:59
    Daneček zatím Havířov drží. Teď si připsali dva zákroky proti Kolářovi, který se dobře uvolnil a měl ideální pozici ke střelbě.

03:50
    Druhý přerovský útok teď soupeře hodně přitlačil a diváci tleskají. Kotásek i po chvilce Kočara ale poslali kotouč těsně vedle.

03:04
    Poprvé zahrozil i AZet. Střelu Pechance ovšem Matějíček zblokoval vysoko nad branku.

02:20
    Zakázané uvolnění Havířova.

01:46
    Vlček nepříjemně pálil od modré a Daneček měl problém zkrotit puk. Přerov je v úvodu mnohem aktivnější.

00:38
    V první šanci hned nová tvář v přerovského týmu. Ševčík dostal pěknou přihrávku od Sprušila, ale před brankou těsně minul.

00:01

HC ZUBR Přerov: Kašík (Tihlář) - Pala, Matějíček, Valenta, Osina, Vlček, Novajovský, Ferenc, Sklenář - Kolář, Ševčík, Sprušil - Kočara, Hanák, Kotásek - Sedlák, Herman, Blinka - Ditrich, Menšík, Sršeň

AZ Havířov: Daneček (Vrba) - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, Vydra, Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný, Sztefek, Pavlas, Říčka, Pechanec, Mach, Doczy

Rozhodčí: Škach - Hejda, Velinský.

Hezký podvečer z přerovského zimního stadionu. Už jen necelých 20 minut zbývá do začátku dalšího kola nadstavbové části 2. ligy. Přerovští Zubři se dnes na domácím ledě střetnou s Havířovem a do hry nasadí několik nových hráčů. Modrožlutý dres oblékne obránce Tomáš Valenta a útočníci Robin Ševčík a Jakub Herman.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 45. Blinka (Herman, Sedlák), 57. Ševčík (Sprušil) - 39. Prokop (Najdek), 45. Klimša (Prokop), 65. Potočný

Rozhodčí: Škach - Hejda, Velinský