Olomouc – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
HC Olomouc
2:3 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 27.01.2011, 17:30 • Zimní stadión Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Extraliga staršího dorostu

Olomouci se ve třetí části podařilo přece jen alespoň srovnat, výhru za dva body si však domů odváží Mladá Boleslav. To je z tohoto zápasu vša, přeji Vám hezká zbytek večera a někdy zase na počtenou. (19:50:43)

65:00

61:26
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté přece jen zúročili přesilovou hru! Domácí trojice už byla unavená, takže nedokázala odpálit kotouč od své branky. Ten naopak do ní dopravil LADISLAV MAREK. Asistence: Štěpán Štěpánek.

60:49
    Novotný ujížděl po pravé straně, jeho tvrdou ránu zápěstím ale Sejpal zachytil!

60:22
    David Škůrek (OLO) byl vyloučen za držení. Velká šance pro hosty!

60:01

Díky dvojnásobné přesilové hře dokázali Hanáci srovnat, takže uvidíme prodloužení.

60:00

59:30
    Sraženou Škůrkovu střelu zachytil Sejpal betonama.

58:53
    Oddechový čas pro domácí.

58:01
    Pokus Protivného z pravého kruhu vyráží Lukáš nad.

57:06
    Peštuka z mezikruží trefuje jen mladoboleslavského gólmana!

56:26
    Střela Zítky zápěstím šla mimo Sejpalovu svatyni.

55:53
    Ofsajd hostujícího mužstva.

55:39
    Nahození Protivného si Lukáš podržel na hrudi.

55:04
    Škůrkovu ránu vyrazil Sejpal vedle brány.

54:15
    Při přečíslení dva na jednoho dopravil Marek místo puku do olomoucké klece sám sebe!

53:53
    Icing Olomouce.

52:33
    Protivného pokus zasáhl jen Zieglera do nohou.

51:27
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Po domácím kolotoči doklepává touš do Sejpalovy svatyně JINDŘICH ZÍTKA. Asistence: Petr Vondra.

50:48
    Po nahození Škůrka se puk ocitl ve skrumáži před Sejpalem. Do hostující klece ho poté dotlačil PAVEL HRADIL. Asistence: David Škůrek.

50:25
    Domácí snahu o vyrovnání ale zastavuje ofsajd.

49:40
    Lukáš Chalupa dostal dvě minuty za zdržování, Hanáci budou mít dlouhou přesilovku 5 na 3!

49:35
    Za držení je dvěma minutami potrestán Šimon Boček (MBL).

48:32
    Oddechový čas pro hosty.

48:32
    Boleslav vyhazuje na zakázané uvolnění.

48:28
    Jergl si dokonale položil Sejpala, při zasunutí puku do hostující klece však trefil jen tyč!

47:49
    Icing také na druhé straně.

47:05
    Domácí zakázané uvolnění.

46:09

45:55
    Hanákům přesilovka vůbec nevychází. Jen co zavezou kotouč do útočného pásma, už ho vyhazují pryč Mladoboleslavští.

44:09
    Za držení dává možnost početní výhody domácímu celku Štěpán Štěpánek.

42:53
    Olomoucký ofsajd.

41:47

41:10
    Boleslav dobře brání, Hanáci mají problém založit útok.

40:26
    Hosté jsou ve čtyřech.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:07.

Druhá část přinesla stejné skóre jako ta první, takže Mladoboleslavští budou začínat třetí dějství s dvougólovým náskokem. Hanáci si sice dokáží vypracovat šance, jejich koncovka je ale žalostná. Uvidíme, zda se jim produktivita nezlepší v závěrečné třetině.

40:00

39:54
    Hanáci v plném počtu.

39:47
    Domácí si v úvodu třetího dějství zahrájí dvojnásobnou přesilovku. Za podražení odjíždí na trestnou Karel Bičiště.

38:29
    Boleslav je ve čtyřech.

38:26
    Za hákování Jiřího Brandejského půjdou hosté na chvíli do tří.

37:54
    Hanáci dlouho tlačili, jenže hosté jejich nápor ustáli. Při vývozu puku byl jeden z mladoboleslavských beků podražen Karlem Kebzou, kterého tak hlavní rozhodčí posílá na trestnou.

36:29
    Ladislav Holada (MBL) si odpočine dvě minuty na trestné za nedovolené bránění.

36:07

34:51
    Po pravé straně se před Lukáše prosprintoval Bičiště! Jeho pokus prošel gólmanovi Hanáků mezi rukou a tělem, domácí strážce svatyně ale zabránil nejhoršímu na brankové čáře svou lapačkou!

34:07
    Za podražení byl vyloučen Lukáš Zet (MBL).

33:22
    Po pokusu jednoho z olomouckých hráčů se touš odrazil od mantinelu před Sejpala, od kterého poté puk prošel celým brankovištěm! Nikdo z domácích ho ale do odkryté klece nedopravil.

32:26
    Nahození Chalupy míjí Lukášovu branku.

31:41
    Přejet útočnou modrou znamená pro domácí hráče velký problém.

30:28
    Olomouc se tlačí více do útoku, Boleslav je ale vzadu pozorná.

28:59
    Icing hostů.

28:07
    Nahození Protivného ještě před modrou skočilo do Lukášových betonů.

27:13
    Viděli jsme nyní sérii několika nahazování puků do útočné třetiny, které však přebíraly bránící celky.

25:39
    Se Škůrkovou bombou od červené si Sejpal poradil.

25:01
    Brandejský z otočky nepřekvapil domácího gólmana.

23:23
    Po střele Holady se puk odrazil od JIŘÍHO BRANDEJSKÉHO za Lukášova záda! Asistence: Ladislav Holada.

22:29
    Kůrkovu ránu od modré Lukáš betonem vyráží.

21:56
    Hanáci jsou ve čtyřech.

21:46
    Za podražení dostává dvě minuty Jiří Hes (OLO).

21:15
    Od pohledu to zatím vypadá, že v početní výhodě hrají domácí, kteří se usadili ve svém útočném pásmu.

20:34
    Ofsajd mladoboleslavských.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:20.

Zatím je k vidění vyrovnaný hokej. Boleslav se v úvodu zápasu rychle dostala do vedení, Hanáci ale mohli vyrovnat při přesilové hře v závěru třetiny, kdy prováhali hned několik šancí. Hosté si přinesou do druhé části jednobrankový náskok.

20:00

19:56
    Za pád pod nohy si dvě minuty na trestné odsedí Petr Vondra (OLO).

19:24

18:56
    Velký tlak Olomouc nakonec zastavuje znovu zatím nejlepší hráč hostů, gólman Sejpal!

18:26
    Ťukec s Ostřanským přivedl Peštuku až před Sejpala, ten ale opět odolal!

17:34
    Ostřanský tečoval před Sejpalem nahození Škůrka od modré, hostující brankář ale dokázal na změnu touše zareagovat!

17:24
    Za nedovolené bránění byl vyloučen Lukáš Chalupa (MBL).

17:00
    Podobně si mladoboleslavský gólman vedl i proti střele Němce.

16:43
    Z mezikruží Novotný prozkoušel Sejpala, ten obstál na jedničku.

15:32
    Z pravého kruhu pálil zápěstím mimo Bauer.

14:56
    Ofsajd hostí.

14:41

13:41
    Boleslav si motala domácím hráčům hlavy při dvojnásobné početní výhodě, chybělo jí ale zakončování.

13:41
    Olomouc je ve čtyřech.

12:41
    Olomouc jde do tří! S naskočením Brandejského na led obdržel dvouminutový trest Martin Němec.

11:41
    Za hrubost si dvě minuty vysloužil Martin Hánl (OLO). Minutu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

11:09
    Peštuka v úniku nepřekonává Sejpala, který se roztáhl na brankovišti, a zastavil tak puk hanáckého útočníka směřující doprostřed brány!

10:41
    Jiří Brandejský (MBL) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

9:46
    Až moc horlivě se domácí hnali do útoku, je jim pískán ofsajd.

8:58
    Němcův projektil vyráží hostující strážce svatyně do rohu hřiště.

8:17

7:24
    Peštuka našel před bránou volného Ostřanského, Sejpal si ale pohlídal svou levou tyč, a zabránil tak brance!

6:17
    Za sekání si půjde chladit hlavu na trestnou Jiří Kůrka (MBL).

6:03
    Akci tři na jednoho zakončoval přízemní střelou z pravého kruhu Teubner, olomoucký gólman si však mezeru mezi betonama pohlídal!

4:04
    Kotouč vyletěl mimo kluziště, buly ve středním pásmu.

2:59
    Zakázané uvolnění také na druhé straně.

2:45
    Icing domácího mužstva.

1:37
    Bekhendový pokus Zítky zastavuje Sejpal.

0:17
    Skvělý úvod hostujícího celku! Při akci dva na jednoho zakončoval KAREL BIČIŠTĚ, který trefil pravou šibenici Lukášovy klece. Bez asistence.

00:01

HC Olomouc: Lukáš (Kochta) – Kebza, Němec, Škůrek, Hes, Ziegler, Novotný, Jirák, Hánl, Paksi, Augustin, Jergl A., Bauer, Zítka, Rašner, Vondra, Ostřanský, Hradil, Macek, Boubeníček, Peštuka.

BK Mladá Boleslav: Sejpal (Novák) – Budín, Zet, Chalupa, Brzák, Teubner, Marek, Brandejský, Kurka, Podsedníček, Rovný, Holada, Hloušek, Ficek, Serbus, Bičiště, Štěpánek, Boček, Šimek, Protivný.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 51. Hradil (Škůrek), 52. Zítka (Vondra) - 1. Bičiště, 24. Brandejský (Holada), 62. Marek (Štěpánek)