Poprad – Skalica 2:3 (po pr.) | Zvolen – Košice 0:0 (odl.) | Nitra – Žilina 4:1 (kon.)
Trenčín – Banská Bystrica 4:1 (kon.) | Martin – HC Slovan 5:6 (po s.n.)
po s.n.
HK VITAR Martin
5:6 (1:1, 3:0, 1:4)
HC SLOVAN Bratislava
sk Úterý 01.02.2011, 18:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Koniec zápasu. (20:16:32)

Videli sme stretnutie po ktorom môžeme povedať, že domáci prišli o dva body. Gólové hody v Martine ale stáli za to i keď víťazstvo by si zaslúžili skôr domáci hráči.

65:00
    Slovan dal gól! Rozhodujúci nájazd premenil Lipiansky. Slovan tak získal v Martine dva body.

Jackman ako ďalší na nájazd. Premieňa ho a tak Slovan vyhráva v nájazdoch 1:3.

Proti brankárovi Važan. Chcel zodvihnúť puk, Pék úspešný.

Do bránky sa teraz vracia Dzubina. Proti nemu Lipiansky, ktorý pomedzi betóny strieľa druhý gól - 1:2.

Za domácich Zeliska. Ďalší blafák a je vyrovnané na 1:1.

Samostatné nájazdy začnú hostia. Proti Bakošovi Volentier. Bakošov krásny blafák a Slovan vyhráva 0:1.

Núdza o zaujímavé momenty nebola ani v predĺžení. Zápas dospel do nájazdov, v nich je to už o šťastí.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:54
    Themár po prihrávka od Novotného páli. Vo vzduchu sa ešte snaží tečovať puk Themár. Záver predĺženia nepriniesol rozuzlenie.

64:21
    Bakoš sa prebíjal do útočného pásma. Jeho spoluhráč bol ale o niečo rýchlejší - postavenie mimo hry.

63:45
    Kováčik trafil jedného z domácich útočníkov. Macejka následne skúša prechod stredným pásmom.

63:27
    Velebného strela pred bránku, kde to bolo prehustené. Vyzeralo to nádejne pre domácich, nie však nadlho.

62:56
    Lipianský vracal puk na modrú čiaru. Ešte sa tam ukazoval Uram a na druhej strane páli Važan.

62:24
    Oba tímy teraz hrajú veľmi opatrne. Martin si po druhýkrát v predĺžení vybojoval vhadzovanie pred bránkou súpera.

61:49
    Kováčik oberá domácich o puk. Vpredu sa následne objavil Markovič, ktorý to skúša z prvej.

60:43
    Važan s Klepáčom to teraz prekombinovali. Važan už mohol strieľať skôr.

60:01
    Začalo predĺženie.

Neuveriteľná tretia tretina v podaní Slovana, ktorý v zápase prehrával s Martinom o tri góly a dokázal dostať sa po prvýkrát v zápase do vedenia. Domáci však môžu byť radi aj za vyrovnanie, uvidíme ešte o koľko bodov prídu. O jeden - či o dva?

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 1. Sobota (Zeliska, Šišovský), 24. Šišovský (Beran, Macejka), 35. Ďatelinka (Galamboš, Macejka), 35. Šišovský (Galamboš, Velebný), 56. Appel (Macejka), 65. Lipiansky - 15. Skokan (Buc), 47. Lipiansky (Uram, Bakoš), 49. Frühauf (Kapuš, Buc), 50. Uram (Jackman, Hudáček), 52. Bakoš (Hájek, Jackman)

HK VITAR Martin: Dzubina (Volentier) - Matejka, Ďatelinka - Novotný, Hriňa - Velebný, Klepáč - Brcko, Drgoň - Macejka, Beran, Appel - Themár, Markovič, Važan - Sobota, Zeliska, Šišovský - Obuch, Galamboš, Rechtorík
    HC SLOVAN Bratislava: Pék (Šúrek) - Jackman, Hájek - Kováčik, Štajnoch - Frühauf, Jendek - Ketner, Bohunický - Uram, Lipianský, Bakoš - Huna Róbert, Hudáček, Cíger - Skokan, Kapuš, Buc - Surovka, Bobocký

Rozhodčí: Kubuš - T. Orolin, V. Snášel, V. Martinko