Trutnov – Kolín 0:4 (kon.) | Lev Benešov – Kutná Hora 4:5 (po pr.) | Chotěboř – Milevsko 1:2 (kon.)
Nymburk – Žďár n/S 3:4 (po s.n.) | Karviná (Baník) – Prostějov 4:1 (kon.) | Přerov – Havířov 2:3 (po s.n.)
Nový Jičín – Šumperk 1:7 (kon.) | Val. Meziříčí – Frýdek-M. 7:5 (kon.) | Břeclav – SHK Hodonín 1:4 (kon.)
Technika Brno – Opava 7:3 (kon.) | Kobra – Sokolov 4:7 (kon.) | Klášterec nO – Most 8:2 (kon.)
Řisuty – Klatovy 4:5 (kon.) | Roudnice – Děčín 2:3 (kon.) | Č. Lípa – Jablonec n/N 3:2 (kon.)
po s.n.
HC ZUBR Přerov
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
AZ Havířov
Středa 26.01.2011, 18:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký podvečer z přerovského zimního stadionu. Už jen necelých 20 minut zbývá do začátku dalšího kola nadstavbové části 2. ligy. Přerovští Zubři se dnes na domácím ledě střetnou s Havířovem a do hry nasadí několik nových hráčů. Modrožlutý dres oblékne obránce Tomáš Valenta a útočníci Robin Ševčík a Jakub Herman.

HC ZUBR Přerov: Kašík (Tihlář) - Pala, Matějíček, Valenta, Osina, Vlček, Novajovský, Ferenc, Sklenář - Kolář, Ševčík, Sprušil - Kočara, Hanák, Kotásek - Sedlák, Herman, Blinka - Ditrich, Menšík, Sršeň

AZ Havířov: Daneček (Vrba) - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, Vydra, Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný, Sztefek, Pavlas, Říčka, Pechanec, Mach, Doczy

Rozhodčí: Škach - Hejda, Velinský.

00:01

00:38
    V první šanci hned nová tvář v přerovského týmu. Ševčík dostal pěknou přihrávku od Sprušila, ale před brankou těsně minul.

01:46
    Vlček nepříjemně pálil od modré a Daneček měl problém zkrotit puk. Přerov je v úvodu mnohem aktivnější.

02:20
    Zakázané uvolnění Havířova.

03:04
    Poprvé zahrozil i AZet. Střelu Pechance ovšem Matějíček zblokoval vysoko nad branku.

03:50
    Druhý přerovský útok teď soupeře hodně přitlačil a diváci tleskají. Kotásek i po chvilce Kočara ale poslali kotouč těsně vedle.

05:59
    Daneček zatím Havířov drží. Teď si připsali dva zákroky proti Kolářovi, který se dobře uvolnil a měl ideální pozici ke střelbě.

06:46
    O první vyloučení v zápase se postarali domácí. Osina (PRE) usedl na trestnou lavici za nedovolené bránění.

07:17
    Tak to mohl být opravdu krásný gól v oslabení. Zubři se trhli do přečíslení dvou na jednoho a Ševčík po přesné Sedlákově přihrávce minul branku jen o pár čísel!

08:10
    Síly na ledě se brzy srovnávají. Sztefek (HAV) zasáhl Kočaru holí v obličeji. Navíc se na tváři přerovského útočníka objevila krev, takže je to za 2+2 minuty.

08:38
    Kotásek vystihl rozehrávku Havířova, ale v souboji s Danečkem také neuspěl.

09:32
    Palův pokus od modré byl před brankou nepříjemně tečován. Naštěstí pro Havířov ale vedle.

11:06
    Najdkovu střelu z prostoru kruhu Kašík bez problémů zlikvidoval. Vhazuje se v útočnému pásmu Havířova.

12:10
    Přerov hrál více než tři minuty v přesilovce, ale bez gólového úspěchu. Havířov už je na ledě kompletní.

13:30
    AZet se na chvíli usadil v útočném pásmu, Přerov však zatím velice dobře brání a soupeře nepouští do větších šancí.

15:03
    Balčík rozehrál hodně nepřesně a čároví rozhodčí pískají zakázané uvolnění. Buly před Danečkem.

16:08
    Stránský těsně minul Kašíkovu klec a pak měl skvělou možnost na střelu Potočný. Zazněl však hvizd hlavního sudího, který ukazuje vysokou hůl.

17:06
    Krislova střela šla do připravené Kašíkovy lapačky.

18:35
    V závěru první třetiny se hra vyrovnala. Obrana Zubrů ale stále pracuje spolehlivě.

20:00

Druhá třetina začne asi v 18:43.

20:01

21:20
    Druhá třetina začala v obrovském tempu. Sledujeme pěknou hru, která se přeléva ze strany na stranu.

22:50
    Kolář se dostal s pukem těsně za modrou čáru a tak se píská ofsajd.

23:04
    Teď se Kolář před vlastní střídačkou nešťastně srazil s hlavním rozhodčím Škachem, který je hodně otřesený.

23:38
    Nakonec to však není nic vážného a hra v klidu pokračuje dál.

24:19
    Kotásek z prostoru kruhu těsně přestřelil.

24:54
    A na druhé straně ostrá Balčíkova rána. Kašíku musel předvést velmi pěkný zákrok vyrážečkou.

26:37
    Daneček se vydal rozehrát poměrně daleko z branky a pak měl co dělat, aby se do ní stačil vrátit. Kolářovi ale rána z první nesedla.

27:39
    Brilantní akce druhého přerovského útoku gólem nekončí! Celá útočná trojice si v pásmu vyměnila kotouč, ale zcela volný Kotásek jej nedokázal zvednout přes výborně postavený Danečkův beton!

29:03
    Je to velký boj! Kašík po Krislově střele neudržel puk, ale nikdo z hostujících hráčů se nedokázal přes obranu Zubrů dostat k dorážce.

31:17
    Hanákovu střelu přizvedl Prokop a puk skončil na ochranné sítí. Buly v útočném pásmu Zubrů.

33:11
    Po delší době uvidíme přesilovku. Za zdržování hry je vyloučen Herman (PRE).

33:19
    Tak Havířov si zahrál v přesile jen osm vteřin, než Klimša (HAV) v brankovišti atakoval gólmana Kašíka.

34:20
    Matějíček výborně přešel přes dva hostující hráče, ale pak kotouč poslal vedle.

36:09
    Přesilovka pro Přerov. Za krosček je vyloučen Potočný (HAV).

36:40
    Sprušil hledal před brankou Koláře, který letící kotouč tečoval pár centimetrů vedle tyčky!

37:27
    Domácí si faulem kazí přesilovku. Menší trest za sekání dostal Hanák (PRE).

38:10
    Daneček znovu skvěle zasahuje! Osina nastřelil puk od modré a Kočara jej u tyčky nedokázal protlačit.

38:47
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov krátce před koncem druhé třetiny využívá přesilovku. Obrana Zubrů chvíli nechala volného PETRA PROKOPA, který poslal puk nechytatelně za Kašíkova záda. Asistence: Robert Najdek.

39:52
    A ještě přerovské vyloučení ve druhé třetině. Kolář (PRE) putuje na trestnou lavici za podražení.

40:00

Třetí třetina začne asi v 19:31.

40:01

41:31
    Přerov se na začátku třetí třetiny brání v oslabení. Krislova střela šla těsně vedle a následně branku minul i Potočný.

42:43
    Sprušil při přechodu do útočného pásma ukličkoval Zientka, ale nakonec po chvilce o puk přišel.

44:01
    Přerov právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Třetí útok sehrál pěknou kombinaci a MATĚJ BLINKA na dvakrát dotlačil puk za Danečka. Asistence: Jakub Herman, Zdeněk Sedlák.

44:39
    Hosté jdou velmi rychle a velmi lacino znovu do vedení. Brankář Kašík se s obráncem Osinou vůbec nedohodl na rozehrávce a DAVID KLIMŠA v poklidu poslal kotouč do sítě. Asistence: Petr Prokop.

44:52
    Bude se vylučovat. Herman (PRE) dostal trest na 2 + 10 minut za vražení zezadu.

45:02
    Ale hrát se bude ve čtyřech. Potrestán je totiž také Maruna (HAV) za krosček.

46:41
    Přerov bude hrát malou chvíli přesilovku 4/3. Říčka (HAV) je potrestán za podražení.

47:15
    Maruna mohl v oslabení dát Havířovu ještě větší náskok! V oslabení ujel sám na Kašíka, ale ten skvěle zasáhl.

48:30
    Matějíček a Pala v přesilovce tvrdě stříleli od modré, ale Daneček společně s obranou všechno zlikvidoval.

50:22
    Domácí Zubři budou v přesilovce pokračovat. Vyloučen je Najdek (HAV) za vysokou hůl.

51:18
    Přerov se na chvíli sice dostal do útočného pásma, ale Havířov už vše sází na pevnou obranu.

52:45
    Kolář z ostrého úhlu prověřil Danečkovu pozornost. Ten v pohodě zasáhl.

54:05
    Valenta nepřesně rozehrával a Přerovu je tak odpískáno zakázané uvolnění.

55:41
    Znovu chyba přerovské obrany a šance Potočného. Vše nakonec zlikvidoval vyrážečkou brankář Kašík.

56:16
    A po chvilce pro změnu velká chyba obrany Havířova, kterou Zubři trestají! Sprušil ještě Danečka nepřekonal, ale ROBIN ŠEVČÍK už měl snadnou pozici a pohodlně dopravil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Antonín Sprušil.

57:20
    Daneček riskantně rozehrával na Vydru, ale vyšlo mu to. Domácí se málem dostali do další šance.

58:28
    Proti Klimšově střele brankář Kašík vymrštil svoji lapačku. Pěkný zákrok!

58:54
    Obrovská šance pro domácí! Najdek (HAV) je totiž vyloučen za držení hole.

59:32
    Zakázané uvolnění Přerova. Hra se tak znovu stěhuje na protější stranu hřiště.

59:58
    Valenta v posledních vteřinách od modré těsně minul branku!

60:00

60:01

60:43
    Přerov v prodloužení pokračuje v přesilovce, ale Klimša dokázal vyhodit.

61:45
    Blinka z otočky v útočném pásmu střílel těsně vedle. O pár vteřin později Havířov vyhodil na zakázané uvolnění.

62:20
    Pechanec byl v přerovském brankovišti až příliš dlouho. Rozhodčí tak nařizuje buly ve středním pásmu.

63:05
    Havířovské přečíslení dvou na jednoho se Prokop rozhodl zakončit střelou. Kašík včas sklapl betony a puk nepustil.

64:11
    Přerov byl v nastaveném čase chvíli pod tlakem, ale nakonec se osvobodil.

64:45
    Matějíček tvrdě pálil, ale Danečkovu branku netrefil.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani nastavený čas nerozhodl o vítězi dnešního utkání. Po úpravě ledu tak přijdou na řadu samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Hlasatel oznámil, že jako první pojedou domácí.

Ševčík (PRE) neuspěl.

Potočný (HAV) na druhé straně dává!

Kotásek (PRE) na straně Zubrů také neuspěl.

Stránský (HAV) také dává a je rozhodnuto!

65:00
    Rozhodující gól vstřelil v samostatných nájezdech MARTIN POTOČNÝ.

Konec zápasu. (20:45:05)

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 45. Blinka (Herman, Sedlák), 57. Ševčík (Sprušil) - 39. Prokop (Najdek), 45. Klimša (Prokop), 65. Potočný

Rozhodčí: Škach - Hejda, Velinský